Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Już jutro niemieccy skoczkowie stan± przed szans± zdobycia medali na mistrzostwach ¶wiata w narciarstwie klasycznym, które odbywaj± się w Oberstdorfie. Z niemieckiego obozu napływaj± jednak niepokoj±ce wiadomo¶ci. W kadrze zago¶ciła grypa, która osłabiła nieco Georga Spaetha i Martina Schmitta.

Trener kadry niemieckiej – Peter Rohwein jest jednak dobrej my¶li. Jego zdaniem gor±czka nie powinna zburzyć tego, co przygotowywali przez cały sezon. Warto przypomnieć, że jednym z głównych celów niemieckich skoczków jest złoty medal w konkursie drużynowym. Na skoczni normalnej HS 100 (K-90) drużynówkę po pasjonuj±cej rywalizacji wygrali Austriacy, wyprzedzaj±c Niemców o 6.5 pkt. Trener Peter Rohwein twierdzi, że największym zagrożeniem dla Niemców w sobotnich zawodach drużynowych na skoczni HS 137 (K-120) będ± Norwegowie, Finowie, Słoweńcy oraz Austriacy.

Miejmy nadzieję, że skoczkom w trakcie konkursów nie będzie dokuczać grypa, za to kibicom temperatura wzro¶nie podczas ogl±dania widowiskowej rywalizacji.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Luk
no... Majów
(24.02.2005, 19:21)
Luk
@kibic @uskotko
Całe szczę¶cie, że to narazie s± tylko plotki Maów :)
(24.02.2005, 19:21)
my_sun
Grypa potrafi rozłożyć człowieka, mam jednak nadzieję, że Martin i Georg wyzdrowiej±, bo bez nich te konkursy już nie będ± takie same!Życzę im szybkiego powrotu do zdrowia i pozdrawiam!!!:)))
(24.02.2005, 18:39)
nniki
biedny spaeth i schmitt oby tylko wyzdrowieli
(24.02.2005, 17:34)
uskotko
@Walther.
Słusznie prawisz!! :)
(24.02.2005, 16:54)
Walther
Przecież każdy ma temperaturę. Ten tytuł trzeba zmienić
(24.02.2005, 16:49)
Conan
Schmitt na trening nie zachwycił ale w konkursie powinien powalczyć o dziesi±tke!!
(24.02.2005, 16:40)
Kasi@
I ciekawe jak bez Martina i Georga poradzili by sobie Niemcy w komkursie drużynowy chłopaki trzymam kciuki za was pozdrawiam :)
(24.02.2005, 16:37)
Kolka
Nie chcę być niemiła, ale czy przypadkiem ta grypa nie ma tylko spowodować współczucia w¶ród kibiców (tak na wszelki wypadek, gdyby jaki¶ skok nie wyszedł)? ;) To całkiem ciekawy pomysł... Zamiast tytułów gazet typu: "wygrali ........." to będ±: "Pech niemieckiej drużyny - zwycięstwo odebrała im grypa!". Hmm...
A tak ogólnie to i tak i tak życzę szybkiego powrotu do zdrowia!
(24.02.2005, 15:50)
kibic z Augustowa
@uskotko i @Luk
No dobra ale jakie to byly ostrzezenia???
(24.02.2005, 15:44)
uskotko
@kibic
No przecież napisał, że z ostrzeżenia!
(24.02.2005, 15:42)
kibic z Augustowa
@Luk
Tak? A sk±d to wiesz???
(24.02.2005, 15:40)
Luk
Nie chcę was martwić, ale w grudniu 2012 r. będzie koniec ¶wiata... teraz to s± narazie ostrzeżenia od Boga...
(24.02.2005, 15:35)
ewa
biedactwo:( rozłożyć się dzień przed konkursem i to jeszcze w swoje urodziny:(
(24.02.2005, 15:30)
laleczka
Współczuję im. Dla sportowca choroba musi być czym¶ strasznym (nie żeby mi było niedawno tak strasznie żal Ahonena). Trzymam za nich kciuki :)
(24.02.2005, 15:29)
misia(svenka)
Jejeku ale biedni!!! Mam nadzięję, że wszystko im się uda i temeratura nie będzie dokuczać! Trzymam kciuki za dalekie loty Maddina i Georga
(24.02.2005, 15:23)
Małysz Ada¶ Królem Jest!!!
Na skoczni Wisła Malinka praca wrze. Od kilku dni na skoczni wycinane s± drzewa wzdłuż nowego zeskoku skoczni. Kilka trochę starszych zdjęć bo z końca 2004 roku można znale¶ć na stronie www.malinka.wisla.pl . Już niedługo Wisła będzie miała skocznie z prawdziwego zdarzenia i nareszcie nasz Ada¶ będzie miał gdzie trenować nie dojeżdzaj±c do Zakopanego. Na nowej skoczni zostanie położony również igelit i zainstalowane zostanie sztuczne o¶wietlenie. Droga, która obecnie utrudniała rozgrywanie tam zawodów zostanie poprowadzona pod budynkiem głównym, a więc podobnie jak jest to w Innsbrucku. Punkt HillSize nowej skoczni będzie wynosił 134m a więc tak samo jak jest to w Zakopanem. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na pocz±tek roku 2006, ale w polskich realiach będzie to niesłychanie trudne. Kilka ciekawych renderingów nowego obiektu można znale¶ć na stronie www.wisla.pl w odno¶niku skocznia narciarska.
(24.02.2005, 15:15)
...
kibicu... po co ci to wiedzieć?
jak oni sami tego nie wiefdz± :P
(24.02.2005, 15:14)
kibic z Augustowa
Wiecie co? Małysz dobrze skoczył w drugiej serii(chodzi o M¦) Zobaczcie sami w archiwum wiadomo¶ci...
(24.02.2005, 15:10)
kibic z Augustowa
A i jeszcze... Który był Ljokelsoy na M¦?
(24.02.2005, 15:05)
kibic z Augustowa
No tak... Ale kiedy dokładnie oni zachorowali??? (o ktorej i jakiego dnia)
(24.02.2005, 15:03)