Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Konkursy Pucharu Kontynentalnego za oceanem nie ciesz± się dużym zainteresowaniem. Zarówno kibice, jak i skoczkowie, nielicznie stawiaj± się na skoczniach w Stanach Zjednoczonych. W ten weekend odbęd± się dwa konkursy w Iron Mountain, na skoczni Pine Mountain K-120 (HS-133). Zawody rozegrane zostan± w sobotę i niedzielę w godzinach wieczornych czasu polskiego.

Na starcie zobaczymy zaledwie 38 skoczków z 12 krajów. Najliczniejsz± ekipę stanowi± Austriacy, którzy stawili się w sile 8 reprezentantów. Ich najgroĽniejszymi rywalami będ± trzej Norwegowie, dwaj Finowie i 5 Słoweńców. Nie bez szans s± także Niemcy, do których doł±czył znany z Pucharu ¦wiata - Maximilian Mechler. Gospodarze już w Westby wykorzystali swoj± kwotę dodatkow±, dlatego w Iron Mountain zobaczymy tylko czterech Amerykanów. Do trzech najlepiej spisuj±cych się w Westby, po nieudanych startach na M¦ w Oberstdorfie, doł±czył Brian Welch.

Rekord skoczni od 1996 roku należy do weterana - Masahiko Harady i wynosi 140 metrów. Japończycy jednak nie przyjechali do "Stanów".

AUSTRIA
Balthasar Schneider
Stefan Thurnbichler
Mathias Hafele
Roland Mueller
Manuel Fettner
Bastian Kaltenboeck
Christoph Lenz
Christian Nagiller

NORWEGIA
Anders Bardal
Thomas Lobben
Jon Aaraas

FINLANDIA
Kalle Keituri
Herman Huczkowski

SŁOWENIA
Rok Urbanc
Primoz Pikl
Jure Radelj
Damjan Fras
Bine Zupan

NIEMCY
Christian Bruder
Stefan Pieper
Ferdinand Bader
Maximilian Mechler

SZWECJA
Isak Grimholm
Jakob Grimholm

FRANCJA
Damien Maitre
Vincent Descombes

CZECHY
Tomas Kyncl
Jan Vacula
Vlastibor Sedlak
Frantisek Vaculik

USA
Tommy Schwall
Logan Gerber
Brian Welch
Anders Johnson

BUŁGARIA
Georgi Zharkov
Emil Ignatov

KANADA
Michael Nell

HOLANDIA
Boy van Baarle
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Squeal
@Henio: Pieper już jest przed Stochem. Poza tym zapominasz, że to już końcówka periodu, a po niej za Stocha spadaj± Robnik, Pekkala, Ulimoen, Forfang, Doennem, Happonen...
198 punktów zawsze do tej pory wystarczało na miejsce w 50 WRL. Może w jednym periodzie wyj±tkowo będzie inaczej, ale na dłuższ± metę miejsce Stocha w 50-ce do końca tego roku jest wła¶ciwie pewne.
(25.02.2005, 16:42)
Apoloniusz
@Gagdziarz
No może jeszcze W.Skupień i Krystian D. też na pocz±tek ii dziesi±tki mieliby pewne szanse.
(25.02.2005, 14:34)
Noemi
Skoki nie sa tak znane za oceanem jak w Europie spowodu slabej kondycji skoczkow tamtejszych reprezentacji! Moze jak beda lepiej skakac to wzrosnie rowniez ogladalnosc skokow?!?! Zobaczymy!!!
Austria moze dac sobie rade nawet z najwiekszymi wrogami!! Licze na nich!!:*****
(25.02.2005, 14:32)
Apoloniusz
@Jagciarz
Ten skład (z Toniami) co jechał i nie dojechał do USA i tak wielkich punktów by nie zdobył.
Tak naprawdę w PK licz± sie miejsca (pkty) z pierwszej 10-tki.
Tylko Bachleda ,Stoch i Rutkowski poza 2xM mog± takie miejsca w CoC osi±gn±ć.
(25.02.2005, 14:26)
Jagaciarz
Naprawde szkoda,ze nasi lekka reka odpuscili sobie latwa mozliwosc zdobycia punktów w USA...
Bardzo tez jestem ciekaw skladu naszych na Turniej Skandynawski icz y Adam stanie na podium w generalce na koniec sezony-na chwile obecna bardzo sie o to obawiam.
(25.02.2005, 13:47)
Henio
@ Sguael
Stoch po Vikersund też może wypa¶ć z 50-tki CRL(nie tylko teoretycznie). W USA minie go prawdopodobnie Piper a zbliż± się mocno Radelij i Mechler.
(25.02.2005, 13:24)
Henio
Sguael
Jednak się kłoći bo:
1.Aby realnie my¶leć o zwiększeniu limitu w PK do 6-ciu a teoretycznie do 7-miu w ostatnim priodzie musz± skakać nasi najlepsi(Ci z M¦)
2. Małysz i Mateja wypadaj± po sezonie z listy CRLi żadnych szans nie będzie już w lecie na wprowadzenie choćby 5-ciu do 50-tki CRL.
3.Je¶li w Vikersund beda skakać n/najlepsi to obijanie buli w P¦ przez rezerwy nie ma sensu(może tylko przez juniorów dla nauki, ale to też koliduje z M¦J).
Starałem się wyja¶nić, że dalej w P¦ tylko Małysz + ew .Mateja .
(25.02.2005, 13:10)
FAN
Kowal Toczek i Hula jakby sie limit zwiekszyl tez by mogli pojechac a jakby sie nie sprawdzili to trudno moze kiedy indziej

Hula ma szanse on jest niezly tylko ze prawie bez formy


Damjan Fras to chyba zakonczyl kariere o ile mi wiadomo ale chyba jak widac nie
(25.02.2005, 12:50)
Stawy
Apolinary: wiem, próbuję wyja¶nic czemu, jaki¶ bł±d w systemie, bo Thurnbichler tez ma bł±d,ale miejsca s± ok, więc szukamy błedów
(25.02.2005, 12:47)
FAN
i jeszcze moze Wojciech Tajner i Tonio jak zlapia forme bo ja ciagle gonia
(25.02.2005, 12:47)
FAN
PS: Stoch Malysz Mateja Bachleda
PK: Rutkowski Skupien Sliz Dlugopolski ew. Urbanski Żyła Topór
(25.02.2005, 12:44)
Squeal
Aha, no i oczywi¶cie brak Polaków na konkursach w Ameryce to jest skandal.
(25.02.2005, 12:42)
Squeal
Nie rozumiem, jak można nie chcieć wykorzystywać limitu, zwłaszcza, że wybór reprezentacji jest prosty i wcale się nie kłóci z CRL...

Małysz - wiadomo, Mateja - wiadomo. Maj± miejsce i nikt im nie ma go prawa zabierać. Stoch - miejsce w 50 CRL ma i tak pewne na parę najbliższych periodów, a występem w Pragelato udowodnił bez w±tpienia, że starty w P¦ mu się należ±. Można dyskutować co do Bachledy, ale też - do¶wiadczenie, niezła forma, grosze w CRL - nie ma sensu go w tej chwili degradować.

Moje typy: Długopolski, ¦liż, Topór, Żyła.
I proszę się odtonić od Tonia. Ma jeszcze dużo punktów, je¶li tylko złapie formę, powienien z miejsca jechać na konkursy.

@Andbal - a kiedy to ostatnio Mateja nie wszedł do trzydziestki w P¦? W Pragelato i Sapporo, jak nie startował? Bez jaj proszę...!
(25.02.2005, 12:41)
Psychiatra
@Apoloniusz
a czy ja mówiłem o Velikance?
(25.02.2005, 12:36)
luki
Co wy tak z tym PK nagle? Narzekacie że nie wykorzystujemy limitów w P¦ a teraz chcecie żeby wszyscy jeĽdzili na PK a na P¦ tylko Małysz? Stoch sobie wywalczył miejsce w P¦ i było by nie fair gdyby dalej jeĽdził na PK.
(25.02.2005, 12:33)
andbal
@Henio
Popieram Cię. Mam podobne zdanie, że bez limitu minimum 6 w Pk nie ma mowy o sukcesach w P¦. Z tym że Rukowskiego to chyba nie. Ma za mało punktów, żeby wskoczyć do 50 tki. Lepiej dałbym Mateję. W P¦ nie wchodzi do 30 -tki to i tak pktów nie zdobywa. W PK łatwiej wej¶ć do 30 tki. A jak nie zdobędzie to wypadnie z 50 tki Pk. Zatek do końca jeĽdzi tylko Małysz z Kruczkiem (mam wrażenie, że lepiej się dogaduj±) a reszto kto ma szansę na 50 tkę to do PK.
(25.02.2005, 12:12)
Apoloniusz
@ Psychiatry
Sk±d masz informacje, że Dyr.Sportowy PZN zgłosił Tonia na Velikankę?
(25.02.2005, 12:11)
Apolinary
@ Stawy
Na li¶cie CRL wg FIS Johnson(USA) ma 13 pkt a nie 9.
Po ostatnim okresie w tym roku z listy CRL wypadn± Małysz i Mateja .
W konsekwencji nie będzie już zadnych realnych możliwo¶ci w przyszłym sezonie zwiększenia limitu w PK.
Dlatego jest b.ważne żeby do Vikersund wystawić najlepszych aktualnie skoczków i odpu¶cić już P¦.
Moim zdaniem w Vikersund i potem w Zakopcu powinni startować: Bachleda,Rutkowski,Skupień ,Długopolski lub ¦liż ew.Stoch, Żyła ,Topór i Urbański.(nie błyszczy jednak w Szczyrku)
(25.02.2005, 12:10)
Psychiatra
ja tam nadal wierzę w Tonia "Kiwi" Tajnera!!! Liczę, że uda mu się wreszcie skoczyć te 70 metrów na mamucie!
(25.02.2005, 12:06)
skorbik
Nasze reprezentacja jest bardzo dobra Heinz Kuttin
ich wytrenował Heinz jest dobry
(25.02.2005, 11:50)
novak
Do końca sezonu powinni jeĽdzić Malysz Stoch Mateja i Bachleda.Rutkowski do PK.Stoch powinien jezdzic na PS bo sam sobie to miejsce wywalczyl.Trzeba wykorzystac w koncu limit 4-rech zawodnikow co nie zaczesto sie naszym w tym sezonie zdarzało.
(25.02.2005, 11:49)
Henio
Został tylko 1 period,
Warto by sie pokusić i na ostatnie 4 konkursy PK (Vikersund i Zakopane) wystawić najlepszych czterech skoczków aby ten limit -4-powiększyć.
S±dzę ,że w P¦ poza Małyszem i ew.Matej± do końca sezonu nie powinien nikt jeĽdzić.
Natomiast z grupy : Bachleda ,Rutkowski,¦liż ,Długopolski, Skupień i ew .Żyła i Urbański(choć on słabnie w oczach) należy najlepsz± czwórk± obadzić ostatnie 4 konkursy PK i spróbować limit z 4 zwiększyć je¶li nie do 7-miu to przynajmniej do 6-ciu powiększyć.
P.S.Zablokować wyjazdy Toniom!
(25.02.2005, 11:42)
anty tajner
@ maX
Za t± stronę organizacji to prawdopodobnie odpowiada Dyr. Sp.PZN Apoloniusz Tajner(ale on teraz ma ważniejsze sprawy do omawiania z Kurzajk±)
(25.02.2005, 11:34)
max
A nasi siedza w domu.Nie wyszlo raz z wyjazdem to juz zrezygnowali.Po co wydawac kase najlepiej machnac reka.Typowo Wlodarczykowska mysl.
(25.02.2005, 11:19)