Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

W Oberstdorfie zakończyła się wła¶nie druga seria porannego treningu przed sobotnim i niedzielnym konkursem na skoczni K90. Po zwycięstwie w pierwszej serii Martina Schmitta, teraz najlepszy był inny Martin - Martin Hoellwarth. Austriak ustanowił najdalsz± odległo¶ć dnia - 100,5 metra, tylko o pół metra wyprzedzaj±c powracaj±cego po chorobie Janne Ahonena. Trzecie miejsce zaj±ł wspomniany Martin Schmitt - 98 metrów.

Czwarty był najlepszy z Polaków, Adam Małysz. Broni±cy tytułu mistrza ¶wiata zawodnik uzyskał 97,5 metra. Dwudzieste miejsce zaj±ł Kamil Stoch (92 metry), tuż za nim uplasował się Robert Mateja (wyl±dował pół metra bliżej). Skoki nie udały się Mateuszowi Rutkowskiemu (83 metry) i Marcinowi Bachledzie (82,5 metra).

Zaskoczeniem s± słabe skoki Norwegów. Najlepszy z nich - Roar Ljoekelsoey - uzyskał tylko 92,5 metra, co pozwoliło na zajęcie dalekiej 16 pozycji. Natomiast mistrz kraju, Sigurd Pettersen, uzyskał zaledwie 79,5 metra - 55 miejsce. Rewolucyjne kombinezony Miki Kojonkoskiego najwyraĽniej nie pomogły...

O godzinie 17 (a nie 16, jak wcze¶niej zapowiadano) rozpocznie się kolejny trening (3 serie).

 Wyniki treningu
 miejsce i  skoczek odl.
  1. Martin Höllwarth (Austria)
  2. Janne Ahonen (Finlandia)
  3. Martin Schmitt (Niemcy)
  4. Adam Małysz (Polska)
  5. Wolfgang Loitzl (Austria)
  6. Jussi Hautamäki (Finlandia)
  7. Thomas Morgenstern (Austria)
  8. Florian Liegl (Austria)
  9. Akira Higashi (Japonia)
 10.Rok Benkovic (Słowenia)
 11.Primoz Peterka (Słowenia)
 12.Michael Uhrmann (Niemcy)
 13.Takanobu Okabe (Japonia)
 14.Tami Kiuru (Finlandia)
 15.Matti Hautamäki (Finlandia)
 16.Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
 17.Jernej Damjan (Słowenia)
 18.Jörg Ritzerfeld (Niemcy)
 19.Denis Kornilov (Rosja)
 20.Kamil Stoch (Polska)
 21.Robert Mateja (Polska)
 22.Georg Späth (Niemcy)
 23.Michael Neumayer (Niemcy)
 24.Dimitri Ipatov (Rosja)
 25.Michael Möllinger (Szwajcaria)
 26.Daniel Forfang (Norwegia)
 27.Jure Bogataj (Słowenia)
 28.Noriaki Kasai (Japonia)
 29.Simon Ammann (Szwajcaria)
 30.Hideharu Miyahira (Japonia)
 31.Ildar Fatkullin (Rosja)
 32.Clint Jones (USA)
 33.Andreas Widhölzl (Austria)
 34.Daiki Ito (Japonia)
 35.Peter Zonta (Słowenia)
 36.Risto Jussilainen (Finlandia)
 37.Lars Bystoel (Norwegia)
 38.Björn Einar Romören (Norwegia)
 39.Dmitri Vassiliev (Rosja)
 40.Maksim Anisimov (Białoru¶)
 41.Jens Salumäe (Estonia)
 42.Yong Jik Choi (Korea Pd.)
 43.Heung Chul Choi (Korea Pd.)
 44.Martin Mesik (Słowacja)
 45.Alessio Bolognani (Włochy)
 46.Stefano Chiapolino (Włochy)
 47.Mateusz Rutkowski (Polska)
 48.Stephan Hocke (Niemcy)
 49.Johan Erikson (Szwecja)
 50.Marcin Bachleda (Polska)
 51.Hyun Ki Kim (Korea Pd.)
 52.Sebastian Colloredo (Włochy)
 53.Chil Gu Kang (Korea Pd.)
 54.Petr Chaadaev (Białoru¶)
 55.Sigurd Pettersen (Norwegia)
 56.Brian Welch (USA)
 57.Marco Beltrame (Włochy)
 58.Dimitri Afanasenko (Białoru¶)
 59.Stefan Read (Kanada)
 60.Aleksander Lasarovich (Ukraina)
 61.Gregory Baxter (Kanada)
 62.Volodymyr Boschuk (Ukraina)
 63.Andrei Balazs (Rumunia)
 64.Andrea Morassi (Włochy)
 65.Jakub Janda (Czechy)
 66.Andreas Küttel (Szwajcaria)
 67.Jan Matura (Czechy)
 68.Kimmo Yliriesto (Finlandia)
 69.Nicolas Dessum (Francja)
 70.Antonin Hajek (Czechy)
 71.Emmanuel Chedal (Francja)
 72.Radik Zhaparov (Kazachstan)
 73.Jan Mazoch (Czechy)
 74.Robert Kranjec (Słowenia)
 75.Chengbo Li (Chiny)
 76.Alexey Lepihin (Kazachstan)
 77.David Lazzaroni (Francja)
 78.Zhandong Tian (Chiny)
 79.Lukas Hlava (Czechy)
 80.Ivan Karaulov (Kazachstan)
 81.Yang Li (Chiny)
 82.Asan Tachtahunov (Kazachstan)
 83.Jianxun Wang (Chiny)
 84.Nikolay Karpenko (Kazachstan)
100.5
100.0
98.0
97.5
97.0
96.0
95.0
95.0
95.0
94.5
94.5
94.0
94.0
93.5
93.0
92.5
92.5
92.5
92.5
92.0
91.5
91.0
91.0
91.0
90.5
90.5
90.5
90.0
90.0
90.0
90.0
90.0
89.5
89.5
88.5
87.5
87.5
86.5
85.5
85.0
85.0
85.0
84.5
84.5
83.5
83.0
83.0
82.5
82.5
82.5
81.5
81.0
80.5
80.0
79.5
79.0
78.0
77.0
76.5
76.5
75.5
74.5
74.0
64.5
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
DNS
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Clio
@Jakob.
Chciałam być miła, więc przykro mi z powodu Twojego komentarza. Naprawdę zwykle kieruj± mn± inne intencje, aniżeli popisywanie się swoj± wiedz±, jak to zgrabnie uj±łe¶. A na przyszło¶ć radzę pisać nieco bardziej gramatycznie, to może ludzie będ± wiedzieć o co Ci chodzi.
(18.02.2005, 15:42)
daf
@Jakob
Nie każdy, ja nie wiedziałem. I co się tak oburzasz na Clio? Chciała nieco sprostować Twoj± niefortunn± informację o szpitalu - mnie na przykład dzięki temu wyprowadziła z błędu, w który wprowadzłe¶ mnie Ty... :) Więc nie uno¶ się tak, nikt nie twierdzi, że głupio gadasz, tylko nieprecyzyjnie je¶li już.
(17.02.2005, 22:14)
Jakob
Jezuuu Clio nie chodzi o to ze ob był dwa tygodnie w szpitalu(mialem na mysli co innego) przezierz to kazdy wie chodzi o to ze przez bardzo długi okres czasu nie trenował i tyle. Nikt teraz nie mial by do niego pretensji ze nie wygra M¦ tym niemniej on się wwcale nie poddał i nie dał się skręslic to mi w nim zaimponowało więc nie czytaj postów tak dosłownie Clio powtarzam chodzilo o to ze chroba odsuneła go na znaczny okres czasu kilku tygodni o d treningów co dla skoczka jest ogromnie wazne zwłaszcza w perspektywie zblizaj±cych się mistrzostw ¶wiata. Kazdy wie ze on był 1 dobę w szpitalu więc nie musisz się swoj± wiedz± Clio popisywac ...
(17.02.2005, 21:39)
Krak
rozczarowała¶ mnie Clio
(17.02.2005, 20:03)
Clio
no, spokojnie :) Janne w szpitalu był jedn± dobę na obserwacji :P Gdzie napisali, że dwa tygodnie? W SE albo Fuckcie?? Ale za słowa o moralnym zwycięstwie dziękuję :)
Zapewniam Was, że Janne nie był aż tak ciężko chory, by kurować się w szpitalu. Może to niektórych rozczaruje. Ale innych na pewno pocieszy i tych pozdrawiam! :)
(17.02.2005, 19:21)
JAKOB
Bardzo sie ciesze z formy Małysza i wierze ze powalczy o mistrzostwo dzieki jego mobilizacji na takie i mprezy ale mowcie co chcecie ale na pradziwy podziw Ahonen zasługuje - byc prawie non stop w szpitalu przez dwa tygodnie - nie odbyc praktycznie zadnego treningu w tym czasie i teraz tak skakać to ¶wiadczy o jego prawdziwej klasie i dla mnie przed mistrzostwami jest juz w pewnym sensie wygranym niezaleznie od wynikow mistrzostw. Oby Adam znow pokazal co to znaczy mobilizacja i niech obroni dwa tytuły bo na pewno jest to w jego zasiegu
(17.02.2005, 18:45)
neo
po 2 seriach treningowych wygl±da to tak
1.Shmit 198
2.Achonen 195,5
3.Hellwart 196,5
4.Małysz 195,5
5.Morgernstern 192
6.Hautameki 184,5
7.Widhelz 184
8.Liokelsei 183
(17.02.2005, 17:51)
Himena
No - nadzieja, wiecie co tylko niech i tu zaraz nie piszę, że Ľle lobię kibicuj±c Ahonenowi! Bo chciałabym żeby było tak, aby jedno wygrał Janne a drugi eAda¶, ale moje życzenia nigdy się nie spełniaj±, a szkoda...
(17.02.2005, 17:36)
Paulina
Ada¶ i tak wygasz dwa złota! Obronisz tytuły Mistrza bo nim jese¶! 3maj się cieplutko!
(17.02.2005, 17:12)
Radik
jak to jak...?
o co dokladnie chodzi?byly 2 treningi nie?
(17.02.2005, 17:10)
Karolcia:-)
Radik<ale nie rozumiem jak wyszły Ci wyniki po 1 serii?
(17.02.2005, 17:09)
Radik
Obliczylem klasywfikacje druzynowa:D jednak niejest ona dokladna ponieważ w kazdej serii wybieralem po 4 najlepszy zawodnikow z kazdego kraju tak np. niezaliczylem skoki risto 87.5 bo kiuru skoczyl lepiej wkoncu do konca niewiadomo jakie będ± sklady...je¶li się wam to podoba to mogę i pozniej po innych treningach wyslac;]oczywi¶cie niema czechow i szwajcarow

Niemcy
100.0
99.0
97.0
94.0
91.5
100.0
96.0
93.5
93
=
747

Finlandia
99.0
91.5
90.5
89.5
98.0
94.0
92.5
91.0
= 764

Austria
97.0
96.0
96.0
94.5
100.5
95.0
97.0
95.0
=
771

Słowenia
96.0
96.0
86.5
85.5
94.5
92.5
90.5
88.5
=
730

Japonia
95.0
92.5
93.5
89.0
95.0
94.0
90.0
90.0
=
739

Rosja
94.0
91.5
91.5
88.0
92.5
91.0
90.0
85.5
= 724

Norwegia
93.0
91.5
90.5
85.5
92.5
90.5
87.5
86.5
=
717,5

Polska
98.0
92.5
91.0
90.0
97.5
92.0
91.5
83.0
= 735.5
wyniki po pierwszej serii:
1.Austria 383.5
2.Finlandia 381.5
3.Polska 371,5
3.Niemcy 371,5
5.Japonia 370
6.Rosja 365
7.Słowenia 364
8.Norwegia 360.5
drugiej serii
1.Austria 387.5
2.Finaldia 382.5
3.Niemcy 375,5
4.Japonia 369
5.Słowenia 366
6.Polska 364
7.Rosja 359
8.Norwegia 357
wyniki PO 2 serii
1Austria771
2.Finladia 764
3.Niemcy 747
4.Japonia 739
5.Polska735.5
6.Słowenia 730
7.Rosja 724
8.Norwegia 717,5
(17.02.2005, 17:05)
Bedus
Ta Schmitt bdzie w konkórsie tak dobrze skakac jak w Pragelato niby powrócil najlepiej spisywal sie w treningu a potem dalsze miejsca!Moze w nastepnym sezonie!
(17.02.2005, 17:01)
Teo
Ahonen nie będzie miał złota!!! Pule zgarnie Adam Małysz!!!
(17.02.2005, 16:45)
Doda
Cieszy mnie wzrost formy Schmitta i jestem prawie pewna ze w konkursie bedzie rownie dobrze...Pamietajmy ze Martin jest na swoim terenie i lubi male skocznie...
(17.02.2005, 16:38)
Zły
Po pierwsze - Schmitt wypadnie słabo w konkursie. Przypominam, że w Pregaleto też skakał ¶wietnie na treningu, a jak było w konkursie... cóż, wszyscy pamiętaj±. Ale je¶li Adam ma nie wygrać, to i tak wolę Schmitta od Ahonena!

Po drugie - Mam radę dla Fanki Janne Ahonena. Radzę Ci mianowicie zabrać się za naukę języka ojczystego, żeby potem nie było za póĽno... I tylko nie mów, że masz dysleksję, bo ten wybieg jest mało przekonuj±cy...
(17.02.2005, 16:29)
malyszomaniak
nasz motyl i tak jest najlepszy>>>>>& gt;
pozdrowionka dla wszystkich kibiców
(17.02.2005, 16:13)
Kibic
Trzymajmy kciuki za Małysza !!!
(17.02.2005, 15:51)
GOdles
Małysz wygra a dużej skoczni na małej bedzie tez pierwszy a Achonen nieda rady
(17.02.2005, 15:22)
daf
Fanka - na newsie o pierwszym treningu piszesz, że trzeci będzie Schmitt! To wiesz, czy nie wiesz kto będzie ?
(17.02.2005, 15:19)
mmm_krakow
Na razie bez paniki, Adas w Predazo też się powoli "budził". Poczekajmy conajmniej do wieczora, wtedy będzie wiadomo, jakie sa warunki w porze konkursu :D
(17.02.2005, 15:12)
krótkopolski
schmitt jakby złapał formę.Ciekawe jak zaprezentuje sie w konkursach.Czyzby znów szykował się pojedynek Małysz Schmitt jak za dawnych czasów?
(17.02.2005, 15:11)
misia(svenka)
Ojj Ada¶!! Ty nie rozrabiaj tak!!
(17.02.2005, 15:10)
Adam K.
Małysz słabiutko??? Ludzie - co wy wypisujecie!!!
Przecież cały czas jest w ¶cisłej czołówce!!!
Przypomnijcie sobie, ze przed 2 laty w Val Di Fiemme na treningach też nie dominował...
(17.02.2005, 15:03)
Karolcia:-)
Ło Małysz słabiutko i Ahonen toże.Schmitt 3!!!
(17.02.2005, 14:50)
Fanka Janne Ahonena
w sobote bedzie podium w Oberdorfie ;1 Janne Ahonen 2Adam Małysz 3 niewiem jaki zawodnik bedzie
(17.02.2005, 14:35)
Fnka Janne Ahonena
Adas jakos licho zaczyna na treningach cieszko bedzie na te dwa złote medale a po zatym Adas jest chory.Janne jest po chorobie i wygra dwa medale lub jeden ,ale widas ,że po długiej grypie skacze dobrze w treningu był 4rty i 2 to jest niezłe .
(17.02.2005, 14:22)
garnek
Małysz nie wygrał treningu ale wygra 2 złota
(17.02.2005, 14:12)
ZP
i Schmitt po raz drugi prezentuje się bardzo dobrze :)))
(17.02.2005, 14:10)
MaG
Jussi zadziwia... narazie
(17.02.2005, 14:06)
mmm_krakow
Gdyby bawić się w przewidywanie wyników konursu na podstawie treningów, to wychodzi, że Norwegowie w drużynowym moga znaleĽć się za nami, hehehe
Cudowne kombinezony, Mika?
Jak pisałam przed dwoma laty, żeby sprawdzić, czy super-kombinezon poprawia wyniki skoczka, wystarczy pu¶cić jakiego¶ "mega-buraka" na start w tym stroju. Jak totalna cienizna [do tej pory] przeskoczy skocznię, to znaczy, że wynik zawdzięcza nowemu strojowi.

Jak Widhoelzl będzie tak kiepsko skakał w treningach, to go w ogóle do konkursu nie wystawi±, hehe Co będzie raczej do¶ć szokuj±ce, hehehe Bo skład drużynowy Austriaków z Pragelato wygl±dał na raczej pewny :D To ten "pi±ty" miałby być "na doczepkę"...
(17.02.2005, 14:06)
finofanka
brawo Janne!!! mowilam ze znow wrócisz do czolowki!!! :* trzymaj sie i wygrywaj !! papa 3mam kciuki !!!
(17.02.2005, 14:03)
Fanka janne Ahonena
Małysz jest chory i tak skacze.Jak Janne Ahonen jest najlepszy.moim zdaniem bedzie podium w Oberzdorfie w sobote bedzie: 1Janne Ahonem 2Adam Małysz 3 niewiem kto na tym miejscu bedzie.
(17.02.2005, 14:01)
sir_skiner
sam nie wiem... Malysz sie czai? ;P