odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
05.12.2021, godz. 07:30
Zhangjiakou/Pekin HS-140
CoC

Po podróży do Kraju Kwitn±cej Wi¶ni Puchar ¦wiata powraca do Europy. Na pi±tek i sobotę zaplanowano kolejne zawody tego cyklu - ostatnie przed Mistrzostwami ¦wiata w Oberstdorfie. Skoczkowie zmierz± się na nowej skoczni w Pragelato, wybudowanej specjalnie na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Turynie.

Podobnie jak w Japonii na rozbiegu zabraknie kilku skoczków ze ¶wiatowej czołówki. We Włoszech nie będzie skakał Roar Ljoekelsoey - triumfator ostatnich zawodów w Sapporo, oraz pozostali czołowi skoczkowie norwescy. Swojego dorobku punktowego w Pragelato nie powiększy również Janne Ahonen. Fin nadal się kuruje.

Pod nieobecno¶ć Ljoekelsoeya, Małysz ma duże szanse na odzyskanie pozycji wicelidera klasyfikacji P¦. Polacy wbrew wcze¶niejszym zapowiedziom na próbę przedolimpijsk± pojad± w 4-osobowym składzie. Biało-czerwone barwy prócz Małysza reprezentować będzie Mateusz Rutkowski, Kamil Stoch oraz Marcin Bachleda.

Na skoczni Trampolino a Monte rozegrane zostan± dwa konkursy. W pi±tek indywidualny, dzień póĽniej skoczkowie wezm± udział drugi raz w tym sezonie w konkursie dużynowym. Już jutro pierwsze oficjalne treningi oraz kwalifikacje.

więcej o skoczni w Pragelato >>

Konkursy w Pragelato zakończ± pi±ty period obecnego sezonu. Do walki o Kryształow± Kulę skoczkowie wróc± po M¦, dopiero 5 i 6 marca na skoczni Salpausselkä w Lahti.

Program zawodów
Czwartek, 10.02.2004
10:00 - Trening
17:00 - Trening
Następnie - Kwalifikacje

Pi±tek, 11.02.2004
14:15 - Seria próbna
15:15 - Konkurs indywidualny

Sobota, 12.02.2004
15:15 - Seria próbna
16:15 - Konkurs drużynowy
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Henio
@ Anbal
Ameryki nie odkryłe¶.
Chyba, że miałe¶ na mysłi ,że czterech przejdzie (przeczołga się ) przez kwalifikacje?
(10.02.2005, 12:11)
andbal
A tak apropo to my¶lę że w kwalifikacjach do indywidualnego konkursu wystartuje 4-ech zawodników z Polski.
(10.02.2005, 08:28)
jozek-sibek
Mateja będzie trenował w kraju.Mistrzostwa Norwegi były zaplanowane duzo wczesniej.We Włoszech jest 1 konkurs indywidualny i Norwegowie tak to sobie wymy¶lili. @daf Co powiesz na temat konsekwencji-finów.Mistrzostwa Finlandi a Jussilainen i spółka w Japoni.Awans z mistrzostw KIURU a z Japoni J.Hautamaeki po 20 i 9 miejscu w lipnej obsadzie.
(10.02.2005, 02:08)
shiva
A co z Matej±???
(09.02.2005, 19:29)
SMOŁYSZ_TOFIK
ADAM MAŁYSZ JEST DEBE¦CIAK !!! ADA¦ RULEZZZZZZZZZZZZZZZZ
(09.02.2005, 18:23)
Dexter
@Human
Jestes pewien, ze ma pierwszy numer startowy? Gdzie ja znalazles? Wydaje mi sie, ze pierwsze numery startowe powinni miec Wlosi...
(09.02.2005, 17:46)
Human
Pierwszym rekordzist± skoczni będzie KAMIL STOCH. On jest na pierwszym miejscu na li¶cie startowej!!!
(09.02.2005, 17:33)
marmi
Skoro jedzie naszych 4 to chyba wyst±pi± w drużynówce?
A poza tym to chyba przed nami wiele rekordów skoczni bo nie ma jeszcze żadnego, więc pierwszym rekordzist± może być nawet jaki¶ Chińczyk czy Białorusin w kwalifikacjach :)
(09.02.2005, 16:09)
Apolinary
Czy już wiadomo kto poza Wojtkiem Skupniem(za br±ż) i Toniem-Globtroterem z urzędu (pion sportowy PZN) jeszcze jedzie na CoC do Brotterode?
(09.02.2005, 15:36)
Henio
@mmm-k
W czwartek s± kwalifikacje na eurosporcie o17-ej.
(09.02.2005, 15:34)
mmm_krakow
Dexter-dzięki
(09.02.2005, 15:16)
Dexter
@mmm_krakow
Wg tego co znalazlem konkurs w piatek rozpoczyna sie o 15.30. Pozdrawiam
(09.02.2005, 15:15)
VG
Ja na miejscu Ljoekelsoeya i innych Norwegów wolałbym wystartować w Pragelato niż mało prestiżowych mistrzostwach krajowych. Straci troche punktów w P¦ ale to nie moja sprawa bo nie lubie :-)
(09.02.2005, 15:01)
mmm_krakow
I jeszcze jedno - o której ten konkurs w pi±tek [ważne - czy zd±żę dojechać z pracy, hehe]? W newsie - podajecie że o 15:15, natomiast pod skrótami "Najbliższy konkurs" z prawej stronu na stronie, że o 16:15 ;)
(09.02.2005, 15:00)
daf
@Stawy
skoro maj± MN, o czym wiemy, to dlaczego jad± WOGÓLE do Pragelato?? Zero konsekwencji... Je¶li chc± wytypować kadrę na M¦ to chyba rozs±dniej byłoby mieć wszystkich na jednych zawodach, bo rywalizacja odbyłaby się w jednakowych warunkach... Wła¶nie dlatego nie rozumiem toku my¶lenia Kojonkoskiego...
(09.02.2005, 14:57)
mmm_krakow
@Stawy
Wiem, wiem, tylko że jak dla mnie wygl±da na "total olew", lub próbę uniknięcia ewentualnego spotkania z Lepistoe na "jego" terenie, hehe
Przeciez Mistrzostwa Norwegii można zrobić w innym terminie [jak nasi], lub zabrac o¶miu do Pragelato i wyboru dokonac na podstawie wyników konkursów [tak maj± ponoć zrobić Austriacy].
(09.02.2005, 14:57)
Stawy
@mmm_krakow: Bo Norwegowie maj± mistrzostwa kraju i dlatego
(09.02.2005, 14:48)
mmm_krakow
Austriacy - Hoellwarth, Morgenstern, Widhoelzl, Loitzl, Schneider, Liegl, Kofler oraz Koch lub Goldi
Finowie - bez Ahonena
Norge - Solem, Bardal, Lobben, Aaras, czemu takim cienkim składem? Naprawdę nie rozumiem dlaczego Kojonkoski olewa konkurs drużynowy???
Ma kto¶ składy pozostałych ekip?
(09.02.2005, 14:46)