Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
12
13
14
15
19
20
21
22
26
27
28
29
30
sierpień 2019
Najbliższe zawody
23.08.2019, godz. 11:30
Hakuba HS-131
LGP

Kari Ylianttila podpisał kontrakt z Japońskim Związkiem Narciarskim. Do roku 2010 będzie trenerem reprezentacji skoczków Kraju Kwitnącej Wiśni. Do niedawna Ylianttila prowadził ekipę szwedzką, jednak bez większych osiągnięć. Japończycy, od lat zatrudniający fińskich szkoleniowców na stanowiskach trenerów osobistych czy klubowych, postanowili tym razem powierzyć kadrę narodową w ręce obywatela Kraju Tysiąca Jezior. Liczą, że Ylianttila doprowadzi zawodników japońskich do sukcesów olimpijskich w Turynie oraz podczas Mistrzostw Świata w Sapporo w 2007.

Ylianttila działał jako trener fińskiej reprezentacji w latach 1987-1994. Wówczas Finowie zdobyli w sumie 14 medali olimpijskich i mistrzowskich. Później przez długi czas szkolił kadrę Stanów Zjednoczonych, prowadząc między innymi Alana Alborna i Clinta Jonesa. Czy na trzecim z kolei kontynencie odniesie sukces? Tego mu życzymy.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« lipiec 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
spiderman
W sumie to trochę mi szkoda Japończyków bo po sezonie olimpijskim większość z nich może odejść na sportową emeryturę. Są to Kasai, Higashi, Okabe, Miyahira. Funaki może jeszcze poskakać bo nie ma jeszcze 30. Ale znowu wcale nie jest powiedziane, że oni odejdą. Wiadomo, że Japończycy lubią długo skakać, grubo ponad 30 lat :D Czyli nie zdziwię się znowu jak nikt z wyżej przeze mnie wymienionych skoczków japońskich nie zakończy kariery po sezonie olimpijskim 2005/2006.
(06.07.2005, 22:33)
spiderman
Już to widzę jak Yamada jest na dobrym poziomie. Już Kaneko jest zdecydowanie lepszy (dobre występy w COC).
(06.07.2005, 22:30)
mateox9
no japonczykowie skaczą niezle szczególnie na tym najlepszym poziomie jest ito kasai funaki czy nawet miya hira na dobrym poziomie jest: higashi okabe yamada czy nawet ichinohe na nienajlepszym poziomie jest kaneko yomoto joszoka sakano umezaki czy nawet nishabita
(06.07.2005, 21:30)
mateox9
pierwszy raz słysze jakies Yiantitta
(06.07.2005, 21:24)
Fanka
U japonczykow jest jeden problem , a mianowicie ich wiek , jak wiadomo nie są już mlodzieniaszkami więc nowy trener niewiele im pomoże.Musialby dokonać cudu a to niemozliwe.
(06.07.2005, 19:11)
Raff
Myślę że nowy trener japońcom wiele nie da. oni już zrobili swoje na arenie międzynarodowej i powinni przede wszystkim odmłodzić zespół... Lecz nie zrobiątego bo jesteśmy w olimpijskim sezonie i wszelkie eksperymenty są niebezpieczne. Z drugiej strony gorzej niż teraz z japońcami chyba być nie może i jeśli nie będą mieli czołowych miejsc w konkursach to to z kolei zmusi trenera do eksperymentów z młodymi. Tak przynajmiej myśle. Z kolei posunięcie JZN'u (Japońskiego Związku Narciarskiego) też było niebezpiecznie by zmieniać trenera przed sezonem olimpijskim. Tak więc jesteśmy w punkcie wyjścia bo poprzedni trener nie odnosił sukcesów... :D:P;D;P
(06.07.2005, 12:58)
kojonkoska
Uh! widze, ze nawet jeszcze moje zdjecia sie wykorzystuje:-D miło miło:-D
(06.07.2005, 12:28)
mateox9
eeeeeeee
(06.07.2005, 11:59)
...Adi...
Redakcjo,kiedy zostanie dodana sylwetka trenera Kari Ylianttila do działu Trenerzy
(05.07.2005, 23:22)
KaCzY
no faktycznie ciekawe jak to bedzie :) bo z tego co pamietam to japonczycy ostatnio nie fajnie skakali ;) nic, zycze im powodzenia :D pozdrowienia !
(05.07.2005, 20:05)
uskotko
ja też się dałam - potem przez pół roku byłam przekonana, że Mika rzeczywiście będzie trenerem Niemców. I cieszyłam się, sniff...
(05.07.2005, 19:23)
LHS
Oooooooooo, jak to był nius primaaprilisowy to dobrze:) I to znaczy, że był dobry, bo dałem się nabrać:)))))
(05.07.2005, 18:39)
...Adi...
Czy Japońscy skoczkowie mogą poprawić wyniki na najważniejszych imprezach do 2010
MŚ w Lotach 2006,2008,2010,MŚ 2007 i 2009 i ZIO 2006 i 2010,a także dobrych wyników w zawodach PŚ,TCS,NT a także LGP
(05.07.2005, 18:04)
Emu
@ LHS - ja kojarzę głównie swój nius primaaprilisowy na temat Kojo jako trenera Niemców... ;)
(05.07.2005, 17:23)
mmm_krakow
Do 1994 roku prowadzil Finów?
To patrząc na jego wyniki z tamtego okresu, nie chciałabym, aby kiedykolwiek zawitał do Polski!
Zobaczymy, co osiągnie z Japońcami, ale czarno to widzę :(
(05.07.2005, 14:28)
LHS
To może jakiś niedługo do Polski zawita??:) A tak przy okazji, czy ktoś wie, czy i ewentualnie jak zakończyły sie rozmowy nt. przejscia Miki do obozu Niemców?? Kojonkoski dostał propozycję pracy od niemieckiej federacji po zakończeniu sezonu olimpijskiego, ale czy z niej skorzysta?? Osobiście mam nadzieję, że nie, ale znając jego zamiłowanie do wyzwań... Lepiej by było, gdyby się podją jakiegoś wyzwania w Polsce;)
(05.07.2005, 14:25)
PHL
A więc fińscy trenerzy prowadzą już kadry: Finlandii, Norwegii, Japonii i Włoch.
A jeszcze jest kilku bezrobotnych ;)))
(05.07.2005, 14:13)