odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
05.12.2021, godz. 07:30
Zhangjiakou/Pekin HS-140
CoC

Dobre wie¶ci napłynęły w pi±tkowe póĽne popołudnie z Pragelato. Trzech Polaków zdobyło dzi¶ punkty w konkursie P¦. Najmłodszy z nich - zaj±ł najwyższ± pozycję. Kamil Stoch zadziwił wszystkich swoim dzisiejszym występem. Młody skoczek, dla którego był to pierwszy zagraniczny konkurs Pucharu ¦wiata pokonał nawet Adama Małysza, co jak sam mówi jest "niesamowitym uczuciem".

"Nigdy się nie spodziewałem tego. Ani dzisiaj, a nie że uda mi sie to osi±gn±ć w najbliższej przyszło¶ci" - dodaje Kamil. Dwa równe skoki - na odległo¶ć 118,5 i 121,5 metra dały mu ostatecznie siódme miejsce. Zdobył pierwsze punkty P¦ w tym sezonie - zaczynaj±c od wysokiego pułapu i zapisuj±c na swoim koncie 36 punktów. Niespełna 18-letni Zakopiańczyk nie ukrywał zadowolenia po swojej drugiej próbie: "Bardzo się cieszę z tego, że udało mi się w ogóle zdobyć punkty na tej skoczni. To bardzo dobrze rokuje przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi".

Adam Małysz nie skakał tak dobrze jak wczoraj, kiedy to ustanowił rekord skoczni Trampolino a Monte. Apoloniusz Tajner ocenia występ Adama jako "wypadek przy pracy". 122 i 117,5 metra dały zawodnikowi z Wisły dziewi±t± lokatę.

Również pierwsze punkty w sezonie zdobył Marcin Bachleda, który zaj±ł 28. miejsce. "O to mi chodzilo, żeby zdobyć pierwsze punkty przed M¦. Na pewno to mnie trochę zmobilizuje, że stać mnie na wej¶cie do trzydziestki." - wyja¶niał Bachleda.
Reprezentant Polski oddał przeciętne skoki 111,5 i 104,5 metra, jednak w obliczu zmiennych warunków atmosferycznych oraz słabszych skoków rywali zakwalifikował się do finałowej rundy. Oto jak ocenia drugi skok popularny "Diabełek": "Mi się wydawało, że troszkę minimalnie za bardzo do przodu. Ale skok był niezły. Tylko wiatr wieje z tyłu".

W konkursie startował również Mateusz Rutkowski, jednak skok 103,5 metrów pozwolił M¦ Juniorów na zajęcie tylko 43. miejsca. Rutek nadal pozostaje bez punktów w tegorocznej edycji Pucharu ¦wiata.

Jutro konkurs drużynowy. W perspektywie trzech punktuj±cych dzi¶ skoczków liczymy, iż polska drużyna wypadnie o wiele lepiej niż w pierwszej drużynówce tego sezonu w Willingen (gdzie biało-czerwoni zajęli wręcz kompromituj±ce 10. miejsce). Pozostaje trzymać kciuki za dobry występ i równe skoki wszystkich naszych zawodników.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Karolcia:-)
biedronka<masz rację wszyscy potępiaj± Adama za to,że przegrał ze Stochem-a przecież Stoch też może dobrze skakać!nie?
(12.02.2005, 13:49)
biedronka
do Marka :)
do mr. malkontenta, moze nie ma , ale byl SZCZERZE zdziwiony, ze wygral z Adamem, bo w koncu ktos taki jak Kamil Stoch docenia, ze wygral z MISTRZEM :)
(12.02.2005, 13:29)
Karolcia:-)
Polska nie ma szans jedynie 8 miejsce!
(12.02.2005, 11:46)
mr.malkontent
za duze oczekiwania w stosunku do druzyny
moim zdaniem poprawa poprzedniego wyniku (zakladam ze wystartuje mniej wiecej tyle samo druzyn) juz bedzie powodem do zadowolenia

a co do wypowiedzi Kamila nt. Adama - odnioslem wrazenie, ze odpowiedz ta byla wymuszona, bowiem Kamil przez chwile zastanawial sie, zanim jej udzielil, co nie mialo miejsca przy pytaniu o ocene swojego wystepu, co jedynie moim zdaniem swiadczy o tym, ze ten chlopak nie ma zadnego kompleksu mistrza - i bardzo dobrze !
(12.02.2005, 06:43)
Marek
No, biedroneczko, ulżyło mi na sercu, cała prawda o polskich skokach. To dobrze że s± jeszcze tacy kibice jak Ty.
(12.02.2005, 00:14)
luki
Stoch Brawo !!!Kamil naprawde skacze dobrze caly sezon ale nikt nie spodziewal sie takiego wyniku!!!A co sie stalo w broetteroede ze nie bylo treningu?Tam Startuje najlepsza nasza czworka poza tymi co sa w pregelato.
(11.02.2005, 23:51)
biedronka
fanka 18,tak to dzien Kuttina, ale tak naprawde to dzieki GENIUSZOWI Adama Malysza, on swoimi fenomenalnymi sezonami zasial ziarno, ktore powoli ale jednak zaczyna kielkowac!
Adam zrobil wiecej dla skokow w Polsce niz potrafimy sobie to wyobrazic. Dzis- historia zatoczyla kolo!
(11.02.2005, 23:05)
DUPLEJ
ŁEEEE STOCH PRZE DOBRY...SZACUNECZEK!!!
(11.02.2005, 22:22)
Karolcia:-)
Trzymam kciuki za Polsk± reprezentację ale niewieże,że........ojjjjjjjjj! Ja wiem o stanie zdrowia Ja¶ka!
(11.02.2005, 20:41)
Dexter
@DARK ANGEL
Tez to zauwazylem. Nie plecie przynajmniej trzy po trzy. Jeszcze troche sie podszkoli i nie bedzie zle :)
(11.02.2005, 19:39)
s
Ale jaki Bachela zadowolony że oddał dobre skoki .
(11.02.2005, 19:37)
adalbert
faktycznie chlopak wyglada na ulozonego. umial udpowiedziec z sensem przed kamera. chcialbym zeby sie ladnie rozwinal. ma predyspozycje zeby byc konkretnym skoczkiem :)
(11.02.2005, 19:32)
DARK ANGEL
¶wietnie zaprezentował się Kamil!!:+))ALE CO NAJWAŻNIEJSZE KOLE¦ UMIE SIĘ WYPOWIEDZIEĆ NIE TO CO RUTKOWSKI!!!ALE CO TAM SZARANOWICZ I TAK WSZYSTKO POBIŁ"HAMA,HAŁMA,HAŁMAEKI !!!BUAHHAHAHAHAHAHAHHA:+
)))))
(11.02.2005, 19:17)
finomanka
nieĽle kamil!!! nigdy nie my¶lałam...ze stoch moze przeskoczy cmałysza...WOW!!
(11.02.2005, 19:15)
Rainbow
Adam powinien odpuscic sobie Italie i wyleczyc sie porzadnie .
Czy ktos cos wie o stanie zdrowia Janne ?
(11.02.2005, 19:09)
moozykanth
Don kamillo dał czadu i dobrze!!!oby tak dalej a Adam miał troche pecha.
(11.02.2005, 19:00)
fanka 18
wreszcie widac efekty pracy Kuttina:)!!!
(11.02.2005, 18:41)
*iskierka*
Zaskoczˇ?? MaM Takˇ NadziejĘ
(11.02.2005, 18:40)
Braveheart
Ciekawe, co to jest ta "Polakia" ;)

TRZYAM KCIUKI JUTRO!!!
(11.02.2005, 18:37)
adalbert
to startujemy jutro w druzynowym?!? wydawalo mi sie ze Kuttin mowil ze nie wystawiamy druzyny w sobote :/ w sumie po takim wystepie Stocha,, majac zawsze swietnego Malysza jest szansa na niezle miejsce wiec warto by bylo skakac :)
(11.02.2005, 18:36)
natalia
dobra postawa kamila!!!11