Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Dzisiejszy konkurs drużynowy w Pragelato był ostatni± prób± przed nadchodz±cymi Mistrzostwami ¦wiata. Czę¶ć trenerów zwlekała do ostatniej chwili z podaniem składu swojej ekipy na imprezę, która już w przyszłym tygodniu rozpocznie się w Oberstdorfie.

Peter Rohwein ogłosił po konkursie na Trampolino a Monto nazwiska sze¶ciu podopiecznych, których zabierze na najważniejsz± imprezę sezonu. Powołanie do kadry otrzymali Michael Uhrmann, Georg Spaeth, Martin Schmitt, Stefan Hocke, Jorg Ritzerfeld oraz Michael Neumayer. O tym kto bronić będzie barw gospodarzy zadecyduje aktualna dyspozycja skoczków w ci±gu trwania imprezy.

W konkursie w Pragelato, Niemcy zajęli dzi¶ trzecie miejsce, W drużynie skakali Uhrmann, Hocke, Schmitt oraz Ritzerfeld. Tytułu drużynowego M¦ z Predazzo broni± Finowie. Przed dwoma laty Niemcy zajęli pozycję tuż za podium, plasuj±c się na czwartym miejscu.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Sienol
Małysz, Ahonen Hoellwart, Ljoekelsoey i Hautameki-starczy?
(13.02.2005, 21:49)
Sienol
I tak sadze ze Niemcy nie zdobeda zadnego medalu podczas M¦- dlaczego-a no dlatego ze nie maja silnej druzyny- 1 ktory w miare dobrze skacze to uhrmann a to za malo na walke z takimi ekipami jak Austria , Finlandia i Norwegia a takze Słowenia-sadze ze niemcy wyladuja na 5 miejscu w druzynie- a indywidualnie Uhrmann bedzie w czolowce ale nie na podium- sa po prostu silniejsi od niego i tyle-na K90 gdzie decyduje odbicie conajmniej 5 skoczkow ma te odbicie silniejsze od niego, pierwsza 3 na K 90-Malysz, Ahonen Hoellwarth-Roara nie biore pod uwage bo to lotnik jest
(13.02.2005, 20:13)
olga
bu... brakuje tylko 1 Niemca :(
(13.02.2005, 19:13)
Karolcia:-)
Velikanka<ale Oni musz± mieć zysk z tego,że bior± ze sob± Martiina,ponieważ jek by Go niebyło to by ludzie nie przyszli!
(13.02.2005, 17:30)
Velikanka
A poza tym za przeproszeniem chyba nikt nie powie ze TERAZ podkreslam teraz Stephan skacze gorzej od Maddina!!
Ciekawe co bedziemy mieli z Schorschiego... niby jest dobry, ale okropnie nierowny. wiecie, arz szosty, raz trzeci, a raz 46 ;) pozdro for @ll
(13.02.2005, 17:26)
Velikanka
Ja barzo lubie Maddina, ale nie wiem naprawde z jakiej racji oni go tak bez niczego biora na WM (bo on zostal powolany do kadry jeszcze pzred Pragelato) a inni lepsi jak np. Stephan musieli sie sprawdzac... eee... trosie to bez sensu ;) ale ja Rohweina szanuje i sadze ze podjal wlasciwa decyzje...biedny Maxi, sam jeden nie jedzie... ale coz, ktos zostac musial...
(13.02.2005, 17:23)
Karolcia:-)
A...ale ja dalej nie kumam dlaczego Go skrzywdzili?
(13.02.2005, 17:17)
Lindsay
Karolciu, mam na my¶li Georga! On sam nie rozumie, mimo że lubi Maddiego, to nie pojmuje tego!
(13.02.2005, 17:08)
Karolcia:-)
Lindstai<Co masz na my¶li pisz±c "skrzywdzili chłopaka" Niiby Schmita czy Georga?
(13.02.2005, 16:03)
Lindsay
i tak uważam, że Martin nie powinien wyst±pić na M¦, zobaczycie że nawali! Cóż z tego, że na treningach mu idzie dobrze, jak w konkursach nawala! S± lepsi od niego, choćby Georg !!! Skrzywdzili chłopaka!
(13.02.2005, 14:40)
^{|-_-|}^
Datisoooo widac ze jestes zaslepiona w urodzie Schmitta bez poszanowania dla innych skoczkow.Speth stal w tym sezonie na podium i kilka razy byl w czolowej 10-tce i teraz jak mu nie wyszlo w Pragelatto ma nie jechac na ms kosztem Schmitta.To Schmitt niech sie cieszy ze bedzie rezerwowym w ekipie bo to tylko takie miejsce mu sie nalezy.Niestety Speath moze nie ejst taki przystojny jak Schmitt ale w ciagu calego sezonu skacze zdecydowanie lepiej od Schmitta.A pieknosc i medialnosc nie wchodzi w rachube tylko umiejetnosc i forma danego skoczka.
(13.02.2005, 12:48)
```````
c.d
Trzeba jeszcze pamiętać, że Schmitt jest dobrym duchem drużyny. To głównie dzięki jego postawie, Niemcy zdobyli złoto w Salt Lake City
(13.02.2005, 12:32)
```````
Tak ale Martin z Niemców miał drug± odległo¶ć. Pierwszy był Uhrman, który skoczył 118,5 a przecież skakał z wyższej belki! Schmitt spełnił warunki, w miarę dobrze zaprezentował się na kwalifikacjach i treningu. Słabo poszło mu w konkursie pi±tkowym, to prawda, ale jego skok był w miarę dobry w sobotę! Być może jest to chwyt medialny, ale trzeba pamiętać, że jest to już do¶wiadczony skoczek, który skacze równo. A Ritzerfeld czy Neumayer s± młodzi i brak im stabilizacji! A wczoraj Ritzerfeld nie wypadł dobrze........
(13.02.2005, 12:29)
Karolcia:-)
Daditsooooo<ale to,że Spath skoczył w pi±tek tak słabo to nie oznacz,że odrazu wywalić go z kadry,a zamiast jego niech będzie Martiin.Porównaj sobie przecież Georg skacze w miare,a ostatnio Schmid skakał cały czas słabo!
(13.02.2005, 11:55)
Daditsooooooooo
Na dzien dzisiejszy Schmitt jest mocniejszy od Spaetha.Wazne kto jest teraz w formie a nie kto jak skakal.Nie wystawia Spaetha ktora skkacze po 90 metrow dlatego ze skalakal coas tam na poczatku sezonu.Moze fakt ze Martin przyciagnie publicznosc, ale treningi i wczoraj druzynowka pokazaly ze jest jeze wyraznie ejst lepszy od innych powiedzial bym ze slabszy tylko od Uhrmanna ktory teoretycznie ma medal w kieszeni.Schmitt po medal!!!
(13.02.2005, 11:47)
spiderman
Skł±d bardzo dobry, jak na dzień dzisiejszy jest to najlepszy skł±d Niemców. W w konkursie drużynowym według mnie podczas M¦ w Oberstdorfie wyst±pi±: Michael Uhrmann, Georg Spaeth, Martin Schmitt i Stephan Hocke.
(13.02.2005, 11:22)
Karolcia:-)
Super,że Martiin jest w kadrze.Mam nadzieję,że będzie skakał taj jak na treningach we Włoszech-POWODZENIA!
(13.02.2005, 11:05)
ludwik
fajnuie ze martin jest w kasrze napewno go to zmotywuje do dalekirgo skakania bede trzymac kciuki za niego
(13.02.2005, 10:30)
mr.malkontent
@Bartt
podaj mi nazwisko choc jednego skoczka, ktorego mozemy powolac jako szostego i potem sie za niego nie wstydzic (z oczywistych wzgledow Klimek Muranka odpada)
(13.02.2005, 10:30)
karolcia
Moim zdaniem kadra niemieckich skoczków jest dobra:)Trochę inaczej bym j± obstawiła ale dla mnie najważniejsze jest, że Martin skacze i z tego jestem bardzo zadowolona:)Będę trzymać bardzo mocno za niego kciuki:)Wierzę w niego i napewno da radę:)
(13.02.2005, 10:16)
madzka
szkoda ze nie ma Alexa Herra. :(
(13.02.2005, 08:26)
Bartt
Czego¶ tu nie rozumiem. Niemcy mog± wystawić po 4 zawodników w każdym z konkursów, a mimo to zabieraj± szóstkę. My za to możemy wystawić 5 skoczków i zabieramy... 5. Dlaczego nie został powołany jeszcze szósty skoczek, który mógłby ewentualnie zast±pić najsłabszego w pierwszym konkursie?
(13.02.2005, 01:36)
Misia
Martin też skacze coraz lepiej, ale to się pewnie nie liczy... Przypominam, że Martin dostał ulimatum, które spełnił, więc nie wiem o co wam chodzi. Chyba jakas nienawi¶ć od was bije do tego zawodnika. No chyba, że patrzycie na co¶ innego niż wyniki! A swoj± drog± to niemiecka drużyna w tym roku do potęg nie należy, choć wszystko może się zdażyć. Szkoda, że Herr miał takiego pecha...
(13.02.2005, 00:32)
Lindsay
Misia tu nie chodzi o to, kto lubi Martina, a kto nie, a o zwyczajna sprawiedliwo¶ć! Sami chłopcy to podkreslaj±! Joerg skacze coraz lepiej, spełnił wymagania jakie stawiał niem. zwi±zek narciarski w przeciwieństwie do Georga! Georg jedzie na mistrzostwa jako rezerwa! Obsada kadry na mistrzostwa, to naprawdę wypadło jak loteria!
(12.02.2005, 23:53)
Ania
O już chyba zostało poprawione czy co¶, jest Georg
(12.02.2005, 22:41)
Ania
Ja bardzo lubie Martina, tylko dziwi mnie, że zabrakło Georga, przecież dobrze skakał..
(12.02.2005, 22:40)
Misia
Jeżeli uważacie, że Schmitt nie powinien znaleĽć się w kadrze to powiedzcie co tam robi Jorg Ritzerfeld?? Zreszt± Hocke też nie skacze genialnie a jego się nie czepiacie. To, że wy nie lubicie Martina to nie znaczy, że uzyskał powołanie do kadry dzieki nazwisku!!
(12.02.2005, 22:36)
MMMM
A gdzie georg speth
(12.02.2005, 22:29)
Ania
Dziwne ze Georga nie powołali, a lepiej sie od Martina spisywał..
(12.02.2005, 22:24)
kibic
No własnie może mnie fanki zbluzgaja ale też uważam ze Schmitt nie powinien jechać na M¶ zwłaszcza po tym co pokazał w pi±tek w konkursie.To jest niesprawiedliwe w stosunku do innych skoczków z kadry.I nie zganiajcie na pogode bo gdyby Schmitt był w formie to by skoczył to jakie¶ 115 metrów w tych warunkach.Już stylista Neymayer z którego tak sie liczne fanki Schmitta nabij± skacze lepiej od niego.Więc fanki cieszcie sie że jedzie na te mistrzostwa ale nie spodziewajcie sie niczego wielkiego.
(12.02.2005, 22:18)
Lindsay
No nie wiem, co to za informacje, bo akurat tak sie składa, że mam kontakt z 2 skoczkami z niemieckimi, i wiem, ze akurat Maxi Mechler bedzie na Mistrzostwach, a nie Neumayer!!! Cieszę się z tego, jak i z awansu Ritziego! Jednak nikomu nie podoba sie awans Martina, chłopcy uważaj± to za niesprawiedliwe, ponieważ Martin ma wyniki plasujace go do kadry B, zgodnie uwaza się, że chodzi o nazwisko i medialno¶ć, Martin ma przyciagn±ć widownie, która ostatnio w Niemczech zmalała!
(12.02.2005, 21:34)
hehehe
eeeeee tam nie cieszcie sie..gdyby nie kontuzja Herra to Martin by sie nie załapał... :P
(12.02.2005, 20:56)
mati
Jak skacze Mechler a jak Schmitt? Tutaj przywołuje się stare powiedzenie: "Nazwiska nie graj±".I jak widać graj±.Ulitowali się nad słabo skaczacym Schmittem żeby pojechał na m¶ dla kibiców.Mnie teraz jest bardziej żal Mechlera który spisywał sie o niebo lepiej od Schmitta.
(12.02.2005, 20:45)
Velikanka
Tyle razy można mowic, a ludzie nigdy sie nie naucz±. Hocke nie ma na imię Stefan, tylko STEPHAN!!!
Coz zobaczymy jak to bedzie.. dobrze, ze Stephan jest w kadrze, przeciez wyraznie widac ze jest w dobrej formie!
-------------------------- ---
DSV Adler roxxxxxxx
(12.02.2005, 20:28)
georgia_fan
Dla mnie powołanie Schmitta to tylko sposób żeby przyci±gn±ć niemieck± publiczno¶ć, która podobno traci zainteresowanie skokami. Szkoda że przez to nie zobaczymy na M¦ Mechlera bo my¶le że jemu to szóste miejsce w kadrze powinno przypa¶ć. Poza tym w składzie Niemców wyraĽnie brakuje Herra, którego trudno będzie zast±pić. A tak przy okazji: czy kto¶ może się orientuje, czy jest jaka¶ strona gdzie znajde liste na razie zgłoszonych skoczków na M¦? Za wszelkie informacje z góry dzięki :)
(12.02.2005, 20:09)
norka
A został?No wła¶nie, o norwegach to już wszyscy zapomnieli...
(12.02.2005, 20:02)
```````
Ale dzisiaj Ľle nie wypadł... Zrobił to co do niego należało... Widać duż± poprawę, może jeszcze trochę tych treningów i będzie mógł wystartować na przyzwoitym poziomie
(12.02.2005, 20:00)
Agusia
A ja my¶lę,że trzeba dać Martinowi szansę. Pożyjemy, zobaczymy...Ja jestem dobrej my¶li!!!
(12.02.2005, 19:59)
Olga
Ej, a moze napisalibyscie wreszcie o tym, ze Lars zostal mistrzem Norwegii na K - 90...
(12.02.2005, 19:57)
Karolcia:-)
Z tak± kadr± daleko nie zajad±!
(12.02.2005, 19:47)
norka
Takiej formy już raczej nie odzyska, nie oszukujmy się. Ale obym się myliła..
(12.02.2005, 19:33)
Kasienka
Jak bedzie mial znow taka swietna forme jak kiedys, moze zagrozic Adasiowi;/
(12.02.2005, 19:21)
Jasiek
Moim zdaniem to zle, bo on jeszcze jest w slabej formie.
(12.02.2005, 19:20)
Diana
Martin w kadrze!!! Moze to oznacza powrot do formy???Ech, oby tylko szybciej zaczal skakac tak jak dawniej...