odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
05.12.2021, godz. 07:30
Zhangjiakou/Pekin HS-140
CoC

Dzi¶ w samo południe odbył się konkurs o Mistrzostwo Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Bezapelacyjnie najlepszy okazał się Adam Małysz, który uzyskał 124,5 i 130 metrów, zdecydowanie pokonuj±c resztę stawki. Nasz lider był najlepszy w obu seriach konkursu. Wcze¶niej wygrał trening skokiem na 134,5 metra (ponad 10 metrów dalej od innych skoczków), następnie serię próbn±. W konkursie głównym wyprzedził drugiego dzi¶ Kamila Stocha. Trzeci stopień podium wywalczył Wojciech Skupień.

Robert Mateja zaj±ł dzi¶ miejsce tuż za podium. Fatalnie spisał się Wojciech Tajner, który nie wszedł nawet do drugiej serii.

Po zawodach, trener Heinz Kuttin ogłosił skład Polaków na Mistrzostwa ¦wiata w Oberstdorfie oraz Puchar ¦wiata w Pragelato. Do Niemiec może pojechać 5 naszych skoczków. Adam Małysz jako obrońca tytułu ma dodatkowe miejsce w zawodach. Oprócz niego bilety na Mistrzostwa dostali: Robert Mateja, Mateusz Rutkowski, Marcin Bachleda oraz Kamil Stoch. We Włoszech zobaczymy Adama Małysza, Mateusza Rutkowskiego, Kamila Stocha i Marcina Bachledę.

Klasyfikacja końcowa
 miejsce i  skoczek odl. 1 odl. 2 punkty
  1. Adam Małysz (Polska)
  2. Kamil Stoch (Polska)
  3. Wojciech Skupień (Polska)
  4. Robert Mateja (Polska)
  5. Marcin Bachleda (Polska)
  6. Rafał ¦liż (Polska)
  7. Krystian Długopolski (Polska)
  8. Mateusz Rutkowski (Polska)
  9. Piotr Żyła (Polska)
 10.Tomasz Pochwała (Polska)
 11.Michal Psenko (Słowacja)
 12.Stefan Hula (Polska)
 13.Wojciech Pawlusiak (Polska)
 14.Tomisław Tajner (Polska)
 15.Przemysław Wyrwa (Polska)
 16.Paweł Urbański (Polska)
 17.Wojciech Topór (Polska)
 18.Daniel Bachleda (Polska)
 19.Grzegorz Sobczyk (Polska)
 20.Marcin M±ka (Polska)
 21.Fabian Malik (Polska)
 22.Mateusz Wantulok (Polska)
 23.Peter Kostial (Słowacja)
 24.Jan Ciapała (Polska)
 25.Maciej Maciusiak (Polska)
 26.Krzysztof Styrczula (Polska)
 27.Wojciech Cie¶lar (Polska)
 28.Janusz Zygmuntowicz (Polska)
 29.Artur Broda (Polska)
 30.Grzegorz Podżorski (Polska)

 31.Sebastian Toczek (Polska)
 32.Łukasz Rutkowski (Polska)
 33.Andrzej Galica (Polska)
 34.Stanisław ¦wider (Polska)
 35.Józef Zygmuntowicz (Polska)
 36.Wojciech Tajner (Polska)
 37.Tomasz Sikoń (Polska)
 38.Andrzej Kos (Polska)
 39.Andrzej Pawlak (Polska)
 40.Marcin Sitarz (Polska)
 41.Tomas Cimerman (Słowacja)
 42.Matus Michalak (Słowacja)
 43.Michał Żołnierczyk (Polska)
 44.Andrzej Zarycki (Polska)
 45.Wojciech Skupień II (Polska)
 46.Ryszard Luberda (Polska)
 47.Robert Kartik (Słowacja)
 48.Andrej Zeleny (Słowacja)
 49.Piotr Burnus (Polska)
 50.Kacper Skrobot (Polska)
 51.Kamil Kowal (Polska)
124.5
113.5
112.5
112.0
110.0
107.0
106.5
107.5
106.0
104.5
100.5
100.0
97.5
98.0
100.0
97.5
97.5
96.0
96.0
88.5
87.5
88.5
89.5
91.5
90.0
92.5
91.0
92.0
88.5
86.5

86.5
86.0
85.0
85.5
81.0
82.5
81.0
80.5
79.0
76.0
77.5
78.0
76.5
73.5
73.5
73.0
68.0
66.5
65.0
64.0
63.0
130.5
120.5
113.5
113.5
114.5
115.5
115.5
114.0
111.5
111.0
110.0
109.0
111.5
110.5
108.0
108.5
107.5
98.5
98.0
100.5
98.5
98.0
98.0
93.5
94.0
93.0
91.5
89.5
92.5
84.0





















 
261.0
220.7
201.3
200.4
198.1
195.5
193.1
190.7
183.0
179.4
167.9
167.2
165.7
165.3
162.4
160.8
157.0
136.1
133.2
123.7
118.9
118.7
118.0
117.0
116.7
115.9
112.0
110.7
107.8
87.4

45.7
44.8
43.0
42.9
35.3
34.0
33.3
30.9
27.7
25.3
25.0
24.9
24.7
19.3
15.8
14.9
9.4
7.7
1.5
0.2
-3.1

zobacz skok A. Małysza z 2. rundy - 130,5 m >>

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Bartt
@marmi
A który z polskich skoczków oprócz Małysza ma zawsze równe, dalekie skoki? Bo nawet Matei zdarza się totalnie "spaprać" skok...
(10.02.2005, 00:30)
marmi
Tak, Rutkowski czasami jest w stanie nieĽle skoczyć, ale jest nieprzewidywalny, często ma fatalne skoki. Ja bym go do drużyny nie brał.
(09.02.2005, 14:37)
Henio
@ MARMI
Nie do końca masz rację.
Na MP w Szczyrku Rutkowski wygrał ze Skupniem i Długopolskim
Na krokwi Rutek skoczył tyle samo co Krystian a Wojtek metr dalej.S±dzę, ze na każdej innej skoczni Mateusz obu oldbojów(Wojtek i Krystian) z łatwo¶ci± przeskoczy.A ponadto nie zapominajmy że Mateusz ma dopiero 18 lat i za 2lata dopiero ocenimy czy zmarnował talent czy się rozwin±ł.
Natomiast Wojtek i Krystian za dwa lata będ± już na emeryturze-przykre ale nieuniknione.
(09.02.2005, 12:31)
marmi
Rutkowski jest słaby, nieprzewidywalny i bez należytej motywacji. Wysyłanie go na M¦ to bł±d. Zamiast niego trzeba było posłać Długopolskiego lub Skupnia.
Oprócz tego, że Małysz wygrał o 40pkt to trzeci i następni stracili do niego już 60 i więcej. To już wielka przepa¶ć....
(09.02.2005, 11:43)
henio
kUTTIN PODAŁ, ŻE WOJTEK SKUPIEŃ JEDZIE NA pk.
(09.02.2005, 11:13)
Henio
Starty juniorów za granic± na PK dużo im daj±.
Nie tylko Kamil ale i Żyła ,Urbański i Topór daleko odjechali od pozostałych juniorów.
następni tj Malik i Wantulok o dwie klasy s± już gorsi
(09.02.2005, 10:13)
spiderman
Ponad 40 pkt przewagi Małysza nad drugim Stochem, nie jest dobrze z reszt± Polaków.
(09.02.2005, 09:36)
Apolinary
Dobrze wypadł Artur Broda (14 lat) ,martwi jednak że zagubili się:Serbastian Toczek,Krzysztof Styrczula i Janek Ciapała
(09.02.2005, 08:43)
Henio
@ Andbal
Je¶li mamy robić pkty w CoC i zwiększać limit to raczej Skupień na PK i ew.Urbański (junior-a przy tym ma już b.dużo punktów)
Choć faktycznie tylko pierwsza dziesi±tka z MP prezentuje formę uzasadniaj±c± starty za granic±.
(09.02.2005, 08:20)
Bartt
Dlaczego tylko pięciu jedzie na M¦? Przecież wiadomo, że w obu konkursach będziemy mogli wystawić po 5 zawodników, więc przydałby się jeszcze jeden, rezerwowy, który mógłby w drugim konkursie zast±pić najsłabszego w pierwszych zawodach. Tacy Niemcy czy Austiacy mog± wystawić tylko czwórkę, a mimo to zabieraj± po 6 zawodników (nie wiem czy tak będzie teraz, ale bywało tak w ostatnich latach). Moim zdaniem szansę powinien dostać też Długopolski. Zasłużył sobie na to, w końcu to on jako jedyny zdobywał oprócz Małysza i Matei punkty w P¦ w tym sezonie...
(09.02.2005, 00:22)
BlaCkRa
Nie wiem czy Małysz dobrze zrobił startuj±c w tych mistrzostwach. Wła¶ciwe ja bym mu dał puchar zanim by siępokazał na belce, ale skoki w zakopcu mog± się odbić na zdrowiu Małyszka. Po co mu ten puchar je¶li moze kiepsko skczyc w M¦.
(08.02.2005, 20:20)
andbal
Na PK do Niemiec i USA powinni pojechać:
Długopolski, Żyła, ¦liż i Pochwała.
(08.02.2005, 17:13)
andbal
Skład na M¦ ok zamieniaj±c Rutkowskiego na Skupnia. Do Włoch Mateja nie jedzie to i dobrze bo ostatnio obniżył loty.
(08.02.2005, 17:10)
Doogie
Żenada!!! Małysz i długo, długo nic...
(08.02.2005, 16:49)
ida sierpniowa(ale nie ruda):P
Tyle sie dzieje wokół Kamila a w galerii nadal "az" 4 jego zdjęcia ..........................
(08.02.2005, 16:42)
biedronka
Jak czlowiek ma katar to jest mu wszystko jedno.:( Wiem cos o tym.
Tez sie o niego martwie, merc!
Miejmy nadzieje, ze szybko dojdzie do siebie!
(08.02.2005, 16:41)
Jen
Skupień? ;) niespodziewałabym się tego :) No ale gratulacje :) Cieszy postawa Bachledy, może w końcu będzie lepiej!
Tonio był 14.
(08.02.2005, 16:29)
SMOŁYSZ_TOFIK
BRAVO ADAM! STOCH DRUGI CORAZ LEPIEJ MU IDZIE MÓGŁBY SIĘ ZEBRAĆ CHŁOPACZYNA W SOBIE I POKAZAĆ NA CO GO STAC W OBERSDORFIE WIELKˇ RADO¦Ć BY NAM SPRAWIŁ .
(08.02.2005, 16:10)
merc
Ogl±dali¶cie zawody i wywiad z Małyszem? Jaki¶ taki smutny był i jeszcze ten katar," który nie daje mu żyć". I tak mówił jakby było mu wszystko jedno..Martwię się o niego...
(08.02.2005, 16:04)
biedronka
Troche niepokojaco Adas wyglada! Blady i podkrazone oczy :(, a przeciez zdrowie najwazniejsze.
(08.02.2005, 15:58)
Kamil
Kamil Stoch skakał jak Batman z Wisły na pocz±tku lat 90. hahaha Brawo Ada¶!!!
(08.02.2005, 15:57)
vegx
szkoda małysza :/
Nie mozna by w polsce organizowac wicemistrzostw?
(08.02.2005, 15:32)
Dexter
A mialem nadzieje, ze w Pragelato nie bedzie druzynówki, ale jak jada nasi to nie ma na co nawet liczyc. I moje modlitwy na nic :((((((
(08.02.2005, 15:29)
Rys
czemu wojtek skupień nie jedzie na m¶
(08.02.2005, 15:26)
RADEK Z RADOMIA
Ada¶ wygrał, to chyba oczywiste. Ale o 40pts? Skandal, wezwać pały!
(08.02.2005, 15:23)
Psycho
Aha, ziom, "nielot" był hmmm... 70?
(08.02.2005, 15:21)
Psycho
Po co Małysz ma się męczyć na MP, jest oczywiste że będzie wygrywać do końca kariery. Dać Małyszowi dożywotni± wygran± w MP!
(08.02.2005, 15:20)
Warmiński Zboj
No cóż trzeba się cieszyć że nasz Ada¶ wygrał i skacze dobrze bo gdyby nie on wła¶ciwie nie byłoby skoków narciarskich w Polsce. Trza sie cieszyć że mamy skoczka klasy ¦WIATOWEJ
(08.02.2005, 15:10)
ziom
a który był Tonio"nielot"Tajner? ??
(08.02.2005, 15:06)
miszczu
MAŁYSZ MATEJA HULA SKUPIĘŃ ewentualnie dziurkieiwcz bo b młody i talenciak
(08.02.2005, 15:06)
matmas
Dzisiaj tuż po Mistrzostwach Polski w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, trenerzy Heinz Kuttin i Łukasz Kruczek podali skład na najbliższe zawody Pucharu ¦wiata we włoskim Pragelato oraz skład na Mistrzostwa ¦wiata w niemieckim Oberstdorfie. Do Włoch udaj± się: Adam Małysz, Mateusz Rutkowski, Marcin Bachleda oraz Kamil Stoch. pzn.pl
(08.02.2005, 15:05)
Miszka
Rutkowski, Stoch, Bachleda, Mateja - to skład podany przez Kuttina
(08.02.2005, 14:54)
andbal
M,M, Skupień i Stoch a nad 5 tym trzeba się zastanowić. Jeżeli w dzisiejszym konkursie Rutkowski Ľle skakał (brak na razie danych) to nie wiem dlaczego wszyscy go wpisuj± .
(08.02.2005, 14:47)
Expert
Nic się nie stało, Tonio nic sie nie stało.... :)
(08.02.2005, 14:44)
krzychu
Małysz, Mateja, Stoch, Rutkowski, Długopolski/Skupień - taki będzie skład ;]
(08.02.2005, 14:32)
sir_skiner
ludzie, Malysz przeskoczyl ich o 40 metrow! nie spodziewalem sie tak miazdzacej przewagi...
(08.02.2005, 14:30)
Psychiatra
A ja postawiłem 3,25 zł na Tonia "Bulę" Tajnera! A tu jaki¶ Małż... Małsza... no w sumie ten Adam wygrał. Toż to sensacja!
(08.02.2005, 14:28)
sir_skiner
Malysz, Matejeja, Stoch lub Dlugopolski, Rutkowski, Skupien
ale Skupnia raczej nie wybierze...
(08.02.2005, 14:24)
spiderman
Małysz, Mateja, Rutkowski, Skupień, Długopolski lub Stoch.
(08.02.2005, 14:22)
On
Małysz,Stoch,Rutkowski,Mateja i Długopolski.A może tak
(08.02.2005, 14:21)
On
Małysz,Stoch,Mateja,Długopolsk i i Hula-kto się z tym zgadza??Wpisywać się
(08.02.2005, 14:20)
biedronka
BRAWA KROLU ADASIU!:)))))
ps.to ci "niespodzianka" hehehehehe
(08.02.2005, 14:13)
sir_skiner
medal??? druzynowy???
ocipiales z radosci...
(08.02.2005, 14:13)
Musar
Wojtek Skupień powinien jechać na mistrzostwa!!!
Skupień Mateja Rutkowski Małysz medal gwarantowany
(08.02.2005, 14:05)
pimpek
Jeste¶ de best of de best.
(08.02.2005, 14:03)
biedronka
Adam, Adam, Adam, Adam......:))))))))
(08.02.2005, 13:49)
gecik
Póki Małysz skacze to on będzie zwasze mistrzem Polski
(08.02.2005, 13:48)
sir_skiner
no i jaki jest sens rozgrywac podwojne MP?
przeciez wiadomo, ze tylko wypadek moze odebrac Adamowi zwyciestwo (tfu, tfu, tfu!)
(08.02.2005, 13:40)
Henio
Skupień na swoich ¶mieciach był dla mnie faworytem.
Na krokwi ostatnie konkursy pod nieobecno¶ć Małysza wygrywał Skupień przed Hul± i W.Tajnerem, czemuż więc
"niespodziewanie" ;?
(08.02.2005, 13:24)
andbal
Zadna niespodzianka. Nie je¶dzi po zawodach P¦ czy PK spokojnie trenuje to mógł złapać formę.
(08.02.2005, 13:22)
air show
Oj, Adam, żeby się to tylko nie odbiło na twoim zdrowiu. Zwycięstwa Ci nie gratuluję, bo jest zupełnie oczywiste.
(08.02.2005, 13:22)