TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Dzi¶ w Oberstdorfie konkurs indywidualny - wydaje się ostatnia realna szansa na medal dla polskiej drużyny na Mistrzostwach ¦wiata w narciarstwie klasycznym. Cała nadzieja w obrońcy mistrzowskiego tytułu, Adamie Małyszu. Zarówno treningi jak i kwalifikacje na dużej skoczni Schattenberg (HS-137) pokazały, że osi±gnięcie przez Polaka miejsca na podium będzie niezwykle trudne. Nie oznacza to jednak, że jest bez szans...

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Wyliczaj±c ¶redni± odległo¶ć wszystkich skoków na dużej skoczni (7 serii treningowych oraz kwalifikacje) do¶ć niespodziewanie na czele naszego zestawienia znajduje się Dmitri Vassiliev. Rosjanin zadziwia wszystkich swoimi skokami w ostatnich dniach i urósł do roli jednego z głównych faworytów do medalu... kto wie, może nawet złotego. Pozostaje mieć nadzieję, iż podopieczny Wolfganga Steierta wytrzyma psychicznie i nie będzie powtórki z kwalifikacji - kiedy to zaliczył upadek tuż po skoku. Drug± lokatę w naszej klasyfikacji zajmuje Janne Ahonen, tuż za nim jest Rok Benkovic. Nie bez szans na podium s± znakomicie skacz±cy podczas kwalifikacji Norwegowie: Pettersen, Bystoel i Romoeren.
Adam Małysz plasuje się w zestawieniu dopiero na 13. miejscu - trac±c jednak do medalowych pozycji tylko 5 metrów.

 ¦rednie odległo¶ci skoków na skoczni K120
 miejsce i skoczek

 odl.

   1. Dmitri Vassiliev (Rosja)
   2. Janne Ahonen (Finlandia)
   3. Rok Benkovic (Słowenia)
   4. Sigurd Pettersen (Norwegia)
   5. Lars Bystoel (Norwegia)
   6. Risto Jussilainen (Finlandia)
   7. Matti Hautamäki (Finlandia)
   8. Björn Einar Romören (Norwegia)
   9. Thomas Morgenstern (Austria)
 10. Andreas Küttel (Szwajcaria)
 11. Wolfgang Loitzl (Austria)
 12. Martin Höllwarth (Austria)
 13. Adam Małysz (Polska)
 14. Jakub Janda (Czechy)
 15. Jernej Damjan (Słowenia)
 16. Martin Schmitt (Niemcy)
 17. Andreas Widhölzl (Austria)
 18. Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
 19. Michael Uhrmann (Niemcy)
 20. Tami Kiuru (Finlandia)

134,4
133,3
133,0
131,9
131,0
130,6
130,3
129,8
129,6
129,6
129,3
128,0
128,0
127,6
127,2
126,8
126,3
126,0
125,4
125,0


Bez optymizmu wypowiada się o medalowych szansach były trener naszej reprezentacji - Apoloniusz Tajner: "Szanse Adama na medal na dużej skoczni s± mniejsze, zważywszy jak skacze na treningach. Ale w konkursie może być lepiej, dzięki jego umiejętno¶ci koncentracji".
Również niekorzystnie wróży Małyszowi Jens Weisslog. Jak zaobserwował były zdobywca tytułu M¦ - legenda niemieckich skoków: "Małysz jest usztywniony i wkłada do swoich skoków bardzo dużo siły".

Z kolei trener Heinz Kuttin umieszcza w gronie faworytów do medalu swojego podopiecznego: "O medale będzie walczyć pięciu, sze¶ciu skoczków: Finowie, Norwegowie, Benkovic, Vasilliev. W¶ród nich powinien być także Adam Małysz".

O godzinie 16:00 rozpocznie się na seria próbna. Godzinę póĽniej skoczkowie przyst±pi± do walki o medale. Zapraszamy do ¶ledzenia relacji w naszym serwisie.

 Lista startowa
 numer i skoczek
  1. David Lazzaroni (Francja)
  2. Sebastian Colloredo (Włochy)
  3. Zhandong Tian (Chiny)
  4. Marco Beltrame (Włochy)
  5. Marco Steinauer (Szwajcaria)
  6. Ivan Karaulov (Kazachstan)
  7. Mateusz Rutkowski (Polska)
  8. Hyun Ki Kim (Korea Pd.)
  9. Marcin Bachleda (Polska)
 10.Johan Erikson (Szwecja)
 11.Stefano Chiapolino (Włochy)
 12.Radik Zhaparov (Kazachstan)
 13.Emmanuel Chedal (Francja)
 14.Antonin Hajek (Czechy)
 15.Denis Kornilov (Rosja)
 16.Ildar Fatkullin (Rosja)
 17.Nicolas Dessum (Francja)
 18.Kamil Stoch (Polska)
 19.Martin Schmitt (Niemcy)
 20.Takanobu Okabe (Japonia)
 21.Jan Matura (Czechy)
 22.Primoz Peterka (Słowenia)
 23.Jure Bogataj (Słowenia)
 24.Robert Mateja (Polska)
 25.Tami Kiuru (Finlandia)
 26.Hideharu Miyahira (Japonia)
 27.Jörg Ritzerfeld (Niemcy)
 28.Rok Benkovic (Słowenia)
 29.Dmitri Vassiliev (Rosja)
 30.Björn Einar Romören (Norwegia)
 31.Sigurd Pettersen (Norwegia)
 32.Michael Möllinger (Szwajcaria)
 33.Simon Ammann (Szwajcaria)
 34.Andreas Küttel (Szwajcaria)
 35.Wolfgang Loitzl (Austria)
 36.Jernej Damjan (Słowenia)
 37.Noriaki Kasai (Japonia)
 38.Daiki Ito (Japonia)
 39.Lars Bystoel (Norwegia)
 40.Georg Späth (Niemcy)
 41.Risto Jussilainen (Finlandia)
 42.Michael Uhrmann (Niemcy)
 43.Matti Hautamäki (Finlandia)
 44.Andreas Widhölzl (Austria)
 45.Thomas Morgenstern (Austria)
 46.Jakub Janda (Czechy)
 47.Adam Małysz (Polska)
 48.Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
 49.Martin Höllwarth (Austria)
 50.Janne Ahonen (Finlandia)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jacek Luczynski
Tami Kiuru ? Chyba zwariowała¶?Niemożliwe
(25.02.2005, 16:58)
sd
realista- dobrze powiedziane. z tych jego wygranych w kwalifikacjach tez mi sie smiac chcialo
(25.02.2005, 16:35)
Elcia
realista dlaczego Janne nie zasługuje na zwycięstwo? tak samo można powiedzieć że Adam na nie nie zasługuje! Już mnie ¶miesz± te pojedynki fani małysza fani ahonena!!! niech dzisiaj wygra Tami Kiuru!!!
(25.02.2005, 15:53)
realista
Ahonen nie zasługuje na zwycięstwo
te jego zwycięstwa w czteroosobowych kwalifikacjach TCS były ¶miechu warte
(25.02.2005, 15:48)
Frytka
@ to było do Andrzeja z Gór!!!
(25.02.2005, 15:32)
frytka
Oby Twoje słowa które piszesz w ****** się obróciły!!! Może być gorzej nie przeczę ale bez przesady. Adam tak szybko nie wypadnie z gry ,wybij sobie z głowy ,ze twój scenariusz się sprawdzi!!!
(25.02.2005, 15:30)
realista
mam nadzieję ze Ahonen nie wygra
nie przepowiadajcie pozycji Adama
nawet największy idiota wie ze dzi¶ nie zdobędzie medalu
wiatr mu nie będzie sprzyjał
(25.02.2005, 15:20)
uskotko
ej no, SNC chyba nie padnie???
Nie upadnie, dopóki będzie ostatni chętny, by pisać o skokach i skokami się interesować. Przecież zreszt± SNC powstała przed sukcesami Adama...
(25.02.2005, 15:18)
kibic z Augustowa
@ finofanka
On dzis musi wygrac tak samo jak Małysz choc Adam nie wygra niestety. Ahnonnenowi sie nalezy te M¦. Te super skoki i jego forma... Bede dzis trzymal za Ahonnena i Małysza
(25.02.2005, 15:17)
finofanka
Janne wygra ! =D
(25.02.2005, 15:15)
Andrzej z Gór
Zacytuję m±dry komentarz @Adama:

Rzeczywi¶cie Małysz jest wyj±tkowym talentem jaki się rodzi raz na wiele lat. Innych sukcesów w skokach od 17 (!) lat nie mieli¶my. Żadnych! Zawodów juniorskich czy uniwersjady nie liczę, bo na ¶wiecie ich nikt poważnie nie traktuje. Tak samo loteryjnego 5. miejsca Matei na M¦ w Trondheim czy ostatnio 7. miejsca Stocha - obydwóm powiało, a oba konkursy były rozgrywane w kompletnie loteryjnych warunkach. Skupień wywalczył raz do¶ć przypadkowo 6. miejsce w Saporro, Mateja 10. w Harrahowie. Chyba te rezultaty i dwa niezłe występy Matei w Zakopanem, to wszystkie (!) nasze sukcesy w skokach na przestrzeni ostatnich 17 lat! Żadnych innych miejsc w pierwszej dziesi±tce żadnych zawodów. Nawet Rosjanie wypadali lepiej, nie mówi±c o Czechach czy Amerykanach! Tak więc poza Małyszem polskie skoki od czasów Fijasa nie istniej±. Gdy Małysz zakończy karierę, a naprawdę możliwe, że to stanie się jak u Hannawalda nagle, to polskich skoków nie ma. Czas się obudzić ze snu. Dużo większe sukcesy odnosimy w dziesi±tkach innych dyscyplin sportowych.

Co tu mozna dodać: pora obudzić się ze snu i przestać mówić o polskich skokach narciarskich, bo takowe od dwudziestu z gór± lat nie istniej±. Skoki narciarskie to dysyplina, w której liczy się 6 bogatych krajów: Niemcy, Austria, Norwegia, Finlandia, Słowenia i Japonia, od czasu do czasu Rosja. Czasami doskakuj± pojedynczy skoczkowie z innych krajów: Włoch, Francji, Czech, USA, Kanady, Polski. Gdy skończy się (zapewne wła¶nie dzisiaj tzw, małyszomania) znikn± najpierw skoki w Polsce w nastepuj±cej kolejno¶ci:
1. Wycofaj± się sponsorzy, którzy interesuj± sie tylko Małyszem.
2. Nie będzie pieniędzy (od przyszłego sezonu) na zagranicznych trenerów - trenerem kadry będzie Sztrurc albo Kruczek., o ile kadra będzie istnieć oczywi¶cie.
3. Padn± plany budowy i modernizacji skoczni w Zakopanem i Wi¶le.
4. Skończy się od roku 2006 P¦ w Zakopanem.
5. Na końcu padn± strony, takie jak ta...

Możecie tu mnie krytykować za pesymizm, ale za 2 lata przekonacie się, że miałem rację. Tak jak z komb. norw., w której byli¶my mocni, a która już u nas umarła. Cóż, trzeba podziękować Małyszowi za te 4 lata wspaniałych emocji jakie nam dostarczył, następne emocje czekaja nas za 20-30 lat.
(25.02.2005, 15:06)
mmm_krakow
sir_skinner
Waga sprzętu - 2,5-3,5 kg :)
Czyli Ada¶ może maksymalnie ważyć 54,5 kg :P A nie 56 kg :) A jesli sprzęt waży więcej... ;)
(25.02.2005, 15:04)
uskotko
przepraszam, Ľle napisałam imię: Zhandong :)
(25.02.2005, 15:02)
Jacek Luczynski
Ahonen jest najlepszy. Małysz jest bardzo daleko za nim. Nie my¶lcie, że Ada¶ wygra.
(25.02.2005, 15:01)
uskotko
@Walther.
Zgadzam się. Zhangdong rulez :D
(25.02.2005, 14:59)
Jujo
Ja my¶le ze Ada¶ia stać na medal mówił że ma koncepcje więc może nas wszystkich mile zaskoczyćoby sie powtórzyło z Val di Vieme
(25.02.2005, 14:58)
cris ronaldo
mysle ze adam da rade
(25.02.2005, 14:58)
Jacek Luczynski
Małysz nie jest w dobrej dyspozycji.
(25.02.2005, 14:55)
Jacek Luczynski
Wiesz co realista masz rację Małysz wyleci z czołówki strasznie szybko, a będzie między 15 - 20 miejscem. Wygra mój ulubieniec Ahonen.
(25.02.2005, 14:53)
Walther
A Zhangdong znowu wymiata.
(25.02.2005, 14:51)
Słowianeks
Według mnie dzisiaj stanie na podium Benkovic lub Ahonen, drugi bedzie vasiliev a trzeci Petersen lub cudem Romoren. Małysz bedzie ok.6-15 pozycij :/
(25.02.2005, 14:51)
Szaranowicz
no i babka Kiepska.
(25.02.2005, 14:50)
Szaranowicz
A dzisiaj po złoto, po medal, dla nas dla wszystkich pofrunoo±±±±±±±±łłłłłl!!! Złapał się za głowę trener Heinz Kuttin i Katsoshi Tao i Tommi Nikunen i Mika Kojonkoski i Heinz Koch i Vasja Bajc i Alex Pountner i Peter Rohwein i Johan Danneberg...
(25.02.2005, 14:49)
sir_skiner
no i niech sobie wroza, tyle im zostalo zeby sobie pogadac ;D
(25.02.2005, 14:36)
sir_skiner
@MMM_KRAKOW
O BMI I WADZE MALYSZA

troche mnie to nurtowalo, wiec poszperalem w necie. nie znam regulaminu FIS, ale znalazlem to:

"...BMI liczone jest jako waga (w kg) dzielona przez kwadrat wzrostu (w m) i zgodnie z wytycznymi ¦wiatowej Organizacji Zdrowia nie powinno być niższe niż 18,5. Taki też próg minimalnego stosunku wagi do wzrostu został przyjęty przez FIS, jednak z pewn± modyfikacj±. Dla ułatwienia pomiaru zawodnicy maj± być ważeni w kombinezonie i butach, a wyliczone w ten sposób BMI nie może być mniejsze od 20,0. Jeżeli skoczek nie spełni tego warunku, jego narty zostan± skrócone."

czyli nie prawda jest, ze Adam powinien wazyc 53kg! Adam plus sprzet musza wazyc 57kg... nie wiem ile wazy sprzet skoczka, ale chyba mniej niz 4kg, czy nie?
chyba zbyt pochopnie odebralismy panom z PZN resztki rozumu ;P
(25.02.2005, 14:31)
kibic z Augustowa
Powiem to choc nie lubie zbyt Janne Ahonnena:
Zasluzyl na medal w M¦. Taka doskonala forma ze hej. Naprawde nalezy mu sie!!!
(25.02.2005, 14:31)
kibicek_2
Adam stać cie na medal, płyyyyyyyń, leeeeeeeec po medal dla całej Polski!!!
(25.02.2005, 14:30)
kibic z Augustowa
Wiecie co? Ja to tak mysle ze bedzie tak:
1.Benkovic albo Janek
2.Zaskoczyc moze Janda albo Ljokelsoy.
3.Moze cudem.... Romoren. Wiecie czemu? Mowil ze ma dobra forme i ten smieszny kombinezon. A Adam moze byc 6-8 niestety... :(
A w glosowaniach miejsca sa takie:
1. Janne
2. Adam
3.Benkovic
Napewno Malysz na takim miejscu nie bedzie niestety...
(25.02.2005, 14:18)
kibic z Augustowa
@realista
Ty go¶ciu, nie mow ze Adam bedzie w trzeciej dziesi±tce!!! Bo to nie prawda. W najgorszym warunku nie daj Boze bedzie w drugiej :(.
(25.02.2005, 14:04)
kibic z Augustowa
Heinz ja Cie lubie, ale zacznij cos robic bo te ,,fsićko jest dobzie" zaczyna mi sie nudzic...... JA CIE doceniałem Kuttin... Ale .... Zepsułe¶ nam troche wiesz.... Miało byc lepiej..............
(25.02.2005, 14:02)
realista
to już koniec
Adam będzie w drugiej lub trzeciej dziesi±tce
(25.02.2005, 13:45)
Zły
Po pierwsze Weissflog to nie "kilkukrotny", a po prostu dwukrotny Mistrz ¦wiata. Po drugie niech się nie wypowiada, bo przed M¦ był przekonany, że Małysz obroni oba tytuły. Zmienny jest jak chor±giewka...
(25.02.2005, 13:29)
Doda
Schmitt calkiem wysoko jak na jego brak dyspozycji...Bravo:-)
(25.02.2005, 13:20)