Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Już jutro pierwszy konkurs skoków na Mistrzostwach ¦wiata w Oberstdorfie. W gronie 50 zawodników wyłonionych w dzisiejszych kwalifikacjach wyst±pi czterech reprezentantów Polski. Barw naszego kraju w zawodach na obiekcie K90 bronić będzie Adam Małysz, Marcin Bachleda, Robert Mateja oraz Mateusz Rutkowski. Przez kwalifikacje nie przebrn±ł Kamil Stoch.

Adam Małysz, który w kwalifikacjach skoczył 95,5 metrów, zaj±ł szóst± lokatę. W ¶rodę wiatr uniemożliwił rozegranie pierwszy treningów - dzi¶ ponownie dawał się we znaki. Synoptycy zapowiadaj±, że również w dniu jutrzejszym wiatr może stanowić poważne zagrożenia dla rozegrania konkursu. "Warunki były dzisiaj nierówne, co chwilę skakało się przy innym wietrze. Mam nadzieję, że podczas konkursu będzie sprawiedliwie. Wtedy nie będzie niespodzianek i w czołówce będ± ci, co maj± tam być. Jak wiaterek będzie się kręcił, a tutaj lubi tak robić, to może się zdarzyć co¶ nieprzewidywalnego" - mówił Adam Małysz. - "Konkurs na ¶redniej skoczni to małe różnice między zawodnikami. Zobaczymy, co się stanie. Będę walczył. Faworytów jest wielu. Ahonen, Hoellwarth, Widhoelzl, Morgenstern, Ljoekelsoey, Janda, cała czołówka. Będzie trudno".

Niespodziewanie drugim naszych skoczkiem w dzisiejszych kwalifikacjach był Marcin Bachleda. Skok 90,5 m dał Zakopiańczykowi 31. lokatę. "Oddałem dobry skok. My¶lałem o tym, żeby się nie denerwować i skoczyć swoje i udało się. Ale już czuję nerwy, presję. Dlatego ulżyło mi, że wszedłem do konkursu. Jutro powalczę o trzydziestkę." - mówił po skoku Bachleda.

Do punktu konstrukcyjnego nie doskoczył Robert Mateja (89,5 metra) - 38 lokata w rundzie kwalifikacyjnej była stosunkowo niska w porównaniu z wynikami w treningów. Mateusz Rutkowski szczę¶liwie zakwalifikował się do konkursu zajmuj±c 46. lokatę (87,5 m). M¦ Juniorów krótko ocenia swoj± próbę: "Co¶ mi nie idzie. Słabo było. Wkurzony jestem".

Również niezadowolony ze swojego skoku jest Kamil Stoch - jednak w przeciwieństwie do Rutka - 7. skoczek z P¦ w Pragelato nie wyst±pi w jutrzejszych zawodach. "Nie wiem co się stało. Zepsułem skok i tyle [Stoch skoczył 86,5 m - 53 miejsce - dop.]. Po prostu nie jestem jeszcze gotowy, żeby skakać dobrze na zawołanie. Jestem na siebie zły" - wyja¶niał Kamil Stoch.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
dejv
a jeszcze jedno nie wazne jaki kolor wazne za MEDAL !!!
(19.02.2005, 14:54)
dejv
Adas cala polska 3yma kciuki i ja tez bedzieoki:)
(19.02.2005, 14:53)
JANE
Adam nie wygra !!! JANE ACHONEN IS THE BEST
(19.02.2005, 14:39)
Himena
@-=D@ro=-
Nie zgadzam się co do Schmita, wstawiłabym Ahonena, Małysz 1, Ahonen 2, Holwart 3!
(19.02.2005, 12:05)
Paulina
Ada¶ liczę na Ciebie i 3mam kciuki! dasz radę Wierzymy! Leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeć po złota dwa! 3maj się!
(19.02.2005, 11:58)
Marlon
Kamil. Czy zawiódł? Chyba nie? Metr dalej, lepsze noty i co? Byłby sukces - prawda?
(19.02.2005, 11:56)
Selwin
Uwaga na Niemców... gospodarzom ¶ciany pomagaj±... zobaczymy jakie warunki i jak będ± "puszczać" - ale swoj± drog± wszyscy skacz± wy¶mienicie jak do tej pory...
(19.02.2005, 11:53)
ewa
Spiderman, daj spokój Stochowi. Młody jest jeszcze.
(19.02.2005, 11:52)
spiderman
Kamil Stoch zawiódł i to bardzo.
(19.02.2005, 11:35)
sploms
Ada¶ ma taki jeden + , że w puchaże ¶wiata mu nie zawsze wychodzi, ale je¶li chodzi o M¦ to czy jest wiatr czy niema to on wręcz deklasuje rywali(na małych skoczniach tymbardziej). Jak będzie dzi¶ czas pokaże. Ale będzie dobrze znaj±c Adasia :))))
(19.02.2005, 10:11)
Adam
@marek
Gdyby¶ zapytał na co chorował, to uznałbym to tylko za niestosowne w tej sytuacji w¶cibstwo... Ale napisałe¶ inaczej, niestety. Wobec czyjej¶ ¶mierci warto zachowywać pewne minimum taktu.
(19.02.2005, 02:00)
jakub
jestem pewien że Adam zdobędzie w Obersdorfie
jakis medal. Z pustymi rekami nie wróci gwarantuję.
(19.02.2005, 00:24)
biedronka
MUSI byc DOBRZE, bo w koncu "ZWYCIESTWO JEST PRZECIEZ DLA LUDZI ".....BEDZIE DOBRZE!:))))))
(18.02.2005, 23:37)
Piotr
@D@ro
Zgadzam się w 100 procentach
(18.02.2005, 22:36)
Walther
Panie redaktorze naczelny! Czy wiesz że jeden e-mail przeczytany w skrzynce odbiorczej redakcji może zbawić ¶wiat! Ja czekam na odpowiedĽ na ten mail bo nie mam czasu za bardzo!!!


Jutro będ± zawody, pogoda nie ważna
(18.02.2005, 22:28)
-=D@ro=-
jutro Adam po 1 seri bedzie 2 ze skokiem na 99,5m a przed nim Hoellwarth z przewaga punktowa 2pkt i taka sama odlegloscia.......w 2 serii nasz Ada¶ skacze 103 m bijac rekord skoczni a Hoellwarth skacze 97 i zajmuje 2 miejsce za Adamem ;D ....3 miejsce dla Shmitta (98m,96,5m) kto jest za :)?
(18.02.2005, 22:27)
misia(svenka)
Trzymam kciuki za wszystkich naszych skoczków i jestem dobrej my¶li. Jak się ni uda to trudno!
(18.02.2005, 22:26)
Piotr
@M@T
Nie będzie dobrze bo jutro skakania nie będzie.
(18.02.2005, 22:24)
andriu
trzymamy za was kciuki
(18.02.2005, 22:11)
¦liweczka:D
ADAM i tak wygra!!! ADAM trzymam kciuki za Ciebie i Naszych POLAKÓW!!!
(18.02.2005, 22:04)
marek
@Adam
I co zadowolony jestes z siebie? Ja tylko chcialem sie dowiedzieć co mu było. I jakbys chcial wiedziec to go szanowałem i lubilem jego felietony. Czy zapytanie sie na co Andrzej chorował jest tak strasznie chamskie?? Odpowiedzcie zanim wykasujecie mój komentarz.

(Użyłe¶ niezbyt fortunnego okre¶lenia w drugim zdaniu i to chyba zbulwersowało Adama)
(18.02.2005, 22:00)
Adam
Jaki jest sens pisania, że Małysz był szósty skoro skoczkowie skakali z różnych rozbiegów? Prawda jest taka, że spo¶ród skoczków skacz±cych z 5 belki najdalej i tyle samo skoczyli: Ahonen, Małysz i Hoellwarth. I to oni oraz chyba Schmitt należ± do faworytów konkursu.
(18.02.2005, 21:40)
M@T!
Adas cala Polska trzyma kciuki i niemartwcie sie prognozami synoptykow BEDZIE DOBRZE : ))))
(18.02.2005, 21:30)