odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
05.12.2021, godz. 07:30
Zhangjiakou/Pekin HS-140
CoC

Najbardziej oczekiwana impreza sezonu, najważniejszy cel większo¶ci zawodników... Mistrzostwa ¦wiata w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2005 rozpoczynaj± się już dzisiaj. Mimo, że oficjalne otwarcie imprezy będzie miało miejsce dopiero o godzinie 18, to już od wczoraj odbywaj± się treningi kombinatorów norweskich. Dzisiaj mieli doł±czyć do nich ci, którzy nas najbardziej interesuj± - skoczkowie narciarscy. Jednak jak informuje portal Skispringen.com, dzisiejsze serie treningowe odwołano.

Tym samym pierwszy trening (dwie serie) przed sobotnim konkursem indywidualnym i niedzielnym drużynowym na skoczni obiekcie K90 rozpocznie się dopiero w czwartek o godzinie 12:00. Znamy już listę startow±, jest na niej 84 zawodników. Oczywi¶cie aż tylu nie będzie mogło wystartować w pi±tek w kwalifikacjach (drużyny maj± bowiem limit czterech zawodników) - organizatorzy daj± jednak trenerom możliwo¶ć sprawdzenia, którzy skoczkowie najlepiej sobie radz± na obiekcie Schattenberg.

Tradycyjnie na imprezach rangi mistrzowskiej pojawiaj± się drużyny, które rzadko pokazuj± się w Pucharze ¦wiata. Nie inaczej jest w Oberstdorfie - zobaczymy tutaj m. in. reprezentantów Kanady, Włoch, Chin, Rumunii... Jako pierwszy na starcie jutrzejszego treningu stanie Gregory Baxter z Kanady, ostatni na belce startowej usi±dzie lider P¦ Janne Ahonen. Będzie to pierwszy start Fina po długiej przerwie spowodowanej chorob± - być może uzyskamy wreszcie odpowiedĽ na pytanie, czy Fin będzie w stanie powrócić do wysokiej formy.

W treningu wystartuje pięciu polskich skoczków: Mateusz Rutkowski (numer 25), Marcin Bachleda (30), Kamil Stoch (44), Robert Mateja (54) i broni±cy tytułu z Predazzo Adam Małysz (81). W tym samym składzie z pewno¶ci± zobaczymy nasz± kadrę w pi±tek - przysługuje nam bowiem limit pięciu zawodników w konkursach indywidualnych (wła¶nie dlatego, że Małysz jest cały czas aktualnym mistrzem ¶wiata).

Poniżej zamieszczamy pełn± listę startow± treningu.

 Lista startowa
 numer i skoczek
  1. Gregory Baxter (Kanada)
  2. Alessio Bolognani (Włochy)
  3. Nikolay Karpenko (Kazachstan)
  4. Yong Jik Choi (Korea Pd.)
  5. Martin Mesik (Słowacja)
  6. Jianxun Wang (Chiny)
  7. Asan Tachtahunov (Kazachstan)
  8. Aleksander Lasarovich (Ukraina)
  9. Yang Li (Chiny)
 10.Jens Salumäe (Estonia)
 11.Andrea Morassi (Włochy)
 12.Ivan Karaulov (Kazachstan)
 13.Chil Gu Kang (Korea Pd.)
 14.Andrei Balazs (Rumunia)
 15.Volodymyr Boschuk (Ukraina)
 16.Lukas Hlava (Czechy)
 17.Dimitri Afanasenko (Białoru¶)
 18.Stefan Read (Kanada)
 19.Marco Beltrame (Włochy)
 20.Zhandong Tian (Chiny)
 21.David Lazzaroni (Francja)
 22.Alexey Lepihin (Kazachstan)
 23.Petr Chaadaev (Białoru¶)
 24.Sebastian Colloredo (Włochy)
 25.Mateusz Rutkowski (Polska)
 26.Chengbo Li (Chiny)
 27.Brian Welch (USA)
 28.Maksim Anisimov (Białoru¶)
 29.Hyun Ki Kim (Korea Pd.)
 30.Marcin Bachleda (Polska)
 31.Johan Erikson (Szwecja)
 32.Robert Kranjec (Słowenia)
 33.Jan Mazoch (Czechy)
 34.Heung Chul Choi (Korea Pd.)
 35.Stefano Chiapolino (Włochy)
 36.Radik Zhaparov (Kazachstan)
 37.Emmanuel Chedal (Francja)
 38.Clint Jones (USA)
 39.Dimitri Ipatov (Rosja)
 40.Antonin Hajek (Czechy)
 41.Denis Kornilov (Rosja)
 42.Ildar Fatkullin (Rosja)
 43.Nicolas Dessum (Francja)
 44.Kamil Stoch (Polska)
 45.Martin Schmitt (Niemcy)
 46.Kimmo Yliriesto (Finlandia)
 47.Jussi Hautamäki (Finlandia)
 48.Takanobu Okabe (Japonia)
 49.Jan Matura (Czechy)
 50.Akira Higashi (Japonia)
 51.Peter Zonta (Słowenia)
 52.Primoz Peterka (Słowenia)
 53.Jure Bogataj (Słowenia)
 54.Robert Mateja (Polska)
 55.Tami Kiuru (Finlandia)
 56.Hideharu Miyahira (Japonia)
 57.Florian Liegl (Austria)
 58.Daniel Forfang (Norwegia)
 59.Jörg Ritzerfeld (Niemcy)
 60.Rok Benkovic (Słowenia)
 61.Dmitri Vassiliev (Rosja)
 62.Stephan Hocke (Niemcy)
 63.Björn Einar Romören (Norwegia)
 64.Michael Neumayer (Niemcy)
 65.Sigurd Pettersen (Norwegia)
 66.Michael Möllinger (Szwajcaria)
 67.Simon Ammann (Szwajcaria)
 68.Andreas Küttel (Szwajcaria)
 69.Wolfgang Loitzl (Austria)
 70.Jernej Damjan (Słowenia)
 71.Noriaki Kasai (Japonia)
 72.Daiki Ito (Japonia)
 73.Lars Bystoel (Norwegia)
 74.Georg Späth (Niemcy)
 75.Risto Jussilainen (Finlandia)
 76.Michael Uhrmann (Niemcy)
 77.Matti Hautamäki (Finlandia)
 78.Andreas Widhölzl (Austria)
 79.Thomas Morgenstern (Austria)
 80.Jakub Janda (Czechy)
 81.Adam Małysz (Polska)
 82.Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
 83.Martin Höllwarth (Austria)
 84.Janne Ahonen (Finlandia)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
mmm_krakow
Eddie Edwards sobie chyba o jednym zapomniał, że już skończył lat 40 - czyli na zawodach startowac nie może, hehe
Szkoda, bo byłoby ¶mieszniej, hehe
@marni
Dlatego też i jego start podczas IO jest w±tpliwy. Szkoda, bo z Calgary to go bardzo dobrze pamiętam :))))))))))))))
@Bart
Bajc zanim się wyniósl do Japonii, to trenował Hiszpanów :)
(17.02.2005, 08:08)
frytka
Jak kto¶ nie ma eurosportu tak jak ja to jest też relacja z jutrzejszycz kwalifikacji na ARD1. O 16.50!!! A czy z dzisiejszego treningu można co¶ na żywo i gdzie prze¶ledzić???
(17.02.2005, 08:01)
Bartt
Jeszcze mała ciekawostka odno¶nie "egzotycznych" skoczków. Nie wiem czy wiecie, ale w latach 80-tych punktowali w P¦ m.in. Hiszpan Bernat Sola, Węgier Laszlo Fischer, Bułgar Władimir Brejczew, nie wspominaj±c już o Kanadyjczykach, którzy bili na głowę wiele innych reprezentacji, maj±c w składzie Horsta Bulaua (13 zwycięstw w P¦), Steve'a Collinsa (mistrz ¶wiata juniorów z 1980 roku), czy Rona Richardsa.
(17.02.2005, 02:42)
Bartt
Hmm. Ciekawe. Kadra Japonii to: Ito, Kasai, Miyahira, Higashi i Okabe. Zastanawia brak Funakiego, który ostatnim zwycięstwem chyba zasłużył na miejsce w kadrze. Może było w tym trochę przypadku, ale przecież na treningach jego skoki nie były gorsze od Higashiego, czy Okabe, a już na pewno zdecydowanie lepsze od Miyahiry! Dla mnie co najmniej dziwna decyzja trenera Japońskiego...
(17.02.2005, 02:27)
marmi
Nic straconego, może Eddie przyjedzie za rok na ZIO. Heh, pamiętam go¶cia z igrzysk bodaj w Calgary... Emocje podobne jak murzyn w biegu narciarskim. A Ediie to podobno pierwszy człowiek, który dorobił się miliona $ na skokach!
(17.02.2005, 02:16)
SMOŁYSZ_TOFIK
A gdzie Eddie Edwards ? Przecież straszył ze przyjedzie do Obersdorfu . Szkoda że go nie ma ¶miesznie by było hehe... Ada¶ 3mam kciuki za Ciebie jak zwykle serdecznie pozrawiam i życzę samych sukcesów w M¦
(16.02.2005, 22:21)
Rys
Bułgarzy maj± tylko paru skoczków
Georgi Zharkov ? nie wiem czy jeszcze skacze
Petar Fartunov 14 lat
Radoslav Kichev 12 lat
Ivan Tschauschev 12 lat
Vladimir Zogravski 12 lat
(16.02.2005, 20:18)
fan kombinacji norweskiej
@andbal i miszka
nawet je¶li przyjechało tylko 3 szwajcarów to nie znaczy że nie wystawi± drużyny. Zawsze mog± doł±czyć kogo¶ z kombinacji norweskiej (zawody s± w różne dni) np. bardzo dobrze skacz±cego Jana Schmida. Inna rzecz, że to nie to samo co Steinauer...
(16.02.2005, 19:51)
Roberto CECON
Szkoda, że słynny samouk Tsakadze nie startuje!
(16.02.2005, 18:11)
Human
Czy kto¶ wie czy w necie jest relacja na żywo z treningów lub kwalifikacji??
Proszę o informacje
(16.02.2005, 17:07)
Waldek
Dzięku Dexter ... ale swoj± drog± .. szkoda , bo już kwalifikacje byłyby Mistrzostwami :)
(16.02.2005, 16:21)
Dexter
@Waldek
Tak jak w zwyklym PS, pierwsza 15-tka nie musi w ogóle brac udzialu w kwalifikacjach i ma miejsce w konkursie.
(16.02.2005, 16:06)
Waldek
Czy wiecie czy pierwsza 15-tka P¦ ma zapewniony start w pierwszej serii czy tez musz± się zakwalifikować ???
(16.02.2005, 15:55)
sploms
Trzymam kciuki za Adasia i my¶le, że mu to pomoże :)
(16.02.2005, 15:48)
Walther
Fajnie jacy¶ outsiderzy nieznani :D Ale nie dużo
(16.02.2005, 15:09)
miszka
brak Stainauera - czyżby Szwajcarzy bez drużyny
(16.02.2005, 15:08)
Karolcia:-)
Andrzej<o to się nie martw pewnie,że obroni!Wszyscy trzymaj± za Niego kciuki!
(16.02.2005, 15:01)
Andrzej
Adam Małysz obroni tytuł mistrza ¶wiata z 2-laty.
Trzymam za niego kciukiże każdy bedzie chciał Adamowi Małyszowi odebrać tytuł mistrzowski z
Predazzo 2003.

Trzymam kciuki,że Adam obroni TM¦
(16.02.2005, 14:56)
georgia_fan
Czy ta lista jest już ostateczna ??
Jezeli tak to jestem zawiedzony. Nie przyjechał Bułgar, jest tylko z Rumunów Balazs, a w COC byli jeszcze Ionita, Damian i Tambaloiu, tylko 2 Ukraińców. Mogło by być bardziej egzotycznie.....
(16.02.2005, 14:30)
indor
No to proszę państwa jutro się zacznie - emocje sięgaj± sufitu :))))
Ale bym chciał, żeby Adasiowi kochanemu się udało... po złoto, po medal, dla nas, dla wszystkich, jeeeeeest, jeest!!!
(16.02.2005, 14:16)
misia(svenka)
Jeszcze się nie zaczęło a ja już czuję te nieziemskie emocje =)
Trzymam kciki za Adama- mistrz ¶wiata=)
Będzie dobrze!
(16.02.2005, 14:08)
Apoloniusz
Na wycieczkę do USA jechało dwóch Toniów (Tomisław i Wojcisław), ale niebiosa nie wytrzymały tej niesprawiedliwo¶ci i wycieczkę skasowały.
(16.02.2005, 13:08)
Górnik Zabrze
Apoloniusz a ilu Ty tych Toniów widzisz?? Poza tym sens jest zawsze. Tonio 3maj się!!! Górnik Zabrze teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen
(16.02.2005, 12:41)
daf
@GregoR, o FIS wiem, tyle że wła¶nie jeszcze o 12.15 panowała tam idealna cisza, ani słowa o treningu... :)
(16.02.2005, 12:35)
basia
juniorzy nie pojechali na PK bo przygotowywuja sie do startow w MSJ
(16.02.2005, 12:33)
andbal
Tyko trzej Szwajcarzy. Czyżby nie startowali drużynowo. Czy to już koniec czy jeszcze kto¶ się dopisze. Bo także trzech Francuzów i Białorusinów. Je¶li tak to tylko 13 cie drużyn.
(16.02.2005, 12:28)
malina
trening jest odwolany:) i przeniesiony na jutro
(16.02.2005, 12:26)
Zgaszony
Dlaczego nigdzie w necie nie ma live ???
(16.02.2005, 12:24)
daf
Jest gdzie¶ relacja na żywo z treningu? Wie kto¶ co¶ na ten temat?
(16.02.2005, 12:20)
Karolcia:-)
Ja życzę Adamowi najlepszych wyników-Trzymam bardzo mocno kciuki!
(16.02.2005, 12:11)
andbal
Wow. S± Kanadyczycy.
(16.02.2005, 12:10)
Apoloniusz
Dużo amatorów z PK startuje.
Wygl±da na to że w USA bedzie łatwo zdobyć pkty FIS.
Czy nasi juniorzy Żyła ,Urbański,Pawlusiak i Topór wyjechali?
Bo starty Skupnia,Krystiana i Toniów wiekiego sensu nie maj±?
(16.02.2005, 12:07)