Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Czwarte miejsce Bjoerna Einara Romoerena w indywidualnym konkursie na skoczni K90, który odbył się w sobotę, było jednym z wielu zaskoczeń tamtego dnia. Norweg po ¶wietnym skoku w pierwszej serii na odległo¶ć 98,5 m, zajmował drugie miejsce! Drugi skok, który oddawał podczas całkowitej ciszy, był krótszy, bo na 89,5 m. Romoeren spadł na 4-t± pozycję, przegrał br±zowy medal z Janne Ahonenem jedynie o 1 pkt (0,5 m).


"Dla mnie osobi¶cie jest to zwycięstwo" - powiedział zadowolony Romoeren. Po czwartkowych treningach nie było przecież pewne czy przebrnie przez wewnętrzne kwalifikacje w drużynie norweskiej. Jednak trener powiedział wtedy pamiętne zdanie: "Mam przeczucie, że Romoeren podczas rywalizacji w konkursie wypadnie dużo lepiej." Przeczucie i tym razem nie zawiodło Mikę Kojonkoskiego.
"Chciałem udowodnić, że miejsce w drużynie, które mi dano, przyznane było słusznie. Musiałem skoncentrować się na sobie i swoich skokach. Trenerzy na szczę¶cie zobaczyli, że jestem na dobrej drodze na szczyt" - mówił u¶miechnięty Bjoern Einar Romoeren.

Na pytania o gorycz otarcia się podium, Norweg bardzo się irytował: "Możecie napisać o 4-tym miejscu na wiele sposobów - jako o niepowodzeniu lub pechu również, ale dla mnie to jest istne zwycięstwo. To były moje najlepsze skoki w tym sezonie i jestem z tego powodu ogromnie szczę¶liwy."

Jednak trener Mika Kojonkoski nie ukrywał: "Po pierwszym skoku miałem cich± nadzieję na br±z. Jednak i tak jestem bardzo zadowolony z występu Bjoerna." Kojonkoski podkre¶lał również, że Lars Bystoel i Roar Ljoekelsoey (zajęli ex aequo 9 miejsce) maj± duże szanse na poprawienie swoich rezultatów na skoczni K120.

Po sobotnim, dobrym występie Norwegów (wszyscy zmie¶cili się w pierwszej 15-tce) widziano ich w¶ród pretendentów do złota w konkursie drużynowym. Jednak pech pozbawił ich szans nawet na występ w finałowej serii konkursu. Najpierw skok Sigurda Pettersena na odległo¶ć 65,5 m potem jego dyskwalifikacja, to wszystko złożyło się na 12-te miejsce podopiecznych Miki Kojonkoskiego. "Naturalnie jestem rozczarowany. Zawsze to boli, gdy nie ma cię w drugiej serii. Niestety dzi¶ to spotkało nas. Będziemy walczyli o złoto w konkursie na dużej skoczni" - powiedział Bjoern Einar Romoeren.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
poz!omka
brawo Berni!!! ;)))))
(22.02.2005, 14:56)
Stawy
Dodatkowo kraje, gdzie się skacze, ale amatorsko:

Australia
Bo¶nia-Herzegovina
Chorwacja
Islandia
Łotwa
(22.02.2005, 12:48)
Stawy
Oto pełna lista krajów, jakich skoczkowie brali udział w oficjalnych zawodach.

• Austria
• Białoru¶
• Bułgaria
• Chiny
• Czechosłowacja
• Czechy
• Dania
• Estonia
• Finlandia
• Francja
• Gruzja
• Hiszpania
• Holandia
• Japonia
• Jugosławia
• Kanada
• Kazachstan
• Kirgizja
• Korea Pd.
• Niemcy
• Norwegia
• NRD
• Polska
• RFN
• Rosja
• Rumunia
• Szwajcaria
• Szwecja
• Słowacja
• Słowenia
• Ukraina
• USA
• Węgry
• Wielka Brytania
• WNP
• Włochy
• ZSRR
(22.02.2005, 12:45)
Jasiek
Tego dnia Małysz został M¦ na K120 w Val di Fiemme 2003, wiec swietujmy to!!!
(22.02.2005, 11:44)
ja
@Jogi Popro¶ redakcję o usunięcie tego komentarza i napisz nowy! Bo to jest tragedia! "najleprza" "mugł' no a z "Portógali±" to przegi±łe¶!!
(22.02.2005, 09:58)
Bartt
@Andrzej z gór
Ja sobie pozwoliłem upoż±dkować regionalnie:

SKANDYNAWIA
1. Finlandia
2. Norwegia
3. Szwecja
Duńczycy nie skacz± (jest jeden skoczek, który jednak nigdy nie startował w żadnych oficjalnych zawodach. Nie wiem, może jeszcze amatorsko skacze, ale mówienie, że w Danii uprawia się skoki narciarskie jest sporym nadużyciem)..

EUROPA ZACHODNIA:
1. Niemcy
2. Austria
3. Szwajcaria
4. Francja
Skacze jeden Holender (kiedy¶ było ich więcej); Belgowie, Hiszpanie i Portugalczycy nie skacz±

EUROPA ¦RODKOWA:
1. Polska
2. Czechy
3. Słowacja
4. Bułgaria
5. Rumunia
6. Węgry

EUROPA POŁUDNIOWA:
1. Słowenia
2. Włochy
W pozostałych państwach byłej Jugosławii nie skacz±, nie mówi±c o Turcji czy Grecji...

BYŁY ZSRR:
1. Rosja
2. Kazachstan
3. Białoru¶
4. Estonia
5. Ukraina
W pozostałych państwach byłego ZSRR nie skacz±

AMERYKA PN:
1. USA
2. Kanada

AZJA
1. Japonia
2. Korea Płd.
3. Chiny
W pozostałych państwach Azjatyckich nie skacz±.
(22.02.2005, 00:47)
Conan
Medal dla Norwegów na skoczni K-120 jest raczej nierealny.Nie maj± oni zawodników w takiej formie jak Niemcy, Austriacy czy Finowie aby rywalizować o najwyższe cele.
(21.02.2005, 21:35)
Bedus
CO???4 miejsce indywidualnie i 12 druzynowo i ty to uwazasz za wygrana!?Patrz co mówisz Bjoern i lepiej idz na skocznie potrenowac!
(21.02.2005, 20:06)
Jagaciarz
Tylko 3 slowa-BJOERN EINAR ROMOEREN!!!(chociaz "Pócharu" nie zdobedzie:)
(21.02.2005, 19:45)
katrin
Ole ole ole ole Norwegia w weekenda wygra se! Ale mi sie zarymowało buhahaha
(21.02.2005, 19:04)
szymko
@Andrzej z Gór
BRAWO!!! Piękna lista, kto by pomy¶lał- Australia czy Hiszpania:)
(21.02.2005, 18:58)
Dorota
ja też my¶lę że będzie medal
(21.02.2005, 18:40)
//gugugugugu///
rumoren........ nie podniecaj sie ze wygrasz MAŁYSZ jest najlepsz i on to wygra
(21.02.2005, 17:55)
Andrzej z Gór
@ yogi

Mylisz się w portugalii nie ma skoków, a Luis Figo to piłkarz a nie skoczek, patrz mój poprzedni mail...
(21.02.2005, 17:46)
Andrzej z Gór
Dzięki Adamowi za podjęcie fascybnuj±cego tematu! Dzięki niemu można było wczoraj poczytać o skoczkach z Holandii, Bułgarii i Hiszpanii, z Kirgizji i Australii. Mam nadzieję, że redakcja opracuje ten temat bardziej fachowo, niż to zrobił Adam, chociaż i jemu fachowo¶ci trudno odmówić. Postanowiłem uporz±dkować alfabetycznie jego listę - to chyba pierwsza taka
lista w internecie!!!

Kraje, w których się uprawia skoki narciarskie,
i które s± w stanie wystawić drużynę:

1. Austria
2. Bialoru¶
3. Bułgaria
4. Chiny
5. Czechy
6. Estonia
7. Finlandia
8. Francja
9. Japonia
10. Kanada
11. Kazachstan
12. Korea Południowa
13. Niemcy
14. Norwegia
15. Polska
16. Rosja
17. Rumunia
18. Słowacja
19. Słowenia
20. Stany Zjednoczone
21. Szwajcaria
22. Szwecja
23. Ukraina
24. Węgry
25. Włochy

Kraje, w których się uprawia skoki narciarskie,
i które nie s± w stanie wystawić drużyny:

26. Dania
27. Gruzja
28. Holandia
29. Wielka Brytania

Kraje, w których się uprawiało kiedy¶ skoki narciarskie:

30. Hiszpania
31. Kirgistan

oraz oczywi¶cie

NRD, RFN, ZSRR, Czechosłowacja, Jugosławia

Kraje, w których amatorsko uprawia się skoki narciarskie:

32. Australia

Czy to wszystko?
Czy lista jest poprawna?
Czy rzeczywi¶cie w Anglii ktos teraz skacze?

Brawo Adam!!!
(21.02.2005, 17:44)
Zossia
Stać go na więcej, ale i tak nieĽle :)
(21.02.2005, 17:39)
yogi
MY¦LE ŻE MIKA KOJONKOWSKI NAJLEPRZA! MIKA KOJONKOWSKI MUGŁ BY TRENOWAĆ SKOKI W PORTÓGALII BO TAM LUIS FIGO PORTO NIE ZDOBYLI TEJ BRAMKI??
(21.02.2005, 17:30)
Dexter
@miszczu
To bylo w Trondheim w sezonie 2000/2001 (dokladniej w marcu 2001). Pozdrawiam
(21.02.2005, 17:10)
Pawko
@miszczu

w falun
(21.02.2005, 17:05)
madzka
Bull ty tylko o Norwegach myslisz :)
(21.02.2005, 16:44)
RagingBull
!!! NORGE DO BOJU !!! W sobote pokażecie kto panuje w skandynawii i kto jest najlepsz± drużyn± na ¶wiecie !! :):):)
(21.02.2005, 16:43)
Zły
jako¶ super-odjazdowe-nieziemskie-ko mbinezony nie pomagaj±
(21.02.2005, 16:30)
miszczu
gdzie był ten konkurs kilka lat temu co jaafs był 4 i prowadził po 1 serii??
(21.02.2005, 16:25)
A¶ka
Na K120 będzie medal:)
(21.02.2005, 16:20)