Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2024
Najbliższe zawody
13.08.2024
Courchevel HS-132
LGP M ind.

Szósta lokata w konkursie drużynowym, jaką zajęli wczoraj Polacy wydaje się być obecnie szczytem możliwości naszych reprezentantów. Niestety nie zapowiada się w najbliższym czasie widoczny skok w górę klasyfikacji. Jak występ biało-czerwonych oceniają trenerzy i działacze?

Szkoleniowiec, Heinz Kuttin potwierdza trudne warunki atmosferyczne, jaki towarzyszyły niedzielnej rywalizacji w Oberstdorfie: "Warunki do skakania były dzisiaj bardzo złe. Wiatr i bardzo obfity śnieg w drugiej serii sprawiały dużo kłopotów zawodnikom. Ale nie rozmawiajmy już o pogodzie... ".
Jak trener komentuje występ swoich podopiecznych? "Kamila wstawiłem do składu za Mateusza Rutkowskiego, bo lepiej sobie radzi z przednim wiatrem, a taki był tu wczoraj na konkursie indywidualnym. Skoczył dobrze, chociaż mogło być lepiej. Robert zaprezentował się dobrze, Marcin gorzej. Adam skakał na swoim wysokim poziomie. Jutro nie ma treningu. Zawodnicy będą odpoczywać, regenerować się. Być może pojeżdżą na nartach, ale tylko jeśli będzie ładna pogoda. We wtorek mamy w planie trening siłowy". - tłumaczył Kuttin.

Paweł Włodarczyk mówił po wczorajszych zawodach, iż minimalne założenia sztabu szkoleniowego zostały zrealizowane: "Plan minimum został wykonany. Od pewnego czasu kręcimy się obok tego szóstego miejsca. Problem jest taki, że nie ma postępu, trzeba pracować nad tym, żeby pójść w górę. W tym sezonie już nic z tego, ale liczę na to, że w roku olimpijskim to się uda".
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Swanman
Przed mistrzostwami uznałbym szóste miejsce za bardzo dobry wynik, jednak po konkursie drużynowym uważam, że nie mamy żadnych powodów do zadowolenia. Bo niby z czego mamy się cieszyć? Że Pettersena zdyskwalifikowano? Że Japończycy przyjechali bez formy? JŻe nas Czechy i Szwajcaria nie wyprzedziły? Polska jest ledwo co ósmą drużyną świata.
(22.02.2005, 17:58)
krótkopolski
Postęp będzie jak działacze i prezesi pokroju Włodarczyka odejdą na zawsze i dopuszczą do sportu ludzi ,którym zależy na nim .
(22.02.2005, 14:59)
Malysz
KTO MI POWIE CZEMU TEN TAJNER TAK SIE LANSUJE? KURZAJ TYTUŁUJE GO TRENEREM, PRZECIEŻ JUŻ DAWNO NIM NIE JEST!! A WSZĘDZIE GO PEŁNO!!
(21.02.2005, 22:26)
Rashida
WIATER POMAGA LEPSZYM!!! WŁODARCZYK MA RACJĘ. NIEMA POSTĘPÓW. CO ROKU JEST TAK SAMO. JESTEŚMY SŁABI I JUŻ. NIEUWAŻAM, ABY 6 MIEJSCE BYŁO SUKCESEM.
(21.02.2005, 22:24)
Beuds
O czym ten sttary zgrzyt mówi co?
(21.02.2005, 20:09)
Ekspert
Spalone nadzieje!
Nawet w najczarniejszych snach nie wyobrażałem sobie , że w poniedziałek po weekendowych zmaganiach skoczków będę miał taki zły nastrój.Jeszcze po "turyńskich" zawodach wciąż optymistycznie patrzyłem na to co może się wydarzyc w MŚ.Mój optymizm podsycały słowa Hainza Kuttina który powiedział " w ty sezonie mają przyjśc trzy szczyty formy Adam tzn. na TCS , na zawody w Zakopanem i w końcu ten główny na MŚ".Do tej pory słowa Kuttina sprawdzały się niemal w 100% , 2 piękne zwycięstwa Adama w Zakopanem , i tylko te przegrane pechowo podium z TCS o 15 cm nieco odbiegało od tych słów , ale 4 miejsce to i tak ogromny sukces.Więc spokojnie przyglądałem się poczynaniom sztabu szkoleniowego ze zniecierpliwieniem oczekując najważniejszej imprezy sezonu.Ale tu się stała rzecz nieoczekiwana , Adam zamiast trenować lezał rozłożony chorobą w łóżku.Oczywiście nie można mieć pretensjii do trenera o to , żę Adam się rozchorował ale o to , że popełnił kardynalny błąd wysyłając go , nie dokońca zdrowego do Włoch na konkursy PŚ.Przez to Adam nie mógł spokojnie potrenowac i nabrac tak teraz potrzebnych mu sił.Skoki naszego najlepszego skoczka są co najwyżej dobre i bardzo zależne od warunków atmosferycznych.Dlatego z ogromnym zdenerwowaniem oczekuję konkursu na K-120 , poniewaz dużo tam będzie zależało od warunków i szczęscia a jak wiemy tego w tym sezonie Adaś ma jak na lekarstwo.Osobiście widzę jeszcze jedyną szansę na to, że Adam osiągnie w piątek dobry wynik.Albowiem forma Naszego skoczka w tym sezonie w górę , ale w wyniku choroby poszła w odwrotną stronę co nie znaczy że te parę dni odpoczynku i wpłyną na znaczną jej poprawę.I jeszcze jedno tym co mówią zę Adam Jest juz stary i nieposiada juz tej mocy pragnną przypomniec ,że w Zakopanem nasz skoczek miał ją i że w 3 tygodnie niepostarzał sią na tyle by ją stracic.Tu winna jest poprostu chroba i brak treningu.
A oto moje szanse procentowe w piątkowym konkursie>
1 miejsce Adama 20%
2 miejsce Adama 40%
3 miejsce Adama 10%
Reszta 30%
(21.02.2005, 19:27)
czasem2
ręce precz od kuttina. boże widzisz te komentarze i nie grzmisz!!!
no zeby już nie wracać do zaszłorocznych kapitalnych triumfów w coc i młodzieżówce ,sukcesów w letniej grand prix...porównajcie starty małysza z zeszłego sezonu a z tego.. zważcie sukcesy w zakopanem ,a to że małysz już nigdy nie będzie miał 25 lat to chyba nie winna kuttina?zobaczcie jak starzeją sie inni wielcy mistrzowie np, funaki? dzięki kuttinowi mamy mateje regularnie w 30 , przy nim inni skoczkowie też systematycznie robią postępy ostatnio stoch był 7! bachleda też ewidentnie sie poprawił....problemy leżą zupełnie gdzie indziej bynajmniej nie w pracy trenerskiej, a jeśli już to raczej horngachera i fijasa ...w innych reprezentacjach z coc nieustannie jakieś talenty dobijają się do kadry a i u nas też tak było w zeszłym sezonie gdy kuttin miał kadre b a teraz?
(21.02.2005, 19:00)
Koniec malysza
Wiecie który dzis Małysz był na treningu na k-120m(trening odbył się w miare porównywalnych warunkach
1 Martin Schmitt 134m
2 Rok Benkowic 133m
3 Jane Ahonen 131,5m
.......................... ................
19 Adam Małysz 120,5m Błaaaahhhhhhhhhhhaaaaaaaa
i z czym tu do ludu "forma przyjdzie na MŚ " tiaaaaaa buuuhhhhaaaahhhhhaaaaaahhhhhhh aaaaaa Małysz sie spalił!!!1
(21.02.2005, 18:58)
Lucas K
Adam skacze dobrze, ale nie ma tego błysku, co pokazywał np. w Predazzo. jego forma nie pozwala na zdobycie złota, ani żadnego medalu, niestety taka jest prawda. W żadnym skoku począwszy od treningów po kwalifikacje, na niedzielnym konkursie kończąc nie zaskoczył nikogo. jego skoki były poprawne, lecz bez błysku
(21.02.2005, 18:34)
arkodan
@Mariusz - to tym długim kawałku:)
A nie lepiej by było dać to redakcji jako artykuł?
Jak już ktoś coś rozsądnego napisze to lepiej, żeby to nie zniknęło w wśród innych komentarzy. To już nie pierwsza Twoja ciekawa i wyważona wypowiedź, a coś mi się zdaje, że i jakiś Twój artykuł już tu widziałem?

Marnujesz się chłopie...

p.s. a tak wogóle to popieram, popieram...
(21.02.2005, 18:15)
Klara
Panie prezesie: Jaki plan minimum? Trzeba sięgać jak najwyżej. Po drugie nasi skoczkowie tacy przygaszeni, żadnej radości, ani sportowej złości...
Tylko Justyna... ona jest po prostu rewelacyjna... jedynaczka bez szumu i "justynomanii"... walczy co widać i nie narzeka i choroba... jak ONA ladnie mówi.
(21.02.2005, 17:59)
Progo-wski
Pragnę zwrócić uwagę na jedno... szóste miejsca na K-90 oznaczają jedno: S U K C E S !
Andrzej z gór przytacza świetną listę, z której wynika, że za kilka lat będziemy się cieszyć z awansu do dziesiątki, a następnie dwunastki... za lat dziesięć będziemy walczyć w kwalifikacjach do konkursu... drużynowego... Zobaczycie.
A co do warunków w sobotę i niedzielę... Marek Rudziński powiedział,że:"... wygrywa forma, a nie warunki!".
(21.02.2005, 17:46)
Obserwator
Prędkości najazdowe polaków w konkursie drużynowym wyglądały następująco:I seria (suma 4 zawodników łącznie) 323 km/h ,najlepsi Słoweńcy 325,7 km/h. Na 13 drużyn sklasyfikowanych po 1 serii w całości,(Petersen i Colorado zdyskwalifikowani) Polacy byli szybsi tylko od....Chińczyków o całe 1,1 km/h.W 2-ch seriach łącznie najlepsi Słoweńcy 651,7 km/h ,Polacy 645 km/h.Zakładając ,że wszyscy zawodnicy są w podobnej dyspozycji-czy ktoś potrafi to przeliczyć na metry odległośći w skokach?Tak na marginesie jaka to wspaniała nowoczesna technika pozwoliła naszym zawodnikom być szybszym od Chińczyków?
(21.02.2005, 17:21)
miszczu
ej mariusz po co tyle piszesz i tak nikt tego nie zcyta a poza tym to gdyby adam wygrał to by nuie było mowy o wietrze ani troche
(21.02.2005, 16:49)
Master
Tyle osób pisze,że winą za niepowodzenia naszych skoczków należy obciążyć Kuttina, Tajnera. Ale bądźmy szczerzy, przecież nie trener skacze na skoczni!!!Poza tym nawet najlepsze plany treningowe zrealizowane w 100% nie zawsze wygrywają!!! Trzeba mieć jeszcze korzystne warunki, nie tylko atmosferyczne. To prawda, że reszcie naszych daleko do Adama i jakby na to popatrzeć to tylko w sezonie 2000/2001 Polacy (oprócz Adama) mieli najwięcej punktów - Mateja 133, Skupien 89. Później może i więcej ich punktowało w czasie sezonu, ale nikt się do tego wyniku nie zbliżył (najbliżej był Bachleda w 2002/2003 - 77 punktów). Nie jestem ekspertem w dziedzinie skoków, ale jako sportowiec wiem, że bardzo potrzebne są miejsca gdzie można trenować, a w Polsce skoczni na światowym poziomie jest bardzo mało.Poza tym chyba jednak pan Włodarczyk powinien przemyśleć dalsze bycie prezesem PZN.
A jeżeli chodzi o wyniki tych Mistrzostw:
Adam w II serii pokazał klasę,a w I serii zły był na pewno wiatr i brak błysku (zresztą Adam też mówił, że to nie jest taka forma jak w poprzednich sezonach). Rokowi gratuluję, bo nawet jeżeli miał lepsze warunki, to nie każdy potrafi je wykorzystać:) Także Jakubowi i Janne gratuluję miejsc na podium. W drużynówce świetnie się spisali Austriacy, gratuluję Niemcom, Słoweńcy super. Co do naszych na pewno miejsce przed Rosją było możliwe,ale sądzę, że i tak zrobili wszystko co w ich mocy. Poza tym trudno było się spodziewać, że będziemy przed Norwegią czy Japonią (mimo słabszej formy tych ostatnich:).
Należę do tych kibiców, którzy są z NASZYMI zawsze (w ogóle to teraz widzę, że NAPRAWDĘ dużo jest takich kibiców na tej stronie) i dlatego trzymam bardzo mocno kciuki za Adama, Roberta, Marcina, Kamila i Mateusza w ten weekend. A co będzie - zobaczymy... :)

@ Mariusz
Masz świetne komentarze. Dzięki, że potrafisz wszystko tak trafnie opisać, czytanie Twojego wpisu po tylu idiotycznych jest naprawdę jak balsam dla mojej duszy:):) Pozdrawiam
(21.02.2005, 16:44)
Mariusz
PONIŻSZA WYPOWIEDŹ TO BYŁA IRONIA, ALE ŻE NIE DO WSZYSTKICH BY DOTARŁO POSTANOWIŁEM WYJAŚNIĆ...
(21.02.2005, 16:38)
Mariusz
tak... odechciało się skakać... no pewnie, że się odechciało... a tym którzy byli za nim to się w ogóle nigdy nie chciało... czyli w sumie ochotę do skakania wykazało tylko pięć osób w konkursie... a poza tym to zupełnie nie rozumiem jak można być tak słabym i wygrać tylko cztery konkursy w sezonie... że już o byciu czwartym w Turnieju Czterech Skoczni nie wspomnę... przecież szósty na mistrzostwach to każdy sobie może być, prawda?? Nawet Jasiu Śmietana jak narty założy... i w ogóle nie rozumiem jak można być tak słabym i wygrać tylko trzy puchary i 28 konkursów... normalnie nygus z tego Małysza.... a to, że on ma trzy tytuły mistrza świata to tylko fuks... i w ogóle udawał, ze potrafi skakać, bo wszyscy skakali na wrotkach a on na nartach, a teraz jak wszyscy skaczą na nartach to już nie wygrywa.... cieeeeenizna.... Małysz już ci sie nic nie chce....
(21.02.2005, 16:36)
Noemi
Polska reprezentacja niestety w tym roku nie jest dobrze przygotowana do zawodow! Pan Adam Malysz pokazal swoja dobra forme na konkursie w Zakopanem ale niestety pozniej stalo sie to czego nie chcielismy! Duzo kibicow sadzi ze panu Adamowi poprostu sie odechcialo skakac! Nie wiemy czy tak jest naprawde ale takie odnosimy wrazenie po ostatnich konkursach! Mamy nadzieje, ze jeszcze w tym sezonie bedzie lepiej! Ja osobiscie trzymam za niego kciuki!
(21.02.2005, 16:14)
her

ja też sie zastanawiam kiedy zaczniemy lepiej skakać nieubliżając PANU TAJNEROWI powtarza on ciągle że trzeba ciągle jeszcze paru lat żeby reszta dróżyny lepiej skakała.Tylko że powtarza to przez kilka lat z żedu.Wiec pytam naszych trenerów kiedy dędziemy zajmować miejsca w pierwszej 10. Małysz zrobił pierwszy krok już dawno a treneż raczej stoją w miejscu.Rosjanie lepsi odnas a odkiedy oni skaczą.Od 4 lat niezrobiliś nic widocznego a nasz as nie mlodnieje


(21.02.2005, 15:49)
mmm_krakow
@Apolinary
Bicza z piasku nie ukręcisz... Ale moga stanowić zagrożenie dla naszych, jesli Adas jeszcze mocniej obniży loty, a reszta nie raczy sie obudzić.
Co by było gdyby - mam jednak wrażenie, że niektóre nasze "orły" mają dużo większy talent niż Włosi, tyle że nie mają chęci.
Chociaż, wielokrotnie też czytaliśmy, że i Włochom się nie chce przykładac do treningu... Ale jednak można skakać...
Dla mnie utalentowany skoczek + dobry trener = sukces...

Z tego wynika, że nawet jakby w jednym sztabie szkoleniowym, opiekującym się Polakami, zatrudnić razem Hessa, Kojonkoskiego, Lepistoe, Innauera [pod warunkiem że towarzystwo by się nawzajem nie pogryzło], to chyba by niewiele wskórali, hihihihihihi
(21.02.2005, 14:38)
Apolinary
@mmm-k
Dość optymistycznie oceniasz Włochów ,którzy nawet po zaliczeniu skoku Collorado byliby na poziomie Kazachów(ok.12 miejsca).
Wychodzi na to że moze tylko ten Cipolini za kilka lat osiągnie wyniki porównywalne z Ceconem.
Pozostali to takie makaronowe Tonie.
(21.02.2005, 14:25)
Mariusz
PS. To nie koniec mistrzostw... i obym mógł wykazać się większym entuzjazmem za kilka dni... ale jakby wam to powiedzieć... ..."odeszły mi wody".... konkurs na k 120 będzie pierwszym od lat konkursem, który obejrzę na spokojnie....

Zeby nie było:
GRATULUJĘ ROKOWI WSPANIAŁEGO WYNIKU.
(21.02.2005, 14:12)
Mariusz
@Ludzie ....
Nie chce mi się żadnych refleksji wypisywać, poczekam do końca mistrzostw, ale... Może się tak zdarzyć, że Adam na k 120 będzie jeszcze dalej... i to nie jest niczyja wina, a najmniej samego zainteresowanego. Adam rzeczywiście nie brylował w tym roku, choć jest to bardzo dla niego udany sezon - udało mu się wreszcie wygrać w Zakopanem i to dwa razy. Jest w ścisłej czołówce pucharu... i... co tu dużo gadać jest nieźle. Chciałoby się medalu to rzecz oczywista. Z drugiej strony pomyślcie jak bardzo, wbrew temu co mówi, musi być rozgoryczony bohater sezonu. A co do medali powiem tak.. z jednej strony krzyczymy krzyczymy fuks.. i być może był to fuks... z drugiej strony Janda i Ahonen na pozycjach medalowych to nie jest żaden fuks, bo to przez większą część sezonu był lider i wicelider pucharu. Roar Ljoekelsoey, Thomas Morgenstern, Martin Hoellwarth to są prawdziwi przegrani mistrzostw. Oczywiście, że dwaj ostatni zdobyli drużynowe złoto, ale chyba każdy się zgodzi, że najwięcej splendoru przynosi skoczkowi konkurs indywidualny, a na nim ...no cóż... jak było każdy wie...Tymczasem może się tak zdarzyć, że na następnego zawodnika z Polski, który wygra cztery konkursy w sezonie, będzie czwarty w TCS i szósty na mistrzostwach świata poczekamy dwadzieścia lat... Adam wieczny nie jest.. nie ma już tej siły, którą dysponował dwa, cztery lata temu i to co było jego atutem (skakanie przy wietrze w plecy) już jego atutem nie jest. Adam jest w formie, ale tak jak i inni potrzebuje łutu szczęścia... a ten wyjątkowo go w tym sezonie omija... chociaż gdy popatrzymy na zwycięstwa Adama, to może kilka z nich wśród tych 28 są wynikiem szczęśliwych warunków pogodowych... znakomitą większość Adam musiał sobie po prostu wyrwać... na pamiętnych MŚ w Lahti na k 120 powinien być mistrzem, został wice... na k 90 w SLC powinien wygrać... musiał pocieszyć się brązem... Adam to tak naprawdę niezły pechowiec... Wszyscy mają mu za złe, że tłumaczy się wiatrem i staje się przy tym śmieszny... hm... to nie jest tak, że Adam na siłę pomniejsza sukces innych.. on jest w tej chwili na takim etapie sportowej kariery, że właściwie dalsze sukcesy są mu niepotrzebne.. choć oczywiście cały czas ma ambicję na pobyt w czołówce... ale przyznacie, że trochę pecha ma...
Ktoś powie: no dobrze, ale Benkovic skoczył w niedzielę 102 metry... ok skoczył tak jak Schmitt w tych samych warunkach skoczył 101... czy forma Schmitta pozwala na zostanie mistrzem?? Nie... nie pozwala i nie pozwoliła... po prostu miał mniej szczęścia od Benkovica ... Wciąż wierzę w Adama i życzę mu jak najlepiej, ale chyba musimy zdać sobie sprawę z tego, że nadchodzi zmierzch bogów... i zwyczajna zmiana warty... Benkovic, Damjan, Morgenstern...daj Boże Stoch... to są nazwiska na przyszłość... a kto wie, może i Amman się odrodzi... A Adam, Janne, Hoellwarth, Schmitt... dla nich jeszcze tylko olimpiada w Turynie... i mistrzostwa w Sapporo... na których bądźmy szczerzy .. wszyscy będą stanowili tło... piękne, o bogatej przeszłości... ale już tylko tło....
(21.02.2005, 14:07)
Jagaciarz
@andbal-jak ma byc wieksza ilosc skoczków,jak odpuszczamy starty w USA-smutne,ale prawdziwe
(21.02.2005, 13:58)
jaro
hmm... skarżycie się na Kuttina, ale trzeba przyznać, że nie jest to najgorszy trener. Bądź co bądź, to dzięki niemu Małysz wrócił do czołówki po nieudanym sezonie 2003/2004. Adam w pięknym stylu wygrał LGP, zwyciężył w 4 konkursach PŚ (tylko Ahonen ma więcej w tym sezonie) i ma bardzo realne szanse na podium w końcowej klasyfikacji PŚ. Pewnie, że bym wolał, aby Małysz wygrał wszystko (jak w sezonie 2000/2001), ale jednak nie przesadzajmy... jest całkiem nieźle.
(21.02.2005, 13:24)
ibiza
dwa lata temu to nasz Adam był najlepszy!! Teraz ROK Benkovic!! ale te skoki sa dziwne
(21.02.2005, 12:52)
indor
@mmm_kraków
Ja też i to coraz bardziej
(21.02.2005, 12:42)
mmm_krakow
Zawodnicy będą odpoczywać, regenerować się. Być może pojeżdżą na nartach, ale tylko jeśli będzie ładna pogoda. We wtorek mamy w planie trening siłowy". -

Cooooooooooooooooo???
Trening siłowy tuż przed kolejnym konkursem??? Przepraszam bardzo, ale w LGP pomiędzy konkursami w Predazzo [wygrana w pięknym stylu] i Innsbrucku [pierwszy spaprany konkurs] też im trenerek zaaplikował siłownię. Rozregulowało ich to maksymalnie, zwłaszcza Małysza...
Coś zaczynam żałowac, że nie wybraliśmy Lepistoe :P :P :P Zwłaszcza, że Włosi najwyraźniej "odbili" od dna... [z wyników wygląda, że im zdyskwalifikowali jednego skoczka, bo by byli nawet dość przywoicie].
(21.02.2005, 12:39)
Luk
j.n. A zwłaszcza do Paweła Wagnera!!!
(21.02.2005, 12:09)
Luk
Pytanie do redakcji: Nie mogę pisać komentarzy na stronie, która znajduje się obok: Rozrywka/Gry narciarskie. Możecie mi odblokować tam numer IP?

(ten numer IP nie był banowany)
(21.02.2005, 12:08)
indor
Kuttin co ty zrobiłeś z Małyszem??
Za Tajnera nigdy nie było takiej posuchy na średniej skoczni. A pod twoim wpływem robi się z niego straszny cwaniak - kiedyś nigdy by nie powiedział, że to były Mistrzostwa Słoweńców i nie zasłaniał się tak wiatrem!!
Może się po prostu nie nadajesz, co - alfa i omega (psycholog niepotrzebny) i powinieneś wrócić do swojego poprzedniego zajęcia czyli szpiegowania innych ekip pod kątem kombinezonów, może znowu uda ci się wymyślić taką rewolucję, jak obniżenie kroku??
Spaprałeś gościu cały sezon - ani MŚ, ani TCS, ani Pucharu i jeszcze beszczelnie śmiesz twierdzić, że plan został wykonany!!
Won do Austrii!!!Zostaw Małysza w spokoju zanim do końca go zniszczysz!!!

(21.02.2005, 12:07)
indor
Plan minimum może i tak, ale Kuttin jak bierzesz 4 razy tyle co Tajner, to efekty powinny być 4 razy lepsze!!!
(21.02.2005, 11:58)
Anga
@mazda
nie mogę sie powstrzymać
k o m E N t a r z
(21.02.2005, 11:57)
her
ja też sie zastanawiam kiedy zaczniemy lepiej skakać nieubliżając PANU TAJNEROWI powtarza on ciągle że trzeba ciągle jeszcze paru lat żeby reszta dróżyny lepiej skakała.Tylko że powtarza to przez kilka lat z żedu.Wiec pytam naszych trenerów kiedy dędziemy zajmować miejsca w pierwszej 10. Małysz zrobił pierwszy krok już dawno a treneż raczej stoją w miejscu.Rosjanie lepsi odnas a odkiedy oni skaczą.Od 4 lat niezrobiliś nic widocznego a nasz as nie mlodnieje
(21.02.2005, 11:30)
indor
Czy ktoś wie ile trwa kadencja prezesa PZN?? I kto go właściwie wybiera??
I czy ten człowiek ma jakieś wykształcenie???
Kiedyś był tutaj bardzo fajny odważny artykuł przeciwko Włodarczykowi piętnujący wszystkie jego błędy, ja zostanawiam się po prostu czy mażna się go jakoś pozbyć???
(21.02.2005, 11:28)
Andrzej z Gór
Dzięki Adamowi za podjęcie fascybnującego tematu! Dzięki niemu można było wczoraj poczytać o skoczkach z Holandii, Bułgarii i Hiszpanii, z Kirgizji i Australii. Mam nadzieję, że redakcja opracuje ten temat bardziej fachowo, niż to zrobił Adam, chociaż i jemu fachowości trudno odmówić. Postanowiłem uporządkować alfabetycznie jego listę - to chyba pierwsza taka
lista w internecie!!!

Kraje, w których się uprawia skoki narciarskie,
i które są w stanie wystawić drużynę:

1. Austria
2. Bialoruś
3. Bułgaria
4. Chiny
5. Czechy
6. Estonia
7. Finlandia
8. Francja
9. Japonia
10. Kanada
11. Kazachstan
12. Korea Południowa
13. Niemcy
14. Norwegia
15. Polska
16. Rosja
17. Rumunia
18. Słowacja
19. Słowenia
20. Stany Zjednoczone
21. Szwajcaria
22. Szwecja
23. Ukraina
24. Węgry
25. Włochy

Kraje, w których się uprawia skoki narciarskie,
i które nie są w stanie wystawić drużyny:

26. Dania
27. Gruzja
28. Holandia
29. Wielka Brytania

Kraje, w których się uprawiało kiedyś skoki narciarskie:

30. Hiszpania
31. Kirgistan

oraz oczywiście

NRD, RFN, ZSRR, Czechosłowacja, Jugosławia

Kraje, w których amatorsko uprawia się skoki narciarskie:

32. Australia

Czy to wszystko?
Czy lista jest poprawna?
Czy rzeczywiście w Anglii ktos teraz skacze?

Brawo Adam!!!
(21.02.2005, 10:24)
dr A
nie zamieszczajcie więcej wypowiedzi włodarczyka, tego nikt nie słucha to jest jak powietrze, to jest syf i nie tylko on w pzn, on już dawno powinien zostać wywalony z ośrodka, skandal, nie chce słuchać opini jednej z największego oszustów!!! i przekrętów!!! krętaczy!!! dość, dość!! Pytam sie jak można będąc krętaczem jeszcze cokolwiek pouczać i udzielać rad a już w ogóle sie wypowiadać, jego słowa nigdy, przenigdy nie mają i nie będą miały żadnej wartości, to jest tak jakby sie wypowiadało dno i śmietnik!!!
(21.02.2005, 10:13)
dr A
Nawet nie pokazujcie zdjęcia jego ani to co on mówi, bo ludzie nie chcą słuchać tego krętacza, w ogóle to na jego miejscu dawno bym ustąpił ze stanowiska, wstydziłbym sie w ogóle cokolwiek komentować, ludzie nie chcą tego słuchać co on mówi, przecież to skandal jeden z największych przekrętów sie wypowiada, to kpiny
(21.02.2005, 10:07)
wojcias
Co do planu jaki miał wykonac trener to udało sie w połowie ale ta zawalona połowato wina wiatrów
Co do artykułów o naszej kadrze to przydał by sie prawdziwy wielki raport i komentarz i nawet jest okazja -mistrzostwa a raczje po mistrzostwach
(21.02.2005, 10:02)
mazda
Własnym oczom nie wierze!!!Poczekam do wieczora....
(21.02.2005, 10:00)
MAZDA
JAK NAPISAŁAM KOMĘTARZ ABY REDAKCJA NAPISAŁA CO SIĘ DZIEJE W POLSKIEJ KADRZE TO ZOSTAŁ USUNIĘTY A KOMĘTARZ O POLSKIEJ KADRZE ZARAZ SIĘ POJAWIŁ!COŚ ZŁEGO SIĘ DZIEJE Z TĄ STRONĄ, A NA DODATEK TEN DURNY REGULAMIN!!!TEN KOMĘTARZ ZAPEWNE TEŻ ZOSTANIE USUNIĘTY!!!PRZECIEŻ INTERNAUCI NIE SĄ WASZYMI WROGAMI!!!???
(21.02.2005, 09:22)
andbal
PZN niech myśli raczej o następnej olimpiadzie. Ale do tego czasu potrzeba więcej skoczków oskakanych w PK. Dopuki będziemy mieli limit czterech tak jak Chiny, Holandia, Włochy ... idt. to w PK będą skakać na zmianę młodzi a pozostali w domu bez zawodów. Dla nich największą imprezą będzie Mistrzostwa Polski, oraz PK w Polsce jako gospodarze możemy wystawić 4 + 8.
Żeby myśleć o startach na MŚ to trzeba brać skoczków którzy w sezonie skakali w zawodach. Chcę tylko zaznaczyć, że zarówno Bachleda jak i Rutkowski to w tym roku wiele zawodów nie zaliczyli.
(21.02.2005, 09:00)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Paweł Włodarczyk:
Paweł Włodarczyk: "Plan minimum został wykonany"

Paweł Włodarczyk: "Plan minimum został wykonany"

Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich