Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
listopad 2021
Najbliższe zawody
28.11.2021, godz. 16:15
Ruka HS-142

Ekspert telewizji RTL i były skoczek - Dieter Thoma, skrytykował Niemiecki Zwi±zek Narciarski (DSV) za wytyczenie terminu, w którym Sven Hannawald powinien podj±ć decyzję o swoim powrocie. "Pytam, jakim prawem takie ultimatum zostało postawione - i to jeszcze podczas Mistrzostw ¦wiata? Gorszego momentu naprawdę nie można było znaleĽć" - powiedział drużynowy mistrz olimpijski gazecie "Die Welt". DSV naraził się takim posunięciem na ogromna krytykę. Thoma bierze swojego kolegę w obronę. Uważa, że nikt nie powinien stawiać Hannawalda pod presj±, wręcz przeciwnie powinno się mu dać tyle czasu ile potrzebuje.

Presja zwi±zana jest poniek±d z nienajlepsz± dyspozycj± niemieckich skoczków. Zawodnicy nie spełniaj± oczekiwań. W tym sezonie jeszcze żaden z nich nie znalazł się na najwyższym stopniu podium. Skoczkowie zawodz± w największych imprezach. Brak też wielkich, wygrywaj±cych zawody gwiazd, w których Niemcy zawsze mogli przebierać. Jeden lepszy występ Schmitta nie poprawi kondycji niemieckich skoków, wzbudzi jedynie małe nadzieje na lepsze jutro. W takiej sytuacji wszystkie chwyty (niesłusznie) zdaj± się być dozwolone.

Dlatego też dyrektor sportowy Thomas Pfüller z różnych powodów zachęcał Hannawalda do podjęcia decyzji w ci±gu dwóch miesięcy. Sven jednak nie przejmuje się postawionym ultimatum: "Być może więcej będę mógł powiedzieć w marcu, a może będę potrzebować więcej czasu."

Po jednorocznej przerwie comeback Hannawalda został poddany w w±tpliwo¶ć. "Przez Body-Mass-Index jedna z mocnych stron Svena, niska waga, odpadła. Przeciwko przemawia też jego wiek" - powiedział Toni Innauer, dyrektor sportowy Austriackiego Zwi±zku Narciarskiego. "Mimo to Sven ma jeszcze siły by powrócić. Tylko po co ma to robić? Ma wystarczaj±co dużo pieniędzy by zacz±ć nowe życie."

My¶lę, że formułowanie podobnych argumentów (choć nie bezzasadnych) jest trochę nie na miejscu. W szczególno¶ci je¶li dotycz± one Svena. Kwestia braku motywacji może być jedn± z przyczyn załamania, ale na pewno nie wyczerpuje problemu. Gdyby sport nie miał dla Niemca kompletnie żadnego znaczenia to przecież nie pojawiałby się na skoczniach i nie uczestniczyłby w sportowym i medialnym widowisku. Nie spotykałby się z kolegami z drużyny i wspólnie nie ¶więtował zdobytego przez nich srebrnego medalu. Wszyscy widzowie RTLu pamiętaj± wypowiedĽ zawodnika pod koniec zeszłego sezonu, zanim podj±ł decyzję o wycofaniu z zawodów. Sven mówił, że jak nic w ¶wiecie kocha ten sport i nie wyobraża sobie co mógłby robić w życiu je¶li nie skakać. Moim zdaniem nadal nie znalazł na to pytanie odpowiedzi. A miło¶ć do sportu tak szybko nie umiera...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
majda
Sven jest the best!!!i musi wrócić!!!
papatki
(01.03.2005, 18:38)
Morelka
SVEN KOCHA SKOKI I DLATEGO MAM NADZIEJE ŻE DO NICH POWRÓCI!!! tRZYMAM KCIUKI ZA WIELKI POWRÓT SVENA :D
(01.03.2005, 14:40)
Jaro
@Conan znany Piotr
Oczywi¶cie, że Ahonen jest bardziej utytułowanym skoczkiem od Hannawalda, ale mnie chodzi o trofea zdobyte tylko w XXI wieku. I pod tym względem uważam, że Sven jest lepszy, choć z każdym następnym sezonem Ahonen go dogania i przeskoczy go w tym roku w Planicy.
(01.03.2005, 14:24)
CO¦ BYM CHCIAŁ
Oby jednak Hannawald wrócił...
TO WIELKI SKOCZEK I MOŻE JESZCZE POBAWIĆ SIĘ W SKOKI... no ale s±dzę że je¶li już to najwyżej 1 sezon.
(01.03.2005, 10:03)
CO¦ BYM CHCIAŁ
A ja bym wolał gdyby 1 trenerem spowrotem został polo Tajner. Ponoć przed najgorszym sezonem Małysza trochę ustał z treningiem i dlatego Małysz Ľle skakał...

1 trener: Apoloniusz Tajner
2 trener: Łukasz Kruczek

(01.03.2005, 10:00)
wera
Sven musi wrócić:):) nie może zawie¶ć nas kibiców:):) Jak nie wróci to kumu ja będe kibicować???
(28.02.2005, 19:21)
Conan znany Piotr
@Jaro
Mysle że najwybitniejszym skoczkiem w XXI w. po Adamie jest Janne a nie Sven.
(28.02.2005, 19:11)
ja
a ja my¶lę że wróci , przynajmniej chciałabym żeby tak bylło ale martwię się tym BMi
(28.02.2005, 18:56)
Luk
Słyszę jakie¶ bzyczenie! Chyba pszczoła na linii!
(28.02.2005, 18:46)
Jaro
Sven nie wróci, ale i tak pozostanie jednym z najwybitniejszych skoczków ostatnich lat. Piękna wygrana w Turnieju Czterech Skoczni, dwa złote medal M¦ w lotach, srebro indywidualnie i złoto drużynowo na Igrzyskach w SLC, dwa drugie miejsca w klasyfikacji generalnej P¦... to miom zdaniem drugi najbardziej utytułowany skoczek w XXI wieku (po naszym Adamie oczywi¶cie). I takiego go zapamiętajmy! Niech już nie wraca, bo długa przerwa i wiek robi± swoje. Niech pozostanie mistrzem i nie próbuje już swych sił na skoczni.
(28.02.2005, 17:57)
LL
@Piotr
Zgadzam się z Tob±.Uważam, że Sven do wielkiego skakania nie wróci.I chociaż nie życzę mu Ľle to my¶lę, że najlepsze czasy ma już za sob±.
(28.02.2005, 17:48)
Piotr
Moim skromnym zdaniem Sven to nadal wielka firma komercyjna lecz nie sportowa.On już nigdy nie powróci do wspaniałej formy sprzed lat/Je¶li chce wrócić to niech wraca jednak pomimo wszystko on już zaprzepa¶cił swój talent.Oczywi¶cie skokki potrzebuj± takigo charakterystycznego zawodnika jakim jest Sven.Życze mu jak najlepiej.
(28.02.2005, 17:11)
***
My¶lę, że Hannawald najlepiej wie czy powinien wrócić do skakania i że zrobi to kiedy będzie na to gotowy. Może nie jest już młody i problemy mog± mu sprawiać przepisy dotycz±ce BMI, ale powinien robić w życiu to, co kocha.
Ale trzymam kciuki za jego powrót
(28.02.2005, 17:03)
svenka
odwal sie ola od niego!!! co¶ ci przeszkadza? wcal nie robi łaski skacze jak umie i juz!!! a małyszek ostatnio tez nienajlepiej sie spisuje i jakos go wszyscy tez kochaj±(no oprócz mnie) a co do wieku to japończycy maj± wiecej niz 30 lat i jeszcze skacza i nikt im nie wypomina a Hanni wróci i jeszcze dużo osi±gnie zobaczycie ja w Niego wierze i już Hanni we love You!!!
(28.02.2005, 16:47)
Bedus
Dajcie mu spokój!Jak powróci to powróci a jak nie to trudno
(28.02.2005, 15:06)
Pettersen
Hannavald musi powrócić!

@ewa zgadzam sie z toba

1 trener reprezantacji polski: Ł. Kruczek 2 trener:H. Kuttin
(28.02.2005, 13:56)
ciocia-klocia
Wiem że może to nie na temat ale czy nie ma czego¶ takiego, jak Kalendarium, tyle, że nie takie, że się widzi co jest w ten dzień, ale takie jak normalny kalendarz. ze można zobaczyć co np.będzie za ile¶ dni.
(28.02.2005, 13:53)
pietras
NIE ROZUMIEM POWROTU PONAD 30-TO LETNIEGO HANAWALDA NA SKOCZNIE PO TYM JAK DOZNAL SYNDROMU WYPALENIA,W PRZYSZLUM SEZONIE BEDZIE MIAL 31 LAT I BEDZIE JESZCZE BARDZIEJ SLABSZY.
(28.02.2005, 13:00)
kibic z Augustowa
Ja słyszałem ze jak byly M¦ i jak Małysz tak zle skoczyl to jego zona zadzwonila w przerwie jak sie koncentrowal i nie dala mu sie skoncentrowac... TO prawda jest???
(28.02.2005, 11:35)
kibic z Augustowa
@ewa
zgadzam sie z Tob±.
JA tez mylse ze Sven musi wrocic...
A wiecie co??? Mi Kuttin przypomina Puttina. A wiecie czemu??? Bo obaj musz± odej¶ć. :)
(28.02.2005, 11:27)
ewa
ten człowiek chyba najlepiej rozumie, pod jak± presj± żyje Ada¶. życzę mu wszystkiego dobrego.
(28.02.2005, 10:46)
finofanka
Svenq wracaj !!! Czekamy na Ciebie ja i qrczaczeq !!! 3maj sie Hanni i przemysl to dokładnie! bedzie dobrze :)
(28.02.2005, 10:46)
nika
Popieram Dietera! I też wierzę w powrót Svena!!!
(28.02.2005, 10:14)
mazda
My¶lę, że Sven wróci do skakania i trzymam za niego kciuki!!!
(28.02.2005, 07:23)
fino-niemco-fanka
Sven powróci. I to przez to że Niemcy słabo sie spisuj±.
(28.02.2005, 07:11)