odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
04.12.2021, godz. 18:15
Lillehammer HS-98
P¦ K

Na kilka dni przed rozpoczęciem Mistrzostw ¦wiata w Oberstdorfie, Michael Uhrmann stał się dla Niemców największ± nadziej± na zdobycie medalu. Drugie miejsce w zawodach w Pragelato sprawiło Michaelowi ogromn± rado¶ć: "Byłem już w tym sezonie dwa razy czwarty, teraz znalazłem się na podium. Jestem z tego powodu bardzo zadowolony. To daje mi pewno¶ć siebie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mogę liczyć na jaki¶ medal na Mistrzostwach ¦wiata w Oberstdorfie."

Drugie miejsce na olimpijskiej skoczni to dobra prognoza dla Michaela Uhrmanna na przyszły rok. "Skocznia dobrze mi leży. Na treningach byłem tu w czołówce, potem w kwalifikacjach szósty. To dla mnie dobra lokata."

Zapytany o cele na M¦, odpowiedział: "Chcemy zdobyć medal w konkursie drużynowym." Jak ważna w takim razie jest dla teamu niemieckiego forma powracaj±cego po przerwie na skocznie Martina Schmitta? "Dla nas dyspozycja każdego członka drużyny jest równie ważna. Nie ma w drużynie Alexandra Herra, zobaczymy jak będzie szło Georgowi Speathowi."

Je¶li chodzi o konkurs indywidualny, według Uhrmanna w tej chwili około dziesięciu - dwunastu skoczków szykuje się na zdobycie medalu, co również jest jego celem. Niewykluczone jednak, że kto¶ inny zaskoczy, podobnie jak Simon Ammann w Salt Lake City. Do Oberstdorfu pojedzie 6 zawodników: Michael Uhrmann, Georg Spaeth, Martin Schmitt, Stefan Hocke, Jorg Ritzerfeld oraz Michael Neumayer.

Stephan Hocke także jest zadowolony ze swoich występów w Pragelato. "Pi±ta lokata to dla mnie ogromna ulga. Mam nadzieję, że dzięki temu zapewniłem sobie bilet na mistrzostwa" - mówił na gor±co pokonkursie.

Na treningach i w kwalifikacjach dobrze spisywał się Martin Schmitt i pomimo 32 miejsca w konkursie indywidualnym wyst±pi na M¦. "Na treningach dużo się poprawiłem. Z każdym udanym skokiem ro¶nie we mnie pewno¶ć siebie. Moja forma jest w porz±dku" - o¶wiadczył po zawodach Schmitt. Jego dobr± dyspozycję potwierdza również trener Peter Rohwein: "Martin pracował ciężko sze¶ć tygodni. Niestety jeszcze nie otrzymał nagrody, na któr± sobie zasłużył". Być może nast±pi już za kilka dni...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
jozek-sibek
1-Austria,2-Norwegia,3-Niemcy, 4-Finlandia,5-Slowenia,6-Polsk a,7-Japonia,8-Szwajcaria,9-10, Rosja,Czechy.
(15.02.2005, 19:49)
Jasiek
Oto moje typy do medalu:Austria, Słowenia,Finlandia, Niemcy, Norwegia, Polska, Japonia,Szwajcaria, Czechy.
(15.02.2005, 11:23)
Lindsay
Hanni miewa sie bardzo dobrze, do skakania nie wróci, ale wkrótce czym¶ nas zaskoczy :) Tym czasem polecam jego strone internetowa± :)
(13.02.2005, 23:39)
Karolcia:-)
Jasiek<Ja wiem co jest z Hanim (czę¶ciowo)!
(13.02.2005, 20:01)
aska
ja tam sie niespodzianek nie spodziwam, wygra hm.... miejmy nadzije ze austria ( maja chyba najslinijszy i najpewniejszy sklad),poza tym im ostnio nie wiodlo, a w sumie tym ktorzy teraz skacza to sie nalezy. na podium wyladuja zapewne niemcy ( farciarze, poza tym skacza w domu) i finowie ( matti i aho i risto). Norwegowie niestty chyb amusza sobie odpuscic te mistrzostwa, bo jakos nei chce mi sie wierzyc w nagle odordzenie pettersena, albo bera. Tak czy siak licze na jakas niespodizanke. :)
(13.02.2005, 19:40)
Jasiek
Ja my¶lę,że medal bed± mieli Niemcy mieli!Hahahaha!!! Wygra Austria!
(13.02.2005, 18:05)
Jasiek
W drużynówce na M¦ będzie co¶ niespodziewanego! Czuję to! Austriacy na papierze deklasuj± innych. Wierzę w Finów, ale spodziewam się, że furory nie zrobi±. Norwegowie maj± Ljokelsoya - pewniaka. A poza tym - niepewnych zawodników (Romoren, Pettersen). Natomiast Niemcy maj±... farta. Mam nadzieję, że w Obersdorfie warunki będ± równe dla wszystkich. Bo jeżeli będzie wiało tak jak w Pragelato lub Willingen to koniec. Wtedy nawet Polacy przy dobrych wiatrach maj± szanse na zwycięstwo! Jako czarnych koniów M¦ typuje Słoweńców. Maj± Damjana i Benkovica - młodych zawodników, maj±cych wielki potencjał. A poza tym maj± Zontę - który chociaż w tym sezonie zawodzi, zawsze ma wielki potencjał. Czwartym u Słoweńców będzie zapawne Peterka.Szczególnie przy tylnych wiatrach nie zawodzi. Polacy... 6 miejsce będzie dla nas sukcesem. Ale ja my¶lę bardziej o Turynie. Mamy Małysza, Stocha i Rutkowskiego. Dwaj ostatni mog± ustabilizować formę na wysokim poziomie. Jako czwarty - może Mateja bęzie skakał do Igrzysk. Mógłby tam zakończyć karierę dobrym występem. W Turynie nie będziemy mieli medalu w drużynówce:(.
(13.02.2005, 18:01)
Jasiek
Ja jak zwykle na MS trzymam kciuki za Adama on jeszcze pokaze, na co go stać(chodzi o wypadek przy pracy)!!!
(13.02.2005, 17:58)
Jasiek
Wiesz,co sie dzieje z Hanim,Luki?
(13.02.2005, 17:56)
Jasiek
Yomcio,jakie typy?
(13.02.2005, 17:54)
Velikanka
Niom ja jak zwykle trzymam kciuki za DSV Adlern... oni jeszcze pokaza na co ich stać!!!
-------------------------- ---------------
DSV Adler roxxxxxx
(13.02.2005, 17:18)
Yomcio
Oto moje typy:
1. Austria: Loitzl, Widhoelz, Morgenstern, Hoellwarth
2. Słowenia: Peterka, Benkovic, Zonta, Damjan
3. Finlandia: Kiuru, Jussilajnen, Hautameaki, Ahonen
4. Niemcy: Schmitt, Hocke, Spath, Uhrmann
5. Norwegia: Romoren, Pettersen, Bystoel, Ljokelsoey
6. Polska: Stoch, Rutkowski, Mateja, Małysz
7. Japonia: Okabe, Funaki, Ito, Kasai
8. Szwajcaria: Steinauer, Moellinger, Kittel, Ammann
9. Czechy: Mazoch, Hajek, Matura, Janda
(13.02.2005, 16:25)
Yomcio
W drużynówce na M¦ będzie co¶ niespodziewanego! Czuję to! Austriacy na papierze deklasuj± innych. Wierzę w Finów, ale spodziewam się, że furory nie zrobi±. Norwegowie maj± Ljokelsoya - pewniaka. A poza tym - niepewnych zawodników (Romoren, Pettersen). Natomiast Niemcy maj±... farta. Mam nadzieję, że w Obersdorfie warunki będ± równe dla wszystkich. Bo jeżeli będzie wiało tak jak w Pragelato lub Willingen to koniec. Wtedy nawet Polacy przy dobrych wiatrach maj± szanse na zwycięstwo! Jako czarnych koniów M¦ typuje Słoweńców. Maj± Damjana i Benkovica - młodych zawodników, maj±cych wielki potencjał. A poza tym maj± Zontę - który chociaż w tym sezonie zawodzi, zawsze ma wielki potencjał. Czwartym u Słoweńców będzie zapawne Kranjec lub Peterka. Ten drugi szczególnie przy tylnych wiatrach nie zawodzi. Polacy... 6 miejsce będzie dla nas sukcesem. Ale ja my¶lę bardziej o Turynie. Mamy Małysza, Stocha i Rutkowskiego. Dwaj ostatni mog± ustabilizować formę na wysokim poziomie. Jako czwarty - może Mateja bęzie skakał do Igrzysk. Mógłby tam zakończyć karierę dobrym występem. W Turynie będziemy mieli medal w drużynówce!!!
(13.02.2005, 16:13)
margott74
Jasne, z tym, że wygra Finlandia;-)
(13.02.2005, 16:05)
Łuki
dlaczego redaktorze nie ma hanavalda
(13.02.2005, 16:00)
Karolcia:-)
A ja my¶lę,że mwedalu nie b±d± Niemcy mieli!Hahahaha wygra Austria!
(13.02.2005, 15:48)