Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Skoczkowie narciarscy s± na półmetku rywalizacji o mistrzowskie medale podczas zawodów w niemieckim Oberstdorfie. Z Niemiec napływaj± informacje, że po weekendowych zawodach Adamowi Małyszowi przydałaby się pomoc psychologa. Skoczek po konkursach nie ukrywał zdenerwowania. Małyszowi broni±cemu tytułów mistrza ¶wiata zdobytych podczas ostatnich zawodów we włoskim Predazzo nie udało się wskoczyć na podium podczas konkursu na normalnej skoczni HS-100 (K-90). Nasz skoczek zaj±ł 6. miejsce, a mistrzem został Słoweniec Rok Benkovic. Zdaniem Małysza przyczyn± słabszego niż oczekiwano występu były nierówne warunki podczas zawodów. Być może podenerwowanemu skoczkowi pomógłby psycholog. Niestety Kamil Wódka - który współpracuje z polsk± kadr± skoczków nie pojechał do Oberstdorfu tylko do Bardonecchii, gdzie odbywaj± się mistrzostwa ¶wiata juniorów w narciarstwie alpejskim. Okazuje się, że decyzja o nie zabraniu psychologa na najważniejsz± imprezę sezonu została podjęta przez sztab trenerski.

- To była moja decyzja, oczywi¶cie w porozumieniu z zawodnikami. Nie wydaje mi się, żeby był nam potrzebny teraz człowiek, który by ze wszystkimi rozmawiał. My¶lę, że teraz lepiej wyjdziemy na tym, kiedy ja będę rozmawiał z zawodnikami. – twierdzi Heinz Kuttin.

Problem w Oberstdorfie ma także lider klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata. Fin Janne Ahonen został bez serwisanta u którego wykryto alkohol we krwi.

Czy kłopoty kadrowe faworytów do tytułu mistrza ¶wiata na dużej skoczni HS-137 (K-120) wpłyn± na wyniki skoczków? Miejmy nadzieję, że ci do¶wiadczeni zawodnicy poradz± sobie i w pi±tek obejrzymy pasjonuj±c± rywalizację o tytuł indywidualnego mistrza ¶wiata.

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Gabriel
Polscy kibice powinni większ± grup± przychodzić na takie imprezy. W Zakopanem była polska publiczno¶ć to wygrywał. Czemu miałby nie wygrać w Obersdorfie. Po prostu potrzebuje wsparcia od publiczno¶ci. TVP1 nie powinno pytać Adama jak będzie zajmował dalsze niż 6 miejsce. Adam jeżeli to czytasz to proszę, skup się na oddaniu dobrego skoku, a nie my¶l o rywalizacji w okresie od pój¶cia na belkę startow± do wyj¶cia ze skoczni. Powiem krótko. Małysz powinien w trakcie skoku my¶leć na oddaniu dobrego skoku. tyle. Do Ciebie Adam też to mówię.
(23.02.2005, 12:15)
weno
Koło się zamyka. Między innymi dzięki pracy p. Blecharza i jego kolegi Małysz zdobył w Predazzo dwa złota. Po największym sukcesie Adama JO Prezes PZN "nie przedłużył" umowy z współojcami tego sukcesu. Powód: Małysz poradzi se sam. Efekt: przegrany sezon 2003/04 i Tajner w odstawce (ani słowem nie zaprotestował przeciw wylaniu psychologa i fizjologa, Małysz zreszt± też). Mamy M¦ 2005 i Adam, niestety, pozostawiony samemu sobie, bo, z całym szacunkiem, trener Kuttin (niedawno narzekał, że wszystko musi robić sam) może zna się na skokach i kombinezonach z obniżonym krokiem, ale w chwili startu może jedynie życzyć Adamowi wszystkiego najlepszego, a nie bawić się w psychologa.
(22.02.2005, 23:09)
finofanka
Janne gór±!!! Na pewno wygra! 3mamy kciuki Janne !! :*
(22.02.2005, 16:52)
rainbow
To tez troche smieszne, aby psycholog nazywal sie Wodka. Ja bym zmienila na Wodkowski, wtedy nikt by sie nie czepial. Malyszowi trzeba spokoju i " pomyslnych gwiazd ". Gdyby to przeczytal, bedzie wiedzial, co mam na mysli. ALe watpie, czy ma czas i ochote czytac nasze pogadanki mniej lub bardziej zabawne. A najgorsi sa madrale, ktorzy znaja rozwiazania kazdego problemu. Czasami sa to sprawy zbyt skomplikowane niestety i trzeba sie z ty pogodzic. Szanse na jakis medal jeszcze nie przepadly.Do roboty, nie czas sie mazgaic !
(22.02.2005, 16:27)
frytka
@ indor. Ona nas bajeruje!
(22.02.2005, 15:57)
indor
@ja
A gdzie ty to słyszała¶??
(22.02.2005, 15:55)
uskotko
wcale nie stracił serwismena. Chyba nie wyobrażacie sobie, że ekipa ma do dyspozycji tylko jednego i skoro Manttili zabrakło, chłopaki musz± sobie sami narty smarować??? Buahahaahah...
(22.02.2005, 15:14)
kinol
@canabinol
...do sklepu
(22.02.2005, 15:02)
Karolina
Moim marzeniem jest wygrana Małysza na K-120(i oczywi¶cie, co za tym idzie, utarcie nosa wszystkim niedowiarkom).
(22.02.2005, 14:56)
Karolina
To skandal żeby na mistrzostwach ¶wiata nie było psychologa . Panie Blecharzu, gdziekolwiek Pan teraz jest,niech pan pomoże Małyszowi !
(22.02.2005, 14:53)
krótkopolski
Kuttin jest odpowiedzialny za kadrę i to on podejmuje decyzje.Dlatego dajmy mu wolna rękę i niech robi co chce.Zreszt± zna się na tym lepiej niz wy...
(22.02.2005, 14:53)
Hyrma
ale faktem jest, że nie było warunków do skakania. Najlepszy dowód, że w II serii pomimo podniesienia rozbiegu prawie wszyscy (a przynajmniej cała czołówka) skakali bliżej...
(22.02.2005, 14:50)
cannabinol
Tajner wróć!!!
(22.02.2005, 14:45)
mmm_krakow
Zaczyna się coraz weselej :))))))) Skoro trener uważa się za takiego "geniusza" ;))))))))))
(22.02.2005, 14:06)
amanto-furioso
Napiszcie co¶ o OOM jest już pewnie Mistrz w kat.Junior młodszy.
Ja stawiam na Brodę lub Słowika
(22.02.2005, 14:04)
Jasiek
Bedus, tylko o ktora wodke chodzi?O te prawdziwa, czy o psychologa?
(22.02.2005, 13:59)
Bedus
Malyszowi wódka nie pomoze!Pomuc mu moze jednie spokój!Bez zadnych idiotycznych pytan!Co sie stalo panie Adamie!:D
(22.02.2005, 13:52)
Noemi
Niestety nikt nie jest idealny i nie jest w stanie zawsze wygrywac! Jezeli skoczek nie jest w formie to nie mozna go odrazu eliminowac! Na treningach moze byc swietny ale na konkursie juz moze niestety nie byc tak dobrze! Takim przykladem jest Janne Ahonen czy nawet sam Adam Malysz! Gdy im cos nie wyjdzie wiele ludzi ich krytykuje. Nieslusznie, poniewaz byc na tylu konkursach i przezywac tyle stresow to naprawde nie jest latwo!
(22.02.2005, 13:49)
Jasiek
Frytka sie myli i se robi jaja z Adama (1 kom.).
(22.02.2005, 13:45)
frytka
@ja. Powiedz jak może zd±żę przeczytać zanim go usun±. Ale może zostanie . Napisz ze cytujesz!!
(22.02.2005, 12:37)
ja
oczywiscie ze adas nie ukrywal zdenerwowania po konkursie - i to nie tylko indywidualnym... a jak pietnie klal... w zyciu takich wyrazow z jego ust nie slyszalam....
(22.02.2005, 12:25)
rud0lf
Rutkowskiemu wódka nie pomogła więc miała by pomóc Małyszowi? To nierealne.
(22.02.2005, 12:22)
Piętka Julia
Droga Patrycjo! Adamowi to najbardziej potrzebny jest spokój... zobacz moja droga ile mu zadaj± idiotycznych pytań... szczególnie ci z mikrofonami na wizji, oni chyba s± z I programu telewizji...?
(22.02.2005, 12:15)
jastrz±b
Ahonenowi wódka nie pomogła (stracił serwisanta), to i Małyszowi Wódka nie pomoże.
(22.02.2005, 12:12)
frytka
Oczywi¶cie po co Adasiowi "Wódka"!!! Chyba że komu¶ innemu np. na odwagę!!! Ada¶ mistrzem na k120!!! na M¦!
(22.02.2005, 12:06)