odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
04.12.2021, godz. 18:15
Lillehammer HS-98
P¦ K

Do Pragelato - niewielkiej włoskiej miejscowo¶ci położonej około 81 kilometrów na północ od Turynu - już niedługo przybędzie czołówka skoczków narciarskich z całego ¶wiata. Czy jednak faktycznie występuj±cy na skoczni we Włoszech będ± tymi najlepszymi?

Już wiemy, iż w Pragelato nie zobaczymy Janne Ahonena. Nie pojawi± się również najlepsi skoczkowie norwescy, jako że w tym samym czasie rozgrywane będ± Mistrzostwa Norwegii, od których zależy, kto pojedzie na Mistrzostwa ¦wiata. Możliwe, iż termin konkursów we Włoszech został obrany do¶ć niefortunnie - ze względu na zbliżaj±ce się wielkimi krokami Mistrzostwa w Oberstdorfie, konkursy Pucharu ¦wiata w Pragelato mog± być nieco słabiej obsadzone - choć pewnie znacznie lepiej niż te w Japonii.

Trener drużyny niemieckiej, Peter Rohwein, zadecydował, iż w ten weekend w Pucharze ¦wiata wyst±pi czterech jego zawodników. Oprócz Martina Schmitta, który wci±ż walczy o swój awans do reprezentacji na mistrzostwa, bilet do Włoch otrzymali Maximilian Mechler, Stephan Hocke i Joerg Ritzergeld. Od tego, jak Schmitt zaprezentuje się podczas sobotniego i niedzielnego konkursu, zależy jego wyjazd do Oberstdorfu. Po zawodach w Titisee-Neustadt Niemiec zrobił sobie przerwę w pucharowych startach i trenował w Schwarzwaldzie, a póĽniej w Oberstdorfie. "Jeżeli treningi Martina przyniosły efekty i dobrze zaprezentuje się w Pragelato, będzie mógł liczyć na miejsce w kadrze" wypowiedział się niedawno Rohwein. Jak na razie pewne miejsce maj± Georg Spaeth, Michael Uhrmann i Michael Neumayer.

Austriacy stawi± się z kolei w swoim najmocniejszym składzie. O¶miu zawodników walczyć będzie o jak najlepsze miejsca i zapewnienie sobie biletu do Oberstdorfu. W¶ród nich znaleĽli się: Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern, Martin Höllwarth, Andreas Widhölzl, Balthasar Schneider, Andreas Kofler oraz Florian Liegl. Ósmym zawodnikiem będzie Martin Koch lub Andreas Goldberger.

Ten weekend dla wielu będzie "chwil± prawdy". Nie wszystkie drużyny maj± już komplet zawodników na Mistrzostwa ¦wiata, a decyzję o ostatecznych składach większo¶ć trenerów zostawiła sobie wła¶nie na Puchar ¦wiata w Pragelato. Na skoczni HS140 okaże się, kto najbardziej zasługuje na miejsce w reprezentacji danego kraju.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Damian
małysz nieeeudany skok 1 seri
(11.02.2005, 16:35)
Dexter
@andbal
Zgadza sie, masz racje. Popatrzylem na poprzedni period. Pozdrawiam
(10.02.2005, 15:23)
andbal
@Dexter
Happonena nie można wypchn±ć bo w wirtualnej jest na 51 miejscu.
(10.02.2005, 14:56)
andbal
@autor
Lista startowa Niemców jest dłuższa niż 4-ch zawodników. Ma być także Speath, Uhrmann, Neumayer i Bruder.
(10.02.2005, 14:49)
Martitititit
Elo pozrdo dla Małysz i dla was wszystkich! Trzymajmy za niego kciuki!!! nara
(10.02.2005, 08:52)
Dexter
Sam sie dziwie, ze Niemcy go nie wysylaja. Maja przeciez, limit startowy dostatecznie duzy. Nie startuje w MS, wiec czemu by nie. Moze pare puncików by uciulal.
(10.02.2005, 08:38)
andbal
@Henio
Teoretycznie tak. Masz rację. Ale praktycznie to nie wierzę żeby¶my stracili limit 4-ech. A chodziło mi o Bad.....
(10.02.2005, 08:32)
Dexter
Rzeczywiscie, zmienili juz. Bardzo sie ciesze, ze Goldi pojedzie.
(10.02.2005, 08:25)
Henio
Mateja nie startuje -mog± go wypchn±ć(Norwedzy,Mechler, Szneider itd.) z 50-tki WRL
(10.02.2005, 08:24)
mmm_krakow
Naj¶wieższe ze sportsplanet.at, hehe [nooo, zaskoczyli mnie ;)))))))]
Die 8 ÖSV-Springer für die zwei Vorolympischen Sprungbewerbe in Pragelato stehen fest. Es sind dies: Loitzl, Morgenstern, Höllwarth, Widhölzl, Schneider, Kofler, Liegl und Goldberger.
(10.02.2005, 08:19)
Dexter
@andbal
Ciekawe o kogo Ci chodzi... Jesli o Happonena, to ten skoczek pojawi sie we Wloszech i ma szanse na jakies punkty.
(10.02.2005, 08:18)
mmm_krakow
Skispringen podaje, że Morgenstern jeszcze trenuje w Villach i do Pragelato przyjedzie dopiero na konkursy. Czyli dzi¶ nie będzie startował w treningu i kwalifikacjach.
@andball:
Też podejrzewam że Koch ;) Ale z innych względów niż Ty ;)
(10.02.2005, 08:16)
andbal
Liczę na to że pojedzie Koch. A dlaczego ? Ostatni występ w 5-tym periodzie. A jemu potrzeba tylko 7 punktów, żeby wej¶ć do 50 tki WRL. My¶lę że stać go na 20 miejsce. I wtedy wypchnie z 50 tego pewnego zawodnika. Obstawiam jeszcze Bardala jeszcze jako kandydata do 50 -tki. Mateję i tak nie wypchn±.
(10.02.2005, 07:58)
Andrzej Mysiak
@Kibol - w przyszłym tygodniu, tj. gdzie¶ koło wtorku lub ¶rody :)
(10.02.2005, 01:53)
Kibol
Mattia powiedz mi kiedy zamie¶cicie szczegółowy program M¦ ? z górki dzięki:)
(09.02.2005, 23:46)
Tocek
to nie wiem czy te skoki małyszowi nie zaszkodz.dz± kuttin popełnił tragiczny bł± w pn po zakopcu trzeba było jechac szybciutko do vilach i wt ¶r czw zapierniczac i wrócic w pi±tak i małyszek powinien byczyc się sob niedz pn wt czyli to by było tydzin bez skoków i teraz byłb nie do zatrzymania ale mam nadzieje ze si ę myl e i ze kuttin wie co robi
(09.02.2005, 23:42)
Mariusz
*jad±
(09.02.2005, 23:22)
Mariusz
A czy wiecie, że je¶li Adam wygra w Pragelato, to będzie to jego trzecia z rzędu wygrana próba przedolimpijska?? I wła¶nie w zwi±zku z tym oraz w zwi±zku z przes±dami zwi±zanymi z prób± przedolimpijsk± miałbym mieszane uczucia gdyby wygrał... PS. A Janne i Roar sprytnie nie jed± hahahaha. No cóż pożyjemy - zobaczymy.
(09.02.2005, 23:21)
Mattia
@k
zapraszam do uważniejszej lektury serwisu. Skład drużyny Polski był podany już przynajmniej dwa razy. Dla przypomnienia: Małysz, Rutkowski, Stoch, Bachleda
(09.02.2005, 22:40)
k
jacy polacy w koncu jada do pragelato??
(09.02.2005, 22:31)
willa
No wkońcu! Tylko czemu tak póĽno? Chociaż moze i dobrze, Martin popracował spokojnie i moze bed± tego efekty? Tylko ze juz powoli zaczynam watpić w jego powrót. Ale obym sie myliła i Martin skakał jak najdłużej i jak najlepiej :)
(09.02.2005, 22:25)
Kasienka
hej! jestem druga