Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
04.12.2021, godz. 18:15
Lillehammer HS-98
P¦ K

Za nami pierwsze treningi skoczków na M¦. Mimo, walka o medale odbędzie się dopiero w sobotę, to dzisiejszy dzień przyniósł wiele emocji - zadziwiaj±co dobra forma Martina Schmitta czy wygrana Adam Małysz podczas jednej z serii treningowych to tylko przedsmak tego, co czeka nas w sobotni wieczór. Dzisiejsze treningi pozwoliły również przekonać się jak wygl±da układ sił w polskiej drużynie.

Dzi¶ rano ekipa biało-czerwonych, wraz z trenerami Kuttinem i Kruczkiem na czele, wzięła udział w konferencji prasowej. Nastroje w drużynie były nad wyraz optymistyczne. Trener Kuttin w ¶miałych przypuszczeniach liczy w konkursie drużynowum nawet na medal: "Postaramy się o niespodziankę w drużynówce, a to oznacza medal" - mówił austriacki szkoleniowiec. - "Chłopcy wiedz± na co ich stać. Pi±te miejsce jest planem minimum, ale miejsce na podium jest możliwe. Jeżeli chodzi o konkursy indywidualne, to zakładamy medal dla Adama i jak najwięcej miejsc w trzydziestce dla pozostałych zawodników".

Czy Polacy maj± realne szanse na stanięcie na podium w drużynówce? Osobi¶cie uważam, że nie - twierdzenie te potwierdzaj± wyraĽnie wyniki dzisiejszych skoków treningów. We wszystkich czterech seriach treningow, w których wzięli udział reprezentanci Polski, w ¶cisłej czołówce plasował się tylko Adam Małysz. "Było nieĽle, chociaż warunki w każdym z treningów były różne. Podczas pierwszych skoków testowałem czarny kombinezon, ale nie bardzo mi podpasował. Dlatego póĽniej założyłem niebieski. Rano warunki były super, chociaż wiaterki się bardzo zmieniały. Z kolei popołudniu nie kręciło, ale za to sypał ¶nieg" - mówił obrońca tytułów mistrzowskich.

Dobre skoki oddawał Robert Mateja, również maj±cy apsiracje do... pozycji medalowych, jednak w perspektywie ¶miałych oczekiwań trenera Kuttina i samego skoczka - dały one dopiero pozycję co najwyżej w drugiej dziesi±tce : "To by było co¶ niesamowitego, ale spokojnie. Jeszcze nic się nie stało, jeszcze dobrze nie skakali¶my. Ja postaram się lecieć jak najdalej, za czerwon± linię" - mówił Mateja.

Po dzisiejszych treningach trenerzy powinny mieć już wstępne typy je¶li chodzi o selekcję czwórki skoczków, którzy wyst±pi± w konkursie drużynowym. Układ sił w polskim obozie nie dziwi - co obrazuje poniższa tabelka z wynikami uzyskiwanymi przez naszych reprezentantów na dzisiejszych treningach. Bezsprzecznym numerem jeden jest Adam Małysz, który drugiego w zestawieniu Roberta Mateja wyprzedza ¶rednio o sze¶ć metrów w każdym skoku. Trzecim skoczkiem na dzień dzisiejszy jest Kamil Stoch, któremu jednak nie wiele brakuje, aby przeskoczyć o wiele bardziej do¶wiadczonego Mateję. Kwesta ostatniego miejsca w konkursie drużynowym rozegra się między Rutkowskim, a Bachled±.
O ostatecznym składzie na niedzielny konkurs drużynowy zadecyduje jednak konkurs indywidualny. Już jutro kwalifikacje - jak pokazały dzisiejsze skoki - wszyscy nasi reprezentanci maj± realne szanse na wej¶cie do "50" premiowanej udziałem w sobotnim konkursie. Miejmy nadzieję, iż owe szanse wykorzystaj± w 100%.

 Polacy na treningach
 skoczek seria - odległo¶ci (pozycja) ¶r.
I II III IV
 Adam Małysz
 Robert Mateja
 Kamil Stoch
 Mateusz Rutkowski
 Marcin Bachleda
98,0 (3)
92,5 (17)
90,0 (32)
91,0 (27)
DNS
97,5 (4.)
91,5 (21)
92,0 (20)
83,0 (46)
82,5 (48)
92,0 (4)
86,5 (36)
86,5 (36)
85,5 (44)
89,0 (16)
96,0 (1)
88,0 (27)
88,5 (22)
86,0 (37)
86,5 (35)
96,0
90,0
89,5
86,5
86,0
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Michal CHOJNICE
Mysle ze ADAM MAŁYSZ obroni tytul mistrza swiata
(18.02.2005, 16:05)
Puszek
A ja powiem tyle nasz zespół jest do bani Adamek skacze jedynie całkiem niezle ale i to za bardzo go chwala polskie skpoki sa do bani wogóle co to za sport ogarnicie sie ludzie
(18.02.2005, 15:33)
andrzej
morze zrobi± nam niespodzianke i czarnym koniem będzie kto¶ z naszej drurzyny.Stoh albo Rudkowski.życze powodzenia
(18.02.2005, 15:26)
daf
masz
(18.02.2005, 14:42)
Mariusz
A ja powiem tak. Najwięcej medali indywidualnych w historii Mistrzostw ¦wiata (nie licz±c medali z IO nawet tych uznawanych do 1980 r jako medale M¦) ma Jens Weissflog. Zgromadził tych medali "AŻ" lub "TYLKO" PIĘĆ. Adam Małysz ma cztery medale. S±dzę więc, że jakikolwiek medal zdobyty przez Adama będzie jego kolejnym skokiem w historii i nie widzę powodów dla których kroniki nie będ± miały tego pamiętać. Z tym "pamiętaniem tylko o zwycięzcach" to nie do końca jest prawda. Dla osób, które się tym sportem nie interesuj± być może liczy się tylko Amman, bo zdobył dwa złote medale ostatnich IO, podobnie jak dla tych samych osób za rok będzie się liczył TYLKO kolejny Mistrz Olimpijski i to jeszcze ze skoczni dużej, bo ona jest dla wielu znacznie bardziej prestiżowa. Natomiast każdy kto się skokami przez ostatnie lata interesował nie będzie uważał Ammana za żadnego mistrza, a jedynie przypadkowego fuksiarza, mam rację? Dla wszystkich będzie jasne, że w latach 2002 i 2003 w skokach niepodzielnie królowali Małysz z Hannawaldem przy okazjonalnym udziale Hautamaekiego (ostatecznie jest to br±zowy medalista IO, mistrzostw ¶wiata w lotach z 2002 oraz wicemistrz ¶wiata k 120 z 2003).
(18.02.2005, 13:22)
Redakcjo sprawdĽ sw± skrzynkę odbiorcz±
Mój nick mówi sam za siebie :P

Ciekawe jak nam pójdzie na M¦. Nie jest narazie wcale Ľle!!!

Walther
(18.02.2005, 12:00)
Piotr
Albo dwóch!!! Ha ha ha
(18.02.2005, 11:57)
Piotr
Może i cuda się zdarzaj± ale chyba w Biblii a nie w POlskich skokach.Dal mnie maksimum to będzie 5,6 miejsce.Przekoancie się!Pragellato zbytnio rozbudziło w waszych pustych głowach nadmierny optymizm.Oczcywi¶cie że chciałbym medal ale jestem realist± a nie pesymist±!!!
(18.02.2005, 11:56)
indor
@daf
Przeczytaj uważnie ostatnie zdanie mojego komentarza: To, ile od niego wymagamy,¶wiadczy o tym, jak bardzo jest dobry.Uważam że Małysz ma ogromny talent, bo nikt nigdy tak nie skakał, jak Adam w sezonie 2000/20001 (nawet Ahonen teraz)
Nie chce wywierać na niego presji, ale jak to się mówi - jak kra¶ć to miliony, jak wygrywać to złoto
Nie b±dĽmy minimalistami, mamy ¶wietnego sportowca, więc oczekujmy, że wygra. A co do warto¶ci medali, to pamiętajcie - zwycięzca może być tylko jeden.
(18.02.2005, 11:55)
Piotr
@daf
Nie masz racji. Dwa lata temu M¦ i TCS komentował Szaranowicz.Więc czemu i w tym roku nie miało by być podobnie. NIe rozumiem tych osłów z TVP.
(18.02.2005, 11:52)
Charisma
zgadzam się z tym kto to pisal ze sznse na medal w druzynowce dla Polaków s± niewielkie, ale coz... cuda się zdarzaj±... więc można liczyc na cud... pozdro
(18.02.2005, 11:49)
daf
@Piotr - na ogół "rozpiska" kto gdzie jedzie przygotowywana jest już na pocz±tku sezonu. Zawsze było tak, że jeden z nich miał TCS a drugi M¦ (a Japonię jak tradycyjnie, ze studia w Warszawie, Snopek). TCS w tym roku komentował Szaranowicz, więc zgodnie z oczekiwaniami M¦ komentuje Miklas.
(18.02.2005, 11:48)
frytka
Nawet ARD1 stawia Adasia jako nr 1 do złota nr.2 Ahonen nr.3 Urman. Ja też stawiam na Adama!
(18.02.2005, 11:47)
Piotr
Moim faworytem na HS 100 jest Adam a waszym?
(18.02.2005, 11:44)
Piotr
Ostatnio przeczytałem że kto¶ napisał że w Salt Lake City komentował Szaranowicz i Szpakowski.Ha ha ha.Ten go¶ć chyba nie zna się na skokach.
(18.02.2005, 11:43)
Piotr
Czy kto¶ może mi napisać dlaczego TVP musiała wysłać Miklasa a nie Szaranowicza. Przecież Szarańcza jest lepszym komentatorem niż Miklas!Ja tego nie rozumiem.Miklas znów będzie na zanudzał nudnymi komentarzami. Przecież nawet w Atenach gdy komentował podnoszenie ciężarów robił to marnie a skoki musi komentować kto¶ kto wzbudza napięcie, podnosi admosfere.No,szkoda
(18.02.2005, 11:41)
daf
@indor, tacy kibice jak Ty, wywieraj±cy chor± presję, wiecznie niezadowoleni, psuj± atmosferę wokół sportu. Więc oszczędĽ nam wynurzeń na temat tego, co się pamięta a czego nie.
(18.02.2005, 11:32)
pastyl
Krzysztof miklas będzie komentować
(18.02.2005, 11:32)
indor
@Human
No przecież piszę, żeby zdobył i dał Morgiemu, będzie się baaardzo cieszył. Rzeczywi¶cie, ale sytuacja z 0,1 pkt. to wyj±tek potwierdzaj±cy regułę. Mam nadzieję, że się przejęzyczyłe¶ - nikt na ¶wiecie nie będzie pisał o ZŁOTYM ??? medalu Małysza..Ja mam jakie¶ dziwne wrażenie, że każdy napisze.
(18.02.2005, 11:23)
Human
@indor
Nie prawda, że licz± się tylko zdobywcy pierwszych miejsc. Wysune taki przykład:
Cały ¦wiat pamięta o Finach, którzy na igrzyskach w Salt Lake City przegrali złoty medal z Niemcami o zaledwie 0,1 punktu.
Zgodzę się, że nikt na ¶wiecie nie będzie pisał o złotym lub srebrnym medalu Małysza, ale to nie jest powód żeby ich nie zdobyć. Przecież lepsze to niż nic.
Z poważaniem Human
(18.02.2005, 11:14)
Human
Napiszcie czy napewno komentować będzie skoki w Oberstorfie redaktor Miklas a nie Włodek Szaranowicz
(18.02.2005, 11:09)
indor
A teraz co¶ do tych, którzy uważaj±, że liczy się każdy medal M¦:
Wczoraj o 22.45 były kroniki mistrzostw w O-dorfie i mówili tylko o Polakach i zdobywcach PIERWSZEGO miejsca. I tylko zwycięzcy się licz± i przechodz± do historii, a o zdobywcach 2 i 3 miejsca nikt nie pamięta - taka prawda (tzn. Polacy będ± pamiętać o drugim miejscu Polaka, ale nikt poza nimi). Więc niech Adam zdobywa złoty medal albo wcale - albo niech zdobędzie srebro lub br±z i da młodszemu koledze z teamu Red-Bulla - bo on się baaardzo cieszy jak jest drugi lub trzeci.
I nie piszcie tu, żeby¶my nie wymagali cudów od Adama - to ile od niego wymagamy, ¶wiadczy o tym jak bardzo jest dobry. Amen
(18.02.2005, 11:09)
indor
@Piotr
Nie, wcale nie jest - a ile razy w tym sezonie on był w 40???
Jak tak idealnie trafił z forn± na M¦ to naprawdę gratuluje wyczucia. Ale cienki jest od 2 sezonów i tyle. Ja nie chcę, żeby wygrał Schmitt, bo nie chce,żeby pobił Małysza w ilo¶ci złotych medali M¦, ale fakt z dwojga złego lepiej,żeby wygrał Schmitt niż mrukowaty Ahonen czy Roar - maruda.
(18.02.2005, 11:01)
Apolinary
@Andbal
Nie zartuj .Szwajcarzy bed± skakać w 40kę .Do trójki niewiele ustępuj±cej Małyszowi(Amman,Moli,
Kuitti dojdzie pierwszy z dwubojstów -akurat skacz± -zreszt± nia gorzej od Bachledy.
(18.02.2005, 10:56)
Piotr
@indor
Ja tam wolę żeby już wygrał Schmitt niż np. Ahonen czy który¶ fin.
(18.02.2005, 10:53)
Piotr
Kwalifikacje s± o godz. 17.00.
(18.02.2005, 10:51)
Bedus
Pucio nie badz taki dociekliwy!!!
(18.02.2005, 10:48)
indor
Schmiciu dziadku, wracaj na te swoje 40 miejsce, pasowało Ci, a nie będziesz tutaj mieszał - 51 zawodniku P¦ hehe. Wygrać powinien kto¶ z 10 P¦, kto jako tako skakał przez cały sezon, a nie taka cienizna jak ty!!
(18.02.2005, 10:47)
Pucio
Maciek nie wiesz o której s± kfalifikacje
(18.02.2005, 10:36)
Maciek
Ja watpie w medal. Wczesniej bylo mowione ze plan minimum to 6 miejsce a teraz nagle juz 5. Przecie FINOWIE AUSTRIA NIEMCY NORWEGIA JAPONIA I SLOWENIA sa lepsi wiec my mozemy jedynie walczyc o to 6 miejsce. Dla mnie plan minimum to miejsce 7 za tymi druz. co wymienilem. Mam nadzieje ze spotka mnie jakas mila niespodzianka.
(18.02.2005, 10:34)
Pucio
O której dzi¶ ¶± treningi i kwalifikacje
(18.02.2005, 10:33)
Pucio
Adam trzymaj się
(18.02.2005, 10:32)
stary
Ten tytuł wymy¶lił chyba Kurzajewski. Entuzjazm jest dobr± rzecz±. Każdy życzy naszym chłopakom jak najlepiej, ale wyniki treningów raczej nie skłaniaj± do optymizmu. Chyba, że w konkursach każdy z naszych skoczy o 5m dalej (Adam też). Rozbudzanie zbyt wielkich oczekiwań jest tylko narażaniem chłopaków na chamsk± krytykę w przypadku słabszych wyników.
(18.02.2005, 10:26)
indor
buahahaha Kuttin dobry jeste¶,,,medal zdobędziemy buahahahh
(18.02.2005, 09:56)
andbal
@PaTa
O ile lista startowa się nie zmieni to Szwajcarzy nie maj± z nami szans. Przy trzech skoczkach policz ile dostan± za skok długo¶ci 0 metrów.
(18.02.2005, 09:55)
frytka
@ rudy o 16.00. a kwalifikacje o 17.00! transmisja na ARD1 o 16.50. pewnie eurosport też transmituje!!
(18.02.2005, 09:48)
Karolin
Malysz jak zwykle najlepszy! to nasza jedyna szansa na wystapienie w jakim kolwiek konkursie!! gdyby nie on Polska zajmowalaby miejsca na szarym koncu!
(18.02.2005, 09:45)
Bedus
Powodzenia przed kwalifikacjami!
(18.02.2005, 09:42)
Rudy
O której s± dzi¶ treningi??
(18.02.2005, 09:15)
dgh
zycze szęscia na szej ekipie skoczków
(18.02.2005, 08:38)
M@T!
Zyczê POLAKOM duzo szczescia moim zdaniem maja szanse na medal tylko Mateja, Bachleda, Stoch i Rutkowski musza sie obudzic : )) Pozdro 4 ALL
(18.02.2005, 08:36)
daf
¦rednia długo¶ć skoku Bachledy zaniżona przez to, że nie skakał w I serii (10 belka) a w niej wszyscy (wyj±tek to Stoch) oddawali najdłuższe skoki. Obiektywniej byłoby tej serii nie uwzględniać, wówczas na pi±tym miejscu Rutek.
(18.02.2005, 08:25)
mmm_krakow
@mark
"Wypadek przy pracy ekip" - dooobrze powiedziane ;))))))))))

Każdy chyba chciałby medalu dla naszej drużyny ;) Ale realnie patrz±c, 4-5 miejsce.
(18.02.2005, 07:47)
PaTa
Nie zapominajmy o ekipie szwajcarskiej. Oni też najprawdopodobniej będ± przed nami...
(18.02.2005, 06:20)
biedronka
ADAM ADAM ADAM ADAM ADAM ADAM ADAAAAAAAAAAAM!!!
(18.02.2005, 00:57)
MrSnowman
Podium w Drużynówce, medal dla Matei....
Pomarzyć dobra rzecz...
(17.02.2005, 23:20)
mark
Polska w drużynówce bedzie najwyżej na czwartym miejscu,chyba że przytrafi sie wypadek przy pracy w ekipie Austrii,Niemiec lub Finlandi,choc na to bym n ie liczył.
(17.02.2005, 22:03)
maciek
co to znaczy " nagminne łamanie zasad"
(17.02.2005, 21:58)
frytka
Będzie dobrze!! Nawet bardzo dobrze!!! A gdyby było tak jak przepowiada Kuttin to będzie rewelacyjnie!! Powodzenia! Do boju Polsko!
(17.02.2005, 21:23)
PW
patrzac na szanse Polakow nie sposob sie nie zgodzic, iz ustepuja o kilka(nascie?) metrow innym druzynom - mimo wszystko nie ukrywam, ze CHCIALBYM medalu;
nie pesymizm, ale realizm, obiektywizm
(17.02.2005, 21:22)
renifer
Małoduszny redaktorze, w±tpisz i siłę sprawcz±??
a fe pesymizm i nihilizm to typowo polska przywara, zwłaszcza mazxurów :)
(17.02.2005, 21:15)
podróba
¶rednia długo¶ć skoków Bachledy wynosi 86 a nie 87 metrów.
(17.02.2005, 21:10)