Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
04.12.2021, godz. 18:15
Lillehammer HS-98
P¦ K

Adam Małysz czuje się lepiej - takie wie¶ci napływaj± z obozu polskiej kadry skoczków, która wróciła już do kraju. Przebywaj±ca w poprzednim tygodniu w Villach reprezentacja biało-czerwonych czę¶ć treningów odbywała bez Małysza, który borykał się z gor±czk±. Powodów stanu kiepskiego zdrowotnego Małysza należy doszukiwać się w osłabieniu spowodowanym bardzo niskimi tempreaturami, jakie miały miejsce podczas konkursów Pucharu ¦wiata w Zakopanem. Przypomnijmy, że na Wielkiej Krokwi termometry pokazywały warto¶ci dochodz±ce do -18 st. C.

Kondycja najlepszego polskiego skoczka poprawiła się na tyle, że wzi±ł udział w sobotnim treningu na skoczni, oddaj±cy trzy skoki. "Nasz najlepszy skoczek czuje się bardzo dobrze, gor±czka minęła jeszcze w Villach. Małysz czuł się na tyle dobrze, że w sobotę zd±żył oddać jeszcze trzy skoki treningowe. Oczywi¶cie dalej przyjmuje pewne medykamenty, które maj± go wzmocnić, ale to jest bardziej profilaktyka niż leczenie" - powiedział reprezentacyjny lekarz Stanisław Ptak.

Już jutro odbęd± się Mistrzostwa Polski w Zakopanem. Czy weĽmie w nich udział Małysz? Trenerzy mówi± - tak, lekarze odradzaj±.
"Na sobotnim treningu wszystko było w porz±dku, więc nie ma żadnych przeszkód, by Adam wyst±pił. Trenuje i startuje tak, jak gdyby żadnej choroby nie było" - stwierdził Łukasz Kruczek.
Z kolei podjęcie innej decyji sugeruje Stanisław Ptak: "Odradzać będę Adamowi start we wtorkowych mistrzostwach Polski w Zakopanem. Lepiej będzie, jak nasz najlepszy skoczek całkowicie dojdzie do zdrowia".

Niebawem decyzje powinny się wyklarować - przekonamy się czy Adam Małysz będzie bronić krajowego czempionatu w Zakopanem.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
JK
Smierc chorobie!Ty chorobo odczep sie od Malysza!
(25.08.2007, 01:23)
Warmiński zboj
Moim zdaniem to nawet trochę dobrze że Adam zachorował bo ma odpoczynek i nie musi się stresować
(08.02.2005, 15:14)
air show
Gdyby Adam nie chciał, to by nie startował, nie miejscie pretensji do Kruczka.
(08.02.2005, 11:54)
Fanka z Poznania
Tresc kieruje do osoby o nicku: SZCZERY zgadzam sie z toba ale nie do konca,nie wiem czy wiesz ale ADAM nie potrzebuje tlumacza sam biegle mowi po niemiecku.Slyszalam jego wypowiedzi i wywiad w stacji RTL. Super mowi po niemiecku.To tyle pozdrawiam cie
(08.02.2005, 10:09)
Fanka z Poznania
Uwazam ze start w Mistrzostwach Polski to zly pomysl wiadomo ze Adam jest i tak najlepszy.Powinien do konca sie wykurowac powrot na skocznie zbyt wczesnie moze zakonczyc sie powrotem choroby.Wiec Adam powinien dopiero startowac w Progelatto a potem MS.Ale i tak jestem pewna ze jak zwykle sobie poradzi mamy wspanialego skoczka w swoim kraju.Jeste przekonana ze Adam znow zostanie Mistrzem Swiata czego mu zycze z calego serca.
(08.02.2005, 10:05)
biedronka
Trzymam kciuki za Adama, jak zawsze zreszta! :)
(08.02.2005, 01:28)
SMOŁYSZ_TOFIK
I dobrze ze Adam jest zdrowy ale start w MP to wg. mnie złe posunięcie . Moze to doprowadzić do ponownego przeziębienia albo do słabszej dyspozycji w M¦ ale oczywi¶cie PZN wie wszystko najlepiej . Zachciało im się organizować MP akurat teraz . Mam dziwne wrazenie iż udział naszego Mistrza w tym konkursie Ľle wpłynie na jego forme we Włoszech a co gorsza w Niemczach jednak moze się mylę . Zobaczymy . 3maj się ADAM!
(08.02.2005, 00:54)
marmi
@Maru¶: najpierw wypadałoby zaliczyć jaki¶ kurs ortografii na poziomie szkoły podstawowej a potem pisać w internecie...
(07.02.2005, 23:00)
??
Czy kto¶ wie czy jest relacja w TVP 1 z jutrzejszych mistrzostw Polski ??
(07.02.2005, 20:49)
Maru¶
kto oprucz małysza skacze stylem v bo wienkszosc do skacze hyba normalnie z nartami ruwnolegle? prosze mi odpowiedziec
(07.02.2005, 19:47)
szczery
Adam odbiło Ci, nie startuj w tym konkursie, posłuchaj lekarzy!!! A ty Kruczek, co?? Co ci tak zależy żeby Adam startował? Pewnie nie chcesz żeby wygrał M¦?? Zawsze mu zazdro¶ciłe¶ talentu, którego ty nigdy nie miałe¶ i tego że jest mistrzem, którym ty nigdy nie byłe¶ i nigdy nie będziesz. Teraz wywindowali Cię na asystenta trenera bo znasz niemiecki i potrzebowali tłumacza, więc łaskawie zamknij gębę i nie wypowiadaj się, co ma robić Adam. Jak taki geniusz to zajmij się innymi nielotami, bo jak na razie to jeste¶ tylko marionetk± Kuttina, któr± wysyła na zawody, żeby machała chor±giewk±, jak jemu akurat pasuje odwiedzić rodzinę w Austrii.
(07.02.2005, 19:46)
Bedus
No nareszcie Adam wyzdrowial i bedzie mógl przystapic do dalszych treningow na MS w obersdorfie!
(07.02.2005, 19:45)
andbal
@Autorzy
Jest lista i program zawodów MP.
Z programu wynika że s± tylko we wtorek indywidualne. Informacja cytowana za PZN nieprawdziwa i ¶rodę nic nie ma ?
(07.02.2005, 19:19)
Braveheart
Adam powinien odpu¶cić mimo wszystko.
Lepiej się wyleczyć, a poza tym, nabrać ¶wieżo¶ci, tego "błysku".
(07.02.2005, 18:53)
Himena
Heh, a ja my¶lę, że Małysz powinien sobie odpu¶cić ten występ, Janne Ahonen, też nie skakał na MF, a każdy chyba wie że by wygrał i Ada¶ też!:) Janne, nie posłuchał lekarza i choroba mu wróciła, więc niech Ada¶ odpocznie i nie powtuży się ta historia, bo bardzo lubię tych obu skoczków i chcę żeby dobrze skakali!:)
(07.02.2005, 17:28)
spiderman
A ja uważam, że Adam powinien wystartować w Mistrzostwach Polski na Wielkiej Krokwi. To będzie dla niego ważny trening na skoczni K-120. A że wygra to wszyscy o tym doskonale wiemy.
(07.02.2005, 15:57)
sir_skiner
rowniez jestem zdania, ze start Malysza w MP jest troche bez sens, ale Adam pewnie wystartuje - ten typ tak ma...
(07.02.2005, 13:58)
andbal
@autor
Nie tak dawno podawali¶cie że MP będ± we wtorek i ¶rodę.
Co we wtorek a co w ¶rodę?
(07.02.2005, 13:53)
konin
Lekarze to fachowcy widza ci mowia!!!
(07.02.2005, 13:43)
kibic z Augustowa
Zgadzam sie z wami niech sobie odpusci bo i tak Adam jest mistrzem Polski więc po co te ceremonie??? Dobrze ze Adam jest na tyle zdrowy zeby juz skakac ale mu to przeciez nie zaszkodzi ta przerwa a przeciez sobie jeszcze dwa razy mocniej potrenuje niz na MP.
(07.02.2005, 13:32)
Foka.pl
MP też jest ważne a że na 100% wygra Małysz to dobrze!!! To tylko pokazuje jak wygl±daj± obecnie polskie skoki
(07.02.2005, 12:56)
cube
Jaki ma sens zdobywanie poraz "nasty" MP? Lepiej byc 100% zdrowym podczas wazniejszych startow!
(07.02.2005, 11:23)
Numaje
Niech sobie odpu¶ci MP i tak jest mistrzem. Według mnie lepiej odpocz±ć, a PZN chce mieć wszystko i Małysza w największych imprezach skokowych w POlsce i osi±gnięcia w P¦ i na Mistrzostwach. Panowie umiaru!!!
(07.02.2005, 10:55)
realista
Ada¶ jest najlepszym skoczkiem ¶wiata
(07.02.2005, 10:04)
norka
Też uważam, że MP Adam może sobie odpu¶cić. Nikt w Polsce chyba nie w±tpi, że on je wygra je¶li wystartuje, i na tym poprzestańmy. Niech Adam przygotowuje formę na M¦, spokojnie, bez kibiców, dziennikarzy i.t.d.
(07.02.2005, 09:46)
frytka
Adam ma w tym wypadku posłuchać lekarza. Skoro Mu odradza skakać w jutrzejszych mistrzostwach to tak powinno być. Jutro też w południe będzie z 16 stopni mrozu! I po co sie ma znów narażać na zimno! Napewno jutrzejsza przerwa Mu nie zaszkodzi! Co najwyżej nie będzie kibiców. Tylu ilu by przyszło dla samego Adama Małysza!
(07.02.2005, 09:37)
frytka
To chyba też przez to przeziębienie że Ada¶ w Zakopanem nie zakładał czapki tej na uszy. Tylko miał t± marn± jak na taki tęgi mróz z daszkiem!! I te wywiady w takim otwartym studio TVP1. To wszystko mogło być powodem. Ale jak już jest lepiej to super. Ada¶ musi być na 100% gotowy na M¦!!! Dużo ,dużo zdrowia Ada¶ i powodzenia!!!
(07.02.2005, 09:28)
0zzy
Adam powinien bezwzględnie odpu¶cić sobie MP w Zakopanem. Skoro Janne Ahonen może nie startować w mistrzostwach Finlandii, by w pełni powrócić do zdrowia i formy, nie widzę przeciwwskazań, by Małysz nie mógł post±pić identycznie. To, że jakiemu¶ durniowi z PZN ubrdało się robić pięć razy mistrzostwa Polski, nie powinno dezorganizować planów trenerów Małysza co do mistrzostw ¶wiata.
(07.02.2005, 09:26)
nata
dobrze ze wyzdrowiał bo znów by opu¶cił konkursy we Włoszch i spadł by jeszcze na niższe miejsce
(07.02.2005, 09:22)
mazda
bo na skoczniach to biednym skoczkom zimno jest!!!I Adam się przeziębił!!!Ale dobrze, że już wyzdrowiał!!!
(07.02.2005, 08:05)