TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Przy ładnej, słonecznej pogodzie odbyły się dzisiaj rano na skoczni (HS109) w Kranju Mistrzostwa Słowenii, a niekwestionowanym zwycięzc± okazał się 22-letni zawodnik SSK Ilirija - Jernej Damjan, który w obu seriach oddał najdłuższe skoki, wyprzedzaj±c drugiego dzisiaj Roberta Kranjca o prawie 15 punktów. Trzecie miejsce zaj±ł Rok Urbanc, Benkovic znalazł się tuż za podium. Całkiem nieĽle spisał się również Jure Bogataj, który oddawszy skoki na odległo¶ć 102 i 109 metrów, znalazł się na do¶ć wysokim, szóstym miejscu.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Wyj±tkowo słabo zaprezentował się w pierwszej serii Primoz Peterka. 97 metrów i nieznaczna poprawa w drugiej serii (103 metry) wystarczyły jedynie na 10te miejsce!

Na uwagę zasługuje natomiast pi±ta lokata młodziutkiego, 17letniego Mitji Meznara z klubu SK Trzic-Trifix.

Zaledwie godzinę po zakończeniu zmagań indywidualnych rozpoczęto "drużynówkę" i tu obyło się bez niespodzianek. Najlepsi okazali się zawodnicy pierwszej ekipy klubu SK Triglav w składzie: Rok Urbanc, Robert Kranjec, Jure Bogataj, Bine Zupan. Drugie miejsce zajęła pierwsza drużyna klubu SSK Ilirija z Damjanem na czele, a trzecie SSK Menges z Rokiem Benkovicem w roli lidera.

Wyniki konkursu indywidualnego:
1. Jernej Damjan (SSK Ilirija) - 275,9 pkt. (110 m/115,5 m)
2. Robert Kranjec (SK Triglav) - 261 pkt. (104,5 m/110,5 m)
3. Rok Urbanc (SK Triglav) - 259,7 pkt. (105 m/109 m)
4. Rok Benkovic (SSK Menges) - 253,8 pkt. (103,5 m/110 m)
5. Mitja Meznar (SK Trzic-Trifix) - 251 pkt. (101 m/109 m)
6. Jure Bogataj (SK Triglav) - 249,8 pkt. (102 m/109 m)
7. Nejc Frank (SSK Stol) - 247,2 pkt. (102 m/107 m)
8. Jurij Tepes (SD Dolomiti) - 238,1 pkt. (100,5 m/104 m)
9. Bine Zupan (SK Triglav) - 230,2 pkt. (100 m/101,5 m)
10.Primoz Peterka (SK Triglav) - 226,5 pkt. (97 m/103 m)
----------
12.Bine Norcic (SK Triglav) - 222,9 pkt. (98 m/100 m)
18.Igor Medved (SSK Ilirija) - 208,2 pkt. (94 m/97,5 m)
19.Jure Radelj (SSK Ilirija) - 207 pkt. (92 m/98 m)
22.Primoz Pikl (SSK Ljubno BTC) - 204,5 pkt. (90 m/100 m)
44.Jaka Oblak (SSK Alpina) - 163 pkt. (90 m/80 m)

Wyniki konkursu drużynowego:
1. SK Triglav 1 - 1006,5 pkt.
(Bine Zupan, Jure Bogataj, Robert Kranjec, Rok Urbanc)
2. SSK Ilirija 1 - 909,4 pkt.
(Igor Medved, Jure Sinkovec, Jure Radelj, Jernej Damjan)
3. SSK Menges - 868,5 pkt.
(Rok Benkovic, Uros Peterka, Peter Kurbus, Jan Tomazin)
4. SK Triglav 2 - 821,8 pkt.
(Ziga Pelko, Matevz Sparovec, Bine Norcic, Branko Iskra)
5. SSK Ilirija 2 - 816,2 pkt.
(Rozle Zagar, Primoz Kozar, Luka Bardorfer, Anze Damjan)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
nancy
a ja KOCHAM Benkovica. jak na to zaradzić?! to najprzystojniejszy skoczek na ¶wiecie. ja płaczę kiedy przegapiam jego skok. jeszcze będzie najlepszy.........
(14.02.2005, 15:33)
jozek-sibek
Gdyby nie startował Adam i Stoch to rywalizacja też by była wyrównana.Gdy skacze Małysz i rywalizacja ma być wyrównana to znaczy że jedziemy po "drużynowe mistrzostwo Swiata",do Niemiec.
(10.02.2005, 01:31)
CRACOVIA
TYPOWAŁEM
DAMIAN
BEMKOWIC
ŻONTA
(09.02.2005, 20:08)
marmi
Tak, 115,5m to nowy rekord skoczni.
U Słoweńców to rywalizacja przynajmniej bardziej wyrównana niż u nas (trzeci stracił do zwycięzcy 16pkt a u nas aż 60!)
(09.02.2005, 12:03)
nieznany
oczywiscie 14,9 a nie 24,9
(09.02.2005, 11:43)
nieznany
We wtorek, w słoweńskiej miejscowo¶ci Kranj, na skoczni k-100 (hs-108 m) odbyły się mistrzostwa tego kraju. Zwyciężył z bardzo duż± przewag± Jernej Damjan. W drugiej serii ustanowił nowy rekord skoczni. Drugi - Robert Kranjec (były rekordzista) stracił do niego 24,9 punktów. Na najnizszym stopniu podium stan±ł Rok Urbanc. Zaskakuj± słabe pozycje Jure Bogataja i Primoza Peterki. Na czwartej pozycji uplasował się Rok Benkovic – podstawowy zawodnik pierwszej drużysy Słowenii.

Na M¦ do Oberstdorfu pewne miejsce mieli: Jernej Damjan i Rok Benkovic. Pozostali trzej zawodnicy to: Primoż Peterka, Peter Zonta i Jure Bogataj.
(09.02.2005, 11:39)
Daditsoooooooooooo
Szkoda ze Peterka nie skacze tak jak kiedys-poogladal bym go w akcji sprzed 8,moze nawet 9 lat
(09.02.2005, 09:56)
spiderman
Jaki jest rekord skoczni w Kranju ?? Chyba skok w drugiej serii Jerneja Damjana to nowy rekord skoczni czy tak? 115.5m jak na skoczni K-100 to super wynik, więc chyba jest to rekord. Czy kto¶ mi może to potwierdzić ??
(09.02.2005, 07:42)
Bartt
Nie rozumiem zachwytów 6 miejscem Bogataja. To żaden sukces, wręcz klęska, zważywszy na to, że w klasyfikacji Pucharu ¦wiata ze swoich rodaków ustępuje jedynie Damjanowi... I jeszcze jedno. Dlaczego nie skakał Peter Żonta?
(09.02.2005, 00:11)
jakkal40
Damjan, Kranjec, Benkovic, Bogataj, B. Zupan. Peterka sie nie nadaje...:(
(08.02.2005, 23:56)
Walther
Zamiast Benkovica to Damjan znaczy się
(08.02.2005, 23:11)
Walther
Powinni jechac: Peterka, Kranjec, Benkovic, Bogataj, B. Zupan.
(08.02.2005, 23:10)
spiderman
Ja uważam, że powinien jechać Damjan, Bogataj, Peterka, Kranjec i Benkovic.
(08.02.2005, 21:57)
Prymka
Ciekawe kogo nie weżmie na M¦ Matiaz Zupan ? Jernej Damjan ma miejsce pewne. Kranjec,Bogataj,Zonta,Peterka, Benkovic -który wypadnie ?
(08.02.2005, 21:50)
spiderman
Jaki jest rekord skoczni w Kranju ?? Chyba skok w drugiej serii Jerneja Damjana to nowy rekord skoczni czy tak? 115.5m jak na skoczni K-100 to super wynik, więc chyba jest to rekord. Czy kto¶ mi może to potwierdzić ??
(08.02.2005, 21:49)
Meg
Wła¶nie nie startował ani w konkursie indywidualnym, ani w drużynówce, mimo że był zgłoszony. Ekipa SD Dolomiti ostatecznie zrezygnowała... niestety nie wiem dlaczego
(08.02.2005, 21:43)
Walther
Petereczka cieniuteńko uuu
(08.02.2005, 21:41)
borsuk
Ale baty zebrał Peterka... NieĽle również reprezentant Słowacji w CoC Jaka Oblak...
(08.02.2005, 21:35)
andbal
Zonta nie startował ?
(08.02.2005, 21:19)