Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Jeden z najbardziej znanych - także kibicom w Polsce - fińskich skoczków, Ville Kantee, postanowił zakończyć karierę. Jak dowiedzieli¶my się nieoficjalnie, zawodnik Klubu Narciarskiego w Kuopio uznał, że po licznych kontuzjach powrót do dobrego skakania jest dla niego zbyt trudny, a może bardziej profesjonalnie zaj±ć się swoj± drug± pasj±, jak± jest muzyka. Przypominamy Wam pokrótce jego sylwetkę.

Ville Valtteri Kantee urodził się 8 grudnia 1978 w Joutseno we wschodniej Finlandii. Karierę sportow± rozpocz±ł w wieku 8 lat, a jego pierwszym trenerem był ojciec - Auvo Kantee. Przez większo¶ć czasu zwi±zany był z klubem Puijon Hiihtoseura. W Pucharze ¦wiata zadebiutował w sezonie 1996/97, za¶ najlepsze wyniki osi±gał w okresie 1999-2001 (szósta lokata w klasyfikacji generalnej). Dwukrotnie wygrał zawody P¦ - w "swoim" Kuopio oraz w Willingen, gdzie pokonał samego Adama Małysza - i jeszcze czterokrotnie zajmował miejsca na podium. Podczas Mistrzostw ¦wiata w Lahti był silnym punktem w ekipie fińskiej, z któr± zdobył dwa srebrne medale, ustanawiaj±c między innymi rekord skoczni K116 (132 metry). Niestety, karierę Ville często przerywały kontuzje i urazy - z ich powodu w ostatnich latach w ogóle Kantee na skoczniach nie ogl±dali¶my.

Słabsze chwile sportowe osładzała Finowi muzyka, która jest w jego życiu równie ważna jak skoki. W roku 2000 Ville z pomoc± m.in. Jussiego Hautamaekiego oraz Samppy Lajunena założył zespół o nazwie Vieraileva Taethi, w którym grał na gitarze, ¶piewał, a także był autorem piosenek. Jednocze¶nie udzielał się grupie Ylivoima. Obecnie skupia swe my¶li na nowym planie, jakim jest Kroisos. Brak pozytywnych wyników w sporcie - pomimo współpracy z trenerem Arim-Pekk± Nikkol± - skłonił Ville do rozstania ze skokami. Życzymy mu, by w muzyce osi±gn±ł więcej, aniżeli zdołał w ci±gu swej, krótkiej przecież, kariery sportowej. Powodzenia, Ville!
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Ninka
eh :( Ville, dobrze że masz co¶, co daje ci szczę¶cie prócz skoków :* wiem co to jest nie móc wrócić do sportu przez kontuzje :( A Kroisos już słyszałam :) więc oby tak dalej ^^
(08.02.2005, 17:55)
pastyl
vile to jest jeden z lepszych skoczków chce żeby wrócił
(08.02.2005, 15:10)
Kasia
biedronka gdybys spojrzał± na cał± kariere Villego wiedziałabys że było w niej o wiele więcej wspaniałych momentów. To nie był skoczek tylko jednego skoku. Dlatego tym bardziej trudno pogodzic sie z faktem ze juz go nie zobaczymy na skoczniach :( Pomimo wszystko życze mu jak najlepiej, niech robi to co kocha i niech mu sie dobrze wiedzie.
(08.02.2005, 14:59)
biedronka
to skoczek znany tylko z tego, ze wygral w Willingen z Adamem Malyszem (ale ADAM sie w nim liczyl i jego niesamowity skok :) )
(08.02.2005, 11:38)
RagingBull
No Ville, oby Kriosos był lepsz± kapel± niż VT, bo jak usłyszałem jeden numer VT....to pomy¶lałem że to O-ZONE w wersji gitarowej. Ale na eurowizje mog± jechać :):)
(08.02.2005, 01:01)
suomi88
Ville, wróć!!! Ja chce zobaczyć go w akcji. jak nie na skczni to na scenie!! Wła¶nie słucham VT i Kroisos :) Super muza, polecam!!!
(07.02.2005, 19:48)
matis
wy nic nie rozumiecie ja byłem jego najwierniejszym kibicem zawsze go lubiłem i wiedziałem że gra z jussim
(07.02.2005, 18:17)
matis
pamiętam cie z wilingen wille wróć!!!151,5 wtedy skoczył małysz ale był 2
(07.02.2005, 18:13)
batman
Szkoda że kończy karierę
(07.02.2005, 17:56)
rakster
Buuuuuuuu :(
(07.02.2005, 17:43)
finofanka
szkoda, szkoda, i jeszcze raz szkoda!!!
(07.02.2005, 17:26)
spiderman
Szkoda, że zakończył karierę, ale nie życzę mu powodzenia w muzyce, bo przecież mógł chociaż spróbować powrócić!
(07.02.2005, 16:05)
Paweł
Ville, wróć!
(07.02.2005, 13:42)
Pawlak
@Human
filmy z Zakopanego, jak i zaleglych konkursow zostana wkrotce zamieszczone na stronie w dziale download.
(07.02.2005, 11:02)
Numaje
@Human - może tvp pokaże jakie¶ podsumowanie P¦ w Zakopanem ze skokami Adama...
(07.02.2005, 10:51)
!!!!!!!!!!!!!!!!1
szkoda ze villekonczy kariere ma on dopiero 27 lat mugł by jeszcze przez 3 sezony bstartowac
(07.02.2005, 09:24)
Ada¶ Niezgódka
Bardzo niedobrze. Szkoda go . :-( Mam nadzieje że mu się w muzyce poszczę¶ci i może w przyszło¶ci nagra co¶ z Apocalyptica . Fajno by było
(07.02.2005, 00:55)
Villka
;[[[[[[[[[[[ smutno mi...
(06.02.2005, 23:22)
Zły
phi... dla mnie to on już od paru sezonów był "sportowym emerytem"
(06.02.2005, 22:52)
nika
Hmmmmm ,szkoda...............:(
(06.02.2005, 22:44)
Finomanka-Dianka
a może to była tylko taka aluzja pod moim nazwiskiem :/ :/ :/ bardzo możliwe
(06.02.2005, 22:34)
Finomanka-Dianka
TAMI wiesz co pierwszy raz mnie tak miło przywitałas az mi sie lepiej zrobiło - sUomka dzięki za te słowa je¶li to prawda :D
szczerze mówi±c nie pisałam komentów bo nigdy mnie tu nie przyjęto miło - to chyba cud :/ choć w nie nie wierze :/ jeszzce raz dzięki :* Pozdro dla wszystkich zwłaszcza dla TAMI i sUomki .
(06.02.2005, 22:33)
sUomka
Finomanka-Dianka & finomanka - uwielbiam czytac wasze komentarze, s± takie....takie....wzruszaj±ce :]
(06.02.2005, 21:57)
finomanka
@Human - trzeba było sobie nagrać na video.
(06.02.2005, 21:26)
finomanka
eh....Ville, szkoda !!! Durne kontuzje, gdyby ich nie było....wszystko wygl±dało by pewnie o wiele inaczej....ale póki co życzę Ci sukcesów w muzyce...też fajna rzecz !!! Tak widać musiało byc... Ľle !!! łee... nawet Ari-Pekka Nikola nic nie wskórał....rzeczywiscie musiało być niezbyt dobrze !!!
(06.02.2005, 21:24)
spiderman
Co tu dużo mówić, szkoda :(
(06.02.2005, 21:21)
Human
chciałbym zobaczyć skoki Małysza w Zakopanem. Powiedzcie PROSZĘ co mam zrobić?
(06.02.2005, 21:14)
TAMI
O moja kochana finomanka- Dianka gdzie się podziewała¶ :]
(06.02.2005, 21:12)
Human
To jest precedens!My¶lałem że już dawno skończył t± karierę błazna
(06.02.2005, 21:10)
Kariola
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( :(:(:(:( jaka szkodaaaaa.... a ja go tak lubiłam.......:(:(:(:(:(:(:(:( :(:(
(06.02.2005, 20:53)
Titlis
No Ville w muzyce dasz rade gdyby nie te kontuzje być moze byłbys jednym z najlepszych skoczków narciarskich Powodzonka w muzyce
(06.02.2005, 20:33)
Aga
wielka szkoda, że już nie będę ogl±dać jego skoków
(06.02.2005, 20:14)
Bedus
Trudno! niech mu sie w muzyce dobrze powodzi!
(06.02.2005, 20:12)
Kasta
:((((((((((((((((((((((((((((( (((((((((((((((((((((((((((((