Drzwi i bramy garażowe Hörmann - od lat najwyższe noty za jakość i styl
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
25.01.2020, godz. 03:00
Sapporo HS-137
CoC

Dzi¶ po południu polska reprezentacja w skokach narciarskich wyjeżdża do Hinterzarten. W sobotę i niedzielę podopieczni Heinza Kuttina wezm± udział w dwóch pierwszych konkursach Letniej Grand Prix. Wczorajszy dzień min±ł nastomiast w naszej kadrze pod znakiem odpoczynku i przygotowaniu się do podróży. We wtorek, zgodnie z zapowiedziami, Adam Małysz, Robert Mateja, Rafał ¦liż, Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Krystian Długopolski trenowali na zakopiańskiej ¦redniej Krokwi, czyni±c ostatnie przygotowania do startu w Niemczech. Jak wygl±daj± plany naszej kadry na najbliższe tygodnie?

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Zgodnie z wcze¶niejszymi zapowiedziami ostateczna decyzja o składzie drużyny, która weĽmie udział w weekendowych konkursa w Hiza podjęta zostanie dopiero na miejscu - na podstawie aktualnej dyspozycji skoczków podczas treningów. Wiadomo natomiast, że Adam Małysz wystartuje tylko w jednym z konkursów w Hinterzarten. Na drugi weekend sierpnia zaplanowane s± kolejne zawody LGP 2005 - w Einsiedeln (13.08) i Courchevel (14.08). Nie zobaczymy tam Adama Małysza i Roberta Matei, którzy w tym czasie przebywać będ± na zgrupowaniu w Austrii. 15 sierpnia, po zawodach we Francji, rozpocznie się kolejny obóz treningowy - w Pragelato, w którym udział wezm± już wszyscy skoczkowie. Przygotowania na skoczniach, które w przyszłym roku będ± aren± walki o medale olimpijskie, potrwaj± tydzień. Na 21 sierpnia zaplanowany jest powrót kadrowiczów do kraju.

Do Zakopanego polska drużyna pojedzie 25.08, aby dwa dni póĽniej w najsilniejszym składzie wyst±pić w zawodach LGP. Szkoleniowcy nie wykluczaj± możliwo¶ci występu Małysza w kolejnych konkursach LGP - w Predazzo (1.09) i Bischofshofen (3.09). Na obronę tytułu najlepszego skoczka lata, wywalczonego przed rokiem przez Adama Małysza będzie trudno, ale wi±że się to z planem treningowym trenerów i decyzj± "o treningowym potraktowaniu Letniej Grand Prix". O szczegółach mówi Grzegorz Mikuła, rzecznik Polskiego Zwi±zku Narciarskiego: "W ubiegłym sezonie to był istotny element przygotowań do sezonu zimowego. Skacz±c na poważnie, w klasyfikacji generalnej triumfował Adam Małysz. Teraz plan przygotowań ustalony jest pod igrzyska olimpijskie w Turynie i wszystko jest podporz±dkowane wła¶nie temu".
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
krokiew
@do Redakcji
Forum nie działa, zdjęcia sie nie wyswietlaja..
Zrobcie cos z tym
(05.08.2005, 09:24)
kurka
Forum ma co jaki¶ czas takie odpały. Czy kto¶ może udostępnić miejsce, gdzie będzie można składać zażalenia?
(05.08.2005, 08:51)
masakra
własnie? co z forum?
(05.08.2005, 08:40)
Henio
@ Stawy
(05.08.2005, 07:40)
Henio
Uważam, że Twoja propozycja jest sensowna ,ja wzorowałem się na obowi±zuj±cej punktacji FIS za konkursy drużynowe(od 50 za Viii do 400pkt za I miejsce).
Je¶li dzi¶ częsc kadr skacze tylko w drużynie ,czę¶ć tylko w k.indywidualnym to sprawiedliwe jest przyznawanie punktów za każdy konkurs.
Nie widzę powodu aby Ci którzy będ± skakakac w drużynie byli pozbawieni możliwo¶ci zdobycia , przyznania punktów?
(05.08.2005, 07:37)
Adam 12
@Stawy
Czy będ± filmy ze skoków w Hinterzarten?
(04.08.2005, 23:01)
krokiew
@mmm_kraków
Jeste¶ czasami na jakim¶ czacie??
(04.08.2005, 18:51)
Stawy
@Henio: nie biorę pod uwagi drużynówek. Je¶li już, to podzieliłbym miejsca wg systemu LGP czyli 50 pkt za 1 miejsce, 40 za drugie, 30 za 3, 20 za 4, 10 za 5 etc. ale dzieliłbym to na 4 zawodników czyli np.: po 12 pkt za 1 miejsce, 10 za drugie, 8 za 3, 5 za 4, 2 za pi±te, ew. 1 za szóste... może tak, ale nie wiem czy to ma sens...
(04.08.2005, 16:44)
Henio
@ Stawy
Czy znowu nie będzie punktów do rankingu n/skoczków za drużynówkę?
Moja propozycja:
Od 5 pkt za 8 miejsce do 40 pkt za pierwsze miejsce dla każdego z drużyny.
(04.08.2005, 16:05)
ada
czemu sie forum nie otwiera?
(04.08.2005, 15:10)
mmm_krakow
@sympatyk
Dobrze, reszta jako przedskoczkowie, tylko jak wybrać tę czwórke na pierwszy oficjalny trening i do kwalifikacji?
Bez treningu nieoficjalnego to tylko szklana kula :)))))))
(04.08.2005, 12:25)
Fachowiec
@ Andy
Jak Małysz jest słaby to lepej niech w ogóle nie skacze i poczeka na wzrost formy.
A poza tym skakać dobrze ma w zime na I.O. więć dobrze że teraz się nie nadwyręża (nie jeast już taki młody)
(04.08.2005, 12:09)
sympatyk

@mmm-k
W oficjalnych treningach rzeczywi¶cie skacze tylko czterech, ale my¶le ,że można trenować na nieoficjalnych treningach wcze¶niej? a ponadto praktykuje się, że ci co nie skacz± w konkursie mog± jako przedskoczkowie tyż sobie skoczyć -do¶ć częsta praktyka przy drużynówce.
(04.08.2005, 11:49)
mmm_krakow
Zgodnie z wcze¶niejszymi zapowiedziami ostateczna decyzja o składzie drużyny, która weĽmie udział w weekendowych konkursa w Hiza podjęta zostanie dopiero na miejscu - na podstawie aktualnej dyspozycji skoczków podczas treningów.

Wychodzi, że jednak na podstawie treningów w Hiza :D
Przeciez aktualna dysposzycja w Hiza nie musi być wcale t± z Zakopca. Na podstawie aktualnej dyspozycji z Zakopca można było wybrać czwórkę D
St±d moje pytanie :D
(04.08.2005, 11:34)
rn
@mmm_krakow
na podstawie dyspozycji podczas treningów w Zakopanem w ostatnich dniach
(04.08.2005, 11:11)
mmm_krakow
Na podstawie dyspozycji podczas treningów?
To mamy prawo wystawić cał± szóstke do treningów? Ciekawe na podstawie jakiego przepisu?
Czy może Kuttin będzie czytał w szklanej kuli, kogo wystawić?
(04.08.2005, 11:06)
Stawy
@Andy: może po to, żeby dać szans całej szóstce?
(04.08.2005, 11:02)
Andy
Przecież to jakis kretynizm! Dlaczego Małysza ma startować tylko w jednym konkursie w HI-za??!! Skoro juz tam pojechał to nie skacze w obu!!
(04.08.2005, 10:46)
znawca skoków
@ fan
narazie na 100% tylko w Hiza (pewnie w indywidualnym) i w Zakopcu:)
(04.08.2005, 10:11)
Fanka
Przecież pisz±,że dopiero będzie wiadomo , na miejscu po przyjeżdzie podejm± decyzję.
I bardzo dobrze,że w tym sezonie LGP nie jest traktowane tak poważnie przez Adama ,
jak wiemy to glównie na niego będzie można liczyć podczas olimpiady ,
i niech tak zostanie.
Trenerzy wiedz± co robi± , pomalutku ,krok po kroku Adam , dochodzi do formy , która mam nadzieje przyjdzie w odpowiednim momencie.
Ja również liczę na pozostalych naszych skoczków , którzy też nieżle sie przygotowuj± ,
uważam ,że LGP to zabawa w skoki ,
jest to glownie sport zimowy i na prawdziwy sezon ,musimy jeszcze poczekać , oby się im powiodlo zrealizować wszystkie plany .
(04.08.2005, 10:08)
fan skoków
@Redakcja
Czy już wiadomo w którym konkursie wyst±pi Małysz?
pozdrowienia
(04.08.2005, 09:52)