Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

W ten weekend, oprócz ostatnich zawodów P¦ przed Mistrzostwami ¦wiata w Oberstdorfie, odbęd± się zawody Pucharu Kontynentalnego. 12 i 13 lutego zawodnicy rywalizować będ± na skoczni Grosse Inselsberg (K-98) w niemieckim Brotterode.

Do Niemiec pojechało czterech naszych reprezentantów w składzie: Piotr Żyła, Wojciech Skupień, Rafał ¦liż i Krystian Długopolski.

Jak podaj± organizatorzy w zawodach zabraknie kilku ekip m.in.: Japonii, USA, Włoch, Białorusi, Holandii, Estonii, Kazachstanu, Słowacji i Szwajcarii.

Do faworytów należ± jak zwykle Austriacy. Powalczyć z nimi mog± Słoweńcy i zawodnicy gospodarzy. Do¶ć okrojone składy zaprezentowali Skandynawowie. W Brotterode zobaczymy tylko 4 Finów: Huczkowski, Hakola, Ikonen, Keituri, i 6 - mało znanych - Norwegów: Hilde, Roensen, Sorsell, Stig, Stjernen, Blikeng. Gospodarze wystawi± aż 18 osobowy skład. Najbardziej utytułowanym skoczkiem będzie Ferdinand Bader (5 miejsce w P¦ w Sapporo).

Nie wszystkie składy s± oficjalne i mog± się zmienić.

Program zawodów:
Pi±tek, 11 lutego 2005
11:00 - oficjalny trening

Sobota, 12 lutego 2005
11:00 - seria próbna
13:00 - konkurs

Niedziela, 13 lutego
11:00 - seria próbna
12:30 - konkurs

WSTĘPNE składy na CoC w Brotterode
NIEMCY
(niektórzy zgłoszeni tylko do treningów)
Ferdinand Bader
Christian Bruder
Julian Musiol
Mario Kürschner
Andreas Wank
Hans Petrat
Marc Krauspenhaar
Stefan Pieper
Daniel Klausmann
Erik Simon
Severin Freund
Thomas Krause
Bernd Heinzmann
Manuel Schill
Roland Sterl
Erik Pößler
Nico Faller
Christoph Zornig
Veith Glaser
Geiselmeyer
AUSTRIA Stefan Thurnbichler
Manuel Fettner
Stefan Becker
Christoph Strickner
Mathias Hafele
Stefan Rammerstorfer
Bastian Kaltenböck
Stefan Kaiser
FINLANDIA Herman Huczkowski
Lauri Hakola
Joonas Ikonen
Kalle Keituri
NORWEGIA Tom Hilde
Alte Pedersen Rønsen
Kim Rene Elverum Sorsell
Sørensen Rud Stig
Andreas Stjernen
Børge Gelein Blikeng
POLSKA Piotr Żyła
Krystian Długopolski
Rafał ¦liż
Wojciech Skupień
SŁOWENIA Rok Urbanc
Bine Zupan
Primoz Pikl
Gorazd Robnik
Jure Radelj
Damjan Fras
Jaka Oblak
b.d.
ROSJA Alexei Silaev
Ilia Rosliakov
Robert Fatkullin
Pavel Karelin
CZECHY Martin Cikl
Lukas Hlava
Roman Koudelka
Tomas Kyncl
FRANCJA Vincent Descombes
Damien Maitre
Benjamin Bourqui
Mathias Bourdel
UKRAINA Aleksander Lazarovich
Volodymyr Boschuk
CHINY Yang Li
Zhandong Tian
Chengbo Li
Jianxun Wang
RUMUNIA Andrei Balazs
Ciprian Ionita
Iancu Tambaloiu
Mihai Damian
KOREA PD. Heung Chul Choi
Yong Jik Choi
Hyun Ki Kim
Chil Gu Kang
BUŁGARIA Petar Fartunov
Vladimir Zografski
Ivan Tchavschev
KANADA Gregory Baxter
Michael Nell
Dominik Bafia
Stefan Read
Graema Gorham
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
galli
Skupień na M¦ !!! Za Rurkowskiego albo Bachledę!
(12.02.2005, 10:58)
spiderman
Czy będzie relacja video na stronie FIS-u z tego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Brotterode ???
(11.02.2005, 13:40)
pelo
Wydaje mi się, że spo¶ród tych wszystkich skoczków na li¶cie startowej Skupień jest najbardziej utytułowany i do¶wiadczony.
(11.02.2005, 13:21)
Henio
Na 85-ciu Skupień ma 6-ty nr startowy -to mu nie pomoże w uzyskaniu dobrego wyniku?
(11.02.2005, 12:43)
borsuk
Niespodziankę mog± sprawić Koreańczycy, bo forma u nich idzie w górę. Fajnie, że wreszcie jakie¶ nowe twarze pojawiły się w ekipie norweskiej.
(11.02.2005, 09:24)
andbal
@Henio
Je¶li będzie tak jak piszesz to nikt go nie będzie żałował, że nie pojechał na M¦.
(11.02.2005, 08:13)
Henio
@Andbal
Wojtek jak wejdzie do 30-tki t0 nie będzie żle.
Pierwsz± 10-tkę to niestety ale może tylko Piotrek Żyła jak trafi na progu
(11.02.2005, 07:57)
andbal
Trzeci zawodnik MP w PK w Niemczech je¶li go faktycznie wkurzyło to, że nie został wł±czony do reprezentacji na M¦ zdobywa 1 i co najmniej 3 miejsce i Kutin musi zmienić skład na M¦. Faktycznie wczoraj Bachleda w treningach i kwalifikacjach pokazał niewiele. Je¶li to samo pokaże dzi¶ i jutro to zmiana na tym miejscu pod warunkiem powyższych warunków jest chyba realna.
(11.02.2005, 07:48)
andbal
@autor
Ale Niemcy w jednym konkursie mog± wystawić tylko 15 zawodników, o ile dobrze rozumiem regulamin CoC.
(11.02.2005, 07:43)
Henio
Nareszcie pierwsza 9-tka z MP za granić±.
Mam nadzieję, że Dyr.Sportowy PZN już nie będzie w składach mieszał.
Rezerwę na CoC powinni stanowić juniorzy Urbański,Topór i Broda.
II rezerwa to Pochwała ,Hula i Pawlusiak.
Reszta z II iII dziesi±tki MP nie ch przygotowuje się do PK w Zakopanem w marcu.
(11.02.2005, 07:37)
jozek-sibek
Wystawili¶my najlepszych z mistrzostw Polski,3,6,8,i9.Pozostali 1,2,4,5,i7 jad± na M¦ do Niemiec.Długopolski i Sliż do¶ć wysoko s± w rankingu i może zmieszcz± się w 50 i wywalcz± dodadkowe miejsce w PK. Co do wyjazdu do USA to trzeba poczekać.Po odpoczynku może wysłać Urbańskiego-blisko 50.
(11.02.2005, 01:13)
Squeal
@delm±ka: OdpowiedĽ brzmi 4.

A odpowiedĽ na drugie pytanie brzmi - Kanada może wystawić 5 zawodników, ponieważ lista startowa konkursu sobotniego nie musi się pokrywać z t± z niedzieli. Innymi słowy - mog± sobie jednego wymienić. Limit maj± 4, tak jak i nasz kochany kraj.
(10.02.2005, 21:57)
delm±ka
pytanko...Ilu zawodników może wystawic na CoC Polska, a je¶li odpowiedĽ brzmi 4, to dlaczego np Kanada (potęga narciarska) moze 5?
(10.02.2005, 21:10)
spiderman
Czy będzie relacja video z tych konkursów COC w Brotterode ??
(10.02.2005, 21:08)
spiderman
Skocznia w Brotterode ma punkt K-105 a nie K-98 !!!
(10.02.2005, 21:08)
Jasiek
te konkursy
(10.02.2005, 21:04)
Jasiek
Wiecie co? Po co puszczac tylko na treningi zawodnikow, ktorzy nie beda startowali w CoC, mimo ze nie dlugo tam beda?To dziwaczne.
(10.02.2005, 21:02)
VG
Obok Skupnia będzie jeszcze utytułowany Radelj!
(10.02.2005, 19:42)
Prymka
Skład Polaków na dzień dzisiejszy optymalny. Dobrze że nie posłali Pochwały zamiast Żyły. Jako¶ podejrzanie wygl±da mi skład Norwegów. Wiem,że maj± u siebie mistrzostwa,ale...
(10.02.2005, 19:37)
weno
Który z tych skoczków jest bardziej utytułowany od Skupnia? Pytam poważnie... Może Fras?
(10.02.2005, 19:28)
suomi88
Finów tyle samo co Polaków. Trochę dziwne, ale przynajmniej mamy mniej konkurentów :)
(10.02.2005, 19:26)