Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Skoczkowie z Gangu Kojonkoskiego zdominowali czwartkowe kwalifikacje zajmujac trzy pierwsze lokaty. Norwegowie pokazuja tym samym, iż nie maj± zamiaru składać broni po niedzielnej wpadce w konkursie drużynowym. Ekipa Norwegów wyst±piła wczoraj w do¶ć innowacyjnym stroju. Czy było to powodem lepszych skoków?

Tajemnicz± nowo¶ci± w kombinezonie jest kaptur maj±cy na celu zmianę sylwestki skoczka w kierunku bardziej opływowej. Jak podaj± fachowcy może to przełożyć się na skoki dalsze nawet o 1-2 metry. "Nasze kaptury podczas konkursu będ± jeszcze większe. Chłopcy chc± zrewanżować się za porażkę w drużynówce. Aż za bardzo! Boję się, żeby nie było z tego problemu" - mówił Mika Kojonkoski.

Podobny kaptur stosowany jest przez zawodników uprawiaj±cych łyżwiarstwo szybkie - czy znajdzie on szersze zastosowanie również w skokach narciarskich?
Jak widać ekipy wymy¶laj± coraz to nowe rozwi±zania je¶li chodzi o strój skoczka. Wszyscy pamiętamy austriackie kombinezony tworz±ce "efekt latawca". Zostały one jednak ostatecznie zabronione przez FIS. Czyżby to samo miało czekać norweskie kaptury?
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jasiek
Kojonek powinien byc zwolniony!!!
(26.02.2005, 14:49)
Jasiek
Fis powinien zabronic obciagac nogawek i stosowac kapturow!! Kto sie ze mna zgadza, niech napisze "komentarz", ze sie zgadza.
(26.02.2005, 14:48)
aleksia
nie no, to juz lekka ;przesada! do czego to dojdzie?. niedlugo wymysla automatyczne sterowanie lotem skoczka albo jakies skrzydla ... ludzie! to przestaje byc sport a zaczyna się domena "udoskonaleń" :/
(25.02.2005, 23:52)
finomanka
Spoko !!! Kaptury....ciekawe co znowu wymy¶l± !!!
(25.02.2005, 21:13)
aga
yy.. widzialam takie tez u innych jakiego¶ Niemca (nie pamietam juz którego) i Rosjanina (także sklroza:)))). Sprytne może to zmniejsza aerodynamike to na treningu w nixch poskakali a w konkursie już rywale zgapili a oni zostawili na półce:))))
(25.02.2005, 19:06)
mipoć
za małe kaptury może nie być DSQ ale za duże tak
(25.02.2005, 16:31)
Martyna
Hmm... ale Norwegowie wczoraj w tych strojach nie startowali! Owszem testowali je, ale w treningach które odbyły się w ¶rodę :)
(25.02.2005, 15:43)
happy na osiołku
Sory, Kojonkoski miało być... ;)
(25.02.2005, 15:20)
happy na osiołku
Mój Boże, w innych dyscyplinach zdejmuj± ubrania ze spertsmenów, a Kojonkowski dodaje... W końcu jest tendencja, żeby sportowcy nosili bardziej sexy stroje, nie??? Może jakie¶ zwiewne przezroczysto¶ci by się przydały, co??? heheheh Naprawdę, te kaptury.... Heeeeeeeeej!!! A może takie maski jak miał Batman im założyć? :D Genialne! maska Batmana, kaptur Robin Hooda i płaszcz Zorro! ;)))
(25.02.2005, 15:19)
laleczka
Ale checa@! Będ± wygl±dać jak ufoludki! Pewnie też uciska mózg, ale co tam-podczas skoku się nie my¶li za wiele
(25.02.2005, 15:11)
Jasiek
Kolejny chwyt Kojonkoskiego ;) .
(25.02.2005, 15:03)
LL
Mi te udziwnienia wszystkie wcale się nie podobaj±...s± takie...nienaturalne...:)Już wolę jak działa "wiaterek" i "waruneczki".:)))))) )
(25.02.2005, 15:01)
ewka
jak Adam mial za dlugie narty o 6 mm(!!!) to byla dyskfalifikacja bez gadania! Tak samo bylo z Morgim i jego kombinezonem!! a teraz co? Gdzie FIS tak skrupilatnie 'dbajácy' o równe szanse dla wszystkich? ( o wietrze juz nie wspomne bo nie chce sie denerwowac)
pewnie wszyscy poszli na imprezke urodzinowá do Waltera! a moze to bal przebieranców? - to pewnie kombinatorzy tez tam sá w swioch nowych garniturkach!!
uwazam, ze Mika Kojonkoski to wspanaly trener, ale to juz chyba przesada!
(25.02.2005, 14:58)
Kolka
Aaa... I jeszcze jedno: co oznacza "kaptury będ± jeszcze większe"? W jaki sposób one maj± zamiar być większe? ;)
(25.02.2005, 14:54)
LL
Ale oni nie mog± przecież bez kasku skakac!!!Moim zdaniem to bez sensu...te niebieskie kapturki:)Ale co ja sie tam znam...
(25.02.2005, 14:50)
Kolka
Zastanawiam się co taki kapturek może dać? Gdyby skoczkowie zaczęli skakać bez kasku to może i by co¶ z tego było, ale osobi¶cie nie polecam... :] Jeżeli to nie chodzi o głowę to zasad± eliminacji zostaje szyja... I co? I pstro! Kapturek może i zwiększa powierzchnię (szyji) skoczka, ale jako¶ nie wyobrażam sobie aby to mogło dawać "efekt latawca" jaki opracowali Austriacy... Już lepszym (choć może bardziej efektownym, niż efektywnym) rozwi±zaniem byłoby wprowadzenie "opływowych" golfików! Hehe... Przynajmniej skoczkowie nie wygl±daliby jak... eee... nurkowie?
(25.02.2005, 14:50)
Noemi
Dobry pomysl z tym kombinezonem!! hehe zobaczymy czy to cos da...ale trzymam za nich kciuki!
(25.02.2005, 14:35)
snow
Dyskwalifikacji nie będzie :)
Kaptur mnicha nie jest czę¶ci± kombinezonu, podobnie jak podkoszulek stanowi odzież spodni±.
Na taki fortel FIS nie był przygotowany. :)
(25.02.2005, 14:16)
kibic z Augustowa
Zwróccie uwage jeszcze na wyglad skoczka- buahhahaha. Myslalem najpierw ze pomylilem strony. Zamiast wejsc na www.skokinarciarskie.pl to myslalem ze wlazlem na www.nurki.pl buhahahha
(25.02.2005, 14:10)
kibic z Augustowa
Ja sie z wami wszystkimi zgadzam. Moze byc DSQ. I wtedy bede gnil ostro. JEsli sie przyjmie ten stroj to przeciez bedzie dzialal bez kasku chyba nie?
(25.02.2005, 14:07)
andbal
Nasi wymy¶leli rękawice maj±ce błony pomiędzy palcami. W czasie lotu rozkłada się szeroko palce i daj± dodatkowo powierzchnię lotn±. Badania wykonane w Instytucie ... dowodz± że daje to około 12 cm dalszego lotu.
(25.02.2005, 14:00)
alter
a może oni te kaptury będ± wkładali na kaski? :D
(25.02.2005, 13:59)
MrSnowman
zawsze można sobie magiczny kapturek nałożyć na kask...
A tak wogóle jak sie nie umie skakać to sie wymy¶la narty kombinezony czy inne kapturki...
(25.02.2005, 13:54)
A.M.
Dlaczego Kojonkoski czepiała się Austriaków ???
Przecież takie kombinezony to dużo większe wykroczenie !!! To powinno zostać zabronione!!! Jeżeli zawodnicy norwescy będ± w tym skakać to powinni mieć DSQ !!! Tak jak MOrgi i Swider wtedy !!! Przecież musi być sprawiedliwie !!!
(25.02.2005, 13:52)
michi
a może nawet zwiekszy ten kaptur skok o 5m
(25.02.2005, 13:48)
mmm_krakow
A na poważnie - z całego tego bełkotu wynika, że to działa, ale chyba tylko wtedy, jak nie ma kasku :)))))))))) Przeciez kapturek jest pod kaskiem :))))))))))))
(25.02.2005, 13:43)
mmm_krakow
Jeszcze do tego płetwy :))))))
W odpowiedzi Pointner - znaj±c cał± austriack± "tffurczo¶ć" - co wymy¶li dla swoich? Gogle z motorkiem?
(25.02.2005, 13:41)
Jagaciarz
Zeby to sie tylko nie skonczylo dyskwalifikacja.
Wolalbym jaki medal w to miejsce:)
(25.02.2005, 13:24)
michi
To kostium na bal Przebierańców HE he!
(25.02.2005, 13:19)
sir_skiner
ROTFL :D
zaraz, zaraz. zeby to dalo efekt oni nie powinni miec kaskow...
jaja sobie Kojot robi, z wikingow zrobil latajace plemniki ;>
(25.02.2005, 13:14)
FAN
Norwegowie to kombinatorzy :) hehe
(25.02.2005, 13:13)
ewa
prawdziwa kombinacja. norweska! he he...
(25.02.2005, 13:10)
FAN
@yo masz racje
(25.02.2005, 13:00)
yo
z tym kapturem Romoeren wygl±da bardziej jak nurek :-P niech jeszcze płetwy założy, hi hi hi!!
(25.02.2005, 12:56)
niktto
Roar "Czerwony Kaptur" Ljoekelsoej - hehe