Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
listopad 2021
Najbliższe zawody
28.11.2021, godz. 16:15
Ruka HS-142

Historia lubi się powtarzać - Sven Hannawald ponownie zajmie miejsce na trybunach. Skoczek wierzy, że Niemcy sięgn± po medale na Mistrzostwach ¦wiata. "Wiem, że dużo trenowali. Mocno wierzę, że domowa atmosfera w Oberstdorfie zadziała na ich korzy¶ć." Sven szczególnie mocno trzyma kciuki za Martina, życz±c mu zdobycia medalu: "Mam nadzieję, że Martin odzyska formę. Wiem, że robi co tylko może by znowu znaleĽć się w czołówce. Podczas Mistrzostw, przed własn± publiczno¶ci± da z siebie wszystko, wyzwoli ostatnie siły." Schmitt doskonale spisuje się na treningach i w kwalifikacjach. Często zajmuje miejsca w pierwszej dziesi±tce. Kiedy jednak przychodzi mu skakać w konkursie co¶ się w jego systemie załamuje. Często nie kwalifikuje się nawet do czołowej 30-tki. Czy i tym razem będzie tak samo? Schmitt zapewnia, że nie. Twierdzi, że jest w szczytowej formie, skacze stabilnie i dobrze technicznie, nad czym przez kilka tygodni pracował na treningach.

W¶ród faworytów Svena do złotego medalu na skoczni K90 znajduj± się najczę¶ciej typowani kandydaci: Adam Małysz, a także Janne Ahonen, Thomas Morgenstern, Martin Höllwarth. Nie wykre¶la jednak z listy niemieckich skoczków. Wręcz przeciwnie, być może sprawi± na zawodach mił± niespodziankę. Georg Späth i Michael Neumayer powoli odzyskuj± formę. W klasyfikacjach zajęli wspólnie 15 miejsce, Bawarczyk miał jednak zdecydowanie lepsze warunki.

Co do swojego powrotu, Hannawald wci±ż wypowiada się zachowawczo. Trudno wywnioskować jak duże s± szanse na powrót skoczka. "Czuję się dobrze, ale to nie oznacza, że znowu będę skakać. Je¶li chodzi o sportowy trening, dużo biegam i gram w tenisa, ale z wysiłkiem nie przesadzam. Nie zaprz±tam sobie w tej chwili my¶li ewentualnym powrotem." Wszystko okaże się już wkrótce - po Mistrzostwach ¦wiata Sven powinien przekazać swoj± decyzję trenerowi.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
WIELKA FANKA@
SVEN JEST SUPER!!!
(18.03.2005, 15:22)
svenkowa
Svenek wróć!!!1
(22.02.2005, 09:44)
bla
chyba cos Wam sie ze strona skopalo!!
(20.02.2005, 14:52)
Psychiatra
a mnie się wydaje, że wygra Benkovic przed Jand± i Ahonenem : )
(20.02.2005, 14:23)
kasiaa
hmm a może Svenio sam zacznie skakać?? było by chociaż na co popatrzeć :), ale oczywi¶cie MAŁYSZ MISTRZEM ¦WIATA, nie ?? ;]
nom żeby Schmitt stan±ł na podium bo w kasku nie wygl±da NaJłAdNiEj :)
(19.02.2005, 22:46)
biedronka
ADAM! Jakkolwiek nie ulozyloby sie na skoczni w Oberstdorfie, TY jestes MISTRZEM!!! SWIATA!
(19.02.2005, 15:41)
Alex
Ja wierze w Martina Schmitta i mam nadzieje ze wygra!!!proponuje 1 M. Schmitt 2 A.Małysz 3 J. Ahonen
(19.02.2005, 15:38)
Aga
Ada¶ cała Polska wierzy w Ciebie.Schmitt drugi albo ewntualnie trzeci:)
(19.02.2005, 15:28)
Ziggy1984
Czy nie zauwazyliscie ze Apoloniusz czasami mowiac do kamery, kiwa sie i puszcze dziwne usmieszki? Czym to moze byc spowodowane?
(19.02.2005, 15:24)
misia(svenka)
Ja już nie wytrzymuję tego!! Niech już sie zaczyna!!
Tzymajmy kciuki za Adasia!
(19.02.2005, 15:18)
on
Małysz Ahonen Hoelwarth no i Ljoekelsoey należ± do fawortów
(19.02.2005, 15:06)
aue
Janne on paras olet meidaet kuningas!Valmissan he litteae!!!
(19.02.2005, 15:05)
michae(L)
Ja proponuję złoto dla Adama, srebro dla Martina Schmitta, a Janne niech się zadowoli br±zem :D
Oczywi¶cie mówie o realnych rozstrzygnięciach bo inaczej życzyłbym sobie 4 Polaków na pierwszych 4 miejscach :)
(19.02.2005, 15:05)
DEJV
ADAM JEST FAWORYTEM ALE TRZEBA PAMIETAC ZE INNI NIE SPIA TEZ CHCA WYGRAC !!!
1 MALYSZ
2 AHONEN
3 SCHMITT
A W 30-STCE MOZE JESZCZE MATEJA KOLO 25-o.
Adas pamietaj trzymamy kciuki i wazne zeby byl medal nie wazne jakiego koloru jestesmy z Toba !!!
(19.02.2005, 15:03)
finofanka
Sven wracaj do nas! Czekamy na CIEBIE !! :*
(19.02.2005, 14:44)
korzen
czy bedzie skakał Eddie "Orzeł" Edwarts ?
(19.02.2005, 14:17)
Anto¶ Szprycha
Adam z Wisły Mistrzem ¦wiata...
Jak Polski Orzeł po Niebie lata...
To nasz Idol to nasz Brat...
Niech zazdro¶ci nam Go ¦wiat
(19.02.2005, 14:15)
Dexter
W ogóle zarówno Spaeth jak i Neumayer pochodza z Bawarii jednak z Berchtesgaden, a drugi z miejsca Mistrzostw. Wiec nie wiem, o kogo autorce chodzilo.
(19.02.2005, 14:09)
daditsooooo
Z drugiej strony boje sie i mam nadziej ze nie mam racji ze moje przeczucia zawodza ze Schmitt nie wytrzyma presji!!!To bylo by cos nie bywalego gdyby skoczyl po medal!!!12 Zwyciestw Ahonena bylo by przy tym niczym..........Bez watpienia!!!
(19.02.2005, 14:00)
Daditsooooo
Chcialbym zeby Lahti sie powtorzylo i zeby Schmitt skakal tak jak dawniej!!!Rywalizacja Malysz kontra Schmitt i mieszajacy sie w to Janne Ahonen byla rywalizacja jaka najmilej wspominam i wierze ze taka rywalizacja bedzie miala miejsce!!!
(19.02.2005, 13:57)
Andy1110
"W klasyfikacjach zajęli wspólnie 15 miejsce,"
Wydaje mi się, że chodziło o kwalifikacje. Może to kto¶ zmienić? ;)
(19.02.2005, 13:55)
Dexter
@pseudo - Dexter
Prosze sie nie podszywac, pod mojego nicka. On jest juz od dawna zarezerwowany. Znajdz sobie nowy.
Btw. Prawdziwy Dexter nie przepada za Hannawaldem. Pozdrawiam
(19.02.2005, 13:40)
uskotko
wybaczcie, ja bym chyba jednak wolała, by powtórzyło się Lahti. Bo tamten występ na swojej skoczni Janne Ahonen traktuje jako porażkę - pomimo br±zowego medalu, jaki zdobył (4 lata temu!) na K116. Z drugiej strony to Oberstdorf, a nie Lahti... :)
(19.02.2005, 13:38)
Dexter0
tak jwk bylo w lahti!!! Małysz i Schmitt!!! a trzecie... Hoellwarth!!! Hanni wroc bo bez ciebie nudno!!!
(19.02.2005, 13:28)
aho
Pogoda: o 12.40h wiatr na skoczni od przodu
2-3m/s
(19.02.2005, 13:28)
Mateusz
Wróć Svenie
(19.02.2005, 13:14)
jjjj
Tak tak lahti powraca!
1 Adam Małysz
2 Jane Ahonen
3 Martin Schmitt
(19.02.2005, 13:14)
Prymka
Podobno nie wieje i nie pada godzina 13.13
(19.02.2005, 13:13)
goomek
no ale przeciez dzis nie beda skakas bo ma byc snieg i wiatr!! ktos wie czy tak bedzie napewno bo nie chce mi sie na darmo czekac przed telewizorem..
(19.02.2005, 13:09)
misia(svenka)
Jaki misio z tego Svenka =) Mam nadzieję, że wróci do skoków. Co do jego "nominacji" zgadzam się z nim. Będzie cięzko walczyć o medal, bo dużo faworytów jest ale Ada¶ da radę. Wierzę w to zwoycięztwo!!
(19.02.2005, 12:57)
```````
Była by bardzo ciekawa sytuacja gdyby na podium stanęli ci sami zawodnicy co w Lahti w 2001...
(19.02.2005, 12:55)
Prymka
Powtórka z Lahti byłaby mile widziana.Tóż za Małyszem,Hoellwarthem,Ahonenem ,Schmittem był wtedy chyba Stefan Horngacher też już poniek±d nasz.
(19.02.2005, 12:53)
Jaro
zauważyli¶cie, że główni faworyci do złota to: Małysz, Ahonen, Schmitt i Hollwarth? Nie przypomina Wam to czego¶? To przecież wła¶nie ci panowie zdobyli wszystkie medale na M¦ w Lahti w 2001 roku. Powrót do przeszło¶ci?
(19.02.2005, 12:43)