Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
12
13
14
15
19
20
21
22
26
27
28
29
30
sierpień 2019
Najbliższe zawody
23.08.2019, godz. 11:30
Hakuba HS-131
LGP

O wielkim pechu może mówić Maximilian Mechler. Podczas jednego z ostatnich przed rozpoczęciem letniego sezonu zgrupowań, które trwa obecnie w Oberstdorfie, niemiecki skoczek doznał poważnego upadku. Niefortunny skok 21-letni zawodnik z Isny przypłacił złamaniem prawego barku oraz wstrząsem mózgu.



Zdarzenie z dzisiejszego treningu może wykluczyć Mechlera ze startu w Mistrzostwach Niemiec, które odbędą się pod koniec lipca w Hinterzarten (21-23.07.2005) oraz inauguracyjnych zawodach Letniej Grand Prix na początku sierpnia (5-07.08.2005).

Warto dodać, iż największym sukcesem w karierze Mechlera jest wygrana w konkursie Letniej Grand Prix w Innsbrucku przed dwoma laty. Tym bardziej dotkliwsze byłyby ewentualne komplikacje po dzisiejszej kontuzji, które mogłyby wykluczyć Niemca z letniej cześci zbliżającego sezonu. Życzymy młodemu zawodnikowi szybkiego powrotu do zdrowia.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« lipiec 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Dzymek
@spiderman
Chyba przy lądowaniu upadł coś mi sie tak zdaje bo on nie jest specjalistą w robieniu fikołków jak morgi :)
(08.07.2005, 20:47)
spiderman
No to zobaczymy jak to wypadnie :) Coś za dużo eksperymentów tego lata...
(08.07.2005, 09:58)
mmm_krakow
Poza tym - ciekawostka - pare dni temu nasza ulubiona gazeta "F..t" odtrąbiła koniec rządów Tepesa - teraz od zapalenia sie zielonego światełka ma być 10 sekund na odklejenie sie od belki, a nie 5 - jak do tej pory. Mają to testowac podczas LGP.
Same "nowinki" tego lata... :/
(08.07.2005, 08:18)
spiderman
Czy Mechler upadł po lądowaniu czy zrobił fikołka w powietrzu?
(07.07.2005, 22:19)
spiderman
Być może jest to z tym związane... Te nowe przepisy FIS-u mogą być niebezpieczne. Skoczkowie mogą się źle czuć w takich kombinezonach i może to powodować wiele upadków...
(07.07.2005, 15:02)
mmm_krakow
Pechowe lato? Kolejny fikołek z tragicznym skutkiem :(
Czyżby efekt zwężonych strojów? Bo to spowodowało koniecznośc wyższych prędkości na rozbiegu, a to w pewnym momencie przestaje być bezpieczne, zwłaszcza dla mniej doświadczonych skoczków.
(07.07.2005, 08:33)
Marek
Wiem, że nie na temat, ale czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego forum nie działa???
(07.07.2005, 05:40)
spiderman
I bardzo ważne! My sobie tak tu piszemy a już jutro powinny być pierwsze treningi przed pierwszym konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego w Velenje! Dlaczego nie ma w ogóle informacji?!
(06.07.2005, 22:29)
spiderman
Czy wiadomo na jakiej skoczni Mechler tak nieszczęśliwie upadł. Chodzi mi o rozmiar skoczni, bo wiem, że upadł na którejś ze skoczni w Oberstdorfie.
(06.07.2005, 22:27)
eek
chyba wstrzasnienie mozgu, nie wstrzas
(06.07.2005, 19:42)
Krófsko
Max życzę szybkiego powrotu do zdrówka!
(06.07.2005, 18:49)
I_love_Axu
buuu ;(