Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Już w przyszły weekend skoczkowie będ± rywalizować o medale Mistrzostw ¦wiata w Oberstdorfie. Najprawdopodobniej w konkursach M¦ zabraknie Andreasa Goldbergera. Trener reprezentacji Austrii, Alexander Pointner poinformował, iż Goldi ma nikłe szanse na powołanie do reprezentacji.

"Andiemu będzie ciężko powalczyć o tytuł w jego przypuszczalnie ostatnim sezonie. Ale może wykorzysta jeszcze mał± szansę w Turynie" - mówił austriacki szkoleniowiec.

Pewni powołania do drużyny Austrii s± Martin Hoellwarth (3. w klasyfikacji P¦), Thomas Morgenstern (6.) oraz Andreas Widhoelzl (7.). Kwestia czwartego miejsca rozstrzygnie się najprawdopodobniej między Wolfgangiem Loitzlem, a Florianem Lieglem. Ostateczny skład reprezentacji Austrii poznamy po zawodach w Pragelato.

Najlepsz± lokatę Goldberger zaj±ł w tym sezonie w drugim konkursie w Trondheim, gdzie był 12. Ł±cznie dziesięć razy punktował, co daje mu obecnie 34. miejsce w klasyfikacji generalnej P¦. Podczas startów na Mistrzostwach ¦wiata Austriak najlepiej wypadł w 1993 roku w Falun i dwa lata póĽniej w Thunder Bay, gdzie zdobywał srebrny medal.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Dexter
Dzieki za korekte :)))
(12.02.2005, 20:54)
Olina
Bez Goldiego nie ma skoków!!! Fakt, że nie skacze najlepiej ale ja bez niego nie wyobrażam sobie konkursów P¦. Mój biedny, kochany Andi!!!(:
(11.02.2005, 22:27)
Gosia
Zawsze to Goldi budował wspaniał± atmosfere szkoda ze zabraknie go na tych Mistrzostwach ¦wiata ale sadze ze decyzja trenera jest słyuszna!!! Goldiemu ten sezon nie sprzyja!! Ja głosuje na Golsiego!! Ale to ze napisała¶/e¶ tam Thomas Morgenstern ??;/ na niego też oddaje głos ale negatywny. Pozdrawima wszystkich :-)!!! Goldi jest super : )
(11.02.2005, 19:22)
GoldiFanka
lubie Alexa Pointnera ale niech idzie lepiej spac :) a Goldi niech jedzie na M¦:):):):):) a skoków bez Goldusia sobie nie wyobrazam :(:(:(:(
(11.02.2005, 17:35)
mmm_krakow
@someone
I liczę że jednemu i drugiemu pomachamy po tym sezonie na "Do widzenia"...
Good bye Toni
Good bye Alex
Hehehe
(11.02.2005, 15:11)
mmm_krakow
@someone
A przecież Pointner to pupilek Innauera, więc czego się spodziewasz? ;)
Mam tylko nadzieję na powtórkę z Salt Lake City w Oberstdorfie ;)
(11.02.2005, 15:09)
someone
Fakt ze Goldi nie ma formy.Ale osobę Liegla uważam za niewla¶ciw±, znów się "biedaczek" wywali w drużynówce,a dobra pozycja w co tu duzo mowic loteryjnym konkursie w Japonii nie swiadczy wcale o jego dobrej dyspozycji.Oby Goldi pokazal dzis Pointnerowi jak bardzo sie myli.Coz sie dziwic ze Pointner skresla Goldiego od samego poczatku sezonu, w koncu to niemal to samo jakby trenerem był Innauer.
(11.02.2005, 15:03)
Jasiek
Co?Harada jest taki stary? "Spiderman"ma racje, ze Goldi slabo skacze.
(11.02.2005, 14:50)
Jasiek
Co?Harada jest taki stary? "Spiderman"ma racje, ze Goldi slabo skacze.
(11.02.2005, 14:50)
Jasiek
Ciekawe, kto bedzie mial 4 miejsce:Liegl, czy Loizl. Moim zdaniem to bedzie Loizl. "Chiquita"ma racje:biedni Goldi (ale i tak slabo skacze)...
(11.02.2005, 14:48)
spiderman
Ja bym nie wysyłał Goldiego na M¦ w Oberstdorfie bo niestety nie ma formy. Co nie nzaczy, że po sezonie ma zakończyć karierę. Niech skacze tak jak Harada maj±c 37 lat.
(11.02.2005, 14:31)
mmm_krakow
@Dexter
Teoretycznie powinien Pointner machac chor±giewk±. Ale równie dobrze mógł być ich drugi trener, lub tak jak napisałam poniżej - nawet ich fizjoterapeuta.
Nawiasem mówi±c raz ich fizjoterapeuta potem oceniał skoki dla skispringen :)
(11.02.2005, 14:27)
mmm_krakow
@spiderman
Może byłaby wtedy szansa na medale, hehe
Bo tak to czarno widzę ;)))))))))
A teraz na temat :>
Pointner mógłby się nie wygłupiac z gadk±, że daje Goldiemu szanse awansu do ekipy na Mistrzostwa wła¶nie w Pragelato. Zwłaszcza że już w Zakopcu było widac, że Goldi traci formę.
(11.02.2005, 14:25)
Dexter
@mmm_krakow
Wlasnie nie chodzi mi o kombinacje, tylko o wczorajsze quali. Mniej wiecej jeszcze kojarze z wygladu Andiego Feldera i wiem, ze uczy skakac kombinatorów. Pozdrawiam
(11.02.2005, 14:23)
Michał Kostarski
No Nie Dobrze Goldi Kibicuie Moja Mama
(11.02.2005, 14:17)
spiderman
No to niech Austriacy na M¦ w Oberstdorfie do konkursu skoków wezm± austriackich kombinatorów norweskich. David Zauner i Gruber już w Pragelato polecieli na 140.5m.
(11.02.2005, 14:14)
mmm_krakow
@Dexter
Skoków nie ogl±dałam, bo nie mam Eurosportu ;)
Ale już parę razy było, że na treningu i kwalifikacjach austriackich skoczków puszczał ich fizjoterapeuta - tak, tak to nie żart ;)
(11.02.2005, 14:13)
mmm_krakow
@sir_skinner
Z tego co pokazali w TVP mam wrażenie, że ta skocznia ma "efekt katapulty", idealne trafienie w próg kończy się zgłoszeniem wieży awaryjnego l±dowania na trybunach, hehe
Lub skracanie skoku - to co pokazał wczoraj Adam.
(11.02.2005, 14:10)
mmm_krakow
@Dexter:
Nie ogl±dałam wczorajszego kombi, ale skakać ich uczy Andreas Felder :) Więc to chyba jego widziałe¶ ;)
(11.02.2005, 14:08)
Laura
DEX my¶lę,że najsypatyczniejszy jest bez w±tpienia Goldi.Tuż po nim jest Schmitt,a trzeci Risto.Małysz jest daaaaaaaaaleko za nimi.
(11.02.2005, 14:07)
Laura
Goldi powinien pojechać na M¦.To mu się należy.To cudowny mężczyzna i wspaniały skoczek!!!Bez Goldiego nie będzie już tak samo.Poitner do domu!!!Goldi na M¦!!!
(11.02.2005, 14:05)
sir_skiner
mmm_krakow, spokojnie, Adam wczoraj nie walczyl o odleglosc, spadl z wysoka az go wgniotlo w podloze, mial spory wiatr wiatr w plecy w koncowej fazie lotu, itd.
z tym, ze tam niewiele metrow mozna dolozyc, moze do 5m bo potem jest zupelnie plasko - nie kumam, taki dziwny profil, niby wysoki prog i szybki robieg, a zeskok jakis taki... mizerny... sam nie wiem. no, ale to wlosi budowali, jak fiata chinquochento ;p
(11.02.2005, 13:45)
dex
JEST SERIA PROBNA O 14.15 (chyba ale okolo )a treningowej seri niema!
(11.02.2005, 13:37)
Joachim
Szkoda mi Goldiego...tak mily czlowiek. Skoki troche straca, kiedy nie bedzie Goldiego:((
(11.02.2005, 13:34)
Dexter
@mmm_krakow
Mam pytanko. Kim jest ten gosciu co wczoraj puszczal Austriaków, wiesz moze?
(11.02.2005, 13:32)
sir_skiner
Pointer ma niezle poczucie humoru, wrecz jak z Monthy Pythona: "Andiemu będzie ciężko powalczyć o tytuł"
przeciez, jemu ciezko jest wejsc do 30tki...
(11.02.2005, 13:30)
michał
ej O której jest ta seria treningowa???
(11.02.2005, 13:28)
mmm_krakow
Jak na razie to trener austriackich kombinaków wyzywa na pojedynek - po raz kolejny dzis padło 140,5 metra, hehehehe Czy austriaccy skoczkowie s± w stanie tyle polecieć??? ;)))))))))))
Szkoda mi Goldiego :(
Pocieszam się jednym, nie będzie Goldiego na M¦ to znowu nie przywioz± medali, hihihihihi ;)))))))
PS - Pointner, lepiej uważaj, bo po sezonie może być mała zamiana... ;)))))))))))))))))))
(11.02.2005, 13:28)
dex
aha..JA NA SHMITA
(11.02.2005, 13:25)
Kamil
O której jest seria treningowa??
(11.02.2005, 13:25)
Kamil
Dex , głosuje na Morgersterna!
(11.02.2005, 13:23)
dex
Kto jest najsympatniejszym zawodnikiem z wymienionych ?
1.Goldberger
2.Małysz
3 Ahonen
4 shmitt
5 Morgenstrem
6. Inny (przy glosowaniu dajcie nazwisko )
(11.02.2005, 13:20)
Dexter
@Pawlak
Osobiscie uwazam, ze Goldi wypadl lepiej na MS w Falun w 1993. Zdobyl srebro na skoczni normalnej i braz na duzej. Pozdrawiam
(11.02.2005, 13:11)
@
Mogliby mu dać szansę, ale je¶li biedaczek tak słabo skacze... Czołowa drużyna ¶wiata musi sobie po prostu poradzić bez niego. Jak dadz± Loitzla, to chłopak może spa¶ć z belki jak w Zakopanem w tamtym roku. No cóż, pozostaje Liegl... A zreszt± kto by nie był, to i tak będzie startował w pierwszej grupie. A ciekawe, kto z drużyny wyst±pi jako ostatni: Morgenstern czy Hoellwarth. Osobi¶cie wolę Morgiego... Ale to zależy od austriackiego trenera. A szkoda.
(11.02.2005, 13:08)
Chiquita
Biedny Goldi...