Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
12
13
14
15
19
20
21
22
26
27
28
29
30
sierpień 2019
Najbliższe zawody
24.08.2019, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Polscy skoczkowie narciarscy od czterech dni trenują w Finlandii. Pierwszy etap przygotowań to treningi w Kuopio. Kadra przebywa tam w składzie Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch, Rafał Śliż i Piotr Żyła. Do Finlandii z powodów zdrowotnych nie pojechał Krystian Długopolski.

- Pozostali zawodnicy są w pełni sił i spokojnie trenują. Forma nie jest jeszcze stabilna, ale skoki Adama i reszty zawodników są coraz lepsze. Pamiętajmy, że szczyt formy ma przypaść na igrzyska olimpijskie w Turynie – zapewnił Łukasz Kruczek.

Na razie skoczkowie trenują na skoczni w Kuopio. Skoczkowie nie mają problemów z nadmiernym tłokiem na skoczni, bo oprócz nich pojawia się tam tylko fińska kadra B. Niestety skoczkom w przygotowaniach przeszkadza dokuczliwy upał. Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza i panują białe noce.

Zgrupowanie w Kuopio potrwa do piątku. Później skoczkowie przeniosą się do Kuusamo. Fińskie zgrupwanie potrwa do 20. lipca.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« lipiec 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Żyłofan
Żyła i Krystian D.może będą skakać w PKw Szwajcarii.
To nawet byłoby dobre rozwiązanie i szansa na zwiększenie limitu w PK.
(18.07.2005, 13:23)
Fanka
Teraz jest to juz informacja potwierdzona :
W Hinterzarten wezmą udzial nasi chlopcy w skaldzie :
Adam Malysz
Robert Mateja
Kamil Stoch
Rafal Sliż
Dla Adama będzie to pierwszy konkurs w LGP a drugi i zarazem jego ostatni w LGP , będzie w Zakopanem.
(18.07.2005, 12:03)
spiderman
Najlepiej skład kadry A powinien być aktualizowany co miesiąc :P Kto jest w lepszej formie to awansuje do kadry A, kto w gorszej formie to spada do kadry B.
(16.07.2005, 19:15)
tommm
A ja proponuję wszystkich przenieść do kadry A. Nikt nie będzie miał pretensji, że jest za nisko. :P

PS. Jak nie macie kogo to weźcie mnie do kadry A ot tak do jaj
(15.07.2005, 22:44)
spiderman
@banan
Muszę się z Tobą zgodzić :D Na powinno się zrobić. W kadrze A: Małysz, Mateja, Stoch, Długopolski + Bachleda, Hula, Skupień. Reszta w kadry A do kadry B.
(15.07.2005, 21:27)
uskotko
z okna??? Ja bym cały dzień siedziała pod skocznią...
(15.07.2005, 18:02)
Fanka
Z moich informacji wynika , że w LGP , oprócz Adama wezmą udzial wszyscy pozostali nasi kadrowicze.Adam wystąpi tylko w Zakopanem i ewemtualnie w Hinterzarten ale to drugie jeszcze nie jest pewne na 100%.
Dla pozostalych naszych kadrowiczów ma to być sprawdzian przed najwazniejszym sezonem zimowym, trenerzy doszli do wniosku ,że pozostalym przyda się udzial w LGP , gdzyż w ten sposób mogą szlifować skoki.
Tę informacje wyczytalam w maju na jednej ze stron internetowych.
Nie wiem czy ta decyzja zostaje podtrzymana przez trenerów, na razie nie natrafilam na inną.
Ja również myślę , że w tym sezonie znów zablyśnie Adam lecz wspólnie z Kamilem.
Ale życzę oczywiście wszystkim , udanych startów , będę za wszystkich trzymać kciuki.
(15.07.2005, 16:51)
Lalala
Na skoczni ich nie widzialam, ale wczoraj moze bylo juz za pozno, ale dzis to nie bylo tam juz nikogo, nawet Finow - a patrzylam caly czas, mam na to widok z okna. Pewnie juz rano wyjechali :( szkoda...
(15.07.2005, 14:59)
Dzymek
jak im jest gorąco to powinni miećskocznie w tunelu aerodynamicznym z wentylacją;)
(15.07.2005, 13:18)
kibic z Augustowa
EJ NO PROSZE WAS- ZRÓBCIE COŚ Z GALERIĄ !!!
(15.07.2005, 09:08)
kibic z Augustowa
JA LICZE NA KAMILA I ADAMA!!!
(15.07.2005, 09:04)
banan
zobaczymy jak tam Adaś Kamil Robert Długopolski reszta powinna być zdegradowana do kadry b a za nich powinni wejść Wojtek Skupień MArcin Bachleda i Stefan Hula
(15.07.2005, 08:51)
KaCzY
oj przydalo by sie żeby ten "szczyt formy" o jakim nas zapewnia Łukasz Kruczek faktycznie nastapil :) chcialbym bardzo zeby nasi skoczkowie sie prezentowali z jak najlepszej strony, zeby kazdy pokazywal kawal dobrego lub chociaz przyzwoitego skakania na poziomie. z tych wszystkich artykułow wnioskuje że Polacy mają cieżkie treningi i wytrzymałosciowe i siłowe a także techniczne, wiec mam wielka nadzieje że Panowie dzieki tym treningom bedą dobrze skakac. osobiscie licze na Kamila ktory ma na prawde duzego powera i motywacje do tego co robi. Pozdrawiam !
(14.07.2005, 20:16)
uskotko
może w Savonii na Puijonlaakso? Stamtąd mają najbliżej. Bo raczej wątpię, by PZN stać było na najlepszy w mieście Puijonsarvi...
ach, Savonia... <serce>

Poza tym nie szukaj ich po hotelach! Idź na skocznię!!!
(14.07.2005, 19:53)
Lalala
O rany, a ja wlasnie jestem w Kuopio... musze ich poszukac ;) czy ktos wie w ktorym hotelu oni sa?
(14.07.2005, 17:36)
spiderman
No nie znowu forum nie działa. Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj będzie działać... :/
Jestem ciekawy jak na tle Małysza skaczą Śliż i Żyła. Moim zdaniem w LGP i tak nie wystąpią chyba, że w pojedyńczym konkursie. Skład na LGP najprawdopodobniej będzie wyglądać tak: Mateja, Stoch, Długopolski, Małysz (nie wiadomo w ilu konkursach), Bachleda (zostanie przeniesiony do LGP dzięki wysokiej formie), i ewentualnie ktoś z dwójki Śliż i Żyła ale ja bardziej stawiam na Śliża...
(14.07.2005, 13:18)
*13*
do przedstawicielki drobiu domowego:
bo tu się ostatnio wszystko zmienia na gorsze. :/ ale forum na pewno po jakimś czasie znów będzie działać. co innego to wszysko w galerii zdjęć... :'(
(14.07.2005, 11:43)
kurka
forum znowu nie działa. Co jest grane???
(14.07.2005, 11:26)
Suomi88
@uskotko Znam to uczucie. Też bym wiele dała by tam być.
@spiderman To jest jeden wielki stereotyp, że w Finlandii zawsze jest zimno, bo to w cale nie jest prawdą!!! Zimą owszem, ale lato jest tam naprawdę ciepłe. Może nie aż tak jak w tym roku.
(14.07.2005, 11:13)
uskotko
Kuopio... <serce> Puijo... <serce> upały... <serce> białe noce <serce>... treningi skoków <serce>... Ile ja bym dała, by tam teraz być... ech...
(14.07.2005, 09:21)
*13*
heh teraz to piszesz, że po treningu, a wcześniej, że "mogą jednocześnie skakać i opalać się." :P :D
(13.07.2005, 23:50)
spiderman
Po treningu zawsze mogą się poopalać. Nawet w Finlandii :P
(13.07.2005, 23:38)
spiderman
Oczywiście wiem o tym że w Finalndii też jest "ciepło" ale takie upały trochę nie pasują do tego kraju :P
(13.07.2005, 23:38)
*13*
a co do tego opalania: w kombinezonie narciarskim chyba się nie da opalać... :P
(13.07.2005, 23:36)
*13*
a co Ty myślałeś, że w Finlandii jest zawsze zimno? :D tylko na północy :P. czasem w Finlandii jest cieplej niż w Polsce :D
(13.07.2005, 23:35)
spiderman
No proszę Finlandia a tak ciepło :D Kto by przypuszczał. Mogą jednocześnie skakać i opalać się.
(13.07.2005, 23:18)