Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Na przedolimpijskiej próbie w Pragelato nie pojawi się zwycięzca zawodów z Sapporo - Norweg Roar Ljoekelsoey. Podobnie jak on, także pozostali Norwegowie z czołówki Pucharu ¦wiata, pozostan± w kraju i wezm± udział w Mistrzostwach w Norwegii. W pi±tek odbęd± się w Lillehammer zawody drużynowe, natomiast w kolejne dni skoczkowie będ± rywalizować na skoczni normalnej (K90) i dużej (K120).

Szanse występu w Pragelato dostali zawodnicy dobrze ostatnio spisuj±cy się w Pucharze Kontynentalnym. Pierwszym z nich jest zwycięzca ostatnich trzech konkursów - Thomas Lobben. Kolejni to Jon Aaraas, Anders Bardal i Morten Solem, który w Sapporo dwukrotnie zaj±ł wysokie ósme miejsce.

Wymienieni zawodnicy maj± jeszcze szanse zdobyć bilet na Mistrzostwa ¦wiata w Oberstdorfie. Warunek jest prosty - zwycięstwo w pi±tkowych zawodach. Trudno jednak przypuszczać, aby jeden z nich mógł pokusić się o taki wynik. Z pewno¶ci± ciekawie zapowiada się start Thomasa Lobbena, który dwukrotnie wygrał w zeszłym tygodniu w Braunlage i wcze¶niej raz w Lauscha. Obie skocznie zaliczaj± się jednak do obiektów normalnych (NH). W ostatnim czasie dobrze prezentował się także Morten Solem, zajmuj±c w Japonii dwukrotnie miejsce w pierwszej dziesi±tce.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
air show
Przecież Morgernstern już w Zakopanym '"stracił ¶wieżo¶ć w nogach", widocznie Hoelli to samo. Mam nadzieję, że Adam, mimo zapchanego nosa odrobi straty
(09.02.2005, 12:51)
mmm_krakow
@spiderman
Co do Hoellwartha - mam podobne wrażenie, że jego forma powoli "odpływa" w niebyt. A najciekawsze, w nocnym konkursie niedzielnym Morgenstern sprawiał podobne wrażenie, że też się kończy.
Pytanie teraz najciekawsze, czy reszta, co pozostała w Austrii w ogóle trenowała - ;))))
Bo sportsplanet.at dał relację z treningów - Kadry C i Grupy Stamms, hehe [oraz kombinaków]. Ciiisza na temat tego, czy Widhoelzl, Loitzl i Goldi w ogóle trenowali. Goldi miał trenować wczoraj i dzi¶ - to przepraszam co robił wcze¶niej???
Co¶ czuję że w Pragelato się po¶miejemy ;)))))))))
(09.02.2005, 09:42)
spiderman
Nie s±dzę aby w Pragelato Martin Hoellwarth był na podium. Już w Sapporo widać było, że nie jest w swojej najwyższej formie.
(09.02.2005, 09:31)
mmm_krakow
Dziwne te manewry Kojonkoskiego, hehe
Ale w końcu to Włochy,a tam "gospodarzem" jest jego odwieczny wróg Hannu Lepistoe. Czyżby się obawiał, że na obiadek Hannu mu załatwi spaghetti z laxigenem?
(09.02.2005, 07:38)
Stawy
jakby Roar nie odpu¶cił to 100 pkt - i tak nie ma szans dogonienia Ahonena
(09.02.2005, 01:04)
Mary
No to Roar mnie zaskoczył. My¶lałam, że nie odpu¶ci żadnego konkursu. Decyzja godna mistrza.
(09.02.2005, 00:48)
Bartt
@spiderman, JA
Nie zapominajmy, że Małysz ma też 42 pkt straty do Hoellwartha. Więc nawet jak wygra to owszem, wyprzedzi Ljoekelsoeya, ale musi też liczyć że Hoellwarth znajdzie się poza podium, żeby wskoczyć na 2 miejsce...
(09.02.2005, 00:18)
JA
@spiderman - jasne, bez problemu... 84P. straty = MUSI wygrac !!
@realista - a Malysz robi( robil ) cos innego ?
(08.02.2005, 22:12)
realista
dziwne te sztuczki ljoekelsoeya i ahonena
(08.02.2005, 22:05)
Squeal
Sigh. Niby od paru tygodni się na to zanosiło, ale tak czy tak jestem wnerwiony. Szkoda.
(08.02.2005, 22:02)
spiderman
Skoro nie będzie Ljoekelsoeya w Pragelato to Małysz bez problemu po konkursach we Włoszech powinien wrócić na drug± pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata.
(08.02.2005, 21:55)
spiderman
No wreszcie szansę dostanie Thomas Lobben. Fajnie by było jakby zakwalifikował się do konkursu a potem zdobył kilka punktów do klasyfikacji gebneralnej Pucharu ¦wiata.
(08.02.2005, 21:53)
olek_solec
Będ± na żywo MNorwegii??
(08.02.2005, 21:41)
Prymka
Z 50-tki WRL zapewne wylec± Kokkonen i Schmitt.
(08.02.2005, 21:41)
Dexter
@borsuk
Stensrud prawie na bank nie jedzie. Predzej maja wystawic Ingebrigtsena.
(08.02.2005, 21:33)
borsuk
Ale to byłby szach-mat dla Kojonkoskiego, gdyby który¶ z tych zawodników wygrał zawody we Włoszech. Który¶ z jego tegorocznych faworytów musiałby zostać w domu. Ale zapewne dawno już postanowiono, że jedzie Ljokelsoy, Romoeren, Bystoel, Stensrud i Pettersen.
(08.02.2005, 21:31)
andbal
Ja obstawiam Bardala. Najgorsze miejsce jakie może zaj±ć to 20 -ste. Co mu to da Chyba już się domy¶lacie, że awansowałoby go do 50 tki WRL a konkurs ostatni w 5 -tym periodzie. Kogo wypchnie to .....