Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

10 drużyn weĽmie udział w jutrzejszym konkursie drużynowym na skoczni olimpijskiej w Pragelato. Ze startu zrezygnowali Szwajcarzy, w¶ród których zabrakło czwartego - Ammanna, oraz Czesi (z niewiadomej przyczyny). Polacy wyst±pi± w składzie: Adam Małysz, Mateusz Rutkowski, Kamil Stoch i Marcin Bachleda.

Do faworytów konkursu należ± jak zwykle Austriacy i Finowie. Ostatniego słowa nie powiedzieli Niemcy, którzy do tej pory wygrali jedyny w tym sezonie konkurs teamów. W rezerwowym składzie pojawi± się Japończycy i Norwgowie, wobec czego wysok± lokatę maj± szanse zdobyć Słoweńcy. Nie bez szans s± także Polacy (o ile Stoch powtórzy swoje skoki z kwalifikacji i konkursu indywidualnego). Nasi reprezentanci powinni powalczyć z coraz lepiej spisuj±cymi się zawodnikami z Rosji. Gospodarze konkursu, podobnie jak Kazachowie skazani s± z góry na jedno z ostatnich miejsc.

Według własnych wyliczeń na podstawie dotychczasowych występów zawodników w 6 skokach na K-125 w Pragelato powinni wygrać zdecydowanie Niemcy, którzy wyprzedz± Austriaków i Finów. Polska może zaj±ć miejsca od 5 do 8, w zależno¶ci od postawy Kamila Stocha. Pamiętajmy jednak, że statystyki nie s± do końca miarodajnym kryterium. Czy rozważania się sprawdz±, przekonamy się dopiero po konkursie...

Przypuszczalne wyniki w zaokr±gleniu:
1. Niemcy 990 pkt.
2. Austria 968 pkt.
3. Finlandia 938 pkt.
4. Słowenia 936 pkt.
5. Polska 925 pkt.
6. Norwegia 914 pkt.
7. Japonia 910 pkt.
8. Rosja 903 pkt.
9. Włochy 853 pkt.
10.Kazachstan 807 pkt.

 Lista startowa
 numer i skoczek
  1. Marco Beltrame (Włochy)
  2. Nikolay Karpenko (Kazachstan)
  3. Ildar Fatkullin (Rosja)
  4. Primoz Peterka (Słowenia)
  5. Kamil Stoch (Polska)
  6. Daiki Ito (Japonia)
  7. Jörg Ritzerfeld (Niemcy)
  8. Thomas Lobben (Norwegia)
  9. Risto Jussilainen (Finlandia)
 10.Andreas Widhölzl (Austria)
 11.Alessio Bolognani (Włochy)
 12.Asan Tachtahunov (Kazachstan)
 13.Denis Kornilov (Rosja)
 14.Robert Kranjec (Słowenia)
 15.Marcin Bachleda (Polska)
 16.Takanobu Okabe (Japonia)
 17.Martin Schmitt (Niemcy)
 18.Jon Aaraas (Norwegia)
 19.Jussi Hautamäki (Finlandia)
 20.Wolfgang Loitzl (Austria)
 21.Sebastian Colloredo (Włochy)
 22.Ivan Karaulov (Kazachstan)
 23.Dimitri Ipatov (Rosja)
 24.Rok Benkovic (Słowenia)
 25.Mateusz Rutkowski (Polska)
 26.Tsuyoshi Ichinohe (Japonia)
 27.Stephan Hocke (Niemcy)
 28.Anders Bardal (Norwegia)
 29.Tami Kiuru (Finlandia)
 30.Thomas Morgenstern (Austria)
 31.Stefano Chiapolino (Włochy)
 32.Radik Zhaparov (Kazachstan)
 33.Dmitri Vassiliev (Rosja)
 34.Jernej Damjan (Słowenia)
 35.Adam Małysz (Polska)
 36.Noriaki Kasai (Japonia)
 37.Michael Uhrmann (Niemcy)
 38.Morten Solem (Norwegia)
 39.Matti Hautamäki (Finlandia)
 40.Martin Höllwarth (Austria)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Karolcia:-)
szwedka<widzę,że masz takie pogl±dy ci Ja!
(12.02.2005, 19:53)
Saszka
@Slaminka...
Trafiła¶.. Norwegowie i Finowie za nami...reszta jeszcze przed, ale co się odwlecze to nie uciecze...!
Na mistrzostwach ¶wiata jednak będzie ciężko nawet ósemkę ustrzelić... potrzebna forma wyborna - tak± m. in. szykuj± Czesi: To je wyborne... Janda, Matura, Mazoch i Hajek ... !
(12.02.2005, 18:25)
ktosia
FINLANDIA !!! szkoda że nie ma Ja¶ka!! On by im pokazał kto tu rz±dzi!!! JASIEK RULEZZZZ
(12.02.2005, 18:05)
Saszka
Silnie wieje w Pragelatto
- skakać tam... niełatwo !
Jak przestanie wiać
- dajcie nam znać !
(12.02.2005, 16:10)
Andy
Sorka, juz niewazne, dowiedzialem sie, ze odwolana probna... :/
(12.02.2005, 15:29)
Andy
Da sie gdzies obejrzec serie probna...? :/
(12.02.2005, 15:28)
sebastian błaszczyk
eeeeee tam wygraj± Niemcy Schmitt skoczy
(12.02.2005, 15:05)
Gosiak
Stawiam na Austrie...i mam nadzieje ze ta wygrana Hautamaekiego to przypadek:)...i warunki dzis na skoczni beda lepsze
(12.02.2005, 14:28)
agniecha
Austria musi dzisiaj wygrać!!! Trzymam za nich kciuki !!! AUT 4ever!!! :*:*:*:*
(12.02.2005, 14:25)
majk optymista
Austria i Niemcy poza zasiegiem. Jesli Adam sie poprawi a reszta bedzie na wczorajszym poziomie to moze powalczymy o 4 a nawet 3 miejsce, bowiem inne ekipy nie blysnely wczoraj. Nie wiem czemu Czesi zrezygnowali.
(12.02.2005, 14:19)
szwedka
Jeszcze nastanie kiedys taki czas, ze to Polacy beda wygrywac druzynowke, ku rozpaczy finomanek.
(12.02.2005, 14:15)
Slaminka
Oczywi¶cie, że należy się liczyć z Rosjanami, ale oni w pewnym momencie szybko szli (latali) do przodu... wydawało się, że opanuj± trzydziestkę i nagle stanęli w miejscu... dzisiaj pewnie będ± za nami i chyba mimo wszystko Słowenia i (?) uwaga: Finlandia, Norwegia... może Niemcy, a Austriacy to "na pewno"... !
(12.02.2005, 14:15)
Kamil
1. Finlandia
2. Austria
3. Słowenia
4. Polska
5. Japonia
6. Niemcy
7. Norwegia
8. Czechy
9. Włochy
10.Kazachstan

Tak wła¶nie będzie !!!
(12.02.2005, 14:14)
Karolcia:-)
Polska będzie 7 gwarantuję wam!Jeżeli Risto i Jussi będ± skakali tak jak wczoraj to Finowie pierwsi nie będ±!Ale za to może Austria!
(12.02.2005, 13:55)
Velikanka
Trzymam mocno kciuki za DSV Adler. Chłopcy wygracie to :-)
PS. Rohwein nie jest głupi, nie dał na dzi¶ Schorschiego, a dał Stephana. RESPEKT :-)
(12.02.2005, 13:47)
sherman_m4
zdecydowanie wygraj± Austryjacy o drugie miejsce powalcz± NIemcy i Finowie... a Polacy zależy jak będ± skakać maj± szanse na 6 miejsce...
(12.02.2005, 13:10)
simifanka
A ja my¶lę, że wygra Austria, a Polska będzie ósma. Szkoda, że nie ma Szwajcarów, a konkretniej Simiego...
(12.02.2005, 13:00)
Syniu
1. Austria
2. Niemcy
3. Finlandia

6-7. Polska
(12.02.2005, 12:47)
cox twoo
Moim zdaniem to będzie tak : Austria , Finlandia , Niemcy , POLSKA , Słowenia , Norwegia , Włochy , Kazachstan , Japonia , Rosja
(12.02.2005, 12:41)
**2
Ty Robert CECONa ty nie skaczesz?dodaj Azerbejdzan to twoja rodzina poskacze...co CECON nie realne...?
(12.02.2005, 12:40)
malyszo manka
malaysz ale sara taski skorw***** cie wyprzedzil pokasaz mu na co cie stac
(12.02.2005, 12:29)
Roberto CECON
NA M¦ OBERSTDORFIE W DRUŻYNÓWCE BĘDZIE TAK:
1.Australia (Tony Mihelcic i 3 kangury) ŁˇCZNA NOTA: 5678 p.
2.Wielka Brytania (Glynn Pedersen i Eddie the Eagle)
3.Gruzja (Kahakber Tsakadze indywidualnie)
4.Kirgistan (Dmitrij Chwikov indywidualnie)
5.Chiny (Zhandong Tian, Jianxun Wang, Li Yang, Li Chengbo)
6.Dania (Andreas B. Nygaard indywidualnie)
7.Węgry (Peter Tuchai, Denes Pungor, Mate Pungor)
8.Rumunia (Csaba Magdo, Ciprian Ionita, Andrei Belazs, Mihai Damian)
9.Bułgaria (Georgij Zharkow, Emil Ignatov, Ivan Teschauchev, Peter Fantunov)
10.Holandia (Christoph Kreuzer, Boy van Baarle, Nils de Grot, Jeroen Nikkel)
11.Kanada (Gregory Baxter, Dominik Bafia, Stefan Read, Andrew Osatedtz)
12.Słowacja (Martin Mesik, Dusan Orsula, Mihal Psenko, Andrey Kremnicky)
13.Ukraina (Alexander Lasarovich, Igor Boschuk, Voldymir Boyschuk, Vitalij Prokopyuk)
14.Estonia (Jaan Juris, Jens Salumae, Jouko Hein, Tambet Pikkor)
15.Białoru¶ (Maxim Anishimov, Petr Tchadaaev, Dmitrij Afanasienko, Alexander Svietlow)
16.Kazachstan (Asan Tachtachunov, Radik Zhaparov, Ivan Karaulov, Nicolay Karpenko)
17.Szwecja (Johan Erikson, Isaak Grimholm, Jacob Grimholm, Andreas Aren)
18.Włochy (Stefano Chapolino, Marco Beltrame, Giancarlo Adami, Alessio Bologami)
19.Korea Płd. (Hyun-Ki Kim, Yong-Jik Choi, Heng-Chul Choi, Chil-Gu Kang)
20.Stany Zjednoczone (Clint Jones, Brian Welch, Tommy Schwall, Alan Alborn)
21.Francja (Emmanuel Chedal, Nicolas Dessum, Remi Santiago, David Lazzaroni)
22.Polska (Adam Małysz, Marcin Bachleda, Kamil Stoch, Robert Mateja)
23.Szwajcaria (Simon Ammann, Marco Steinauer, Michael Moellinger, Andreas Kuettel)
24.Czechy (Antonin Hajek, Jakub Janda, Jan Matura, Jan Mazoch)
25.Słowenia (Rok Benkovic, Jernej Damjan, Jure Bogataj, Primoz Peterka)
26.Japonia (Noriaki Kasai, Daiki Ito, Kazuyosi Funaki, Akira Higashi)
27.Rosja (Dmitrij Vasiliev, Dmitrij Ipatov, Ildar Fatkulin, Denis Kornilov)
28.Niemcy (Georg Spaeth, Michael Uhrmann, Michael Neumayer, Stephan Hocke)
29.Norwegia (Roar Ljoekelsoey, Lars Bystoel, Henning Stensrud, Sigurd Pettersen)
30.Finlandia (Janne Ahonen, Matti Hautamaeki, Tami Kiuru, Risto Jussilainen)
31.Austria (Wolfgang Loitzl, Martin Hoellwarth, Andreas Widhoelzl, Thomas Morgenstern)

I co wy na to? Bo bardziej realnej klasyfikacji nie wymy¶lę :)
(12.02.2005, 12:22)
Jasiu ¦mietana
Polska moze byc na podium bo Słowenia - słaba Wlochy i Kazachstan - jeszcze bardziej slab niemcy bez niektorych zawodnikow tylko Urman skacze dobrze - norweia bardzo oslabiona! i reszta slabsza oprocz Finlandi i Austri
(12.02.2005, 12:15)
Kamil
Spokojnie...Polska ekipa zajmie miejsce 5-6 dużo będzie zależeć od postwy Mateusza,je¶li Kamil powtórzy wczorajsze wyniki,Adamowi lepiej powieje niż wczoraj,Bachleda będzie na poziomie na bank 5-6...a kto wie może co¶ więcej choć to na stan obecny może za duży optymizm ale nie po to kibicujemy i czekamy żeby życzyć im żle...Pozdrowienia dla wszystkich prawdziwychn kibiców skoków a reszta bez komentarza...
(12.02.2005, 12:12)
norka
a co wy macie takie negatywne nastawienie?Może jednak wygramy z Norwegi±?Lobben niby wygrał w COC, ale to nie Ljokelsoey..a je¶li Stoch skoczy tak jak wczoraj to nie powinno być żle..
(12.02.2005, 12:07)
dex
1.FINLANDIA 2 Niemcy 3 austria 4 - 5 polska lub slowenia 6 norwegia7japonia 8 rosja i dalej wloch i kazach
(12.02.2005, 12:05)
Karolcia:-)
No Polsko!Przykro Mi ale czeka was 8 miejsce!Zreszt± jak zwykle ale cóż długo jeszcze tak będzie......!Finowie życzę im jak najsłabszego miejsca ale wiem,że będ± wysoko
(12.02.2005, 11:39)
DOMY¦LAJCIE SIĘ KTO
TO BĘDZIE WYGLˇDAŁO TAK
1. AUSTRIA
2. FINLANDIA
3. NIEMCY
4. SŁOWENIA
5. ROSJA
6. JAPONIA
7. NORWEGIA
8. POLSKA
9. KAZACHSTAN
10. WŁOCHY
(12.02.2005, 11:32)
DOMY¦LAJCIE SIĘ KTO
BOŻE MARZYCIELE POLSKA NIGDY NIE WYGRA Z ROSJˇ PRZENIGDY!!! KORNILOV, VASSILEV SKACZˇ BARDZO DOBRZE IPATOV TEŻ SKACZE NIE¬LE. POLSKA PIˇTA? BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
(12.02.2005, 11:29)
Prymka
1-Austria 2-Finlandia 3-Słowenia 8-Polska
(12.02.2005, 11:28)
*******
polska zajmie miejsce 4-5
(12.02.2005, 11:26)
DUPLEJ
NORWEGIA MA PRZE SKŁAD:P POLSKA NAWET POWINNA Z NIMI WYGRAC:P
(12.02.2005, 11:07)
finomanka
FINIˇTKA DO BOJU !!! Wskoczcie na piersze miejsce !!!
(12.02.2005, 10:54)
SoNy
Najlepszym komentatorem skoków według mnie jest Krzysztof Miklas :) pozdro dla niego
(12.02.2005, 10:38)
Apolinary
Jeszcze raz proponuję wprowadzić pkty do regulaminu rankingu n/skoczków za nieoficjaln± punktację indywidualn± w konkursie drużynowym P¦.
(12.02.2005, 10:38)
Henio
Wygrać z 4-t± drużyn± Horwegii to żaden sukces
(12.02.2005, 10:17)
WwO
no Polacy maja szanse na 6 ! norwegowie nie maja az tak mocnego składu! no a to co wczoraj zrobił Kamil to wielki ukłon dla niego! no fajnie ze na mistrzostwa skacze dobrze :P
(12.02.2005, 10:15)
suomi88
Finowie maj± także szansę o ile Risto Jussilainen przypomni sobie jak skakał jeszcze jaki¶ tydzień temu :) A może by tak Finowie i Austriacy razem zwyciężyli :)
(12.02.2005, 09:05)
Agusia
Do Voitec: je¶li my¶lisz,że Schmitt się wypalił to się grubo mylisz! On się nie poddał jak np. Hannawald (bez obrazy dla fanów),ale nadal próbuje i jak widzisz w kwalifikacjach i na treningu szło Mu dobrze. Fakt, że w zawodach wypadł słabiutko,ale pod uwagę trzeba wzi±¶ć, że karty rozdawał wiatr i gdyby nie to,to nawet Małysz znalazłby się na podium...
(12.02.2005, 07:27)
mr.malkontent
kazde miejsce powyzej osmego bedzie zmazaniem plamy z Willingen
(12.02.2005, 06:57)
marmi
@autor: ja w kwestii formalnej :)
Włosi i Kazachowie maj± za dużo punktów bo nie wejd± do II serii... A ogólnie to róznice jednak małe, w rzeczywisto¶ci różnica między 1. a 8. drużyn± to zwykle znacznie ponad 100pkt.
(12.02.2005, 01:34)
.
Niemcy wygraja ale chyba na fujarze.Austria na najwyzwszym podium!! za nimi FInlandia a 3-cie Niemcy.Szczę¶cie Niemców sie wyczerpało w Willingen w loteryjnym konkursie rozgrywanym na siłe.Przez to stracili Herra.Dlatego serdecznie zycze jutro zwycięstwa Austriakom.
(11.02.2005, 23:33)
Dexter
@agniecha
Igor Medved byl na Uniwersjadzie, byl na Mistrzostwach Slowenii, ale zajmowal pozycje baaaardzo odlegle. Sam sie zastanawiam, czy wróci jeszcze do formy z sezonu 2000/2001. Pozdrawiam
(11.02.2005, 23:32)
Voitec
Schmitt jest....ze tak poweim wypalony.....:D:D Niech żyje nam Kamil...w spokoju.......zeby dziennikarze nie robili szumu wokol tego wyniku tak jak to bylo z Rutkowskim (powinien potrenowac)......a myslę jeszcze, że Marcin Bachleda moze skakc duzo dalej.....a Robert zeby wrocil do wysokiej dyspozycji z poczadku TCS....to bedzie SUPER:D:D.....moze Polacy bed± w pi±tce w drużynówce:D:D
(11.02.2005, 23:28)
agniecha
mam pytanko : wie kto¶ może co się dzieje z Igorem Medvedem?? tak jako¶ nagle znikn±ł jaki¶ czas temu :( je¶li kto¶ wie to pro¶ba niech tu napisze. z góry wielkie THX
pozdrooofka:*
(11.02.2005, 23:28)
spiderman
Do redakcji!
Wpiszcie rekord skoczni w Pragelato, który wynosi 140.5m i należy oprócz małysza, także do Austriaka Michaela Grubera.
(11.02.2005, 23:07)
Misia
Mmm... No może i Austriacy nie zwycięż± chociaż je¶li wzi±ć pod uwagę, że maj± w drużynie Morgiego, Widhoelzla i Hoellwartha to zdecydowanie s± najsilniejsi "na papierze" (3 skoczków w czołowej siódemce P¦). Ale jakbym miała obstawiać kogo¶ innego to wskazałabym Finow, chociaż Jussilainen musiałby skakać znacznie lepiej niż dzi¶. Niemcy?? Nie zaryzykowałabym, chociaż liczę na przebudzenie Martina. To absolutny mistrz.
(11.02.2005, 22:29)
Piotr
@Misia
Austriacy stan± na podium, lecz nie na najwyższym jego stopniu. Jutro zdecydowanie wygraj± Niemcy. Powinien przebudzić się Martin Schmitt, dzisiaj miał troche pecha. Oprócz Niemców i Austriaków na podium powinni znaleĽć się Finowie. Polska jak dobrze pójdzie będzie 4, a jak żle nawet 8. Wszystko zależy od równej formy naszych reprezentantów szczególnie Rutka i diabełka, bo Stoch jest w ¶wietnej formie.Powinni¶my z optymizmem patrzeć na jutrzejsze skoki. Powinno być dobrze.

P.S Pan redaktor Szaranowicz powinien przed każdym konkursem poćwiczyć wymowe nazwisk szczególnie fińskich. NIe mówi się Hautamaki tylko Hautameki, nie Lippi tylko Lappi. To tylko niektóre gafy Szarańczy, ale pomimo wszyskiego jest on najlepszym komentatorem skoków narciarskich w Polsce.
(11.02.2005, 22:11)
Andy
To nie jest na ten temat, ale mnie zaciekawiło. Czę¶ć tematu o dzisiejszych zawodach na eurosport.com... :
"One worries for the Olympics if Zakapone/Sapporo-style crowds cannot be attracted to view the events.
Czy im chodziło o Zakopane? :/ Nie potrafi± nawet poprawnie napisać nazwy miejscowo¶ci? :/

(11.02.2005, 22:08)
Stawy
@Misia: jedni oddali 6, inni 5 a jeszcze inni 3. Wyliczałem ¶redni± skoku.
(11.02.2005, 22:03)
norka
@Misia
Może i bed±, ale Finom szans bym nie odbierała..
(11.02.2005, 22:01)
Misia
Jak to na podstawie 6 skoków?? Mmm... Czego¶ tu nie rozumiem. Więc jak podliczyli Austriaków skoro Morgi nie startował wczoraj w treningach, a w¶ród Niemców Schmitt dzisiaj nie wszedł do "30"?? Według mnie i tak Austriacy będ± bezkonkurencyjni!!!
(11.02.2005, 21:58)
Dexter
@andbal
Co prawda Takanobu wszedl, ale zabraklo mu az 12 punktów do 50 pozycji w WRL :((( Ciesze sie, ze Aaraas, Chiapolino wywalczyli pierwsze w karierze punkty.
(11.02.2005, 21:55)
Stanley
Obstawiam fuksa Adlerom, a niech im będzie za upadek Alexa.
Pointner boys mog± polec tak dla przykładu.
Wgraj± i tak najlepsi. :)
(11.02.2005, 21:52)
andbal
@Dexter
Nie udało mi się dzisiaj z Bardalem.
(11.02.2005, 21:46)
babus
wg mnie to wygraja bez problemu Austriacy ale jak to bywa w skokach pewnie nie bedzie tak jak ja chce......................