Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
listopad 2021
Najbliższe zawody
28.11.2021, godz. 16:15
Ruka HS-142

Jernej Damjan, który przez cały sezon pokazuje wspaniał± formę, potwierdził j± dwoma wspaniałymi występami w Pucharze ¦wiata. Szóste miejsce w konkursie Mistrzostw ¦wiata na skoczni K-90 i br±zowy medal dla słoweńskiej drużyny to jak do tej pory jego największe sukcesy.

"Przed sezonem wiele od siebie oczekiwałem. Wiedziałem, że jestem w stanie dobrze skakać. W skokach treningowych jednak nie szło mi za dobrze, czułem, że wszystko Ľle się układa i nie miałem wielkich oczekiwań. Przed zawodami próbowałem zapomnieć o tych wszystkich złych skokach i starałem się analizować, psychicznie dotrzeć do mojego pierwszego startu w Pucharze ¦wiata. I to pomogło! Trzecie miejsce na skoczni Schattenberg po pierwszej serii było dla mnie czym¶ niewiarygodnym, nie mogłem w to uwierzyć. Podczas drugiego skoku popełniłem błędy techniczne. Szóste miejsce nie było miejscem złym, chociaż byłem trochę zawiedziony. Jednak kiedy o tym my¶lałem, powiedziałem do siebie: Nie mógłbym mieć większej motywacji na przyszło¶ć. Teraz przynajmniej wiem, do czego jestem zdolny i co mogę osi±gn±ć.

Do konkursu drużynowego podszedłem więc bardziej zmotywowany i prawdopodobnie dlatego tak dobrze skakałem. Przed ostatni± tur± ja i Rok Benkovic modlili¶my się, aby się odbyła, ponieważ byli¶my bardzo blisko medalu. My¶lę, że zwariowaliby¶my, gdyby jury zdecydowało się przerwać zawody. Przed skokiem powiedziałem sobie: Wczoraj Janne mnie wyprzedził, ale dzisiaj to ja go wyprzedzę. Byłem naprawdę zdziwiony, kiedy zobaczyłem na telebimie trójkę, co oznaczało, że mamy br±zowy medal...

Chciałbym podziękować ludziom z Mensane, którzy zawsze nam kibicuj±. Kiedy ich usłyszałem po moim skoku, zacz±łem się ¶miać i potem po prostu tylko się ¶miałem.... Oby było tak jutro po skokach na K-120.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Noemi
Slowency skacza naprawde dobrze! W ich pracy wydac zapal czego brakuje w naszej druzynie!
(25.02.2005, 10:50)
yo
ale gaduła z tego jerneja. taka dłuuuuuuga¶na wypowiedĽ :) janne "maska" ahonen chyba nie powiedział tyle w całym sezonie :-P
niew±tpliwie zapowiadaj± się interesuj±ce konkursy. słoweńcy s± w ¶wietnej formie, austriacy i finowie też, niemcy również. i nie zapominajmy o norwegach, którzy chc± się odegrać :-) my wprawdzie szans na medal w konkurencji drużynowej nie mamy, ale indywidualnie nadzieja jest :-)
poczekamy, zobaczymy.
pozdrawiam wszystkich i życzę wielu emocji przed telewizorami :)))))
(25.02.2005, 08:54)
uskotko
"Puchar ¦wiata" koleżanka użyła zamiennie z "sezon". My¶lę, że nie jest to jaki¶ strsznie wielki bł±d...
(24.02.2005, 21:53)
autorka
@Glon - tłumaczyłam tekst ze słoweńskiego, sam spróbuj zbudować sensowne zdania, tłumacz±c dłuższy tekst. A poza tym to każdy (chyba) wie, że M¦ nie wliczaj± się w P¦, więc o co tyle szumu? Wyluzuj się. ;P ;)
(24.02.2005, 21:44)
Kolka
@Glon
Wydaje mi się, że jednak mowa w tym tek¶cie jest o Jerneju, a nie o Roku! W 2 punkcie odbiegasz od tematu... Poza tym Jernej Damjan ma 349 punktów, a Rok Benkovic ma 127pkt. ;)
(24.02.2005, 21:40)
Glon
"Jernej Damjan, który przez cały sezon pokazuje wspaniał± formę, potwierdził j± dwoma wspaniałymi występami w Pucharze ¦wiata. Szóste miejsce w konkursie Mistrzostw ¦wiata na skoczni K-90 i br±zowy medal dla słoweńskiej drużyny to jak do tej pory jego największe sukcesy"
Ten artykuł to pisal jaki¶ , bo:
1. Mistrzostwa nie s± wliczane do P¦
2. Benkovic raz tylko był w "10" P¦, ma 126 pkt. w klasyfikacji.
(24.02.2005, 21:24)
Charisma
A ja my¶lałam, że on jest młodszy niż jest w rzeczywisto¶ci...
(24.02.2005, 21:18)
LL
@pietras
Oni dopiero zaczynaj±.Jeszcze poskacz± sobie chłopaki...niejeden sezonik!:)
(24.02.2005, 21:14)
aur
@pietras- po co wypowiadasz jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia???!!!
(24.02.2005, 21:01)
pietras
JESZCZE SOBIE CHLOPAKI<BENKOVIC,JERNEJ> ;Z ROK POSKACZA A POTEM PODZIELA LOS PETERKI<LOL>
(24.02.2005, 20:32)
Luk
Czat !@$!#@$!@#$#!@%
Ostatni raz!!! Już nigdy nie wejdę na czata!!! Wszystko przez Javę!!! Głupia filiżanka z kaw±!!! Miałem dzisiaj na moim kompie 5 trojanów!!! Oczywi¶cie usun±lem je, mam program antyvirusovy... ale usunięcie ich było bolesne i trudne!!! JAVA won!!! I zmiencie ikonę a nie jaka¶ kawa w filiżance!!!
(24.02.2005, 19:43)
FAN
Jernej Damjan na 100% bedzie w pierwszej 6
(24.02.2005, 19:41)
LL
Rok znów oddał ¶wietny skok!Norwegowie bior± odwet za drużynówkęZapowiada sie niezły konkurs...:)
(24.02.2005, 19:41)
Conan
My¶le że Damjana stać na zdobycie madalu nawet złotego.Skacze on naprawde obicuj±ca i je¶li w zawodach potwierdzi wysok± dyspozycje to kto wie.
(24.02.2005, 19:33)
Luk
@v cfhxyfih
Ech... mam srebro to przez ciebie ty @!$#%!@$#%!@#$#@%$