Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

83 skoczków zgłoszono do dzisiejszych treningów na skoczni K-120 (HS 137) w Oberstdorfie. W¶ród nich jest pięciu Polaków, którzy we czwartek będ± mieli prawo do występu w kwalifikacjach. Tytułu mistrzowskiego broni bowiem Adam Małysz. Rekord obiektu należy do, jak na razie, największego pechowca M¦ - Sigurda Pettersena - i wynosi 143,5 metra. Mimo niepowodzenia na K-90, Mika Kojonkoski wierzy w Sigurda. Wiadomo, ze ostatnio spisywał się o wiele lepiej na dużych obiektach, wygrywaj±c m.in. Mistrzostwa Norwegii w Lillehammer na K-120.

Faworytów, podobnie jak na K-90, jest multum. Do Ahonena, Małysza, Ljoekelsoeya, Hoellwartha, Morgensterna i Jandy, doł±czył Rok Benkovic. Ciekawe jest także, jak zaprezentuje się Martin Schmitt, który był rewelacj± na ¶redniej skoczni.

Pierwsza seria treningowa rozpocznie się dzi¶ o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy do relacji w naszym serwisie.

 Lista startowa
 numer i skoczek
  1. Petr Chaadaev (Białoru¶)
  2. Andrea Morassi (Włochy)
  3. Chil Gu Kang (Korea Pd.)
  4. Nikolay Karpenko (Kazachstan)
  5. Dimitri Afanasenko (Białoru¶)
  6. Volodymyr Boschuk (Ukraina)
  7. David Lazzaroni (Francja)
  8. Chengbo Li (Chiny)
  9. Lukas Hlava (Czechy)
 10.Aleksander Lasarovich (Ukraina)
 11.Sebastian Colloredo (Włochy)
 12.Zhandong Tian (Chiny)
 13.Jens Salumäe (Estonia)
 14.Stefan Read (Kanada)
 15.Yong Jik Choi (Korea Pd.)
 16.Gregory Baxter (Kanada)
 17.Andrei Balazs (Rumunia)
 18.Alessio Bolognani (Włochy)
 19.Brian Welch (USA)
 20.Marco Beltrame (Włochy)
 21.Yang Li (Chiny)
 22.Marco Steinauer (Szwajcaria)
 23.Asan Tachtahunov (Kazachstan)
 24.Martin Mesik (Słowacja)
 25.Jianxun Wang (Chiny)
 26.Ivan Karaulov (Kazachstan)
 27.Mateusz Rutkowski (Polska)
 28.Maksim Anisimov (Białoru¶)
 29.Hyun Ki Kim (Korea Pd.)
 30.Marcin Bachleda (Polska)
 31.Johan Erikson (Szwecja)
 32.Robert Kranjec (Słowenia)
 33.Jan Mazoch (Czechy)
 34.Heung Chul Choi (Korea Pd.)
 35.Stefano Chiapolino (Włochy)
 36.Radik Zhaparov (Kazachstan)
 37.Emmanuel Chedal (Francja)
 38.Clint Jones (USA)
 39.Dimitri Ipatov (Rosja)
 40.Antonin Hajek (Czechy)
 41.Denis Kornilov (Rosja)
 42.Ildar Fatkullin (Rosja)
 43.Nicolas Dessum (Francja)
 44.Kamil Stoch (Polska)
 45.Martin Schmitt (Niemcy)
 46.Kimmo Yliriesto (Finlandia)
 47.Jussi Hautamäki (Finlandia)
 48.Takanobu Okabe (Japonia)
 49.Jan Matura (Czechy)
 50.Akira Higashi (Japonia)
 51.Primoz Peterka (Słowenia)
 52.Jure Bogataj (Słowenia)
 53.Robert Mateja (Polska)
 54.Tami Kiuru (Finlandia)
 55.Hideharu Miyahira (Japonia)
 56.Florian Liegl (Austria)
 57.Daniel Forfang (Norwegia)
 58.Jörg Ritzerfeld (Niemcy)
 59.Rok Benkovic (Słowenia)
 60.Dmitri Vassiliev (Rosja)
 61.Stephan Hocke (Niemcy)
 62.Björn Einar Romören (Norwegia)
 63.Michael Neumayer (Niemcy)
 64.Sigurd Pettersen (Norwegia)
 65.Michael Möllinger (Szwajcaria)
 66.Simon Ammann (Szwajcaria)
 67.Andreas Küttel (Szwajcaria)
 68.Wolfgang Loitzl (Austria)
 69.Jernej Damjan (Słowenia)
 70.Noriaki Kasai (Japonia)
 71.Daiki Ito (Japonia)
 72.Lars Bystoel (Norwegia)
 73.Georg Späth (Niemcy)
 74.Risto Jussilainen (Finlandia)
 75.Michael Uhrmann (Niemcy)
 76.Matti Hautamäki (Finlandia)
 77.Andreas Widhölzl (Austria)
 78.Thomas Morgenstern (Austria)
 79.Jakub Janda (Czechy)
 80.Adam Małysz (Polska)
 81.Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
 82.Martin Höllwarth (Austria)
 83.Janne Ahonen (Finlandia)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
LL
Ach...jak miło, że w sondzie pojawiło się to nowe nazwisko...;) Benkovic... młodzież nadchodzi!Może kiedy¶ i w naszej reprezentacji znajd± się tacy jak Benko, czy Damjan...
(22.02.2005, 23:52)
Dexter
@Jasiek
A Oberstdorf gdzie jest? W Urugwaju?!??
(22.02.2005, 22:31)
Jasiek
Dexter:w jakich Niemczech??
(22.02.2005, 20:13)
Darek
@Wredny pokurcz: Nie gadaj że Ammann nie zasłużył sobie na 2 złota olimpijskie, bo w Salt Lake City nie miał sobie równych
(22.02.2005, 15:55)
Piotr
Długi dzi¶ będzie ten trening, je¶li będzie skakać około 80 zawodników.
(22.02.2005, 15:54)
Luk
Już treninngi?!?!?!?!
(22.02.2005, 15:22)
Dexter
@Jasiek
Z pewnoscia nie tylko 2. Z tym ze w Niemczech Ukraine reprezentuje tylko 2 skoczków. Tak samo Sobolev (Bialorusin), który jest kombinatorem byl czwartym w ich druzynie.
(22.02.2005, 15:22)
Jasiek
Skoczkowie Ukrainscy: Volodymyr Boschuk, Aleksander Lasarovich.
(22.02.2005, 15:22)
Jasiek
@Dexter Nie wiedzialem o tym. to znaczy ze w Ukrainie jest tylko dwoch skoczkow naeciarskich??
(22.02.2005, 15:20)
Dexter
@jogi
W konkursie bedzie tylko 2 Ukrainców. Pozostali dwaj, którzy mieli byc w konkursie druzynowym to kombinatorzy norwescy.
(22.02.2005, 15:14)
novak
Co za bzdury wypisuje znawca Noemi.Mateja moze na bule spadał podczas konkursu drużynowego? Wiadomo że nie ma lepszych w naszej kadrze od Małysz ale Mateja był z nich najlepszy.Wybitna wypowiedĽ aż rece opadaj±.
(22.02.2005, 14:55)
andbal
Nie emocjonujcie się. Trening i tak nic nie pokaże. Czy po treningach kto¶ typował Roka. Janda też nie wygrał żadnego treningu. A czy kto¶ pamięta kto wygrał kwalifikacje na K90 a potem który był w konkursie.
(22.02.2005, 14:47)
jogi
Kto ma autograf od malysz niech sie zgloni do jogiego
(22.02.2005, 14:47)
jogi
Na duza skocznie dojechał andrei balazs z rumuni ,
(22.02.2005, 14:46)
Jogi
@redakcja
Gdzie jest jeszcze dwóch ukrainców.
(22.02.2005, 14:44)
Jasiek
Pettersen nie jest slaby!!!
(22.02.2005, 13:50)
Jasiek
-"Forfang wcale nie jest słaby !!! raczej Pettersen ale nie Forfang !!! "-Kto tak pisze to sie myli!!!
(22.02.2005, 13:49)
Jasiek
Forfang jest slaby!!!
(22.02.2005, 13:47)
mmm_krakow
Oooo, jak mieli¶my "Pani± Póchar", tak teraz pojawił się "tytół mistrza" :)))))))
Teraz wcale się nie dziwię, że zatrważaj±co dużo dzieciaków ma za¶wiadczenia o dyslekcji, dysgrafii i innych dys... funkcjach mózgu.
Ludki, lito¶ci, bo aż w oczka szczypie :)
(22.02.2005, 13:47)
Jasiek
Naprawde, Dexter? Nie wiedzialem.
(22.02.2005, 13:46)
Bedus
Mazda moze ty tego nie czytasz lae ja tak!Nawet jak jets o wiele wile dluzsze!Ja uwazam ze oc do treningu to wygra Adam bo w treningach on zawsze jest najlepszy!Drugi bedzie Rok Benkovic bo on wierzy ze umie!A trzeci moze byc Janne Ahonen!Jka zwykle swietnie spisuje ise na skoczni K 120!
(22.02.2005, 13:42)
kazmen
adam małysz był mistrzem,jest i nim bedzie!!!nie ważne jaki bedzie wynik dla nas on zawsze bedzie najlepszy!!!i wierze ze obroni tytół mistrza na k-120:):):):):):)dziekuje
(22.02.2005, 13:38)
Dexter
@mmm_krakow
Masz racje. Akurat to posuniecie Kuttina bylo dobre, bo o ile Malysz w II serii w tamtych warunkach byl w stanie skoczyc ponad 90 metrów, sadze ze Robert nie dalby sobie wtedy rady i moglismy skonczyc na 8. miejscu. Jednak startowal w czwartej grupie i uwazam, ze spisal sie co najmniej przyzwoicie.
(22.02.2005, 13:35)
frytka
@Noemi.A który z polaków poza oczywi¶cie Adamem Małyszem skoczył lepiej niż Mateja???
(22.02.2005, 13:34)
mmm_krakow
@Noemi
Co ty opowiadasz, akurat w drużynowym na K-90 Mateja spisał się bardzo dobrze.
(22.02.2005, 13:32)
Noemi
Pan Adam Malysz jest faworytem nie tylko polakow ale i rowniez ludzi na calym swiecie! Ja osobiscie trzymam za niego kciuki i mam nadzieje, ze uda mu sie obronic tytul mistrza swiata! co do innych skoczkow naszej reprezentacji to nie wiele mozna napisac, poniewaz niestety nie skacza zbyt dobrze! Trener naszej reprezentacji musi sie gleboko zastanowic zanim wybierze odpowiednia kadre do nastepnych zawodow druzynowych, zeby nie bylo takich nieprzyjemnych niespodzianek jak w ostatnim konkursie! Niestety pan Mateja nie jest skoczkiem najwyzszej klasy i nie byl wstanie poradzic sobie z takim zadaniem jakie postawil przed nim trener!
(22.02.2005, 13:30)
@Jasiek
Forfang wcale nie jest słaby !!! raczej Pettersen ale nie Forfang !!!
(22.02.2005, 13:30)
Dexter
@Jasiek
Ukraincy mieli problemy z kombinezonami.
(22.02.2005, 13:30)
mmm_krakow
@Wredny pokurcz ;)
Czyżby¶ chciał żeby był konkurs rozgrywany przez dwa dni [lub rano i popołudniu] po 2 serie i dopiero liczona suma, tak jak jest w lotach?
Hehehe - dla ciekawskich zagadka - jak już zeszli¶my na ten temat :P Tylko jeden raz mistrz ¶wiata w lotach wygrał w oba dni ;)
(22.02.2005, 13:26)
Jasiek
Dlaczego Ukraina wycofala sie z druzynowki?? Kto mi napisze??
(22.02.2005, 13:23)
Jasiek
Wredny_pokurcz, po jakich 4 seriach??
(22.02.2005, 13:18)
Jasiek
RudOlf, mazda na pewno wie co to jest wodka (bo nie ma 5 lat!)

(22.02.2005, 13:16)
Wredny_pokurcz
Konkurs na HS100 pokazał, że mistrzów powinno się wyłaniać po 4 seriach a nie po 2. Oczywi¶cie Benkovic i tak się popisał, wszak w drugiej serii 91m to nie w kij dmuchał, inni "liderzy" skoczyli mniej i wyl±dowali tam, gdzie ich miejsce. Ale tak sobie my¶lę, że bardziej Ahonnen zasłużył na drug± kulkę, niż Amman na dwa złota olimpijskie. I że w najważniejszych imprezach gdzie przypadek może zdecydować o... , przypadki powinno się eliminować.
(22.02.2005, 13:14)
Jasiek
Oto najslabsi zawodnicy: Petr Chaadaev (Białoru¶), Andrea Morassi (Włochy), Chil Gu Kang (Korea Pd.), Nikolay Karpenko (Kazachstan), Dimitri Afanasenko (Białoru¶),Volodymyr Boschuk (Ukraina), David Lazzaroni (Francja), Chengbo Li (Chiny), Lukas Hlava (Czechy),.Aleksander Lasarovich (Ukraina),Sebastian Colloredo (Włochy),Zhandong Tian (Chiny),Jens Salumäe (Estonia),Stefan Read (Kanada),Yong Jik Choi (Korea Pd.),Gregory Baxter (Kanada),Andrei Balazs (Rumunia),Alessio Bolognani (Włochy),Brian Welch (USA),Marco Beltrame (Włochy),Yang Li (Chiny),Asan Tachtahunov (Kazachstan),Martin Mesik (Słowacja),Jianxun Wang (Chiny),Ivan Karaulov (Kazachstan),Mateusz Rutkowski (Polska),Maksim Anisimov (Białoru¶),Hyun Ki Kim (Korea Pd.),Marcin Bachleda (Polska),Johan Erikson (Szwecja),Robert Kranjec (Słowenia),Jan Mazoch (Czechy),.Heung Chul Choi (Korea Pd.),Radik Zhaparov (Kazachstan),Emmanuel Chedal (Francja),Clint Jones (USA),Nicolas Dessum (Francja),Kimmo Yliriesto (Finlandia),Jure Bogataj (Słowenia),Daniel Forfang (Norwegia)
(22.02.2005, 13:13)
Jasiek
KRÓL ADAM PIERWSZY!!! I tak ma zostać po pi±tkowym konkursie! Ja w niego wierzę! Trzymam oba kciuki za NIEGO!!! A Wy??? Bo ja tez!!!

(22.02.2005, 13:04)
Jasiek
Aha, mmm_krakow. nie wiedzalem. Moze chociaz w konkursie pobije rekord (i Ahonena tez!)...
(22.02.2005, 13:02)
fan
KRÓL ADAM PIERWSZY!!! i tak ma zostać po pi±tkowym konkursie! Ja w to wierzę! Trzymam obie ręce za NIM a Wy???
(22.02.2005, 12:44)
mmm_krakow
Ludki, opamiętajcie się, to dopiero trening. W treningu może być i ostatnie miejsce, byle w konkursie było pierwsze :P
Panie Janie Bula
A Benkovic w konkursie z nr 27 :P Więc Pańskie "Prawo Serii" nie działa :P
@Jasiek
Rekord z treningu i tak się nie liczy, choćby Ada¶ skoczył w trybuny :P
(22.02.2005, 12:39)
Jan Bula
Wojtek Fortuna skakał po złoto z Nr.... 29!
Prawo serii... uwaga na Koreańczyka... a co tam, na żartach się nie znacie!
(22.02.2005, 12:20)
rud0lf
Z drugiej strony mazda musi najpierw wiedzieć co to wódka :)
(22.02.2005, 12:00)
Jasiek
RudOlf ma racje (tylko nie spadaj, tylko lec).
(22.02.2005, 11:56)
Jasiek
Sorry, minimalnie musi leciec 144, a nie 145 metrow.
(22.02.2005, 11:55)
rud0lf
mazda spadaj :) Leć po wódke bo tam sie nadajesz bo póĽniej nie mozesz tego czytać :)
(22.02.2005, 11:55)
Jasiek
Adam leeeeeeeeeeeć na tym treningu pod chmury i po rekord (min.145 m.)!!!
(22.02.2005, 11:53)
Jasiek
Mazda, nie masz racji. Nawet jak jest tedo bardzo duzo, to da sie przeczytac.
(22.02.2005, 11:50)
kibicek
Adam leeeeeeeeeeeć !!!
(22.02.2005, 11:47)
mazda
I PO CO TAK PISAĆ?PRZECIEŻ I TAK NIKT TEGO NIE PRZECZYTA!!!HE,HE A ADAM MAŁYSZ MISTRZEM JEST,ADAM MAŁYSZ,ADAM MAŁYSZ.....
(22.02.2005, 11:33)
Jasiek
Super! Nie moge sie doczekac tego treningu.
(22.02.2005, 11:24)