TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Jutro o godzinie 16:00 odbędzie się pierwszy konkurs skoków narciarskich M¦ w Oberstdorfie. Godzinę wcze¶niej rozegrana zostanie seria próbna. W pierwszej serii zobaczymy 4 Polaków: Adama Małysza, Mateusza Rutkowskiego, Marcina Bachledę i Roberta Mateję. Bez w±tpienia tylko Adam ma szanse na medal. Miejmy nadzieję, że kolejny złoty.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Do konkursu zakwalifikowanych zostało, zgodnie z zasadami FIS - 50 zawodników (35 najlepszych w kwalifikacjach i 15 z czołówki klasyfikacji Pucharu ¦wiata). W tym zaszczytnym gronie zabraknie Kamila Stocha. W zawodach nie zobaczymy żadnego Chińczyka, Szweda, Kanadyjczyka, Rumuna i Ukraińca. Z grona 72 zgłoszonych zawodników z 23 państw do pięćdziesi±tki awansowali reprezentanci 18-tu.

Kto ma największe szanse na medale?
Do grona faworytów zaliczanych jest wielu skoczków. Według ekspertów w konkursie powinni liczyć się: Adam Małysz, Janne Ahonen, Martin Hoellwarth, Thomas Morgenstern, Michael Uhrmann i Matti Hautamaeki.

Czy rzeczywi¶cie pomiędzy wyżej wymienionymi sportowcami rozdzielone zostan± trójkolorowe medale? Sporz±dziłem pewn± analizę, w której uwzględniłem dotychczasowe próby skoków na K-90. Wynika z niej, że najrówniej prezentuje się ... o dziwo - Martin Schmitt. Czterokrotny złoty medalista w swoich pięciu skokach na Schattenbergu uzyskał ¶redni± 97,3 metra, co jest bardzo dobrym wynikiem. Drugi w tej klasyfikacji jest Martin Hoellwarth - 97,2 metra, a trzeci Janne Ahonen (4 skoki - 96,88 m). Adam Małysz zajmuje 4 lokatę ze ¶redni± skoku równ± 96,33 metra.

W czołówce rankingu znaleĽli się także Rok Benkovic, Andreas Kuettel, Thomas Morgenstern, Wolfgang Loitzl, Michael Uhrmann i Jussi Hautamaeki.

W¶ród bukmacherów najwyższe notowania ma Janne Ahonen. Za każd± postawion± złotówkę na Fina, w przypadku jego triumfu, otrzymamy 3,25 PLN. Wysoko klasyfikowany jest także Małysz - 1:3,85. Kolejni s±: Martin Hoellwarth (1:5,5), Roar Ljoekelsoey (1:13), Michael Uhrmann (1:14) i Martin Schmitt (1:15).

Przy okazji zapraszamy do naszego działu bukmacherskiego: zobacz dział >>

 Lista startowa
 numer i skoczek
  1. Yong Jik Choi (Korea Pd.)
  2. Martin Mesik (Słowacja)
  3. Jens Salumäe (Estonia)
  4. Ivan Karaulov (Kazachstan)
  5. David Lazzaroni (Francja)
  6. Sebastian Colloredo (Włochy)
  7. Mateusz Rutkowski (Polska)
  8. Maksim Anisimov (Białoru¶)
  9. Hyun Ki Kim (Korea Pd.)
 10.Marcin Bachleda (Polska)
 11.Jan Mazoch (Czechy)
 12.Heung Chul Choi (Korea Pd.)
 13.Stefano Chiapolino (Włochy)
 14.Emmanuel Chedal (Francja)
 15.Clint Jones (USA)
 16.Dimitri Ipatov (Rosja)
 17.Denis Kornilov (Rosja)
 18.Ildar Fatkullin (Rosja)
 19.Martin Schmitt (Niemcy)
 20.Jussi Hautamäki (Finlandia)
 21.Takanobu Okabe (Japonia)
 22.Jan Matura (Czechy)
 23.Akira Higashi (Japonia)
 24.Primoz Peterka (Słowenia)
 25.Jure Bogataj (Słowenia)
 26.Robert Mateja (Polska)
 27.Rok Benkovic (Słowenia)
 28.Dmitri Vassiliev (Rosja)
 29.Björn Einar Romören (Norwegia)
 30.Michael Neumayer (Niemcy)
 31.Sigurd Pettersen (Norwegia)
 32.Michael Möllinger (Szwajcaria)
 33.Simon Ammann (Szwajcaria)
 34.Andreas Küttel (Szwajcaria)
 35.Wolfgang Loitzl (Austria)
 36.Jernej Damjan (Słowenia)
 37.Noriaki Kasai (Japonia)
 38.Daiki Ito (Japonia)
 39.Lars Bystoel (Norwegia)
 40.Georg Späth (Niemcy)
 41.Risto Jussilainen (Finlandia)
 42.Michael Uhrmann (Niemcy)
 43.Matti Hautamäki (Finlandia)
 44.Andreas Widhölzl (Austria)
 45.Thomas Morgenstern (Austria)
 46.Jakub Janda (Czechy)
 47.Adam Małysz (Polska)
 48.Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
 49.Martin Höllwarth (Austria)
 50.Janne Ahonen (Finlandia)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Denton
Bystoel moze się liczyć. Może nie w walce o złoto, ale o podium napewno.
(19.02.2005, 15:18)
DEJV
wszystko zalezy od wiaterku ale mysle za o pierwsze miejsce bedzie walczyc malysz hoelwarth,ahonen,schmitt, i moze hautameki ale ale jussi !! widzieliscie jak dobrze skakal na treningach??on moze byc czarnym koniem !!! 3-MAM KCIUKI ZA ADAMA!!!
(19.02.2005, 14:58)
Charisma
@finofanka
NIE ZAPESZAJ!!!
(19.02.2005, 12:42)
Charisma
Dla mnie to podium jest od zawsze takie samo, ale szkoda gadać... (pisać), bo s± na nim zawsze ¶wietni zawodnicy tyle, że na podium nigdy nie znajduj± się w tym samym czasie. A szkoda... Mam nadzieję, że dzisiaj wszystko rozegra się w dobrych warunkach, a każdy będzie miał równe szanse do oddania skoków. Wtedy naprawdę wygra najlepszy. A kto to będzie? Przekonamy się już niedługo...
(19.02.2005, 12:41)
Himena
Ja to lepiej nie będę nikogo typować, bo kiedy¶ chciłam żeby wygrał Adać, Janne albo Matti, to nie wygrał żaden z nich, ale chciałabym żeby byli dzisiaj na podium!
(19.02.2005, 12:00)
spiderman
Mam nadzieję, że ustawi± wysoko belk± startow±, tak aby padł rekord skoczni, najlepiej aby należał do Adama. Ja my¶lę, że wczoraj w kwalifikacjach skrócili belkę startow±, bo nie chcieli rekordu w kwalifikacjach. Czekaj± na dzisiejszy konkurs. Oby padł rekord.
(19.02.2005, 10:55)
finofanka
A ja my¶le ze wszyscy maja równe szanse...., ale wygra najlepszy czyli Janne Ahonen !
(19.02.2005, 10:54)
spiderman
Roar Ljoekelsoey w ogóle nie będzie się liczył w walce o medale na tej skoczni K-90. Jego sukcesem na tej skoczni będzie wej¶cie do czołoej 10 konkursu.
(19.02.2005, 10:51)
Jarek Gracka
@sploms - zgadzam się z Tob± jako¶ pomimo mojej sympatii do Schmitta nie widzę go w¶ród faworytów konkursu. Czołówka może przedstawiać się tak:

1) Małysz - a co! :)
2) Hoellwarth
3) Morgenstern

Jannego typuję do medali na K120
(19.02.2005, 10:47)
Bedus
Bedzie ciekawy konkórs!
(19.02.2005, 10:27)
sploms
Nie wiecie co mówicie. Martin Schmitt nie będzie się zupełnie liczył w walce o medale. Je¶li kto¶ ogl±dał treningi i kwalifikacje w Pregalato, a póĽniej konkurs to zapewne wie o co mi chodzi. Martin na treningach skakał wy¶mienicie a na konkursie ... lepiej nie mówić!!!
(19.02.2005, 10:21)
natalia
moim zdaniem największe szanse ma adam malysz hmmmm moze martin shmitt i janne ahonen
(19.02.2005, 07:33)
Bartt
No faktycznie, najlepsz± ¶redni± ma Schmitt, ale trzeba zauważyć, że dwa ostatnie swoje skoki oddawał z wyższej w stosunku do Małysza, Hoellwartha i Ahonena belki. Mimo wszystko będzie groĽny w walce o medale. Natomiast trudno cokolwiek powiedzieć o Norwegach, którzy oddawali tylko pojedyncze dobre skoki. Wczoraj Ljoekelsoey nie potrafił nawet wej¶ć do pierwszej "15", ale dzi¶ na treningu skoczył 96m. Podobnie Romoeren i Pettersen - skakali już poniżej 80 m, ale w kwalifikacjach oddali dobre skoki - po 96,5m. Po nich można spodziewać się wszystkiego - miejsca na podium, albo nie wej¶cia do "30"... Czarnym koniem może okazać się Andreas Kuettel. Wczoraj nie trenował i wydawało się, że może dzi¶ nie wyst±pić. Pojawił się jednak i oddał dwa ¶wietne skoki. Może powtórzy się historia Simona Ammanna z Salt Lake City... W czołówce powinni znaleĽć się Austriacy Morgenstern i Loitzl oraz Słoweniec Benković, namieszać mog± Spaeth i Uhrmann, może także bracia Hautamaeki oraz Japończycy Okabe i Higashi
(19.02.2005, 01:21)
uskotko
no, to rzeczywi¶cie niebagatelny argument :) A Walter wie o Twoich planach? :P
Dobrej zabawy! :)
(19.02.2005, 00:00)
arkodan
@marmi
Powiedz, że nie czytałe¶ mojego wpisu :)
Bo je¶li nie - to znaczy, że telepatia istnieje.D)
I wbrew w±tpliwo¶ciom co do pogody i sędziowania to jednak obstawiamy Małysza na No.1.
(19.02.2005, 00:00)
marmi
Przy zmiennych warunkach Schmitt ma szansę na tytuł, bo skacze dużo wcze¶niej od czołówki. Je¶li warunki będ± się pogarszać w trakcie to może być 1. po 1. serii i obronić to w 2.
Przy bardzo zmiennych warunkach kandydatów do zwycięstwa jest co najmniej 10.
Przy równych warunkach medale powinni rozdzielić między siebie Ahonen, Małysz i Hollwarth. Nie podejmuję się podać kolejno¶ci.
Trzymam oczywi¶cie kciuki za Małysza.
Jutro robimy z kumplami imprezkę z okazji konkursu i będę bardzo wkurzony je¶li się nie odbędzie :)
(18.02.2005, 23:41)
uskotko
A.M.? Andrzej Mysiak? :P
pozdrowienia!
(18.02.2005, 23:37)
arkodan
No i (NIE)fajnie.
Jest bardzo gęsto w¶ród kandydatów na podium.
W dodatku widać, że dzisiaj karty trochę rozdawał wiatr, a wczoraj czę¶ć skoczków poprostu testowała sprzęt.
Będ± decydowały noty za styl - niestety.
Moim zdaniem, podstawowym warunkiem jest ustawienie niskiej belki startowej - lepiej zbyt niskiej niż za wysokiej.
Im wyżej ustawi± belkę - tym większa szansa na niespodziankę. Zakładaj±c, że warunki będ± takie jak dzisiaj - ustawiłbym belkę na max 5. Daj±c wyżej, medal będ± przyznawać sędziowie.
Podsumowuj±c - je¶li pan H. postawi na "widowiskowo¶ć" i da wysoki rozbieg to może się okazać, że wygra np. Vassiliev lub Kuettel, a ci lepsi będ± hamować przed przekroczeniem 105m ze względów bezpieczeństwa.
Oby wygrali najlepsi, no a najlepiej A.M.:)

p.s. - za żadne pieni±dze nie pokusiłbym się na obstawienie kolejno¶ci pierwsze 3-ki :))
(18.02.2005, 23:24)
misia(svenka)
Oj ciężko typować. My¶lę, że największe szanse ma kilku zawodników: Janne Ahonen, Adam Małysz, Martin Hoelwarth, Martin Schmitt, Roar Ljokelsoey i Michael Uhrman. Miedzy nimi rozegra się walka o medale. Mam nadzieję, że Ada¶ znów wszystkich pokona, ale wygra najlepszy!
(18.02.2005, 22:55)