odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
04.12.2021, godz. 18:15
Lillehammer HS-98
P¦ K

Tylko 42 skoczków zgłoszono do pierwszego konkursu Pucharu Kontynentalnego za Oceanem w Westby. Jak już wcze¶niej informowali¶my, w USA zabraknie Polaków, którzy mieli kłopoty z samochodem i pogod± i nie dojechali na lotnisko w Monachium. W Stanach pojawi± się zawodnicy reprezentuj±cy 10 krajów. Najsilniejsz± ekipę przysłali Austriacy, których aż 8 będzie skakać na obiekcie Snowflake K-106 (HS-117). Oprócz nich do faworytów zaliczani będ± Słoweńcy w sile 5 skoczków. Skandynawię będzie reprezentować siedmiu ludzi - 3 Norwegów, 2 Finów i 2 Szwedów. Najliczniejsze grono zawodników wystawi± gospodarze - aż 14 skoczków. Zabraknie m.in. Niemców, Szwajcarów i Rosjan.

Po sobotnim i niedzielnym konkursie w Westby skoczkowie przenios± się do Iron Mountain, by tam rozegrać 26 i 27 lutego kolejne konkursy w ramach CoC.

AUSTRIA
Balthasar Schneider
Stefan Thurnbichler
Mathias Hafele
Roland Mueller
Manuel Fettner
Bastian Kaltenboeck
Christian Nagiller
Christoph Lenz

NORWEGIA
Anders Bardal
Thomas Lobben
Jon Aaraas

FINLANDIA
Kalle Keituri
Herman Huczkowski

SŁOWENIA
Rok Urbanc
Primoz Pikl
Jure Radelj
Bine Zupan
Damjan Fras

SZWECJA
Isak Grimholm
Jakob Grimholm

CZECHY
Tomas Kyncl
Vlastibor Sedlak
Frantisek Vaculik
Jan Vacula

FRANCJA
Damien Maitre
Vincent Descombes

USA
Kyle Kessler
Tommy Schwall
Anders Johnson
Jim Denney
Mike Glasder
Kyle Lockhart
Jeff Denney
Hartman Rector
Tim Nelson
David Edlund
Blake Hughes
Chris Francis
Logan Gerber
Evan Bliss

KANADA
Michael Nell

HOLANDIA
Boy van Baarle
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
olek_solec
Zawodnikow jest 44 - jeszcze dwoch Bulgarów, ale jak sie okazalo jeden z nich nie wystartowal i jeden z Amerykanow.
(19.02.2005, 20:58)
fanka
Jakie oszczędno¶ci?! PZN musi zapłacić i tak za bilety lotnicze, pokryć naaprawę skasowanego busa.
To nie oszczędno¶ci, tylko Tajner i reszta PZN gdzie¶ maj± wszystkich skoczków oprócz MAłysza.
Przecież nie nieli czasu na zmianę rezerwacji biletów do USA bo musieli jechać do Obersdorfu na skoki Małysza!
(19.02.2005, 20:27)
dexter0
a Polacy??? mieli by duze szanse na awans do "30" a tak pozatym to to co bylo w Sapporo!!!
(19.02.2005, 13:31)
Prymka
Skandal że nasi nie pojechali.Rafał ¦liż na pewno byłby w dziesi±tce.Zaoszczędzone pięni±dze na ten wyjazd panowie Włodarczyk i Tajner przeznacz± w Oberstdorfie na Piwo i wórszt.
(19.02.2005, 12:12)
spiderman
Kyle Kessler
Tommy Schwall
Anders Johnson

Oni powinni zdobyć punkty COC. Ten pierwszy jest rekordzist± kilku skoczni w USA. Ten drugi skakał już w Pucharze ¦wiata i jest chyba najlepszy z tej gupy Amerykanów. Ten trzeci jest rekordzist± wszystkich skoczni w Salt Lake City oprócz K-120 i K-90. I już się pokazywał w COC.
(19.02.2005, 10:41)
spiderman
Jak by tam wystartowali ¦liż, Skupień może Tonio Tajner to wszyscy zajęli by miejsca w pierwszej 15.
(19.02.2005, 10:38)
spiderman
W Westby wygra Kalle Keituri albo Thomas Lobben.
(19.02.2005, 10:37)
Henio
@Stawy
Komu zaliczysz pkty za tuorne po USA?
S±dzę że tylko ujemne i raczej wył±cznie Dyr.Sport.PZN.
(19.02.2005, 10:28)
indor
Aaaaaaa!!! Ludzie piszcie co¶, jeszcze kupa czasu do konkursu, a ja już się denerwuje!! Przed skokiem Adama to ja chyba zawału dostanę!!! Jeszcze 6 godzin i będziemy wszystko wiedzieli, zaczyna się odliczanie do najpiękniejszego zimowego spektaklu tego roku!!!
(19.02.2005, 10:20)
wiemj
wiem juz na jakiej tv konkurs na eurosporcie i tvp-skrót 2 min.
(19.02.2005, 09:37)
jhakc wolfskin
wygra ahonen w coc a w m¶ wygra balazs
(19.02.2005, 09:36)
VG
O której te zawody się zaczn±?
(19.02.2005, 09:23)
Szymon
Czemu nie jada Dlugopolski,Sliz,Tajner i wielu innych zamiast sie rozwijac i zdobywac doswiadczenie sa w kraju.Polska nigdy nie bedzie miala w 15 Pucharu Swiata 4 skoczkow jak Austriacy!!!
(19.02.2005, 09:16)
Walther
Nowy e-mail w skrzynce redakcji!!! Czekam na odpowiedzĽ.

Ale dużo tych Amerykanów. Bez nich to by nie było w ogóle prawie zawodów...
(19.02.2005, 09:12)
Rys
ale do Iron Mountain pojad± ?
W sumie w USA s± 4 konkursy a w 2 można skorzystać z dodatkowej grypu zawodników . W 2 z 4 konkursów będzie skakało 32 skoczków.
Jeżeli nasi pojad± do Iron Mountain to tam będzie skakało w jeden dzień 36 a w drugi 46.
Chyba że amerykanie wyczerpi± limit w Westby.
Szkoda że naszych zabraknie punkty były by pewne. Taki Boy van Baarle zapewne zdobędzie punkty tak jak to było w zeszłym roku i w przyszłym sezonie znowu będzie mógł startować w Pucharze ¦wiata.Startuje 14 amerykanów w najgorszym wypadku 2 wejdzie do 30-tki. Pierwsze punkty powinni zdobyć też Jan Vacula i Michael Nell bo wyprzedzenie skoczków z amerykańskiej grupy krajowj nie powinno być trudne.Jeżeli dojad± nasi to wszyscy w najgorszym wypadku powinni być w 30.
(19.02.2005, 08:59)
m.
Ten sam bł±d, co nie wysłanie "kadry zastępczej" na P¦ do Japonii.
(19.02.2005, 00:28)
Stawy
Wg mnie 23 skoczków jest do pokonania. Przy 42 zgłoszonych minimalna pozycja naszego reprezentanta byłaby w czołowej 20-ce. Szkoda, bo można było dojechać dzień póĽniej...
(18.02.2005, 23:58)
marmi
Nie no to tłumaczenie braku naszych niedojechaniem do Monachium jest żałosne, kto¶ powinien dać za to głowę w PZN! Taka szansa na punkty, Czesi wysyłaj± jakich¶ 4 nieznanych. W ogóle z Austrii, Norwegii, Finlandii i Słowenii jest w sumie 18 skoczków, a z pozostałymi poradziliby sobie zapewne nawet Tajnerowie.
Mam nadzieję, że po¶l± naszych chociaż do Iron Mountain...
(18.02.2005, 23:47)