Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
30
wrzesień 2019
Najbliższe zawody
21.09.2019, godz. 10:15
Stams HS-115
CoC-k

Dziś po południu polska reprezentacja w skokach narciarskich wyjeżdża do Hinterzarten. W sobotę i niedzielę podopieczni Heinza Kuttina wezmą udział w dwóch pierwszych konkursach Letniej Grand Prix. Wczorajszy dzień minął nastomiast w naszej kadrze pod znakiem odpoczynku i przygotowaniu się do podróży. We wtorek, zgodnie z zapowiedziami, Adam Małysz, Robert Mateja, Rafał Śliż, Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Krystian Długopolski trenowali na zakopiańskiej Średniej Krokwi, czyniąc ostatnie przygotowania do startu w Niemczech. Jak wyglądają plany naszej kadry na najbliższe tygodnie?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ostateczna decyzja o składzie drużyny, która weźmie udział w weekendowych konkursa w Hiza podjęta zostanie dopiero na miejscu - na podstawie aktualnej dyspozycji skoczków podczas treningów. Wiadomo natomiast, że Adam Małysz wystartuje tylko w jednym z konkursów w Hinterzarten. Na drugi weekend sierpnia zaplanowane są kolejne zawody LGP 2005 - w Einsiedeln (13.08) i Courchevel (14.08). Nie zobaczymy tam Adama Małysza i Roberta Matei, którzy w tym czasie przebywać będą na zgrupowaniu w Austrii. 15 sierpnia, po zawodach we Francji, rozpocznie się kolejny obóz treningowy - w Pragelato, w którym udział wezmą już wszyscy skoczkowie. Przygotowania na skoczniach, które w przyszłym roku będą areną walki o medale olimpijskie, potrwają tydzień. Na 21 sierpnia zaplanowany jest powrót kadrowiczów do kraju.

Do Zakopanego polska drużyna pojedzie 25.08, aby dwa dni później w najsilniejszym składzie wystąpić w zawodach LGP. Szkoleniowcy nie wykluczają możliwości występu Małysza w kolejnych konkursach LGP - w Predazzo (1.09) i Bischofshofen (3.09). Na obronę tytułu najlepszego skoczka lata, wywalczonego przed rokiem przez Adama Małysza będzie trudno, ale wiąże się to z planem treningowym trenerów i decyzją "o treningowym potraktowaniu Letniej Grand Prix". O szczegółach mówi Grzegorz Mikuła, rzecznik Polskiego Związku Narciarskiego: "W ubiegłym sezonie to był istotny element przygotowań do sezonu zimowego. Skacząc na poważnie, w klasyfikacji generalnej triumfował Adam Małysz. Teraz plan przygotowań ustalony jest pod igrzyska olimpijskie w Turynie i wszystko jest podporządkowane właśnie temu".
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
krokiew
@do Redakcji
Forum nie działa, zdjęcia sie nie wyswietlaja..
Zrobcie cos z tym
(05.08.2005, 09:24)
kurka
Forum ma co jakiś czas takie odpały. Czy ktoś może udostępnić miejsce, gdzie będzie można składać zażalenia?
(05.08.2005, 08:51)
masakra
własnie? co z forum?
(05.08.2005, 08:40)
Henio
@ Stawy
(05.08.2005, 07:40)
Henio
Uważam, że Twoja propozycja jest sensowna ,ja wzorowałem się na obowiązującej punktacji FIS za konkursy drużynowe(od 50 za Viii do 400pkt za I miejsce).
Jeśli dziś częsc kadr skacze tylko w drużynie ,część tylko w k.indywidualnym to sprawiedliwe jest przyznawanie punktów za każdy konkurs.
Nie widzę powodu aby Ci którzy będą skakakac w drużynie byli pozbawieni możliwości zdobycia , przyznania punktów?
(05.08.2005, 07:37)
Adam 12
@Stawy
Czy będą filmy ze skoków w Hinterzarten?
(04.08.2005, 23:01)
krokiew
@mmm_kraków
Jesteś czasami na jakimś czacie??
(04.08.2005, 18:51)
Stawy
@Henio: nie biorę pod uwagi drużynówek. Jeśli już, to podzieliłbym miejsca wg systemu LGP czyli 50 pkt za 1 miejsce, 40 za drugie, 30 za 3, 20 za 4, 10 za 5 etc. ale dzieliłbym to na 4 zawodników czyli np.: po 12 pkt za 1 miejsce, 10 za drugie, 8 za 3, 5 za 4, 2 za piąte, ew. 1 za szóste... może tak, ale nie wiem czy to ma sens...
(04.08.2005, 16:44)
Henio
@ Stawy
Czy znowu nie będzie punktów do rankingu n/skoczków za drużynówkę?
Moja propozycja:
Od 5 pkt za 8 miejsce do 40 pkt za pierwsze miejsce dla każdego z drużyny.
(04.08.2005, 16:05)
ada
czemu sie forum nie otwiera?
(04.08.2005, 15:10)
mmm_krakow
@sympatyk
Dobrze, reszta jako przedskoczkowie, tylko jak wybrać tę czwórke na pierwszy oficjalny trening i do kwalifikacji?
Bez treningu nieoficjalnego to tylko szklana kula :)))))))
(04.08.2005, 12:25)
Fachowiec
@ Andy
Jak Małysz jest słaby to lepej niech w ogóle nie skacze i poczeka na wzrost formy.
A poza tym skakać dobrze ma w zime na I.O. więć dobrze że teraz się nie nadwyręża (nie jeast już taki młody)
(04.08.2005, 12:09)
sympatyk

@mmm-k
W oficjalnych treningach rzeczywiście skacze tylko czterech, ale myśle ,że można trenować na nieoficjalnych treningach wcześniej? a ponadto praktykuje się, że ci co nie skaczą w konkursie mogą jako przedskoczkowie tyż sobie skoczyć -dość częsta praktyka przy drużynówce.
(04.08.2005, 11:49)
mmm_krakow
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ostateczna decyzja o składzie drużyny, która weźmie udział w weekendowych konkursa w Hiza podjęta zostanie dopiero na miejscu - na podstawie aktualnej dyspozycji skoczków podczas treningów.

Wychodzi, że jednak na podstawie treningów w Hiza :D
Przeciez aktualna dysposzycja w Hiza nie musi być wcale tą z Zakopca. Na podstawie aktualnej dyspozycji z Zakopca można było wybrać czwórkę D
Stąd moje pytanie :D
(04.08.2005, 11:34)
rn
@mmm_krakow
na podstawie dyspozycji podczas treningów w Zakopanem w ostatnich dniach
(04.08.2005, 11:11)
mmm_krakow
Na podstawie dyspozycji podczas treningów?
To mamy prawo wystawić całą szóstke do treningów? Ciekawe na podstawie jakiego przepisu?
Czy może Kuttin będzie czytał w szklanej kuli, kogo wystawić?
(04.08.2005, 11:06)
Stawy
@Andy: może po to, żeby dać szans całej szóstce?
(04.08.2005, 11:02)
Andy
Przecież to jakis kretynizm! Dlaczego Małysza ma startować tylko w jednym konkursie w HI-za??!! Skoro juz tam pojechał to nie skacze w obu!!
(04.08.2005, 10:46)
znawca skoków
@ fan
narazie na 100% tylko w Hiza (pewnie w indywidualnym) i w Zakopcu:)
(04.08.2005, 10:11)
Fanka
Przecież piszą,że dopiero będzie wiadomo , na miejscu po przyjeżdzie podejmą decyzję.
I bardzo dobrze,że w tym sezonie LGP nie jest traktowane tak poważnie przez Adama ,
jak wiemy to glównie na niego będzie można liczyć podczas olimpiady ,
i niech tak zostanie.
Trenerzy wiedzą co robią , pomalutku ,krok po kroku Adam , dochodzi do formy , która mam nadzieje przyjdzie w odpowiednim momencie.
Ja również liczę na pozostalych naszych skoczków , którzy też nieżle sie przygotowują ,
uważam ,że LGP to zabawa w skoki ,
jest to glownie sport zimowy i na prawdziwy sezon ,musimy jeszcze poczekać , oby się im powiodlo zrealizować wszystkie plany .
(04.08.2005, 10:08)
fan skoków
@Redakcja
Czy już wiadomo w którym konkursie wystąpi Małysz?
pozdrowienia
(04.08.2005, 09:52)