Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
listopad 2021
Najbliższe zawody
28.11.2021, godz. 16:15
Ruka HS-142

Dzisiejsze zwycięstwo drużyny Austrii z pewno¶ci± nie było zaskoczeniem dla kibiców. Obrońcy tytułu, liderzy klasyfikacji drużynowej Pucharu ¦wiata byli zdecydowanymi faworytami do pierwszego miejsca w konkursie zespołowym na skoczni normalnej. Nieco większym zaskoczeniem było drugie miejsce Niemców - gospodarze przegrali złoto, trac±c tylko 6,5 punktu do Austriaków. Na trzecim stopniu podium stanęli Słoweńcy - z mistrzem ¶wiata Rokiem Benkovicem. Br±zowi medali¶ci zepchnęli z podium drużynę Finlandii... Jak na gor±co komentuj± dzisiejsze wydarzenia bohaterowie widowiska na obiekcie Schattenberg?

"Wzruszyłem się do łez, to fantastyczne uczucie. Morgi sprawił, że do zawodów wdarł się dreszczyk emocji, ale Hoelli przypieczętował nasze zwycięstwo. Również Widhoelzl i Loitzl sprawili się wy¶mienicie" - komentował zwycięstwo Austriaków trener Alexander Pointner.

"Tego się nie da opisać. Zdobyć Mistrzostwo ¦wiata w drużynie. To jakie¶ szaleństwo. W pierwszej serii oddałem naprawdę super skok" - cieszył się Thomas Morgenstern.

Martin Hoellwarth, który był ostatnim zawodnikiem oddaj±cym skok na obiekcie K90: "Cała nasza drużyna pokazała dzisiaj, jak jeste¶my mocni. Wczorajsze zawody były jednym wielkim zawodem dla nas, dzi¶ udało się nam wywalczyć prawdziw± zapłatę".

Duży udział w wywalczeniu srebrnego medalu drużyny niemieckiej miał powracaj±cy do formy Martin Schmitt. "Na skoczni panowały okropne warunki, cieszę się że mimo to oddałem czysty technicznie skok. Nie było łatwo tu dobrze skakać. To wspaniałe, że mamy medal w konkursie drużynowym" - cieszył się dwukrotny zdobywca Pucharu ¦wiata. Znakomita forma Schmitta jest dla Niemców jedn± z milszych niespodzianek tych mistrzostw. "Jeszcze na kilka tygodni przed mistrzostwami mój udział w zawodach w Oberstdorfie stał pod dużym znakiem zapytania. Po dzisiejszym konkursie mogę odetchn±ć" - powiedział z u¶miechem Schmitt.

Niemcy zdobyli srebro ze strat± zaledwie 6.5 pkt. do Austriaków. "Chcieli¶my zdobyć jaki¶ medal, teraz mamy srebro, to po prostu niesamowite. Takie skoki przed swoj± publiczno¶ci± były dla nas prawdziw± przyjemno¶ci±. Atmosfera była fantastyczna" - ¶więtował pochodz±cy wła¶nie z Oberstdorfu Georg Spaeth.

"Mojej rado¶ci nie potrafię uj±ć w słowach. Zachowali¶my się dzisiaj jak prawdziwa drużyna i zdobyli¶my srebro. Teraz czas na ¶więtowanie!" - powiedział trener Wicemistrzów ¦wiata, Peter Rohwein.

Już w najbliższy weekend okazja do rewanżu - w pi±tek odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni dużej, w sobotę - drużynówka na tym samym obiekcie.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
A¦KA:)
Martin jest poprostu ..... nieziemski! Prawda Di? Oby tak dalej!
(21.02.2005, 18:50)
Di
Martin jest genialny, zawsze w niego wierzyłam!
(21.02.2005, 18:48)
Noemi
Trener Alexander Pointner dysponuje szeroka, uzdolniona kadra skoczkow! Wszyscy, ktorzy biora udzial w zawodach pucharu swiata potrawia sie pokazac z naprawde dobrej strony! Co do kadry Niemieckiej to mozna stwierdzic, ze jezeli skoczek ma talent, nie straci go tak poprostu! Wnajgorszym przypadku moze nie byc w formie! Takim przykladem jest wlasnie wyzej wymieniony Martin Schitt!
(21.02.2005, 18:30)
Ania
Zgadzam sie z A¶k± :) Martin jest wyj±tkowy :)
(21.02.2005, 16:00)
Luk
To odetchnij!
(21.02.2005, 12:18)
A¶ka
Martin to ¶wietny skoczek. Wkońcu zacz±ł dobrze skakać i ogromnie się z tego cieszę !!! Przecież to ON sprawił, że skoki w Niemczech (i nie tylko) zyskały sobie popularno¶ć. A poza tym, Martin jest zawsze u¶miechnięty i wesoły, no i ma serce ze szczerego złota. To naprawdę ¶wietny człowiek.
(21.02.2005, 11:14)
mazda
SZCZEŻE MÓWIˇC TO TEŻ SIĘ CIESZĘ, ŻE MARTIN ¦WIETNIE SKACZE, JESTEM W SIÓDMYM NIEBIE POPROSTU!!!
(21.02.2005, 08:47)
PAULINA
Nareszcie Martinowi się udało. I dobrze. Nieczęsto spotyka się tak± determinację. To fantastyczne, że się nie poddał, że wierzył w siebie i powoli dpnie swego. Trzymam kciuki jak nakbardziej tylko mogę. To sportowiec w pełnym tego słowa znaczeniu!!!
(20.02.2005, 23:16)
Willa
I to najwarzniejsze ze atmosfera była fantastyczna! Maj±c taka drużyne ja Niemcy trzeba dobrze skakac. Nie tylko Schmitt ( główny bohater M¦) ale również Spath, Uhrmann, Neumayer skakali na wysokim poziomie! TAK TRZYMAC CHŁOPAKI :)
(20.02.2005, 22:19)
Doda
Schmitt jeste the best...Wiedzialam ze da rade i pomoze druzynie...:-) Brava dla Austrii...
(20.02.2005, 22:09)
finofanka
Szkoda mi finów :( ! Ale bardzo sie ciesze z niemców bo ich lubię... fajnie ze Shmitt odzyskał formę, tylko zeby jeszcze nie dlugo wrócił Herr to by bylo super! Mysle ze im sie nalezal medal na M¦! Brawo chlopcy! Janne i Matti daliscie z siebie wszystko inni zawalili skoki.... ehhh cóż w sobotę rewanż!!!
(20.02.2005, 21:41)
Velikanka
Tak, jasne, brawa dla Schorschiego, dla niego to cieżka sprawa oddać dwa równe skoki z rzędu.
-------------------------- -----
DSV Adler roxxxxxxx
(20.02.2005, 21:23)
olka
ja tez wierze w Martina i trzymam mocno kciuki!a dla Speatha brawa sie należa i to ogromne!!!
(20.02.2005, 21:13)
ewa
brawa brawa dla spaetha:)
(20.02.2005, 20:55)
```````
Trzymajmy za niego kciuki! Będzie dobrze!
(20.02.2005, 20:35)
misia(svenka)
Fajnie, że Maddin wraca do formy. Zawsze wierzyłam, że jeszcze nie nadszedł jego koniec i proszę, okazało się, że miałam rację! Oby było tak dalej.
(20.02.2005, 20:34)
uskotko
na K120 będzie walczył o podium. To jego absolutnie ulubiona skocznia :)
Powodzenia Martin!
(20.02.2005, 20:10)
aho
Ciekawe co Schmitt pokaze na HS137. Bo na HS100 przed mistrzostwami duzo trenowal.
(20.02.2005, 20:05)
natalia 90 trzebinia
brawo martin
(20.02.2005, 19:58)
Jaro
naprawdę już zw±tpiłem w Schmitta... a tu jednak taka niespodzianka i to w najważniejszym momencie... Nic tylko się cieszyć!!!
(20.02.2005, 19:54)
.
taaa pointner i jego dreszczyk emocji. jasne. szkoda ze byl niezle zdygany
(20.02.2005, 19:43)
AGUSIA
SCHMITT TAK TRZYMAĆ !!!
(20.02.2005, 19:28)