Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Wczoraj po raz pierwszy na skoczni Trampolino a Monte swoje skoki oddali czołowi skoczkowie ¶wiata. Wybudowany nakładem 46 milionów Euro kompleks skoczni w Pragelato przechodzi próbę przedolimpijsk±. Za rok skoczkowie będ± walczyć tutaj o medale Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Blisko 70 zawodników wzięło w czwartek udział w kwalifikacjach i seriach treningowych. Rekord obiektu, po pierwszym dniu zmagań na nowej skoczni, należy do Adama Małysza. Polak skoczył w rundzie kwalifikacyjnej 140,5 metra.

Rekordzista obiektu opisuje swoje pierwsze wrażenia z pobytu w Pragelato i skoków na obiekcie HS-140: "Skocznia jak skocznia. Bardzo, przynajmniej optycznie, przypomina tę w Lillehammer. I zeskok podobny. Nie mam żadnych przes±dów, kiedy po raz pierwszy przyjeżdżam na jaki¶ obiekt. Skocznia fajna. Wiatry niefajne. Mieszkamy w oddalonym o kilkana¶cie kilometrów Sestriere na wysoko¶ci 2000 m i tam tak nie wieje. Zupełnie nie czuć, że za rok będ± tu igrzyska. To raczej plac budowy".

Większo¶ć skoczków, w tym także Finowie, nie wyraża się entuzjastycznie o włoskim obiekcie: "Ta skocznia nie odpowiada założeniom nowoczesnego obiektu".

Temperatura w Pragelato utrzymuje się dzi¶ w dalszym ci±gu powyżej zera i waha się w granicach 4 st. C. Odbywaj±ca się w godzinach przedpołudniowych seria próbna przed zmaganiami kombinatorów norweskich była kilkakrotnie przerywana. Powodem był chwilami bardzo silny wiatr. Pozostaje mieć nadzieję, że aura nie sparaliżuje rywalizacji skokoczków narciarskich.

O godzinie 15:30 rozpocznie się pierwszy konkurs P¦ w Pragelato. Poprzedzi go seria próbna (pocz±tek o 14:30). Jutro skoczkowie zmierz± się w konkursie drużynowym.

 Lista startowa
 numer i skoczek
  1. Jan Mazoch (Czechy)
  2. Stefano Chiapolino (Włochy)
  3. Marcin Bachleda (Polska)
  4. Robert Kranjec (Słowenia)
  5. Ivan Karaulov (Kazachstan)
  6. Jon Aaraas (Norwegia)
  7. Johan Erikson (Szwecja)
  8. Mateusz Rutkowski (Polska)
  9. Thomas Lobben (Norwegia)
 10.Marco Steinauer (Szwajcaria)
 11.Kamil Stoch (Polska)
 12.Janne Happonen (Finlandia)
 13.Anders Bardal (Norwegia)
 14.Clint Jones (USA)
 15.Dimitri Ipatov (Rosja)
 16.Denis Kornilov (Rosja)
 17.Antonin Hajek (Czechy)
 18.Tsuyoshi Ichinohe (Japonia)
 19.Martin Schmitt (Niemcy)
 20.Maximilian Mechler (Niemcy)
 21.Kimmo Yliriesto (Finlandia)
 22.Takanobu Okabe (Japonia)
 23.Jussi Hautamäki (Finlandia)
 24.Morten Solem (Norwegia)
 25.Jan Matura (Czechy)
 26.Andreas Kofler (Austria)
 27.Primoz Peterka (Słowenia)
 28.Andreas Goldberger (Austria)
 29.Rok Benkovic (Słowenia)
 30.Stephan Hocke (Niemcy)
 31.Tami Kiuru (Finlandia)
 32.Jörg Ritzerfeld (Niemcy)
 33.Florian Liegl (Austria)
 34.Dmitri Vassiliev (Rosja)
 35.Michael Neumayer (Niemcy)
 36.Michael Möllinger (Szwajcaria)
 37.Andreas Küttel (Szwajcaria)
 38.Wolfgang Loitzl (Austria)
 39.Jernej Damjan (Słowenia)
 40.Noriaki Kasai (Japonia)
 41.Risto Jussilainen (Finlandia)
 42.Daiki Ito (Japonia)
 43.Georg Späth (Niemcy)
 44.Michael Uhrmann (Niemcy)
 45.Matti Hautamäki (Finlandia)
 46.Andreas Widhölzl (Austria)
 47.Thomas Morgenstern (Austria)
 48.Jakub Janda (Czechy)
 49.Adam Małysz (Polska)
 50.Martin Höllwarth (Austria)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
georgia_fan
WyraĽnie co¶ sie psuje bo po 90 m skacz±.
(11.02.2005, 14:59)
andbal
Na razie to Golgi przeskoczył i Liegla i Loitzla.
(11.02.2005, 14:57)
georgia_fan
Czy mi sie wydaje czy belke zmienili bo co¶ sie dalekie loty skończyły.
(11.02.2005, 14:57)
andbal
@Dexter
Nie wszystko się podaba. Bardal i Okabe Ok, ale nasi szkoda klawiatury.
(11.02.2005, 14:56)
georgia_fan
No nie jak takie bed± skoki dalej szły to ciekawe gdzie Adasia poniesie !? Zapowiada sie ¶wietny konkurs.
(11.02.2005, 14:51)
georgia_fan
A teraz jak skacze !
(11.02.2005, 14:49)
georgia_fan
A jussiemu w finlandii na zło¶ć zrobili i mu stypendium nie dali
(11.02.2005, 14:49)
Dexter
@andbal
I jak podoba Ci sie?? Bo mi na razie bardzo :PPP
(11.02.2005, 14:48)
Piotr
prawda Okabe się odradza
(11.02.2005, 14:48)
georgia_fan
Okabe potwierdz że im starszy tym lepszy : )
(11.02.2005, 14:47)
Piotr
Okabe 129.5 też ładnie
(11.02.2005, 14:47)
andbal
Żeby tylko Martin w konkursie się nie spalił bo w próbnej ... hoho
(11.02.2005, 14:47)
georgia_fan
Wow! Schmitt 135 ! Zadziwia mnie .
(11.02.2005, 14:47)
Piotr
Nie uwierzycie!!!135 metrów...Martina Schmitta
(11.02.2005, 14:46)
Piotr
Hajek 115.5 metra
(11.02.2005, 14:44)
air show
Stoch słabiutko, ale może on tak skacze; na treningach też miał bardzo słabe skoki, a w kwalifikacjach ¶wietny. Rutkowski i Bachleda 112 m.
(11.02.2005, 14:44)
Piotr
Na onecie też s± skoki!
(11.02.2005, 14:44)
kamilek
Małysz wygra prawda
(11.02.2005, 14:42)
Dexter
Seria próbna jest na live-tickerze na fis-ski.com albo sport.rtl.de
(11.02.2005, 14:41)
Piotr
@spiderman
Gdzie jest ta seria próbna gdyby¶ mógł napisać??
(11.02.2005, 14:40)
Gal Anonim
Chciałbym wnie¶ćsprostowanie do mojego ostatniego komentarza poniewarz Bachleda nie skoczył najgorzej (mimo wszystko nie najlepiej =P )
(11.02.2005, 14:37)
wako
@ Spiderman gdzie ogl±dasz na eurosporcie???
(11.02.2005, 14:36)
Gal Anonim
Polacy nie s± Ľli ale dzisiejszy skok Bachledy na treningu aż mnie odrzucił (dzi¶ jest 11.02.05r) =)
(11.02.2005, 14:35)
sz kr
dalekie skoki sie zapowiadaj±
(11.02.2005, 14:35)
spiderman
Zaczęła się seria próbna. Skakanie rozpocz±ł Czech Jan Mazoch skokiem na 128.5m. NieĽle co nie ?
(11.02.2005, 14:32)
spiderman
Polacy powinni wystartować w konkursie drużynowym w Pragelato. To jest ostatnia szansa wypróbowania swoich sił przed konkursami M¦ w Oberstdorfie.
(11.02.2005, 14:29)
spiderman
A je¶li chodzi o rekord skoczni w Kuusamo to oczywi¶cie rekord oficjalny wynosi 146m i należy do Pettersena (skok oczywi¶cie ustał).
(11.02.2005, 14:27)
georgia_fan
@spiderman
Racja, sorki.
(11.02.2005, 14:27)
Dexter
@georgia_fan
Kitzbuehel?!?!?! Jestes pewien? A moze to ja cos przegapilem... Wiem, ze w przyszlym roku ma byc gotowa nowa skocznia w Kligenthal, ale to jest w Niemczech...
(11.02.2005, 14:27)
spiderman
@georgia_fan
Pomyliłe¶ się, nowa skocznia (K-125) ma być zbudowana w Klingenthalu a nie w Kitzbuehel.
(11.02.2005, 14:25)
air show
Troche sie pomyliłem Małysz 144, ale Pettersen 146 i to powinien być chyba rekord, bo zdaje się, że ten skok ustał
(11.02.2005, 14:22)
Piotr
@air show
Masz całkowit± rację.Nadarza się okazja do poskakania w drużynówce, a my jej nie wykorzystujemy.Wszyscy 4 Polacy w konkursie głównym byłaby sznsa powalczenia o dobre pozycje zwarzywszy że nie ma dużu dobrych zawodników.Szkoda!Ocena dla Kuttina za t± decyzję:1
(11.02.2005, 14:22)
georgia_fan
Z tego co znalazłem na innych portalach wynika że z t± skoczni± jest rzeczywi¶cie co¶ nie tak. Nie tylko Finowie narzekaj±, żal± się też Niemcy,a sam Ada¶ mówi że żadna rewelacja. A tr±bili od roku że będzie kolejny nowoczesny obiekt.....Trzeba chyba będzie poczekać do otwarcia Kitzbuehel.

Ps. CZy kto¶ może wie kiedy otworz± Kitzbuehel i czy wogóle kiedykolwiek wyremontuj± IronWood ?
(11.02.2005, 14:20)
air show
A propos rekordów; wyczytałem na skispringen, że rekord skoczni w Kuusamo wynosi 144,5 m i należy do Ahonena, a przecież wcze¶niej 146 skoczył tam Małysz a Pettersen, zdaje się 147! Te skoki były podczas P¦, więc jak najbardziej się licz±. Czy kto¶ mógłby zaprowadzic wreszcie porz±dek z tymi rekordami?
(11.02.2005, 14:18)
air show
Dziwię się, że nasi nie skacz± w drużynówce, to gdzie maja zdobywac do¶wiadczenia przed M¦? Okazja jest wy¶mienita, wszyscy dosyć dobrze skacz±,nie rozumiem Kuttina.
(11.02.2005, 14:11)
spiderman
Podaję przykład rekordu oficjalnego i nieoficjalnego. Liberec K-120 rekord oficjalny - 139m - Janne Ahonen. Liberec K-120 rekord nieoficjalny - 139m - Thomas Morgenstern i Janne Ahonen. Wiecie już o co chodzi ?
(11.02.2005, 14:09)
spiderman
Tak, ale zależy jak to brać pod uwagę. Rekord oficjalny skoczni może być ustanowiony tylko podczas konkursu skoków P¦ i kwalifikacji w P¦. Ale rekord nieoficjalny skoczni może być ustanowiony podczas każdych zawodów, czy treningu P¦.
(11.02.2005, 14:07)
Piotr
Rekord chyba liczy się tylko skoczków a nie kombinatorów. Czyż nie?
(11.02.2005, 13:58)
Donatello
Według mnie być może jakby Adi Małysz wygrał to byłby trzeci,bo jego wrogiem jest Hoelli,ale trzymam za niego kciuki
(11.02.2005, 13:53)
spiderman
Po tych konkursach w Pragelato rekord skoczni powinien się jeszcze kilka razy zmienić. Powinno się skończyć na około 145 metrach. Zobaczymy. Oby rekord należał do Adama.
(11.02.2005, 13:32)
mmm_krakow
Jako¶ Adasiowi i austriackim kombinakom nie przeszkadza daleko skakać, hehehe
dobry skoczek + dobry trener = ... :)))))))))))))
(11.02.2005, 13:32)
spiderman
Rekord Małysza wyrównał dzisiaj podczas skoków do kombinacji norweskiej Austriak Michael Gruber , który również uzyskał 140.5m.
(11.02.2005, 13:27)
Zły
skocznia Finom nie odpowiada? Czyżby syndrom "słabej baletnicy"?
(11.02.2005, 13:14)
wako
A ja sie cieszę że Adamowi ta skocznia "leży". A inni no co ja poradzę>>>>
(11.02.2005, 13:10)
Clio
>>Większo¶ć skoczków, w tym także Finowie, nie wyraża się entuzjastycznie o włoskim obiekcie: "Ta skocznia nie odpowiada założeniom nowoczesnego obiektu".

nie? a Walter twierdzi co¶ zupełnie odwrotnego...

w Pragelato wieje... :( konkurs kombinacji skończyli po 1-ej seriii... ech, oby do wieczora się uspokoiło.
(11.02.2005, 13:04)
wako
Moze która¶ stacja będzie transmitować serię próbn±?
(11.02.2005, 12:58)
ADAM fan
Włochy to ulubiony kraj Adama (przynajmniej je¶li spojrzeć na jego wyniki w Predazzo):
sezon 2001/2002 - dwa zwycięstwa w P¦
sezon 2002/2003 - tak, tak to wła¶nie dwa złote medale M¦
LGP 2004 - wygrana w Predazzo
i teraz najdalszy skok w kwalifikacjach na dzień dobry

ADAM królem Włoch!!!
(11.02.2005, 12:57)
frytka
Jest może transmisja na RTL bo oni zaczeliby wcze¶niej niż nasi??? Eurosportu nie mam!
(11.02.2005, 12:55)
andbal
Po wej¶ciu Bardala do 50 -tki byłby układ:
Norwegia - 10
Austria 8
Niemcy 7
Finlandia 6
Słowenia 6
Japonia 5
Szwjcaria 3
Polska i Czechy po 2
Rosja 1
(11.02.2005, 12:53)
Piotr
My¶lę, że we Włoszech wygra Adam Małysz. W walce o czołowe pozycje walczyć z nim będ± Martin Hoelwarth i Jakub Janda.Mam nadzieje, że Kamil Stoch zdobędzie pierwsze punkty pucharu ¶wiata w karierze.Jest w wy¶mienitej formie< ale nasi pozostali reprezentanci też wczoraj dobrze skakali.Tylko szkoda, że w sobotę nie wystawimy drużyny. Był by to dobry sprawdzian przed M¦:P
(11.02.2005, 12:49)
Pawlak
@Maly
seria probna odbedzie sie dopiero o 14:30
(11.02.2005, 12:42)
Kamil
Bardal gooooooooo!!!
(11.02.2005, 12:41)
Kamil
O której jest seria próbna??
(11.02.2005, 12:41)
Dexter
@andbal
Bardzo jestes enigmatyczny ;)))
(11.02.2005, 12:40)
Mały
Czy kto¶ zna wyniki przedpołudniowej serii próbnej?
(11.02.2005, 12:36)
Henio
@Andbal,Dexter
Ja my¶lę że Bardala i okabę pogodzi Kimmo Yliriesto i on wejdzie do 50-tki
(11.02.2005, 12:30)
andbal
@Dexter
Tak prawdę to kibicuję pewnej reprezentacji która po V periodzie miałaby limit 7.
(11.02.2005, 12:29)
MARCO
Jak zwykle wlosi, dwie lewe rece ;)
(11.02.2005, 12:17)
Dexter
@andbal
Czy twój nick zwiazany jest ze skoczkiem, któremu sympatyzujesz? ;))) Ja kibicuje oczywiscie naszym i Takanobu Okabe tez zeby wszedl do 50 WRL. Czeka go ciezsze zadanie od Andersa, ale jest w stanie podolac. Pozdrawiam
(11.02.2005, 12:00)
andbal
Trzymam kciuki za naszymi i Bardalem. Musi dzisiaj zdobyć 20 te lub lepsze miejsce i wpada do 50 -tki WRL. Liczę na niego bo dzi¶ ostatni konkurs V peirodu.
(11.02.2005, 11:54)