Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Po zakończonych dzisiaj Mistrzostwach Norwegii został podany skład kadry na Mistrzostwa ¦wiata w Oberstdorfie. Mika Kojonkoski zgodnie z tym, co wcze¶niej zapowiadał przy wyborze kadry brał pod uwagę wyniki Mistrzostw Kraju. Miały one decyduj±cy wpływ na jego wybór. Roar Ljoekelsoey, Lars Bystoel, Sigurd Pettersen, Bjoern Einar Romoeren i Daniel Forfang - tych zawodników będziemy mogli ogl±dać podczas zbliżaj±cych się wielkimi krokami M¦. Choć ten ostatni pojedzie najprawdopodobniej jako zawodnik rezerwowy.

Roar Ljoekelsoey - srebrny medalista z dzisiejszych MN na skoczni K120, spytany o cele na M¦ stwierdził: "Oczywi¶cie chciałbym wygrać. S±dzę jednak, że większe szanse mam na dużej skoczni".

W¶ród zawodników, którzy znaleĽli się w kadrze zauważalny jest brak Tommy Ingebrigtsena - srebrnego medalisty z M¦ w Predazzo na obiekcie K95. Ingebrigtsen nie wykorzystał swojej szansy, jak± były MN, na których w dniu dzisiejszym zaj±ł 7 lokatę. To, jak również brak formy podczas konkursów P¦, stało się przyczyn± jego nieobecno¶ci na M¦. "Naturalnie jest mi szkoda, że nie zostałem powołany do kadry. Teraz muszę skoncentrować się na przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich, które odbęd± się w przyszłym roku. Zrobię również wszystko by pokazać się z jak najlepszej strony podczas Turnieju Skandynawskiego" - stwierdził Tommy Ingebrigtsen.

"To nie była łatwa decyzja. Przy wyborze kierowałem się wynikami, niestety one nie przemawiały na korzy¶ć Tommyego Ingebrigtsena. W kadrze znaleĽli się zawodnicy, którzy bardziej zasłużyli na powołanie do M¦" - powiedział Kojonkoski.

Tak, więc pewne już jest, że Victory Gang nie będzie startował w składzie z M¦ w lotach z ubiegłego roku. Miejmy nadzieję, że brak Tommyego nie odbije się na atmosferze w drużynie, a my będziemy ¶wiadkami powrotu do zwycięskiej formy zawodników z Kraju Fjordów.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
jozek-sibek
@basienka. 2 lata temu Ingebrigtsen też był bez formy,ale zdobył 2 mistrzostwa Norwegi i pojechał na M¦,a tam 4 i 2 miejsce,i 3 drużynowo.Brak złota, ale zdobył je kilka lat wcze¶niej.
(15.02.2005, 20:16)
jozek-sibek
1-Austria,2-Norwegia,3-Niemcy. Finlandia będzie 4 lub nawet 5 po Słoweni.
(15.02.2005, 20:06)
basienka
jak to bez Tommyego :(((((((( chyba sie zaplacze na smierc :.((( bez niego to juz nie jest tosamo...
(15.02.2005, 13:43)
Wishmaster
WOW! Daniel "Forfi" Forfang w kadrze Miki na Oberstdorf. Super! Może te 2 br±zowe medale zdobyte na MN oznaczaj± powrót do formy z LGP? Byłoby cudnie:) HEIA NORGE!
(14.02.2005, 13:50)
MaG
Niżej podałem najlepsz± 10-tkę Norwegów w klasyfikacji wszechczasów P¦. Jak widać narazie jest w niej tylko 3 skoczków obecnie startuj±cych :)
(14.02.2005, 12:49)
Karolcia:-)
No,no zapowiada się bardzo ciekawie!Z tak± kadr± mog± wygrać nawet z Austryjakami!
(14.02.2005, 11:46)
MaG
Pomimo, że Pettersen w Mistrz. Norwegii był przed Ljoekelsoeyem, s±dzę, że na M¦ będzie odwrotnie - chociaż obaj powinni być w pierwszej 10-tce (K120)
Szkoda, że Inge nie jedzie :(
16LjoekelsoeyRoarNOR53 25
29BredesenEspenNOR3418
33OttesenLasseNOR3180< br />35BergerudPerNOR299039OpaasVegardNOR281644FidjestoelOle-GunnarN OR2544
45IngebrigtsenTommyNOR 2443
46RuudRogerNOR2294
61BremsethOleNOR178866PettersenSigurdNOR17 20
(14.02.2005, 11:44)
georgia_fan
Szkoda że zabrakło miejsca dla Henninga Stensruda. W ci±gu sezonu był na pewno lepszy, a na pewno skakał równiej niż Forfang, czy nawet Romoren. No ale trzeba uszanować decyzje trenera, on zna zawodników i ich formę najlepiej....
(14.02.2005, 10:44)
mmm_krakow
Typujemy: :)))))))))))))
K-120
1. Finlandia
2. Norge
3. Niemcy
...
7. Polska
K-90
1. Niemcy
2. Norge
3. Finlandia
...
6. Polska :D
(14.02.2005, 10:10)
andbal
@lain
To ma być kara czy pokazywać ?
(14.02.2005, 09:43)
lain
A ja uwazam, ze teraz Norwedzy skoro s± "chwilowo" w takiej dobrej formie pokarz± w Obesdorfie na co ich stać i wygraj± złoto z ekip± z Austrii. A na drugim miejscu postawiłabym na Finów. Mam takie jakies dziwne przeczucie, że to wła¶nie oni zdobęd± srebro ale wiem, ze to jest bardzo mocno uzaleznione od dobrej formy Mattiego Hautamaeki i Jannego Ahonena ;]
(14.02.2005, 09:21)
mmm_krakow
Austriaków nikt nie zdoła pokonać? Hehehehe
Przed Predazzo tez uchodzili za 100% kandydatów do medali - nie przywieĽli żadnego. ;)))))))))
Rozgrywka w konkursach drużynowych będzie między 4 drużynami - Austri±, Finlandi±, Niemcami i Norwegi± ;))))))) I najbardziej będę się ¶miać, jak z tej czwórki tymi co znajd± się poza pudłem będ± ... Austriacy ;)))))))))
Wygl±da na to że Norge przywoż± silny skład, który może walczyć o złoto. ;)
PS - skład Niemców już jest, skład Norwegów już jest, a Austriacy wymy¶lili wreszcie kto jedzie? Bo je¶li Pragletao miało być eliminacj± do M¦ to zgodnie z wynikami konkursu powinien jako rezerwowy pi±ty zawodnik jechac ... Goldi, hehehehehehe
(14.02.2005, 07:46)
SMOŁYSZ_TOFIK
Jeżeli chodzi o indywidualne konkursy to ja oczywi¶cie stawiam na Adasia licze również ze mił± niespodziewankę sprawi nam Kamil , ale drużynowy wygraj± Ausriacy moim zadniem . Z Victory Gangu licze na dobry występ Bernara i Daniela F.w ind.
(14.02.2005, 02:53)
marmi
Ja jednak mam nadzieję, że to nasi osi±gn± zwycięsk± formę - mam na my¶li konkursy ind., w drużynówce to mog± Norwegowie wygrać :)
(14.02.2005, 00:44)
SMOŁYSZ_TOFIK
My¶lę ze Norwegowie zajm± 3 miejsce za Finami i Austriakami chociaż maj± szanse nawet na drugie jesli się postaraj±, ale Austriaków chyba nikt nie zdoła pokonać .
(14.02.2005, 00:43)