odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
04.12.2021, godz. 18:15
Lillehammer HS-98
P¦ K

Już w ¶rodę w Obertdorfie rozpoczynaj± się Mistrzostwa ¦wiata w narciarstwie klasycznym. Pierwszy konkurs skoków o medale najważniejszej imprezy sezonu zaplanowano na sobotę. Czego możemy spodziewać się po polskiej drużynie? Ile medali w konkurencjach skokowych czy pozycji w pierwszej dziesi±tce wawalcz± w Niemczech biało-czerwoni?

Prezes PZN jako plan minimum zakłada jeden medal dla Adama Małysza. Je¶li chodzi o występ pozostałych Polaków Paweł Władrczyk oczekuje udziału dwóch skoczków w finałowych seriach, oraz 6 lokatę w konkursie drużynowym. "Nie możemy zakładać powtórki sprzed dwóch lat z mistrzostw w Val di Fiemme. To s± skoki i na wynik zawodnika ma wpływ zbyt dużo czynników" - mówił Włodarczyk.

Nastawienie Małysza jest bojowe: "Jadę tam nie tylko bronić dwóch tytułów, ale i atakować. Bo nie jestem najlepszy w Pucharze ¦wiata, kręcę się w czołówce, ale czego¶ brakuje. Mam nadzieję, że w Niemczech to będzie ten błysk."

Skocznia w Oberstdorfie dla Małysza jest po czę¶ci bardzo szczę¶liwa. To wła¶nie tam pod koniec 2000 roku rozpocz±ł marsz po największe laury w swojej karierze: "Latem wygrałem w Oberstdorfie Puchar Kontynentalny, teraz, w Turnieju Czterech Skoczni zaj±łem trzecie miejsce. To dobra prognoza, a moja forma ro¶nie. Miejmy, nadzieję, że to będ± moje mistrzostwa ¶wiata. Takie, jakie bym chciał... "

Przy sprzyjaj±cych warunkach Małysz nie powinien być osamotniony w drugiej serii mistrzowskich konkursów je¶li chodzi o naszych reprezentantów. Robert Mateja jest w stanie zaj±ć pozycję nawet w pierwszej "15". Kto wie czy niespodzianki nie sprawi Kamil Stoch? Pytań jest wiele - czę¶ć odpowiedzi poznamy już w sobotni wieczór.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
jozek-sibek
Szkoda że nie powołano 6 zawodników.Wiadomo że nie mamy dużo dobrych skoczków ale była by rywalizacja.Wiadomo ze 1 by nie startował i walczyli by do upadlego o start w zawodach.
(15.02.2005, 20:28)
marmi
@Karolcia: oczywi¶cie że s± ważne. Gdyby jednak Małysz miał do wyboru: 2 medale M¦ (nawet złote) i jedno złoto na Olimpiadzie to moim zdaniem powinien wybrać to drugie :)
Je¶li Małysz nie zdobędzie na tych M¦ żadnego medalu (tfu tfu) a na olimpiadzie wygra to zrehabilituje mi to z nawi±zk± brak medali teraz.
Mam nadzieję, że wyrażam jasno swoje odczucia :)
(15.02.2005, 13:31)
Jola
Walentynka dla Adama - powodzenia na mistrzostwach
(14.02.2005, 22:39)
Karolcia:-)
marmi<ale M¦ też s± ważne!Nie uważasz?
(14.02.2005, 22:21)
marmi
Będzie super je¶li będ± 2 medale. Jednak najważniejszym celem na pewno jest olimpiada, tylko złota olimpijskiego brakuje naszemu Adasiowi aby bez żadnych w±tpliwo¶ci zapisał się w historii skoków jako jeden z najlepszych!
(14.02.2005, 22:09)
K69
Zawsze Ada¶ z Toba będę czy wygrasz czy nie!
(14.02.2005, 20:27)
Paulina
Ada¶ napewno tak będzie! Wierzę w Ciebie! 3maj się!
(14.02.2005, 19:50)
Karolcia:-)
kibic<no pewnie,że wygra!
(14.02.2005, 19:27)
kibic
Ada¶ leć jak najdalej.Wierzę w ciebie że wygrasz z ahonenem
(14.02.2005, 19:14)
Paliwoda
My tu juz od dawna cwiczymy dmuchanko w telewizornie... a pluca mamy ze hoho... a moze i jeszcze pojemniejsze...
A gdyby los i wiatr mialy splatac nam ogromnego figla, to... i tak zostaniemy M-a-l-y-s-z-o-m-a-n-a-m-i!!! Przeciez jest jeszcze nastepny sezon, olimpiada, TCS... co sie odwlecze - to nie uciecze. Adam - glowa i narta do gory!!!
(14.02.2005, 17:29)
Piotr
Leć! Adam! Leeeeeeć!! Po złoto!! Po medal!! Dla nas!!! Dla wszyskich!!! Pofrun±ł !!!

(14.02.2005, 15:43)
Clio
a Janne A. nie lubi dużej skoczni w Oberstdorfie... Wygrał co prawda zawody w tym sezonie, no ale to dzięki swojej super-formie. Teraz będzie bardzo ciężko...
(14.02.2005, 15:11)
damian17
małysz specialnie w turynie skakł słabiej ale teraz im pokaże gdzie raki zimuj±
(14.02.2005, 15:08)
Dexter
Tak juz predzej :)
(14.02.2005, 14:21)
MARTA
ADAM PAMIETAJ ZE DLA PRAWDZIWYCH FANÓW JESTES ZAWSZE NAJLEPSZY! TRZYMAMY KCIUKI ZA CIEBIE!!!
(14.02.2005, 13:11)
Dexter
@autor
Przywioza z Niemczech?? Raczej z Niemiec!!!, Eh ... ta gramatyka :/
(14.02.2005, 13:08)
misia(svenka)
Wierzę, że Ada¶ wróci z choć jednym złotym medalem! Jak nie da rady to i tak będzie mistrzem!
Trzymam za niego kciuki!
(14.02.2005, 12:09)
Karolcia:-)
Powodzienia Ada¶-wszyscy licz± na Ciebie i wiedz±,że Ci się uda!
(14.02.2005, 11:43)
RagingBull
!!! ADAM DO BOJU !!!
Cała Polska jest z Tob± !!!
(14.02.2005, 11:39)
Walther
Adam, wierzę w Ciebie i uda ci się na pewno Wyskocz nam tam medalik ! :D
(14.02.2005, 11:28)
SMOŁYSZ_TOFIK
Ada¶ dawaj czadu pokaż co potrafisz ! Jeste¶my z tob± nawet je¶li Ci się nie uda !!!
(14.02.2005, 11:20)
ww
Ada¶ złotko trzymamy kciuki. POWODZONKA!!!
(14.02.2005, 11:17)
Master
I oby Ci się udało, Adasiu!!! Trzymam kciuki tak samo mocno jak dwa i cztery lata temu!!!
(14.02.2005, 10:44)