Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Jednym medalem może szczycić się obecnie czeska ekipa na półmetku Mistrzostw ¦wiata w Skokach Narciarskich w Oberstdorfie. Szczę¶liwym zdobywc± jest oczywi¶cie Jakub Janda, który w sobotę zaj±ł drugie miejsce w konkursie indywidualnym na ¶redniej skoczni. Jego koledzy zostali jednak do¶ć daleko w tyle: Matura 23, Mazoch 28, a Hlava nie brał udziału w głównym konkursie.

Dodatkow± motywacj± by dać z siebie wszystko a nawet więcej, oprócz zaszczytów i nagród od organizatorów, nie były dla nich nawet premie pieniężne od Czeskiego Zwi±zku Narciarskiego. Janda za swoje sobotnie srebro otrzyma 200 tysięcy koron czeskich, czyli równowarto¶ć około 30 tysięcy złotych.

Drużynowo Czesi też nie zabłysneli. Odwieczny niepisany pojedynek s±siadów, czyli Czechy – Polska, tym razem zakończył się wygran± Polaków. Kwartet pod wodz± Jakuba Jandy zaj±ł miejsce siódme trac±c do naszych reprezentantów aż dziewięć punktów.

Mimo drużynowej porażki nastroje w czeskiej ekipie dopisuj±. W niedzielę wieczorem zawodnicy postanowili ¶więtować sobotni sukces Jakuba Jandy. W cieple kominka, przy lekkich drinkach i dĽwiękach gitary (akompaniował sam wicemistrz ¶wiata, póĽniej także Antonin Hajek) gratulacjom dla Jandy nie było końca. Imprezy nie zaszczycił niestety Vasja Bajc, który po weekendowych trenerskich znojach relaksował się w saunie.

Około jedenastej czescy skoczkowie pokornie i pod surowym okiem swego menedżera udali się do łóżek, a już od dzisiaj zaczęli treningi przygotowuj±ce ich do kolejnych oberstdorfskich zmagań.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
ZET
to jaki tytuł dostaj± zwycięzcy konkursów...?
(22.02.2005, 19:20)
Daro
@Ktarzina N.
Tak, Katka ma złoty medal z biegu w stylu klasycznym. W stylu dowolnym niestety upadła i zajęła 6. pozycję. Czeska sztafeta kobieta zakończyła na tym samym miejscu
(22.02.2005, 15:22)
krótkopolski
No wła¶nie ,nie ma takiego czegos jak M¶ w skokach narciarskich.Cóż za bł±d lub poprostu zwyczajne niechlujstwo.
(22.02.2005, 14:56)
rud0lf
Lucynko znasz sie na skokach jak malarz na gotowaniu :)
(22.02.2005, 14:47)
Lucynka
To nie s± M¦ w skokach narciarskich...!?
To s± M¦ w narciarstwie klasycznym (biegi, skoki, kombinacja norweska)... zwycię¶cy poszczególnych konkurencji otrzymuj± tytuł mistrza ¶wiata... miła Pani Zosiu.
(22.02.2005, 14:27)
Katarzina N.
A co z Kasi± Neumanow±... czy ona ma ten medal, a tym samym i... Czesi?
(22.02.2005, 14:21)
Jasiek
"Około jedenastej czescy skoczkowie pokornie i pod surowym okiem swego menedżera udali się do łóżek, a już od dzisiaj zaczęli treningi przygotowuj±ce ich do kolejnych oberstdorfskich zmagań."

Dlaczego tak wczesnie poszli do lozek??
(22.02.2005, 11:31)
Noemi
Pan Jakub Janda jest w podobnej sytuacji jak nasz skoczek, pan Adam Malysz, zeby byc na wysokim miejscu w konkursach druzynowych musi nadrobic zaleglosci innych kolegow z reprezentacji! Niestety nie jest w stanie spenic tych oczekiwan zawsze! W koncu tez jest tylko czlowiekiem! I tak jest naprawde dobry w tym co robi! Gratulacje dla niego, poniewaz jest zasluzonym wicemistrzem swiata!
(22.02.2005, 11:05)
aa xxx
Fajny artykuł.
(22.02.2005, 10:35)
Bedus
Macie racje o takim postepie mozemy pomazyc!Chocaz trzeba przyznac ze Heinz Kuttin robi wszystko aby bylo jak najlepiej
(22.02.2005, 09:42)
Bartt
@Stanley
Popieram, i doł±czam się do podziękowań dla redakcji
(22.02.2005, 00:35)
swierszczak
kto to napisał, polacy chcieliby to co osi±gneli czesi
małysz bedzie baz medalu, druzyna na duzej poza 8 -k± ale nie to jest wazne, wazny jest postęp jaki zrobili w ci±gu roku, my mozemy o takim pomazyc
(21.02.2005, 22:14)
Conan
@daro
Mosz rocje.Matura i Mazoch nie zawiedli Bajca.Czesi s± w wysokiej formie i powinni być grożni w pi±tek i w sobote.
(21.02.2005, 21:40)
Daro
Nie wydaje mi sie, zeby miejsca w trzeciej dziesiatce Maturina i Mazdy byly porazka.
(21.02.2005, 20:28)
uskotko
>>trac±c do naszych reprezentantów aż dziewięć punktów

AŻ 9 punktów?? 9 to aż??? Słoweńcy do Niemców stracili ponad 30 punktów!
No cóż...
(21.02.2005, 20:24)
TAMI
Super artykul:)) Ale ze Vasja taki imprezowiczposzedl do sauny zamiast sie napic i swietowac to sie zdziwilam:) Zet :*
(21.02.2005, 20:11)
Bedus
Szkoda tylko ze Adama na podium nie bylo :{
(21.02.2005, 20:00)
nniki
stanley chyba cie wysluchali
(21.02.2005, 19:47)
Stanley
Nareszcie, nie tylko finowie i rozbity gang Kojonkoskiego!!
Dzięki stokrotne :)
(21.02.2005, 19:38)