TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
17
18
19
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

Do Pragelato - niewielkiej włoskiej miejscowości położonej około 81 kilometrów na północ od Turynu - już niedługo przybędzie czołówka skoczków narciarskich z całego świata. Czy jednak faktycznie występujący na skoczni we Włoszech będą tymi najlepszymi?

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Już wiemy, iż w Pragelato nie zobaczymy Janne Ahonena. Nie pojawią się również najlepsi skoczkowie norwescy, jako że w tym samym czasie rozgrywane będą Mistrzostwa Norwegii, od których zależy, kto pojedzie na Mistrzostwa Świata. Możliwe, iż termin konkursów we Włoszech został obrany dość niefortunnie - ze względu na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa w Oberstdorfie, konkursy Pucharu Świata w Pragelato mogą być nieco słabiej obsadzone - choć pewnie znacznie lepiej niż te w Japonii.

Trener drużyny niemieckiej, Peter Rohwein, zadecydował, iż w ten weekend w Pucharze Świata wystąpi czterech jego zawodników. Oprócz Martina Schmitta, który wciąż walczy o swój awans do reprezentacji na mistrzostwa, bilet do Włoch otrzymali Maximilian Mechler, Stephan Hocke i Joerg Ritzergeld. Od tego, jak Schmitt zaprezentuje się podczas sobotniego i niedzielnego konkursu, zależy jego wyjazd do Oberstdorfu. Po zawodach w Titisee-Neustadt Niemiec zrobił sobie przerwę w pucharowych startach i trenował w Schwarzwaldzie, a później w Oberstdorfie. "Jeżeli treningi Martina przyniosły efekty i dobrze zaprezentuje się w Pragelato, będzie mógł liczyć na miejsce w kadrze" wypowiedział się niedawno Rohwein. Jak na razie pewne miejsce mają Georg Spaeth, Michael Uhrmann i Michael Neumayer.

Austriacy stawią się z kolei w swoim najmocniejszym składzie. Ośmiu zawodników walczyć będzie o jak najlepsze miejsca i zapewnienie sobie biletu do Oberstdorfu. Wśród nich znaleźli się: Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern, Martin Höllwarth, Andreas Widhölzl, Balthasar Schneider, Andreas Kofler oraz Florian Liegl. Ósmym zawodnikiem będzie Martin Koch lub Andreas Goldberger.

Ten weekend dla wielu będzie "chwilą prawdy". Nie wszystkie drużyny mają już komplet zawodników na Mistrzostwa Świata, a decyzję o ostatecznych składach większość trenerów zostawiła sobie właśnie na Puchar Świata w Pragelato. Na skoczni HS140 okaże się, kto najbardziej zasługuje na miejsce w reprezentacji danego kraju.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Damian
małysz nieeeudany skok 1 seri
(11.02.2005, 16:35)
Dexter
@andbal
Zgadza sie, masz racje. Popatrzylem na poprzedni period. Pozdrawiam
(10.02.2005, 15:23)
andbal
@Dexter
Happonena nie można wypchnąć bo w wirtualnej jest na 51 miejscu.
(10.02.2005, 14:56)
andbal
@autor
Lista startowa Niemców jest dłuższa niż 4-ch zawodników. Ma być także Speath, Uhrmann, Neumayer i Bruder.
(10.02.2005, 14:49)
Martitititit
Elo pozrdo dla Małysz i dla was wszystkich! Trzymajmy za niego kciuki!!! nara
(10.02.2005, 08:52)
Dexter
Sam sie dziwie, ze Niemcy go nie wysylaja. Maja przeciez, limit startowy dostatecznie duzy. Nie startuje w MS, wiec czemu by nie. Moze pare puncików by uciulal.
(10.02.2005, 08:38)
andbal
@Henio
Teoretycznie tak. Masz rację. Ale praktycznie to nie wierzę żebyśmy stracili limit 4-ech. A chodziło mi o Bad.....
(10.02.2005, 08:32)
Dexter
Rzeczywiscie, zmienili juz. Bardzo sie ciesze, ze Goldi pojedzie.
(10.02.2005, 08:25)
Henio
Mateja nie startuje -mogą go wypchnąć(Norwedzy,Mechler, Szneider itd.) z 50-tki WRL
(10.02.2005, 08:24)
mmm_krakow
Najświeższe ze sportsplanet.at, hehe [nooo, zaskoczyli mnie ;)))))))]
Die 8 ÖSV-Springer für die zwei Vorolympischen Sprungbewerbe in Pragelato stehen fest. Es sind dies: Loitzl, Morgenstern, Höllwarth, Widhölzl, Schneider, Kofler, Liegl und Goldberger.
(10.02.2005, 08:19)
Dexter
@andbal
Ciekawe o kogo Ci chodzi... Jesli o Happonena, to ten skoczek pojawi sie we Wloszech i ma szanse na jakies punkty.
(10.02.2005, 08:18)
mmm_krakow
Skispringen podaje, że Morgenstern jeszcze trenuje w Villach i do Pragelato przyjedzie dopiero na konkursy. Czyli dziś nie będzie startował w treningu i kwalifikacjach.
@andball:
Też podejrzewam że Koch ;) Ale z innych względów niż Ty ;)
(10.02.2005, 08:16)
andbal
Liczę na to że pojedzie Koch. A dlaczego ? Ostatni występ w 5-tym periodzie. A jemu potrzeba tylko 7 punktów, żeby wejść do 50 tki WRL. Myślę że stać go na 20 miejsce. I wtedy wypchnie z 50 tego pewnego zawodnika. Obstawiam jeszcze Bardala jeszcze jako kandydata do 50 -tki. Mateję i tak nie wypchną.
(10.02.2005, 07:58)
Andrzej Mysiak
@Kibol - w przyszłym tygodniu, tj. gdzieś koło wtorku lub środy :)
(10.02.2005, 01:53)
Kibol
Mattia powiedz mi kiedy zamieścicie szczegółowy program MŚ ? z górki dzięki:)
(09.02.2005, 23:46)
Tocek
to nie wiem czy te skoki małyszowi nie zaszkodz.dzą kuttin popełnił tragiczny błą w pn po zakopcu trzeba było jechac szybciutko do vilach i wt śr czw zapierniczac i wrócic w piątak i małyszek powinien byczyc się sob niedz pn wt czyli to by było tydzin bez skoków i teraz byłb nie do zatrzymania ale mam nadzieje ze si ę myl e i ze kuttin wie co robi
(09.02.2005, 23:42)
Mariusz
*jadą
(09.02.2005, 23:22)
Mariusz
A czy wiecie, że jeśli Adam wygra w Pragelato, to będzie to jego trzecia z rzędu wygrana próba przedolimpijska?? I właśnie w związku z tym oraz w związku z przesądami związanymi z próbą przedolimpijską miałbym mieszane uczucia gdyby wygrał... PS. A Janne i Roar sprytnie nie jedą hahahaha. No cóż pożyjemy - zobaczymy.
(09.02.2005, 23:21)
Mattia
@k
zapraszam do uważniejszej lektury serwisu. Skład drużyny Polski był podany już przynajmniej dwa razy. Dla przypomnienia: Małysz, Rutkowski, Stoch, Bachleda
(09.02.2005, 22:40)
k
jacy polacy w koncu jada do pragelato??
(09.02.2005, 22:31)
willa
No wkońcu! Tylko czemu tak późno? Chociaż moze i dobrze, Martin popracował spokojnie i moze bedą tego efekty? Tylko ze juz powoli zaczynam watpić w jego powrót. Ale obym sie myliła i Martin skakał jak najdłużej i jak najlepiej :)
(09.02.2005, 22:25)
Kasienka
hej! jestem druga