Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
listopad 2021
Najbliższe zawody
28.11.2021, godz. 16:15
Ruka HS-142

Matti Hautamaeki zwyciężył w zakończonym niedawno konkursie na skoczni normalnej rozgrywanym w ramach Mistrzostw Finlandii w skokach narciarskich. Zawodnik Puijon Hiihtoseura oddał najdalsze skoki na obiekcie K90 w Lahti, l±duj±c na 93 metrze w pierwszej serii i 95 w drugiej. Ósmy skoczek bież±cej edycji Pucharu ¦wiata aż o 24 punkty wyprzedził drugiego Janne Happonena. Trzecie miejsce zaj±ł Herman Huczkowski.

W zawodach nie startował Janne Ahonen, który regeneruje się po chorobie. Na skoczni nie pokazał się również Risto Jussilainen, który startuje w zawodach P¦ w Sapporo.

Wyniki indywidualne:
1 Matti Hautamäki PHS 93,0m 95,0m 249,5
2 Janne Happonen PHS 89,0m 89,5m 225,5
3 Herman Huczkowski OH 92,0m 81,0m 215,5
4 Tami Kiuru LHS 85,0m 82,5m 202,0
5 Kalle Keituri LHS 87,0m 80,0m 198,5
6 Lauri Hakola PHS 81,0m 85,0m 198,0
7 Joonas Ikonen PHS 82,5m 80,0m 188,0
8 Olli Pekkala LHS 76,5m 85,5m 187,0
9 Teemu Pääkkönen LHS 88,0m 73,0m 183,0
10 Janne Ylijärvi LHS 81,0m 78,0m 181,0
11 Harri Olli OH 78,5m 80,0m 178,5
12 Anssi Koivuranta KEV 80,0m 77,0m 177,0
13 Jarkko Heikkonen HaJy 75,5m 82,5m 176,5
14 Veli-Matti Lindström LHS 72,5m 79,0m 164,5
15 Juha-Matti Ruuskanen PHS 79,0m 70,5m 160,5
16 Antti Pesonen PHS 72,5m 77,5m 160,0
16 Arttu Lappi PHS 78,0m 72,0m 160,0
18 Tommi Voutilainen KiteenUrh 78,5m 73,5m 157,5
19 Lassi Huuskonen PHS 73,5m 75,0m 156,5
20 Joona Saastamoinen PHS 73,0m 74,0m 154,0
21 Olli Muotka OH 79,0m 65,0m 148,0
22 Juha Miettinen PHS 72,0m 70,0m 142,5
23 Hannu Manninen OH 67,5m 72,0m 140,5
24 Lauri Asikainen KEV 74,5m 65,5m 139,0
25 Antti Laakkonen PHS 76,0m 65,0m 138,0
26 Mikko Taskila HyHS 70,0m 67,0m 131,5
27 Pasi Ahonen LHS 70,0m 68,0m 131,0
28 Ville Tuppurainen JHS 66,0m 72,5m 130,0
29 Tommi Hiukka LHS 65,5m 71,0m 124,5
30 Jere Kykkänen LHS 68,0m 66,0m 118,5
31 Janne Nordman LHS 60,5m 72,0m 118,0
32 Sami Niemi OH 64,0m 65,5m 114,5
32 Pasi Hyytiä OH 65,5m 64,0m 114,5
34 Ville Larinto LHS 69,0m 56,5m 103,0
35 Mika Petjala SiiPo 63,0m 61,5m 100,5
36 Kalle Huusari LHS 63,0m 59,0m 96,5
37 Teemu Summanen LHS 61,0m 59,0m 91,0
38 Jan-Henrik Kilpinen LHS 55,5m 66,0m 89,0
39 Tommi Hyry OH 58,5m 60,0m 87,5
40 Mika Kulmala SeinäjHS 59,0m 58,5m 85,0
41 Jouni Teikari LHS 55,5m 59,0m 78,5
42 Joonas Haapala JoKu 59,5m 56,0m 76,0
43 Juhani Ojanen LHS 53,0m 57,5m 64,5
44 Tommi Ikonen PHS 65,0m 45,0m 63,5

Wyniki indywidualne potraktowano także jako podstawę do ustalenia klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Finlandii. Najlepszy okazał się pierwszy skład Puijon Hiihtoseura, który wyprzedził pierwsz± drużynę Lahden Hiihtoseura.

Wyniki drużynowe:
1 Puijon Hiihtoseura I (Lauri Hakola, Joonas Ikonen, Janne Happonen, Matti Hautamäki) 861,0
2 Lahden Hiihtoseura I (Veli-Matti Lindström, Janne Ylijärvi, Tami Kiuru, Kalle Keiruri) 746,0
3 Puijon Hiihtoseura II (Joona Saastamoinen, Arttu Lappi, Juha-Matti Ruuskanen, Taku Takeuchi) 694,0
4. Ounasvaaran Hiihtoseura (Hannu Manninen, Harri Olli, Olli Muotka, Herman Huczkowski) 682,5
5. Puijon Hiihtoseura 3 (Juha Miettinen, Antti Pesonen, Lassi Huuskonen, Antti Laakkonen) 597,0

Największym zaskoczeniem MF jest zapewne br±zowy medalista, Herman Huczkowski. Zawodnik z Kemijarvi (trenuje w Rovaniemi, dok±d ma 80 km) stwierdza: "Moje skoki treningowe sporo się ostatnio poprawiły. Przez cały ubiegły rok d±żyłem do tego, by trenować mocniej i solidniej, i po tej rocznej pracy wszystko wygl±da lepiej".

Jutro rozegrany zostanie drugi konkurs Mistrzostw Finlandii. Zmagania będ± się toczyć na skoczni HS130.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
suomi88
A tak poza tym te wyniki nie s± obiektywne, bo w Lahti nie było dwóch najlepszych w chwili obecnej Finów, czyli Janne Ahonena i Ristusia Jussilainena :) Oni pewnie byliby przed Mattim
(05.02.2005, 21:39)
suomi88
@marmi Pasi to brat Janne, ale na nasze szczę¶cie gorszy od swojego braciszka :)
@MrSnowman A Herman Huczkowski wcale nie jest nowy. Jakby¶ dokładniej ogl±dał skoki, albo miał lepsz± pamięć to by¶ go kojarzył. Startował przecież (w prawdzie bez oszołamiaj±cego wyniku) w konkursach w Kuusamo
(05.02.2005, 21:36)
marmi
@Stanley: no no, co za ostre słowa.
To było niezręczne sformułowanie po prostu, powinienem napisać np. równorzędnych. A Ty opatrznie mnie zrozumiałe¶ i ostro po mnie pojechałe¶ :/
Skoki interesuj± mnie od czasów Fijasa (choć już Bobaka nie), uważam się za rozs±dnego (tzn. nie fanatycznego) i kulturalnego kibica polskich skoczków i nigdy nie życzyłem Ľle rywalom naszych zawodników. Dlatego przykro mi było czytać Twoje słowa. Ale rozumiem, że się zbulwersowałe¶ więc nie ma sprawy.Pozdrawiam
(05.02.2005, 16:01)
dark angel
Gratulacje dla Mattiego.Nie ważne jakich ma się przeciwników ważne że się ich pokonało ;+)))
(05.02.2005, 14:39)
Zito
nie rzucaj się tak Stanley, bo zaplujesz sobie ekran
(05.02.2005, 11:17)
madzka
Matti brawo!!! Jestes najlepszy z Finow!
(05.02.2005, 07:29)
rud0lf
Chałtameki na tym zdjenciu pżypomina mi mojego kómpla ze stódjuf.
(05.02.2005, 01:18)
rud0lf
marni miał na my¶li Ahonena :) Wg niego jedyny dobrze lataj±cy skoczek w Finlandii.
(05.02.2005, 01:14)
aa xxx
@marmi
To jego młodszy brat.
(05.02.2005, 01:02)
Stanley
@marmi
Co wg Ciebie ma znaczyć "nie miał godnego" przeciwnika.
Zastanów się, każdy rywal jest godnym! jedynie taki jak ty wybiera równych i równiejszych. Nie masz pojęcia o sportowej rywalizacji to się nie wypowiadaj publicznie!
(05.02.2005, 01:01)
marmi
@Mattia: bardzo profesjonalne i wyczerpuj±ce wyja¶nienie :)
Co do wyników to nie dziwota że Matti wygrał z duż± przewag± - nie miał godnych rywali. Możemy zobaczyć za to, że Kiuru i Lindstrom delikatnie mówi±c nie s± w formie. Ciekawe kogo wezm± na 4. do drużynówki na M¦?
Jest też jaki¶ Pasi Ahonen, ciekawe czy jaki¶ krewny Janne?
(05.02.2005, 00:56)
Mattia
@Kasai
S± podane dwie wersje rezultatów:
pierwsza z Taku Takeuchi na trzecim miejscu
druga (oficjalna) - bez niego
Sk±d ta rozbieżno¶ć? Otóż jak wiele osób wie, Takeuchi nie jest Finem. Jest to zawodnik Japoński, który jedynie trenuje w Finlandii. Dlatego, jako że Mistrzostwa Finlandii to impreza wyl±cznie dla zawodników fińskich, nie został zaliczony do generalnej klasyfikacji, mimo że startował w konkursie.

Co do klasyfikacji drużynowej: Takeuchi w prawdzie nie jest Finem, ale reprezentuje fiński klub. Dlatego został zaliczony do klasyfikacji drużynowej: nie jako Japończyk, ale jako reprezentant PHS
(05.02.2005, 00:39)
Kasai
Onet podał że trzeci był Taku Takeuchi (86,5 i 89 m)
w zestawieniu indywidualnym nie figuruje, za to figuruje w drużynowym...
(04.02.2005, 23:50)
MrSnowman
Herman Huczkowski? Zupełnie nowe nazwisko...
A jakie swojskie! Fajnie by było dowiedzieć się o nim czego¶ więcej.
(04.02.2005, 23:18)
leelo
moi matti :)
(04.02.2005, 22:26)
spiderman
Czy jeszcze dzisiaj będ± podane pełne wyniki zawodów ??
(04.02.2005, 22:24)
nika
Brawo Matti!! Oby tak dalej!!
Janne "zregeneruj się " jak najszybciej... :))
(04.02.2005, 21:33)
wojtekiki
@Piotr
nie
(04.02.2005, 21:14)
sUomka
Brawo Masa!
(04.02.2005, 21:08)
A.M.
Co to ma być???
Przecież dużo dobrych zawodników jest w Sapporo !!!
To niesprawiedliwe...:(
(04.02.2005, 21:04)
juzkaaaaaaaaaaa
ej co to ma byc za artykul...gdzie jest klasyfikacja???jak ja mam sie na odleglosc domyslec???mogl sie ktos wysilic////
(04.02.2005, 20:57)
spiderman
No, nieĽle Matti, ale wolałbym aby startował w Sapproro.
(04.02.2005, 20:50)
Piotr
czy polacy startuj± jutro???
(04.02.2005, 20:46)
Walther
Herman! No nieĽle.
(04.02.2005, 20:40)
borsuk
Dajcie pełne wyniki, je¶li się da!
(04.02.2005, 20:31)