Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2024
Najbliższe zawody
09.08.2024, godz. 17:00
Hinterzarten HS-109
FIS Cup M

Wielokrotne upomnienia, prośby czy nawet kary nie przyniosły rezultatu. Mateusz Rutkowski postanowieniem Prezydium Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego został wykluczony z kadry B polskiej reprezentacji skoczków narciarskich. Powodem tej decyzji, jak można się domyślić, są kłopoty wychowawcze jakie sprawiał MŚ Juniorów z 2004 roku. Miejsce Rutkowskiego w kadrze B zajmie reprezentant Startu Krokiew Zakopane, Wojciech Topór.

"W poniedziałek Prezydium Zarządu PZN podjęło decyzję o usunięciu zawodnika z kadry. Powodem były narastające od dawna kłopoty wychowawcze z zawodnikiem, który nie zareagował pozytywnie na wielokrotne próby wpłynięcia na jego postępowanie, jakie podejmowali działacze i trener Zbigniew Klimowski." - wyjaśnił rzecznik prasowy PZN, Grzegorz Mikuła.

"Mateusz nie jest aktualnie w żadnej grupie szkoleniowej, będzie trenował w klubie. Oczywiście nie zamykamy przed nim drogi do reprezentacji, jednak swoim postępowaniem i zachowaniem będzie musiał udowodnić, że mądrzej podchodzi do życia i sportu" - dodał Mikuła.

Przypomnijmy, iż we wrześniu 2004 r. Rutkowski został odsunięty od startu w zawodach Letniego Grand Prix w Zakopanem. Inną sankcją nałożoną na 19-latka było wstrzymanie wypłaty stypendium. Jak pokazują ostatnie decyzje PZN i starty w ostatnim sezonie - Mateusz Rutkowski jest kolejnym przykładem skoczka zbyt wcześnie okrzykniętego mianem następcy Adama Małysza...


autor: Janusz Kożusznik
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Keri
Ma za swoje-pajac.Trzeba nie było jeździć po pijaku po Zakopanem:-P
(30.05.2005, 15:35)
rashida
Wielka szkoda i tyle. Tracimy byc moze jedynego skoczka ktory mogbly dorownac Malyszowi. I nie ma co mowic, ze to nieprawda, ze jest wielu innych. Fakty wskazuja na co innego.
(20.05.2005, 23:54)
Lavender
Nareszcie!Przeciez w Polsce było i jest tylu utaletowanych zawodników, a ci na chama trzymali Rutkowskiego w kadrze przez cały sezon!Dobrze mu tak, jak palma uderza do głowy, to trzeba potem za to płacić. Life is brutal.
(20.05.2005, 23:14)
KASIA
I dobrze że tego zarozumiałego Mateusza wyrzucili! HAHA
(20.05.2005, 17:23)
EVE
myślę, że dobrze się stało, dla takich ludzi - spotrowców nie ma miejsca w żadnej kadrze, kiedyś z pewnością będzie tego żałował, być może był by z niego faktycznie skoczek rangi małysza, ale sie tego nie dowiemy, bo on swoją szansę już zmarnował. nie wiem co musiałby zrobic, że by mnie przekonać o swojej przemianie, jak już ktoś raz takie rzeczy robi, to będzie to powtarzał, młodość nie jest tu żadnym wytłumaczeniem. decydując się zostać sportowcem trzeba byc gotowym na pewne wyrzeczenia, a jak widać on wcale nie miał zamiaro takowych poczyniac, trudno. wpda sodowa już niejednemu zaprzepasciła szanse na bycie kimś w tym kraju, pozdrawiam wszytskich miłośników skoków
(20.05.2005, 10:46)
Mario98
Przegląd Sportowy 19 maja 2005:
"Mistrzostwo świata, sława, pieniądze, alkohol, upadek - to krótki film o zmarnowanym talencie. Rutkowski miał być następcą Małysza. Być może już nigdy nie wystartuje w kadrze.
Oficjalny komunikat dyryktora sportowego brzmi bardzo enigmatycznie.-Zarząd PZN postanowił wykluczyć Mateusz Rytkowskiego z kadry B na sezon 2005/2006. Jego miejsce zajmie Wojciech Topór. Obecnie byłego mistrza świata juniorów nie ma w żadnej z reprezentacji narodowych, może skakać tylko w klubie w Zakonanem. Jaki był powód wykluczenia? Kolejne kłopoty wychowawcze, więcej nie mogę powiedzieć - oznajmił Apoloniusz Tajner. Wody w usta nabrali też treneży kadry A i B - Heinz Kuttin i Stefan Horngaher. -Mateusz musi się zastanowić nad sobą.
Prawdy nie trzeba było jednak długo szukać. Odnaleźliśmy ją w zakopiańskim komisariacie policji. -10 maja 2005 roku, o godzinie 1:30 w nocy, kierujący pojazdem AUDI Mateusz R. został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało, że miał ok. dwóch promili alkoholu we krwi. Zatrzymanemu odebrano prawo jazdy, a sprawa została skierowana do prokuratury i sądu rejonowego. Mateuszowi R. grozi grzywna i kara pozbawienia lub ograniczenia wolności do lat dwóch. Oprócz tego może zostać objęty zakazem prowadzenia samochody na okres od roku do dziesięciu lat - powiedział nam naczelnik ruchu drogowego KPP w Zakopanem podkomisarz Jakub Rogoziński.
To ostatecznie wyjaśnia wszystkie wątpliwości, co do decyzji PZN. Zawodnicy, na których ciąża takie zarzuty, na całym świecie są automatycznie zawieszani do wyjaśnienia sprawy. Rutkowskiemu odebrano także stypendium. Wiadomo też, że 19-letni skoczek na pewno nie wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Turynie. Jak nieoficjalnie mówią działacze PZN, wszyscy mają dość wybryków Rutkowskiego, a kadra dla niego to "temat zamknięty".
Mateusz bardzo podpadł już podczas przygodowań do poprzedniego sezonu, gdy kilka razy nadużył alkoholu na zgrupowaniach. Nieprofesjonalne podejście do sportu odbiło się w PŚ 2004/2005 w którym zawodnik nie zdobył nawet jednego punktu. W niektórych konkursach nie mieściłsię nawet w polskiej kadzre i skakał nawet jako przedskoczek.
Mateusz Rutkowski ptrzez cały dzień miał wczoraj (18.5.2005) wyłączony telefon.
Sebastian Parfanowicz, Sebastian Szczęsny, Jerzy zakrzewski."


Od siebie tylko dodam, że ci ludzie którzy mówią, że Rutkowski powinien zostać w kadrze bo "to wielki talent" to są tak naprawdę "niedzielni kibice". Interesują się skokami tylko jak skacze Małysz. Jak można mówić że Mateusz R powinien być w kadrze skoro od półtora roku nie oddał ani jednego przyzwoitego skoku!! Ja nie życzę źle Mateuszowi, tylko niech nie robi z siebie wielkiej gwiazdeczki "- Jak jest problem, kozłem ofiarnym robi się Rutkowskiego. A prawda jest taka, że Kuttin kiedyś pracował, a teraz zależy mu tylko na tym, by dobrze wypaść przed kamerą. Mam tego dość, straciłem motywację. Potrenuję sam latem i za rok im pokażę. Grzeszki mam już za sobą..."
Te słowa Rutkowski wypowiedział w lutym tego roku. Z wypowiedzi tej wynika, że Rutkowski nie ma szacunku dla trenera, a jeżeli nie ma szacunku dla osoby, dzięki której odniósł sukces, to całkowicie dyskfalifikuje go to jako zawodnika i człowieka którmu można zaufać. A pozatym dlaczego stracił matywację? Przez trenera? To nie trener kazał mu mieć nadwagę, to nie trener kazał mu chlać podczas zgrupowań!!

Mam nadzieję że Mateusz się kiedyś zmieni, i jeszcze będzie nas cieszył swoimi długimi skokami.
(20.05.2005, 08:55)
znawca skoków
I bardzo dobrze sie stało!!! Jeszcze kilka lat i JEGO EMINENCJA MIŁOŚCIWIE NAM PANUJĄCY PREZES WŁODARCZYK zrozumie że do kadry A nadaje sie tylko ADAM MAŁYSZ. Do B to Stoch (narazie troche na kredyt bo jedno punktowanie w sezonie wiosny nie czyni) i Mateja też tylko po to żeby szybciej skonczył kariere i nie mówił że majszcze COŚ do pokazania ) Pa Pa Rutek!!! Skocz po flaszeczke a na skoczni sie nie pojawiaj bo po co az PŚ robic cyrk!!!
(19.05.2005, 16:45)
Krak
niektórzy chyba myślą, że skoro Nykaenen pił i wygrywał, to i oni tak mogą... Niestety (jak dotąd) nie stwierdzono dodatniego wpływu alkoholu na długość oddawanych skoków. Może kiedyś...
A na razie dobrze się stało, że ten pyszałek poleciał z kadry. To, że wygrał jakieś tam MŚ Juniorów nie czyniło z niego gwiazdy. Może to go czegoś nauczy (w co akurat wątpię).
(19.05.2005, 16:41)
mmm_krakow
Stoch ma ojca psychologa :P
Kuttin - jakoś nie potrafił zauważyć w Kadrze B, że Rutti ma pociąg do flaszeczki. Przeciez to wyraźnie było widac w relacji z lotniska, jak wracali ze Strynu. Ze Rutek poimprezował...
Wtedy zbagatelizował, pozwolił w kadrze łazić sobie po głowie, to neich teraz nie ma pretensji, że poza Adamem, sa w niej sami alkoholicy. :P
(19.05.2005, 12:35)
ewa
a ktoś tu kiedyś mówił, że to wina Kutina, że sobie z nim nie radzi...
Stocha też szybko okrzyknięto następcą Małysza, jemu jednak palma nie odbiła. na szczęście.
(19.05.2005, 12:30)
plotka
no wlasnie :) chodzi mi glownie o te pikantne fragmenty o jezdzie po pijanemu :)
napisali gdzie jechal? i ile promili??
(19.05.2005, 11:01)
mmm_krakow
@plotka
W artykule z "DP" [wersja papierowa gazety] jest dokładnie to samo co tu na stronie, plus właśnie informacja, że teraz wywalono go za jazde samochodem po pijaku.
(19.05.2005, 10:59)
plotka
mmm czy moglabys mi przyblizyc troche ten artykol w DP ?? bo nie ma tego na ich internetowej stronie :/
(19.05.2005, 10:45)
mmm_krakow
@Squeal
Twoja "hipotetyczna" sytuacja - to jest tak samo jak z Nykaenenem. Miejsce w kadrze było, choć po pijaku demolowal pół hotelu. Ale szedł na konkurs i wygrywał.
(19.05.2005, 10:33)
plotka
@mmm: dzienx :) zaraz przeczytam i zaspokoje swa ciekawosc :)
(19.05.2005, 10:32)
mmm_krakow
@plotka
Z "Dziennika Polskiego" :D
(19.05.2005, 10:31)
Squeal
"Mateusz nie jest aktualnie w żadnej grupie szkoleniowej, będzie trenował w klubie. Oczywiście nie zamykamy przed nim drogi do reprezentacji..."

To jest najważniejsze zdanie w artykule. Jak długo przynależność do "oficjalnej" grupy szkoleniowej w kadrze nie będzie warunkiem koniecznym występów reprezentacyjnych, będę popierał wszystkie tego typu decyzje. Naprawdę nic złego się nie stanie, jak Rutek nie będzie w kadrze, skoro nie przestrzega obowiązujących w niej reguł.

"...jednak swoim postępowaniem i zachowaniem będzie musiał udowodnić, że mądrzej podchodzi do życia i sportu"

Tu już gorzej. Powinno być "wynikami".

To co, przyjmijmy czysto teoretyczną sytuację, że Rutek chleje codzień na umór, ale za to przyjeżdża na MP i przeskakuje wszystkich z Adamem włącznie. Co wtedy, czy działacze i trenerzy dalej wtedy będą się bronić przed wzięciem go do reprezentacji? To już mi pachnie sporą paranoją.
(19.05.2005, 10:22)
plotka
a skad wiecie, ze jechal p[o pijaku?? na onecie podali tylko, ze Kuttin mowil, ze Rutek, za duzo pije , ale o prowadzeniu samochodu nic nie bylo
(19.05.2005, 10:04)
kola
Ale czy on naprawde jest jakimś talentem? To że raz wygrał nie oznacza, ze jest dobry...
(19.05.2005, 09:58)
kryssssska
jak mial ponad 2 promile ....
(19.05.2005, 09:50)
Mario98
Rutkowskiego wywalili z kadry za jeżdżenie samochodem po pijaku.......
(19.05.2005, 08:45)
mmm_krakow
Za Mateusza należało wziąć się znacznie wcześniej, a nie pozwalać na "luz" :) A teraz widać efekty :(
@Aviator
Tylko że matka Mateusza nie jest Szwajcarką, więc taki numer jak z Moellingerem - nie jest do zrealizowania :D Na szwajcarskie obywatelstwo by sobie troszeczkę poczekał ;)
(19.05.2005, 08:21)
suomi88
@Aviator Taa... byłby z niego kolejny naturalizowany Szwajcar???
(19.05.2005, 07:25)
Stach
A matka Rutkowskiego godała: " przeciyż jest młody i kedyś sie musi wysumieć" I tak już Mateuszek "sumi" drugi sezon. Jedno jest pewne: Gdyby głupota kwitła to miałby głowę w kwiatkach.
(18.05.2005, 23:45)
LoveSkijumping
Nie wiem, czy to dobra decyzja, że usunięto Mateusza. Jednakże on sam się do tego przyczynił, więc ma nauczkę. Jeżeli będzie ostro trenował i udowodni, że jest godny tego miejsca, o którym marzy wielu młodych skoczków....może powróci w wielkim stylu...Mateusz daj z siebie wszystko!!!
(18.05.2005, 22:09)
kol
zmondrzeje jak mu kasy braknie
(18.05.2005, 22:06)
Aviator
Istnieje mozliwosc, ze Rutkowski zmieni obywatelstwo i zasili szeregi druzyny, w ktorej brakuje czwartego do brydza. Mam takie przeczucie, ze zla to byla decyzja, aby sie go zupelnie pozbywac. Czy ktos mi tu odpowie, co bedzie robil Mateja na Olimpiadzie ?Ile sezonow ma sie przelamywac ?
(18.05.2005, 21:51)
justynka
ja sie ciesze ze go wywalili. On tylko wolal pic a nie skakac!
(18.05.2005, 21:21)
Zossia
Mam nadzieję, że to go czegoś nauczy! Zmądrzeje i zacznie trenować! Przecież on wcale nie jest gorszy niż naprzykład Morgi, w końcu wygrał z nim walkę o mistrzostwo świata juniorów, ale Morgi w przeciwieństwie do Mateusza trenuje i pracuje na swoje sukcesy! Skupia się najbardziej na skokach narciarskich a nasz M<ateusz widocznie ma lepsze zajęcia...........
(18.05.2005, 21:15)
Yvonne
Nie rozumię dlaczego niektórzy bronią Rutkowskiego???!!! I co z tego, że jest młody???Czy tylko on ma 18 lat???Było i jest mnóstwo zawodników w tym wieku, ktrórzy zachowuję się na tyle okey, że nikt ich z kadry nie wyrzuca!
(18.05.2005, 21:05)
PHL
Ale się porobiło...
(18.05.2005, 20:53)
elf
szkoda :/ jak sie ma 18/ 19 lat to sie zwykle robi glupoty, pozniej sie z tego wyrasta :/ dobrze, ze Malysza wtedy nikt z kadry nie wywalil
(18.05.2005, 20:42)
Błądzik
To może podziałac na niego motywująco albo dalej bedzie sprawiał problemy wychowawcze :P
(18.05.2005, 20:23)
piki
moim skromnym zdaniem dobrze zrobili... może teraz weźmie sie w garść...
(18.05.2005, 20:19)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Mateusz Rutkowski wykluczony z kadry!
Mateusz Rutkowski wykluczony z kadry!

Mateusz Rutkowski wykluczony z kadry!

Kalendarium
Daniele Varesco
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody - szczegółowy program
9 sierpnia 2024 (piątek)
11:00
FIS Cup Hinterzarten
odprawa techniczna
15:00
FIS Cup Hinterzarten
oficjalny trening
16:00
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
17:00
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
10 sierpnia 2024 (sobota)
08:30
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
09:30
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
12:00
CoC/ICoC Hinterzarten
odprawa techniczna K/M
13:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening K
14:15
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
15:00
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
17:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening M
18:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
19:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
11 sierpnia 2024 (niedziela)
08:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
09:15
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
11:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
12:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
28 września 2024 (sobota)
09:00
CoC Klingenthal
odprawa techniczna
10:30
CoC Klingenthal
oficjalny trening
11:45
CoC Klingenthal
seria próbna
13:00
CoC Klingenthal
konkurs ind.
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
16.8.2024
17:25
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (studio)
LIVE
16.8.2024
17:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
LIVE
17.8.2024
10:15
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
17.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
17.8.2024
22:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#1)
18.8.2024
13:55
TVP1 Marusarz - Tatrzański Orzeł
18.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
18.8.2024
23:00
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#2)
19.8.2024
11:30
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#2)
20.8.2024
16:00
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - podsumowanie
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich