Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
10
11
12
13
17
18
19
20
24
25
26
27
31
styczeń 2022
Najbliższe zawody
21.01.2022, godz. 10:30
Innsbruck HS-128
CoC K

Nie udało się obronić Adamowi Małyszowi. Wczorajsza pozycja poza pierwsz± dziesi±tk± smuci tym bardziej, iż na półmetku zawodów Mistrz ¦wiata z Predazzo i Lahti plasował się na trzeciej - medalowej pozycji. Takie s± jednak skoki narciarskie, jak mówi Małysz: "jest raz lepiej, raz gorzej".

138,5 metra w pierwszej rundzie dało Adamowi trzeci± lokatę, z przewag± pół metra nad czwartm Jand±. Drugi skok jednak nie wyszedł tylko 129 metrów - zdecydowanie za mało na podium czy nawet pierwsz± pi±tkę. Ostatecznie obrońca mistrzowskiego tytułu uplasował się na 11. miejscu. "W pierwszej serii wszystko poszło znakomicie, takiego dobrego skoku jeszcze tutaj nie oddałem. Trzecie miejsce było ¶wietne, pojawiła się szansa na medal. Mogłem go zdobyć, wiem o tym. Przed drugim skokiem starałem się o tym nie my¶leć, koncentrować się tylko na skoku. No i przedobrzyłem. Odbiłem się za wcze¶nie i zawaliłem. Było trochę nerwowo¶ci na rozbiegu, bo nie wiedziałem do końca jak się ułożyć. Ale co mam robić? Płakać? Wiem, że jak już znajdę się w hotelu, będę bardzo wkurzony. To przecież mistrzostwa ¶wiata. Oczekiwania były dużo większe" - tak swój wczorajszy występ komentuje Małysz.

W czym zatem należy doszukiwać się nierównej formy trzykrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli? Małysz mówi, iż problemem s± niskie prędko¶ci na progu. Nie sposób jednak nie zauwazyć, iż zawsze skoki w wykonaniu Małysza charakteryzowały się tym elementem... "Mało kto jedzie tak wolno jak my. Nie wiem o co chodzi. Może jest co¶ w spodach nart, bo je¶li chodzi o smary testowali¶my wszystko. Trenerowi nic nie mam do zarzucenia. Starał się. Trudno co¶ więcej powiedzieć po roku pracy. Teraz trzeba wyci±gn±ć wnioski" - tłumaczył skoczek z Wisły.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Wiadomo kto
NIC SIĘ NIE STAŁO ADASIU NIC SIĘ NIE STAŁO !! NIC SIĘ NIE STAAAAAŁO !!! ADASIU NIC SIĘ NIE STAŁO!!!

Co¶ się jednak stało
JAK OGLˇDAŁEM DRUGI SKOK TO MI SIĘ NIEDOBRZE ROBIŁO
(01.03.2005, 10:08)
marmi
@smołysz_tofik & chytrzy:
Chciałem napisać to samo co Wy a więc napiszę tylko: popieram!
(27.02.2005, 02:32)
chytrzy
ADAM!!! kochamy Cie, walcz dalej do konca sezonu,stac Cie jeszzcze na zwyciestwa i medal w koncowej kwalifikacji!!!
(26.02.2005, 23:31)
pietras
@Malysz
NIE SADZE ABY KOJONKOWSKI CHCIAL PRACOWAC Z TAKIMI ZAWODNIKAMI BEZ PERSPEKTYW I WOGOLE,MUSIELIBY MU ZAPLACIC CHYBA Z MILION$ DZIENNIE!!!
(26.02.2005, 22:49)
Nadi
Ada¶ ja Cię kocham !! Nic się nie stało !! :* :* :* :* :* :* :* :* :*
(26.02.2005, 21:52)
Malysz
PRZYDAŁ BY SIĘ NAM KOJONKOSKI, TRZEBA GO ZATRUDNIĆ JAK MU SIE SKOŃCZY KONTRAKT Z NORWEGAMI:)
(26.02.2005, 21:48)
Rashida
NIC SIĘ NIE STAŁO ADAM NIE ŁAM SIĘ!
(26.02.2005, 21:46)
nika
Nic się nie stało Adasiu nic się nie stało- prawdziwi fani zawsze z Tob±!!!
(26.02.2005, 21:41)
SMOŁYSZ_TOFIK
ADA¦ NIE MARTW SIĘ , CO MIAŁE¦ ZDOBYĆ ZDOBYŁE¦ . Sˇ JESZCZE NA TYM ¦WIECIE KIBICE KTÓRZY ZAWSZE BĘDA CIE DOPINGOWAC NIEZALEŻNIE JAKI WYNIK OSIˇGNIESZ NA ZAWODACH ! SKACZ TAK DŁUGO JAK SKOKI BĘDˇ DLA CIEBIE PRZYJEMNOSCIˇ CHOĆ MIAŁBY¦ ZAJˇĆ OSTATNIE MIEJSCE , A NEGATYWNYMI OPINIAMI NA SWÓJ TEMAT SIĘ NIE PRZEJMUJ ! NIE WARTO . NIECH MOC BĘDZIE Z TOBˇ !!!
(26.02.2005, 16:35)
radek
Nie zapominajmy,ze ten sezon jest wyjatkowy ze wzgledu na wprowadzone limity wagowe. Nie mozna caly czas byc na topowym poziomie. Niestety,prawda jest taka,ze ten sezon nie spelni naszych oczekiwan,co nie znaczy,ze Adam nie jest geniuszem skokow. Jego przeblyski daly nam w tym sezonie wiele radosci i dumy. Teraz nie wyszlo,albo innym wychodzilo lepiej. Zmiana trenera??? Ludzie po jednym sezonie nie powinnismy nikogo oceniac. Prawda , ze u Norwegow zmiana trenera przywrocila ich do skokow, a i Czechom mozemy pozazdroscic. Ale Kuttin nie jest jeszcze doswiadczonym topowym szkoleniowcem. Niech wyciagnie wnioski i przepracuje kolejny sezon. Co do PZN - to towarzystwo wzajemnej adoracji ( maja szczescie,ze jest Adam i wydaje im sie ze sa wazni), ktore rozmontowalo super sztab szkoleniowy ( zaproponowanie czasowej wspolpracy Blecharzowi i Zoledziowi). Sami z soba to zrobcie,a najlepiej przeniescie sie krzewic swoje cudowne idee do Afryki,bo tam jeszcze skokow nie ma i macie pole do popisu
(26.02.2005, 15:55)
Jacek
Adam jest wielkim skoczkiem i człowiekiem,walczył dla nas i dla mnie jest wzorem sportowca .Dzięki Ci Adasiu za walkę a ,że
nie wygrałe¶?Nic to.I tak będziesz jeszcze najlepszy.
(26.02.2005, 14:21)
sir_skiner
KUTTIN MUSI ODEJSC??
dobrze, niech odchodzi, a razem z nim wszyscy trenerzy naszej kadry narciarskiej, bo skoro 6-te miejsce Malysza jest przyczyna linczu jaki szykujecie Kuttinowi, to pamietacie znafcy, iz jest to najlepszy wynik polskich sortowcow w Obersdorfie. w wzwiazku z czym trzeba uznac, ze wystep naszej kadry zakonczyl sie druzgoczaca kleska na kazdej arenie. winnych wiec trzeba szukac dalej - trenerzy sami sie nie biora, ktos ich zatrudnil? jest jeden pan, ktory odpowiada za wyszkolenie calej ekipy... dyrektor wyszkolenia technicznego Apoloniusz Tajner. moze jego tez by nalezalo zapytac jak sie wywiazywal ze swych obowiazkow, moze za duzo czasu spedzil przed kamera? a moze rozwiazemy cal PZN a jego prezesa wyslemy do Tworek, bo to co ten czlowiek bredzi przekracza ludzkie pojecie? a moze samego Malysza zaskarzyc do trybunalu stanu o zdrade narodowa? w koncu jak smial nie skoczyc 140m?! gorze ci! najlepiej przerzuci chlopcow z iraku do austrii, bo to wszyskto spisek przeciw narodowi polskiemu, a grom powinien zabic Federera i zniszczyc fabryki RedBulla!

oto polska. mala, zawistna, glupia, zakompleksiona i zalosna polska... szczescie, ze obok polski malutkich ludzikow istnie Polska Malysza, Wojtyly, Bartoszewskiego i wielu wielu innych WIELKICH LUDZI
(26.02.2005, 13:54)
pietras
tez mieszkam popolowie w czestochowie;];]
(26.02.2005, 13:52)
pietras
@andrzej CHYBA JESTES SPOSTRZEGAWCZY,ZE TAK MOWISZ NORWEGOWIE PRZED PRZYJSCIEM KOJONKOWSKIEGO A NAWET WCZESNIEJ BYLI NIKIM ICH NAJLEBSZE MIEJSCA TO 3 DZIESIATKA,A TO CALKIEM NIEDALEKA PRZESZLOSC ;];]!!
(26.02.2005, 13:50)
STACHO
Oczywi¶cie Kuttin zmarnował talent Adama.Nie przyszedł po to aby się uczyć do¶wiadczać tylko w konkretnym sportowym celu.Tego nie osiagnięto.a nawet zdołowano wszystkich zawodników, od których pismakin oczekiwali potwierdzenia jak to pięknie ćwicz± z nowymm trenerem.To też wypowiadał sam MISTRZ Adam, a nawet jego Żona. Podobnmo było lepiej niż za Tajnera ,było pieknie,Kuttin profesjonalista,który nawet wczoraj obiecywał medal.Jak teraz może spojrzeć w oczy nam wielbicielom Adama.Jestem przekonany,taki wynik jak wczoraj Adam od kilku lat móg
łby uzyskiwać bez udziału Kuttina.Kuttin do Austrii !! Ada¶ na podium.Włodarczyk na budowę.Starzy działacze na emeryturę.Pora zabrać się za pracę ,z młodzież±,której entuzjazm do skoków wyzwolił geniusz talentu Wielkiego Adama.
(26.02.2005, 13:47)
andrzej czestochowa
TEŻ TAK MY¦LE TRENERA POTRZEBA DLA CAŁEJ DRUŻYNY
(26.02.2005, 13:46)
andrzej
może norweskiego trenera nam trzeba. i nie dla Adama ale dla całej naszej drużyny.kiedy wkonicu polacy będ± zajmowac czolowe miejsca.KTO
MI DA ODPOWIEDZ
(26.02.2005, 13:44)
cube
Jak czytam bzdury typu "Tajner wroc", "Kuttin odejdz" itp., to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac na glupota autorow takich wypowiedzi. Krotka pamiec maja ludzie, nie pamietaja ostatniego sezonu pod wodza Tajnera... Nie znaczy to ze Polo byl zly. Niestety, Adam nie mlodnieje z roku na rok wiec bedzie mu coraz trudniej (niezaleznie od trenera) zdobyc wysoka forme i utrzymywac ja przez dlugi czas. Bledem Kuttina jest brak stalej wspolpracy z psychologiem, taka osoba powinna byc na zawodach tej rangi i brac aktywny udzial w przygotowaniu ekipy do startow. Calej ekipy.
(26.02.2005, 13:40)
pietras
SLYSZALEM ,ZE 1 KM/H WIECEJ NA PROGU TO OK 5METROW WIEKSZA ODLEGLOSC ,ADAM MIAL 92 W 2 SKOKU A TAKI BENKOVIC 94 GDYBY MALYSZ MIAL 94 SKOCZYLBY 139 I MIALBY SZANSE NA PODIUM;]
(26.02.2005, 13:26)
LL
@pietras
No i tu się z Tob± zgadzam!:P
Naszej drużynie nei jest potrzebny nowy trener tylko nowa motywaćja, albo nowy skład.
(26.02.2005, 13:16)
pietras
SKOCZKOM NIE POTRZEBNY JEST KUTTIN LECZ DETERMINACJA KTOREJ IM BRAKUJE,POWINNI ZDAWAC SOBIE SPRAWE, ZE NIE SKACZA TYLKO DLA SIEBIE I PIENIEDZY LECZ DLA KIBICOW TRENERA I WSZYSTKICH LUDZI KTORZY IM POMAGAJA,NIE MOWIE TU O WSZYSTKICH SKOCZKACH ALE NAPRZYKLAD O RUTKOWSKIM KTOREMU NIEZABARDZO ZA TYM ZALEZY,POWINNI POROZMAWIAC O TYM Z PSYCHOLOGIEM A NIE TYLKO Z KUTTINEM!!
(26.02.2005, 13:10)
ewka
Kutin musi odejsc!!! Bo calkiem nam zmarnuje naszego Mistrza!!! Tajner wróc!!!
(26.02.2005, 12:55)
pietras
CO WY LUDZIE MACIE DO KUTTINA BYL TAJNER I BYLO ZLE KUTTIN TEZ ZLE NO TO JA NIE WIEM POPROSTU NIE MA FORMY ZLE TRAFIL ALE NAPRZYKLAD ZA TYDZIEN TAKI ROK BENKOVIC BEDZIE 30 A MALYSZ 1 I TYLE!!!
(26.02.2005, 12:47)
chajtin
niech wróc± Blecharz i Żoł±dĽ, Kutiina wyrzucić no i poszukać jakiego¶ trenera dobrego i powinno być dobrze!! dobrze je¶li chodzi o Adama bo nadzieji dla innych naszych skoczków nie ma no może Klimek Murańka
(26.02.2005, 12:42)
luzak
3mam kciuki za Adama i Kamila !!!
(26.02.2005, 11:45)
kibic
KUTTIN NAM ZMARNOWAŁ SKOCZKA !!!moim zdabiem problem tkwi nie w tym, że Adam zepsuł drugi skok, ale w tym, że udał mu się pierwszy, bi trener wcale nie przygotowal go do mistrzostw !!! kwalifikacje były najlepszym tegi dowodem !!!1
KUTTIN MUSI ODEJ¦Ć !!!
KUTTIN MUSI ODEJ¦Ć !!!
KUTTIN MUDI ODEJ¦Ć !!!
KUTTIN MUSI ODEJ¦Ć !!!
KUTTIN MUSI ODEJ¦Ć !!!
aha, i niech PZN zatrudnI porz±dnegi psychologa, bo ADAM DAWNO JUŻ TAK NIE ZEPSUŁ DRUGIEGI SKOKU...
oczywi¶cie, je¶li ma pieni±dze, bo gdyby miał, to zatrudniłby lepszego trenera..
chociaż w przypadku Mateji i spółki, to nawet KOJONKOSKI, NIKKUNEN, HESS, STEIERT I INNAUER RAZEM WZIĘCI BU NIE POMOGLI...
(26.02.2005, 11:44)
....Adi....
Sezon 2004/2005 Adam zakończy na 8 pozycji.

(26.02.2005, 11:40)
YEAH
z prędko¶ciami na progu Adam i za CUDOWNYCH CZASÓW TAJNERA miał kłopoty, ale to nic ! Adam, nie załamuj się, bo skończysz jak Hannawald !!! Trzymam kciuki !!!
(26.02.2005, 11:31)
Wojtek
Czym tu się zajmujecie - Adam i tak pozostanie naszym mistrzem - jeżeli chodzi o jego wyniki na skoczni to wyja¶nijmy sobie: Niech który¶ z Was utrzyma formę przez tyle sezonów......
(26.02.2005, 11:26)
Gabriel
Ada¶. Zmień smar.
(26.02.2005, 11:13)
kibic z Augustowa
@indor
ej no przeciez: ,, fsićko jest dobzie" buhahahaha
(26.02.2005, 11:11)
indor
Brawooo Kuttin supertrenerze, jeste¶ moim idolem!!!
hahahahahhahahaha
CAŁA POLSKA LEJE Z KUTTINA!!!
(26.02.2005, 11:08)
fan
Uwaga kawał!
Uwaga uwaga zbliża sie wielka chmura Rutkomanii!!! Chwytajcie wszyscy po Wódke!!
(26.02.2005, 10:57)
kibic z Augustowa
Paweł Stawowarczyk moim zdaniem robi fajne te... no....... artykuły... Nie?
(26.02.2005, 10:41)
kibic z Augustowa
@MAriusz
Wła¶nie czytałem Twój komentarz z tekstu ,, Ahonnen wygrywa M¦"
To jest swietny wyklad. Podpisuje sie pod nim!!!
(26.02.2005, 10:35)
P.S.H.E.M.O
Adam jestesmy z Toba !!! Jeszcze przyjdzie czas na szczytowa forme. Moze na olimpiadzie ? Choc niekoniecznie. To co zrobiles dla polskich skokow, powinno Ci dawac dozywotnio taryfe ulgowa i brak jakichokolwiek.Owszem, milo jest jak Polak wygrywa czy zdobywa medale. Ale Ty juz zrobiles swoje. A jezeli cos przy okazji uda Ci sie wywalczyc ....
(26.02.2005, 10:27)
kibic z Augustowa
Tak moim zdaniem nic sie nie stało. Bede powtarzał te słowa wasze poniewaz macie racje. Pokazał to ze moze walczyc w tak cienkiej formie. ALe ten drugi skok tego nie pokazał niestety. Ale moim zdaniem nic sie nie stało. Trzeba mu podziekowac za to co zrobil dla nas-dla Polski we wcze¶niejszych latach. DZIIĘKUJE! DZIĘKUJE! DZIĘKUJE DZIĘKUJE DZIĘKUJE.
(26.02.2005, 10:20)
Noemi
nie mozemymiec pretesji o to, ze Adas nie wygral mistrzostw w tym roku! Moze nastepne zawody beda lepsze...ale i tak ten czlowiek zrobil duzo dla naszego kraju! I chwala mu za to!
(26.02.2005, 10:14)
Luk
A rekord Pettersena pozostanie jeszcze z jakie¶ 3 lata...
(26.02.2005, 10:14)
Luk
Ta skocznia jest dziwna,,, ale nic się nie stało Adasiu :)
(26.02.2005, 10:13)
malin
Szkoda tego drugiego skoku, ale jednoczesie gratuluje tego pierwszego na 138,5m... na tle treningów ten skok był znakomity !! I tym skokiem Adam pokazał, że nawet w chwilowo słabszej dyspozycji jest w stanie walczyć! I chwała mu za to! Pamiętajmy też, że Adam ma juz 3 złote medale i 1 srebrny M¦, teraz najważnieszejsza jest olimpiada, i wierze że Małysz przygotuje się do niej perfekcyjnie !!
(26.02.2005, 09:54)
ADAM TO.....Mistrz
Choć jednak nie tak duży
(26.02.2005, 09:53)
Mariusz
Powtarzam się:
NIC SIĘ NIE STAŁO ADASIU NIC SIĘ NIE STAŁO !! NIC SIĘ NIE STAAAAAŁO !!! ADASIU NIC SIĘ NIE STAŁO!!!
(26.02.2005, 09:16)