Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

70 skoczków znalazło się na li¶cie startowej dzisiejszego treningu i kwalifikacji przed konkursami Pucharu ¦wiata w Pragelato. O godzinie 16:00 odbędzie się oficjalny trening, podczas którego skoczkowie oddadz± po trzy skoki. Na godzinę 18:00 zaplanowano pocz±tek kwalifikacji. Wyłoni± one 50 skoczków, których zobaczymy w jutrzejszym pierwszym konkursie na nowo wybudowej skoczni Trampolino a Monte (HS-140).

Na pocz±tku listy startowej figuruj± nazwiska skoczków z grupy krajowej Włoch. Reprezentacja gospodarzy wyst±pi w 6-osobowej ekipie. Jak informowali¶my zabraknie czołowych Norwegów, którzy w najbliższy weekend będ± walczyć o mistrzostwo kraju. W rywalizacji o punkty P¦ pauzuje także Janne Ahonen. W tej sytuacji najwyżej sklasyfikowanym skoczkiem w klasyfikacji P¦, startuj±cym w Pragelato będzie Martin Hoellwarth.

O prawo udziału w sobotnich zawodach walczyć będzie czterech Polaków. Pierwszy, z numerem 12., na belce startowej pojawi się Marcin Bachleda, jako 20. wyst±pi Mateusz Rutkowski, 24. Kamil Stoch, a przedostatni (69.) skakać będzie Adam Małysz.

Mimo, iż na li¶cie startowej znajduje się nazwisko Thomasa Morgensterna (numer 67.), to Austriak prawdopodobnie nie wyst±pi dzi¶ na skoczni. Morgi trenuje w Villach, do Włoch przyjedzie jutro.

 Lista startowa
 numer i skoczek
  1. Sebastian Colloredo (Włochy)
  2. Giancarlo Adami (Włochy)
  3. Marco Beltrame (Włochy)
  4. Andrea Morassi (Włochy)
  5. Nikolay Karpenko (Kazachstan)
  6. Jan Mazoch (Czechy)
  7. Mitja Meznar (Słowenia)
  8. Asan Tachtahunov (Kazachstan)
  9. David Lazzaroni (Francja)
 10.Stefano Chiapolino (Włochy)
 11.Martin Mesik (Słowacja)
 12.Marcin Bachleda (Polska)
 13.Robert Kranjec (Słowenia)
 14.Olav Magne Dönnem (Norwegia)
 15.Alessio Bolognani (Włochy)
 16.Brian Welch (USA)
 17.Ivan Karaulov (Kazachstan)
 18.Jon Aaraas (Norwegia)
 19.Johan Erikson (Szwecja)
 20.Mateusz Rutkowski (Polska)
 21.Thomas Lobben (Norwegia)
 22.Jens Salumäe (Estonia)
 23.Marco Steinauer (Szwajcaria)
 24.Kamil Stoch (Polska)
 25.Maksim Anisimov (Białoru¶)
 26.Jaan Juris (Estonia)
 27.Janne Happonen (Finlandia)
 28.Radik Zhaparov (Kazachstan)
 29.Anders Bardal (Norwegia)
 30.Clint Jones (USA)
 31.Dimitri Ipatov (Rosja)
 32.Denis Kornilov (Rosja)
 33.Antonin Hajek (Czechy)
 34.Tsuyoshi Ichinohe (Japonia)
 35.Ildar Fatkullin (Rosja)
 36.Christian Bruder (Niemcy)
 37.Martin Schmitt (Niemcy)
 38.Balthasar Schneider (Austria)
 39.Maximilian Mechler (Niemcy)
 40.Kimmo Yliriesto (Finlandia)
 41.Takanobu Okabe (Japonia)
 42.Jussi Hautamäki (Finlandia)
 43.Morten Solem (Norwegia)
 44.Jan Matura (Czechy)
 45.Andreas Kofler (Austria)
 46.Primoz Peterka (Słowenia)
 47.Andreas Goldberger (Austria)
 48.Rok Benkovic (Słowenia)
 49.Stephan Hocke (Niemcy)
 50.Tami Kiuru (Finlandia)
 51.Jörg Ritzerfeld (Niemcy)
 52.Florian Liegl (Austria)
 53.Dmitri Vassiliev (Rosja)
 54.Michael Neumayer (Niemcy)
 55.Michael Möllinger (Szwajcaria)
 56.Simon Ammann (Szwajcaria)
 57.Andreas Küttel (Szwajcaria)
 58.Wolfgang Loitzl (Austria)
 59.Jernej Damjan (Słowenia)
 60.Noriaki Kasai (Japonia)
 61.Risto Jussilainen (Finlandia)
 62.Daiki Ito (Japonia)
 63.Georg Späth (Niemcy)
 64.Michael Uhrmann (Niemcy)
 65.Matti Hautamäki (Finlandia)
 66.Andreas Widhölzl (Austria)
 67.Thomas Morgenstern (Austria)
 68.Jakub Janda (Czechy)
 69.Adam Małysz (Polska)
 70.Martin Höllwarth (Austria)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
I po treningu i wszystko by było OK, tylko jakim cudem Uhrmann skoczył 124?! Poza nim z numerami od 60 najdalej skoczył Małysz 118...
Tu raczej belki nie zmieniali więc czyżby wiaterek?
(10.02.2005, 16:50)
kutafonik
A czy redakcja wie co¶ na ten temat, jakoby wiele ekip miałoby nie wystawić drużyn w sobotnim konkursie, w zwi±zku z czym konkurs drużynowy zast±pionoby indywidualnym (regulamin FIS mówi, że w wypadku nie zgłoszenia się minimun 8 ekip do konkursu drużynowego, takowy zostaje zamieniony na indywidualny, a w najgorszym wypadku odwoływany). Proszę o komentarz osób uprawnionych w tej sprawie. Dziękuje :D:D:D
(10.02.2005, 16:47)
spiderman
Hoellwarth 116.5m, Janda 115.5m, Małysz 118m. Przesadzili z obniżeniem belki.
(10.02.2005, 16:47)
andbal
Chyba póĽniej albo 2 razy bo Kuetel po nich skoczył 132
(10.02.2005, 16:47)
marmi
Heh, sorka, zanim napisałem swój komentarz to już był przestarzały :))
Ale może kto¶ sprawdzi czy na onecie działa?
(10.02.2005, 16:46)
spiderman
Do skoku Vassilieva skakano z 19 belki, a po nim już skakano z 16 czyli obniżono belkę o trzy stopnie.
(10.02.2005, 16:45)
spiderman
Teraz zawodnicy z 15 P¦ nie potrafi± doskoczyć do punkt K-120.
(10.02.2005, 16:45)
marmi
Chyba po skokach Wasiliewa i Liegla na 135,5 obniżyli belkę bo była przerwa, a teraz skacz± bliżej, Kasai tylko 113.
Chyba przesadzili, Spath 109, Jusilainen i Ito 114,5...
A poza tym to live na onecie się co¶ zbiesił i nie chce mi odpalić, komu¶ działa?
(10.02.2005, 16:44)
Dexter
@spiderman
No to rzeczywiscie nowosc swiatu oglosiles. Popatrz na dól. Sam o tym pisalem. Eh :////
(10.02.2005, 16:43)
spiderman
A Spaeth tylko 109m.
(10.02.2005, 16:42)
spiderman
Ju widać skutki tego obniżenia rozbiegu - Kasai 113m , Jussilainen 114.5m , Ito 114.5m.
(10.02.2005, 16:42)
spiderman
Hofer obniżył belkę bo skakali ponad 130m!!! Idiota!!! Przecież skocznia ma punkt HS 140m więc obniżać powinien dopiero wtedy gdy który¶ zawodnik zbliży się do niej albo j± przekroczy!
(10.02.2005, 16:41)
natalia 90
napewno adam zakmie miejsce w czołowej 6 moze t być 2 3 4 miejsce a nawet 1
kto by tak chciał
(10.02.2005, 16:32)
andbal
@Apolinary T
Nie tylko Marcin. Za to Martin wow.
(10.02.2005, 16:26)
spiderman
Miła wiadomo¶ć dla fanek Martina Schmitta. Martin skoczył 131.5m i obejmuje prowadzenie.
(10.02.2005, 16:23)
spiderman
No tak ale to oficjalny rekord. Rekord nieoficjalny może być ustanowiony podczas każdych zawodów, nawet podczas treningu.
(10.02.2005, 16:21)
spiderman
Mam tak± wiadomo¶ć, że podczas treningów kombinatorów norweskich David Zauner z Austrii skoczył... 140.5 metra!!!
(10.02.2005, 16:20)
marmi
Gdzie to widzicie jak skacz± w treningu?
@spiderman: rekord może być tylko w kwalifikacjach (i to nie zawsze) lub oczywi¶cie w zawodach.
(10.02.2005, 16:18)
spiderman
130 m uzyskał Norweg Thomas Lobben.
(10.02.2005, 16:15)
Apolinary T
Marcin gotrszy od Cipolino - tragedia
(10.02.2005, 16:08)
spiderman
Na razie w serii treningowej prowadzi... Włoch Stefano Chiapolino który uzyskał niezły wynik 123m. Jest to chyba rekord skoczni jak na razie czy tak ? ;)
(10.02.2005, 16:08)
spiderman
Dzisiaj padnie nowy rekord skoczni. To jest pewne na 100 % bo skocznia w Pragelato... nie ma jeszcze rekordu skoczni. Kto będzie rekordzist± skoczni po dzisiejszym dniu?
(10.02.2005, 15:56)
ziom
W Pragelato wygra Tonio"nielot"Tajner! !!
(10.02.2005, 15:40)
Dexter
@georgia_fan
Tyle tez wiedzialem... Ale dzieki wielkie
(10.02.2005, 15:03)
georgia_fan
@Dexter
Je¶li chodzi o Japończyków to po Mistrzostwach Japonii rozgrywanych na kilka dni przed Sapporo ogłoszona na M¦ skład: Kasai, Miyahira, Ito, Higashi, Okabe. No ale po zwycięstwie Funakiego nie wiem czy sie czasem co¶ nie zmieniło. Pozdrawiam.
(10.02.2005, 15:02)
Dexter
Sorki mialem na mysli "pojutrzejsze" zawody. Caly czas wydaje mi sie, ze dzisiaj piatek :))))
(10.02.2005, 14:56)
Dexter
@georgia_fan
Moze jesli zglosil udzial do jutrzejszych zawodów druzynowych. Pozdrawiam
(10.02.2005, 14:54)
georgia_fan
Mam małe zastrzeżenie do listy startowej, bo nie jestem pewny czy Kazachstan może wystawić aż 4 zawodników !? Jeżeli chodzi o naszych to stawiam że odpadnie 1 lub 2 , a co do Włochów to przynajmniej obecno¶ci Chapolino jestem pewien. Także stawiam 1:3 :)
(10.02.2005, 14:52)
Dexter
@mmm_krakow
I bylby oficjalny rekord 109 metrów :DDD
Mam nadzieje, ze tak nie bedzie i doczekamy sie dalekich skoków.
Ps. Co z tymi Japonczykami, ktos wie moze???
(10.02.2005, 14:52)
mmm_krakow
@Dexter
To Austriacy powinni się postarac, hehe ;)))))))))
Chyba że to akurat zło¶liwe "przesłanie", który trener doprowadziłby ich do lepszych wyników.
A na poważnie - wszystko zalezy od Hofera, czy nie zatrzęsie gaciami ze strachu, i nie każe położyć belki na pierwszej bramce.
(10.02.2005, 14:50)
Dexter
Jak do tej pory najdluzszy skok w Pragelato - 140,5 Davida Zaunera. Zobaczymy jak spisza sie specjalisci.
(10.02.2005, 14:36)
andbal
@Loana
Dni Ci się pomyliły. Pi±tek indywidualnie sobota drużynowo. Chyba że piszesz o M¦ w następnym tygodniu.
(10.02.2005, 14:30)
Kuba
OGŁASZAM PODIUM Z PRAGELATO!!!:
1.ADAM MAŁYSZ
2.KAMIL STOCH
3.MATEUSZ RUTKOWSKI


4.MARCIN BACHLEDA
HEH
(10.02.2005, 14:11)
mazda
piszcie do mnie na każdego maila odpowiem,FANI SKOKÓW NARCIARSKICH JEDNOCZCIE SIĘ!!!mazda20@buziaczek.pl
(10.02.2005, 14:04)
Apolinary
Nasi s± młodzi ,
Każd± porażkę Kamil osłodzi,
Je¶li 50-tka to bomba ,niech tyka,
z szacunkiem dla alchemika
(10.02.2005, 13:35)
Loana
Sk±d tyle tutaj optymizmu ? Przecież nasi skoczkowie w sobotę nie będ± skakać ? Po prostu nie planuj± tego - co wydaje się dziwne, nieprawdaż ? W niedzielę drużynowy konkurs - nasi wyst±pi± na pewno... w jednej serii, bo wyprzedz± nas Wlosi, he, he !
(10.02.2005, 13:32)
mazda
nieżle alhemik, oby tak dalej!!!LEĆ ADAM LEĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆ!!!
(10.02.2005, 13:21)
LEgionista
Leć Adam Leć kto wygra w pradżelato no kto adam a kto
(10.02.2005, 13:18)
Alhemik...
"Przejd± jak burza..." jeden już przeszedł z urzędu,
pozostali... to chyba nie nabior±, aż takiego pędu ?
Być moze przejd± jak jaki huragan,
je¶li na skoczni nie zapanuje bałagan ?
Lecz nasi najlepiej skacz± w cyklonie,
na listach ich widać - wyraĽnie s± w ogonie...
S± jeszcze halny i orkan oraz powietrzna tr±ba,
jak nasi przejd± w komplecie, to będzie... bomba !

Pozdrowienia Apolinary - masz dużo optymizmu i wiary...!
(10.02.2005, 13:16)
rud0lf
@Dexter
Tu nie ma ferii, tu s± ludzie pracy!
(10.02.2005, 13:14)
Dexter
@Rud0lf
Jak ty mnie wkurzasz. Ferie sie juz koncza mam nadzieje!!
(10.02.2005, 13:11)
rud0lf
Wygra Adami!!!
Wygra Adami!!!
Wygra Adami!!!
:
O to podióm:
1.Giancarlo Adami 150,151.5
2.Jaan Juris 132,128
3.Jan Matura 119,127
(10.02.2005, 13:09)
Apolinary
@Ry¶
Ale 20-tu musi odpa¶ć i tak odpadnie 14-tu nie Włochów a nie ma rumunówmbułgarów czy ukraińców?
(10.02.2005, 13:09)
Italiano z Mil (ejowa)
Roberto M. - został w Zakopanem celowo - musi się pozbierać i powrócic do formy z TCS br.
A swoj± drog±... który z naszych wraz z Adamo "wskoczy' do... 50 - tki ?
PS. Roberto i Adamo - to z jęz. włoskiego (Forza Polonia!)
(10.02.2005, 13:08)
Apolinary
kolega
nie skojarzyłe¶ że 6 Włóchów padnie w Kwalifikacjach a nasi przejd± jak burza cał± czwórk±?
(10.02.2005, 13:07)
Rys
Może Chiapolino i Bolognani wejd± do 50-tki.
(10.02.2005, 13:03)
Apolinarego kolega...
Apolinary, ale w tobie dużo wiary ! Dziwny wynik, nie uważasz? Ja mam watpliwo¶ci! Ujemna... punktacja... ?
Mamy: 6 : 4 , prawda ! Startujemy i co: 0 : 4 ! Chyba, że to jaka¶ redukcja... czyli miast kwalifikacji mamy namiastkę międzynarodowych eliminacji... ?
Ja typuję ostrożnie jeden do jednego... ale Twoje typowanie, jak się sprawdzi... jest w nim tyle w±tku optymistycznego... !
(10.02.2005, 13:03)
Dexter
Czy ktos ma informacje na temat Japonców? Chodzi mi czy ta czwórka, która wystapi w Pragelato to sklad na MS... Czy tez np. Funaki, Miyahira i Higashi trenuja gdzies i zastapia niektórych dopiero w Obertsdorfie...
(10.02.2005, 13:01)
Pawlak
@gambler
Mateja gorzej wypadl na MP i trenerze juz we wtorek postanowili, ze nie jedzie na P¦
(10.02.2005, 12:52)
amanto-furioso
To skacze ta aktorka?
(10.02.2005, 12:51)
gambler
dlaczego nie ma mateji??:(
(10.02.2005, 12:50)
mmm_krakow
@Apolinary
Ada¶ : Cipolino ;)
(10.02.2005, 12:46)
gambler
a Mateja nie przyjechał:(
(10.02.2005, 12:46)
Apolinary
mmm-k
nie b±dĽ taka pesymistyczna
Kamil z Hajkiem powalczy a Rutek nie bedzie chciał być gorszy .
Tylko o diabełka się obawiam.
Dla makaronów 6 i 7 dziesi±tka ,czyli 0:3 w najgorszym razie.
(10.02.2005, 12:26)
MaG
marmi: Bachleda będzie...
(10.02.2005, 12:12)
mmm_krakow
Apolinary - mam pewne obawy, może być 1:1 :))))))))))))))
Albo[hmm] 1:3?
(10.02.2005, 12:10)
Apolinary
MMM-K --nie martw się
Na razie Włosi prowadz± z nami 6:4.
Ale po kwalifikacjach będzie 0:4
(10.02.2005, 11:47)
???????????
co z pk kto jedzie???
(10.02.2005, 11:39)
marmi
Hmm, czyli Mr Colloredo będzie pierwszym rekordzist± skoczni choć niedługo :) A patrz±c na kolejno¶ć to Polacy raczej nie będ± bo przed Rutkowskim jest Kranjec a przed Stochem Lobben, dopiero Małysz może będzie...
(10.02.2005, 11:35)
Henio
Punkty poza Małyszem -marzenie.Wej¶cie choć jednego(Kamila) do 30-tki prawie nierealne
(10.02.2005, 11:20)
Sympatyk \i/ Wojtka
Gdyby do tej pory było więcej punktów w P¦, to być może na li¶cie startowej, tuż za skupieniem ( 4 ) włoskich skoczków - widniałoby nazwisko Wojtka Skupnia... ?
I Wojrek w życiowej formie wszystkim, co po... nim dałby łupnia... !
(10.02.2005, 11:19)
m
czy beda umieszczone wyniki pierwszego treningu ?
(10.02.2005, 11:09)