TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
17
18
19
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

Matti Hautamaeki zwyciężył w zakończonym niedawno konkursie na skoczni normalnej rozgrywanym w ramach Mistrzostw Finlandii w skokach narciarskich. Zawodnik Puijon Hiihtoseura oddał najdalsze skoki na obiekcie K90 w Lahti, lądując na 93 metrze w pierwszej serii i 95 w drugiej. Ósmy skoczek bieżącej edycji Pucharu Świata aż o 24 punkty wyprzedził drugiego Janne Happonena. Trzecie miejsce zajął Herman Huczkowski.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
W zawodach nie startował Janne Ahonen, który regeneruje się po chorobie. Na skoczni nie pokazał się również Risto Jussilainen, który startuje w zawodach PŚ w Sapporo.

Wyniki indywidualne:
1 Matti Hautamäki PHS 93,0m 95,0m 249,5
2 Janne Happonen PHS 89,0m 89,5m 225,5
3 Herman Huczkowski OH 92,0m 81,0m 215,5
4 Tami Kiuru LHS 85,0m 82,5m 202,0
5 Kalle Keituri LHS 87,0m 80,0m 198,5
6 Lauri Hakola PHS 81,0m 85,0m 198,0
7 Joonas Ikonen PHS 82,5m 80,0m 188,0
8 Olli Pekkala LHS 76,5m 85,5m 187,0
9 Teemu Pääkkönen LHS 88,0m 73,0m 183,0
10 Janne Ylijärvi LHS 81,0m 78,0m 181,0
11 Harri Olli OH 78,5m 80,0m 178,5
12 Anssi Koivuranta KEV 80,0m 77,0m 177,0
13 Jarkko Heikkonen HaJy 75,5m 82,5m 176,5
14 Veli-Matti Lindström LHS 72,5m 79,0m 164,5
15 Juha-Matti Ruuskanen PHS 79,0m 70,5m 160,5
16 Antti Pesonen PHS 72,5m 77,5m 160,0
16 Arttu Lappi PHS 78,0m 72,0m 160,0
18 Tommi Voutilainen KiteenUrh 78,5m 73,5m 157,5
19 Lassi Huuskonen PHS 73,5m 75,0m 156,5
20 Joona Saastamoinen PHS 73,0m 74,0m 154,0
21 Olli Muotka OH 79,0m 65,0m 148,0
22 Juha Miettinen PHS 72,0m 70,0m 142,5
23 Hannu Manninen OH 67,5m 72,0m 140,5
24 Lauri Asikainen KEV 74,5m 65,5m 139,0
25 Antti Laakkonen PHS 76,0m 65,0m 138,0
26 Mikko Taskila HyHS 70,0m 67,0m 131,5
27 Pasi Ahonen LHS 70,0m 68,0m 131,0
28 Ville Tuppurainen JHS 66,0m 72,5m 130,0
29 Tommi Hiukka LHS 65,5m 71,0m 124,5
30 Jere Kykkänen LHS 68,0m 66,0m 118,5
31 Janne Nordman LHS 60,5m 72,0m 118,0
32 Sami Niemi OH 64,0m 65,5m 114,5
32 Pasi Hyytiä OH 65,5m 64,0m 114,5
34 Ville Larinto LHS 69,0m 56,5m 103,0
35 Mika Petjala SiiPo 63,0m 61,5m 100,5
36 Kalle Huusari LHS 63,0m 59,0m 96,5
37 Teemu Summanen LHS 61,0m 59,0m 91,0
38 Jan-Henrik Kilpinen LHS 55,5m 66,0m 89,0
39 Tommi Hyry OH 58,5m 60,0m 87,5
40 Mika Kulmala SeinäjHS 59,0m 58,5m 85,0
41 Jouni Teikari LHS 55,5m 59,0m 78,5
42 Joonas Haapala JoKu 59,5m 56,0m 76,0
43 Juhani Ojanen LHS 53,0m 57,5m 64,5
44 Tommi Ikonen PHS 65,0m 45,0m 63,5

Wyniki indywidualne potraktowano także jako podstawę do ustalenia klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Finlandii. Najlepszy okazał się pierwszy skład Puijon Hiihtoseura, który wyprzedził pierwszą drużynę Lahden Hiihtoseura.

Wyniki drużynowe:
1 Puijon Hiihtoseura I (Lauri Hakola, Joonas Ikonen, Janne Happonen, Matti Hautamäki) 861,0
2 Lahden Hiihtoseura I (Veli-Matti Lindström, Janne Ylijärvi, Tami Kiuru, Kalle Keiruri) 746,0
3 Puijon Hiihtoseura II (Joona Saastamoinen, Arttu Lappi, Juha-Matti Ruuskanen, Taku Takeuchi) 694,0
4. Ounasvaaran Hiihtoseura (Hannu Manninen, Harri Olli, Olli Muotka, Herman Huczkowski) 682,5
5. Puijon Hiihtoseura 3 (Juha Miettinen, Antti Pesonen, Lassi Huuskonen, Antti Laakkonen) 597,0

Największym zaskoczeniem MF jest zapewne brązowy medalista, Herman Huczkowski. Zawodnik z Kemijarvi (trenuje w Rovaniemi, dokąd ma 80 km) stwierdza: "Moje skoki treningowe sporo się ostatnio poprawiły. Przez cały ubiegły rok dążyłem do tego, by trenować mocniej i solidniej, i po tej rocznej pracy wszystko wygląda lepiej".

Jutro rozegrany zostanie drugi konkurs Mistrzostw Finlandii. Zmagania będą się toczyć na skoczni HS130.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
suomi88
A tak poza tym te wyniki nie są obiektywne, bo w Lahti nie było dwóch najlepszych w chwili obecnej Finów, czyli Janne Ahonena i Ristusia Jussilainena :) Oni pewnie byliby przed Mattim
(05.02.2005, 21:39)
suomi88
@marmi Pasi to brat Janne, ale na nasze szczęście gorszy od swojego braciszka :)
@MrSnowman A Herman Huczkowski wcale nie jest nowy. Jakbyś dokładniej oglądał skoki, albo miał lepszą pamięć to byś go kojarzył. Startował przecież (w prawdzie bez oszołamiającego wyniku) w konkursach w Kuusamo
(05.02.2005, 21:36)
marmi
@Stanley: no no, co za ostre słowa.
To było niezręczne sformułowanie po prostu, powinienem napisać np. równorzędnych. A Ty opatrznie mnie zrozumiałeś i ostro po mnie pojechałeś :/
Skoki interesują mnie od czasów Fijasa (choć już Bobaka nie), uważam się za rozsądnego (tzn. nie fanatycznego) i kulturalnego kibica polskich skoczków i nigdy nie życzyłem źle rywalom naszych zawodników. Dlatego przykro mi było czytać Twoje słowa. Ale rozumiem, że się zbulwersowałeś więc nie ma sprawy.Pozdrawiam
(05.02.2005, 16:01)
dark angel
Gratulacje dla Mattiego.Nie ważne jakich ma się przeciwników ważne że się ich pokonało ;+)))
(05.02.2005, 14:39)
Zito
nie rzucaj się tak Stanley, bo zaplujesz sobie ekran
(05.02.2005, 11:17)
madzka
Matti brawo!!! Jestes najlepszy z Finow!
(05.02.2005, 07:29)
rud0lf
Chałtameki na tym zdjenciu pżypomina mi mojego kómpla ze stódjuf.
(05.02.2005, 01:18)
rud0lf
marni miał na myśli Ahonena :) Wg niego jedyny dobrze latający skoczek w Finlandii.
(05.02.2005, 01:14)
aa xxx
@marmi
To jego młodszy brat.
(05.02.2005, 01:02)
Stanley
@marmi
Co wg Ciebie ma znaczyć "nie miał godnego" przeciwnika.
Zastanów się, każdy rywal jest godnym! jedynie taki jak ty wybiera równych i równiejszych. Nie masz pojęcia o sportowej rywalizacji to się nie wypowiadaj publicznie!
(05.02.2005, 01:01)
marmi
@Mattia: bardzo profesjonalne i wyczerpujące wyjaśnienie :)
Co do wyników to nie dziwota że Matti wygrał z dużą przewagą - nie miał godnych rywali. Możemy zobaczyć za to, że Kiuru i Lindstrom delikatnie mówiąc nie są w formie. Ciekawe kogo wezmą na 4. do drużynówki na MŚ?
Jest też jakiś Pasi Ahonen, ciekawe czy jakiś krewny Janne?
(05.02.2005, 00:56)
Mattia
@Kasai
Są podane dwie wersje rezultatów:
pierwsza z Taku Takeuchi na trzecim miejscu
druga (oficjalna) - bez niego
Skąd ta rozbieżność? Otóż jak wiele osób wie, Takeuchi nie jest Finem. Jest to zawodnik Japoński, który jedynie trenuje w Finlandii. Dlatego, jako że Mistrzostwa Finlandii to impreza wylącznie dla zawodników fińskich, nie został zaliczony do generalnej klasyfikacji, mimo że startował w konkursie.

Co do klasyfikacji drużynowej: Takeuchi w prawdzie nie jest Finem, ale reprezentuje fiński klub. Dlatego został zaliczony do klasyfikacji drużynowej: nie jako Japończyk, ale jako reprezentant PHS
(05.02.2005, 00:39)
Kasai
Onet podał że trzeci był Taku Takeuchi (86,5 i 89 m)
w zestawieniu indywidualnym nie figuruje, za to figuruje w drużynowym...
(04.02.2005, 23:50)
MrSnowman
Herman Huczkowski? Zupełnie nowe nazwisko...
A jakie swojskie! Fajnie by było dowiedzieć się o nim czegoś więcej.
(04.02.2005, 23:18)
leelo
moi matti :)
(04.02.2005, 22:26)
spiderman
Czy jeszcze dzisiaj będą podane pełne wyniki zawodów ??
(04.02.2005, 22:24)
nika
Brawo Matti!! Oby tak dalej!!
Janne "zregeneruj się " jak najszybciej... :))
(04.02.2005, 21:33)
wojtekiki
@Piotr
nie
(04.02.2005, 21:14)
sUomka
Brawo Masa!
(04.02.2005, 21:08)
A.M.
Co to ma być???
Przecież dużo dobrych zawodników jest w Sapporo !!!
To niesprawiedliwe...:(
(04.02.2005, 21:04)
juzkaaaaaaaaaaa
ej co to ma byc za artykul...gdzie jest klasyfikacja???jak ja mam sie na odleglosc domyslec???mogl sie ktos wysilic////
(04.02.2005, 20:57)
spiderman
No, nieźle Matti, ale wolałbym aby startował w Sapproro.
(04.02.2005, 20:50)
Piotr
czy polacy startują jutro???
(04.02.2005, 20:46)
Walther
Herman! No nieźle.
(04.02.2005, 20:40)
borsuk
Dajcie pełne wyniki, jeśli się da!
(04.02.2005, 20:31)