Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Ostatni w dniu dzisiejszym trening na skoczni Okurayama w Sapporo wygrał Roar Ljoekelsoey. Triumfator pierwszy zawodów z Zakopanego skoczył 135 metrów. Drugi wynik uzyskał Austriak Thomas Morgenstern, który l±dował metr bliżej. Trzecia lokata przypadła reprezentantowi gospodarzy Tsuyoshi Ichinohe - 129,5 metra.

Podczas trzeciej rundy treningowej po raz kolejny skoczkowie oddawali w odległe skoki. Daleko skoczył Jure Bogataj - 128,0 m (4. miejsce). Słowieniec wyprzedził Ferdinanda Badera - 125,5 m oraz Antonina Hajka - 125 m. Słabo wypadł Martin Hoellwarth - tylko 106 metrów (29.).

Skoczkowie od numeru 1 do 7 skakali z 16. belki. Po skoku Badera jury postanowiło skrócić rozbieg do 14. pozycji startowej.

Przypomnijmy, że dwie poprzednie serie treningowe wygrali Austriacy. Podczas 1. rundy najlepszy był Martin Hoellwarth (135 m), 2. serię wygrał Thomas Morgenstern (130,5 m). Wszystkie trzy serie organizatorzy zdołali przeprowadzić w ci±gu zaledwie 100 minut.

Warunki atmosferyczne sprzyjały. Temperatura utrzymywała się w okolicach -4 stopni C., wiatr jedynie chwilami przekraczał 3 m/s.

Jutro pierwszy konkurs na skoczni Sapporo. Pocz±tek o godzinie 9:00 czasu polskiego. Zaplanowana również na jutro runda kwalifikacyjna została odwołana ze względu na mał± ilo¶ć skoczków zgłoszonych do zawodów.

Program na sobotę:
2:00 - trening
8:00 - seria próbna
9:00 - konkurs główny

Wyniki 3. treningu:
1 40 Roar Ljoekelsoey NOR 135.0m
2 39 Thomas Morgenstern AUT 134.0m
3 5 Tsuyoshi Ichinohe JPN 129.5m
4 32 Jure Bogataj SLO 128.0m
5 7 Ferdinand Bader GER 125.5m
6 6 Antonin Hajek CZE 125.0m
7 28 Akira Higashi JPN 123.5m
8 9 Roland Mueller AUT 122.0m
9 21 R. Schwarzenberger AUT 121.5m
9 4 Yukio Sakano JPN 121.5m
11 22 Jussi Hautamaeki FIN 121.0m
11 19 Kazuyoshi Funaki JPN 121.0m
13 34 Henning Stensrud NOR 119.5m
14 1 Fumihisa Yumoto JPN 119.0m
15 38 Daiki Ito JPN 118.5m
16 20 Kimmo Yliriesto FIN 117.5m
17 15 Morten Solem NOR 114.5m
18 25 Jan Matura CZE 114.0m
19 36 Noriaki Kasai JPN 112.5m
19 29 Peter Zonta SLO 112.5m
21 31 Andreas Kofler AUT 111.5m
22 3 Yusuke Kaneko JPN 111.0m
23 35 Risto Jussilainen FIN 110.0m
24 30 Florian Liegl AUT 109.5m
25 37 Lars Bystoel NOR 108.5m
25 24 Balthasar Schneider AUT 108.5m
27 16 Akseli Kokkonen FIN 108.0m
28 2 Hiroki Yamada JPN 107.5m
29 41 Martin Hoellwarth AUT 106.0m
30 12 Christian Bruder GER 105.5m
31 26 Takanobu Okabe JPN 103.0m
32 10 Ivan Karaulov KAZ 102.5m
33 17 Bine Zupan SLO 101.0m
34 18 Kazuya Yoshioka JPN 99.5m
34 14 Emmanuel Chedal FRA 99.5m
36 8 Radik Zhaparov KAZ 98.0m
37 27 Martin Koch AUT 97.5m
38 13 Heung Chul Choi KOR 97.0m
39 11 Hyun Ki Kim KOR 91.5m
40 23 Nicolas Dessum FRA 85.5m
41 33 Hideharu Miyahira JPN 83.5m
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Bartt
Jakby zsumować odległo¶ci uzyskiwane na treningach, taka byłaby kolejno¶ć:
1. Morgenstern 396
2. Ljoekelsoey 388
3. Higashi 377,5
4. Stensrud 365
5. Hoellwarth 364
6. Bogataj 363
-. Schwarzenberger 363
8. Ichinohe 360,5
9. Liegl 359,5
10. Koch 355,5
----------------------
12. Bystoel 352
13. Ito 351,5
16. Jussilainen 346,5

Oczywi¶cie to nic nie znaczy, bior±c pod uwagę że zawodnicy skakali z różnych belek. Zdecydowanie najrówniej skakał Morgenstern - 3 razy powyżej 130m. Ljoekelsoey miał dwie bardzo dobre próby, ale i jedn± słab± - 120,5 na drugim treningu. Natomiast Hoellwarth tylko raz skoczył dobrze, a jego trzeci skok na 106m może ¶wiadczyć o tym, że nie jest w najwyższej formie. Zaskakuj±co słabo skakali Jussilainen, Bystoel i Ito. Najlepszym z Japończyków nieoczekiwanie Higashi, który powinien powalczyć o podium, natomiast najsłabszym, równie nieoczekiwanie - Miyahira, który ani razu nie przekroczył 100 metrów! Największ± hu¶tawkę formy prezentuje, oprócz Hoellwartha, Liegl - od 133,5 m w pierwszej, do 109,5 w trzeciej próbie. Zawodnikami, którzy byli zdecydowanie najsłabsi s±, oprócz Miyahiry, Yamada, Yoshioka, Kazachowie, Francuzi i Koreańczycy oraz Kokkonen.
(05.02.2005, 01:16)
marmi
Jussilainen już jest w pierwszej 15.
Pozwolę się nie zgodzić z poprzednikami: niech Hoellwarth i Ljoekelsoey wyprzedz± nieznacznie Adama tak aby na M¦ zadziałało prawo serii (będzie 4. w P¦ jak w Predazzo o czym już niektórzy pisali w komentarzach do poprzednich wiadomo¶ci). W Zakopanem zadziałało to i na M¦ musi :)
Natomiast nie zadziała prawo takie, że Adam wygra potem P¦ bo tu jest silniejsze prawo serii działaj±ce od wielu lat (P¦ wygrywa się przynajmniej 2x z rzędu). To jest moja spiskowa teoria :-)
(04.02.2005, 23:51)
aa xxx
Trzymam kciuki za Risto.
(04.02.2005, 22:50)
BEDUS
A ja chce zeby wygral Jusilajnen drugi byl Ito a trzeci Kasai!Oni nie wyprzedza Adama jak zajma dobre pozycje a Ljokelsoey i Helwart jak zajma cos wysokiego w Sapporo to wyprzedza Adama i w tym cale zamieszanie! Niech se Jusilajnen wygrywa wkoncu morze bedze w pierwszej 15 i nie bedzie musial sie kwalifikowac w nastepnym sezonie:D!tylko wara od drugiego miejsca Adama bo chyba normalnie wytluke!!
(04.02.2005, 22:35)
jozek-sibek
Tylko 27 zawodników z punktami P¦ na71,tylko 8 z 34 najlepszych.Chciało by się 1 Jussilainen,2 Bystoel,3 Ito,4 Morgi, 5 Kasai,6 Stensrud,7 Higashi,i dopiero Ljokelsoej i Hoellwart.
(04.02.2005, 19:21)
jozek-sibek
Gdzie Polacy chc± zdobywać punkty P¦.??? Tutaj nie startuj±,za tydzień do Włoch jedzie tylko Adam i Robert.Gdy mamy 4 miejscaa w P¦ to pojedzie dwóch.Nie ma w Polsce zawodników zeby wystawić drużynę we Włoszech.Sobotę oddajemy walkowerem.???Ale polityka do Japoni za daleko a do Włoch.........co mam wpisać??? drodzy trenerzy i PZN.
(04.02.2005, 17:57)
Zły
po raz pierwszy zgodzę się z fanami Finów... niech sobie wygrywa Risto!
A Roar i Martin maj± być daleko, żeby mi przypadkiem Adama w klasyfikacji generalnej nie przeskoczyli!!!
(04.02.2005, 17:11)
suomi88
Czemu Ristu¶ był tak daleko??? Przecież to on ma wygrać oba konkursy!!! Należy mu się po ponad czterech latach czekania :)
(04.02.2005, 16:17)
Piotr
W niedzielę!!
(04.02.2005, 15:10)
Piotr
Przecież treningów nie ma transmitowanych w TV!Jak wstaniesz o 2.00 obejrzysz sobie co najwyżej konkurs!!
(04.02.2005, 15:09)
spiderman
Obchodzi mnie to bo chcę wiedzieć czy opłaca się wstawać o 2.00 :P
(04.02.2005, 15:04)
Piotr
@spiderman
A co cię obchodzi ili będzie serii treningowych?W mordę jeża ile będzie tyle będzie wszystko jedno.
(04.02.2005, 15:01)
mmm_krakow
Olej
ten sam skład trenerów u Austriaków, przecież wtedy Pointner był asystentem Innauera
Innauer+Pointner=klapa?
(04.02.2005, 14:50)
OLeJ
spiderman no nie oznacza! ale nie trzeba daleko szukac! przed IO w USA! Austryjacy równiez wybrali sie do japonii! a puzniej był placz na IO ze słabo skacza! ich decyzja oczywiscie! Pozdro:D
(04.02.2005, 14:43)
OLeJ
eHH!! no znów bedzie pl±cz austryjaków i norwegów! ich wina! ale ja z drugiej strony załuje ze nie jechali Polacy ( chodzi mi o tych co nie je chali do villach) no moze by jakies punkty ukuli :D no ale trudno pozdro :D
(04.02.2005, 14:41)
spiderman
Mam pytanie:
Jutro o godzinie 2.00 w nocy jest trening zamiast kwalifikacji. Ile serii treningowych będzie wła¶nie o tej 2.00 w nocy ??
(04.02.2005, 14:37)
spiderman
Wycieczka do Japonii wcale nie oznacza pogrzebania szans na Mistrzostwach ¦wiata w Oberstdorfie. Kto był zmęczony ten został w domu i przygotowuje się do M¦ w Oberstdorfie. Kto chciał jechać ten pojechał. Jest szansa na łatwe punkty. A na podium powinni być Ljoekelsoey, Hoellwarth, Jussilainen lub Morgenstern. Może jeszcze Bystoel powalczy o miejsce na podium.
(04.02.2005, 14:36)
spiderman
Krótki skok Hoellwartha z trzeciej serii treningowej był spowodowany prawdopodobnie kręc±cym wiatrem lub skróceniem belki startowej.
(04.02.2005, 14:32)
mmm_krakow
"Kl±twa japońska" - działa raczej na Austriaków :))))))))))))))
Z tej okazji - kocham Innauera [bo to jego pomysł, żeby jeĽdzić c±ły czas na Puchar najsilniejszym składem] - mamy mniej rywali na M¦ :))))))))))))))))))
(04.02.2005, 14:26)
Chiquita
Można się było tego spodziewać:-)
(04.02.2005, 14:22)
andbal
Ale nakłamałem. Higashi też 3 x w pierwszej 10 -tce. Kolejno 3 10 7. Hoellwarth 1 8 i "29" Ljoekelsoey 5 12 1 lepiej niż poprzednik, Bogataj 9 23 4. Koch podobnie jak Heli 3 4 i "37".
(04.02.2005, 14:11)
andbal
Tylko Morgenstern we wszystkich seriach był w pierwszej 10 -tce nawet w 6 -tce. skakał najrówniej. Kolejno 6 1 2.
(04.02.2005, 14:04)
ana
wydaje mi się, że na podium stan± roar, morgi i hoellwarth (może niekoniecznie w tej kolejno¶ci), a ada¶ i tak obroni obydwa medale na M¦:)
(04.02.2005, 13:57)
Hyrma
Roar już raz wygrał z kl±tw± japońsk± - w zeszłym sezonie pojechał do Japonii, wygrał oba konkursy w Sapporo, a po powrocie do Europy zwyciężył w Oberstdorfie (bij±c rekord skoczni przy okazji), nieco póĽniej został Mistrzem ¦wiata w lotach.
Dlatego s±dzę, że w tym roku też może się liczyć.
(04.02.2005, 13:35)
Walther
Ruar Jekkesej :P No ciekawe...

Redakcjo kochana, znowu wam cos wyslalem ;p
(04.02.2005, 13:35)
Henio
W Braunlage na treningach dobrze skacze Rafał ¦Liż i Piotrek Żyła ,Topór przeciętnie a Tomisław tradycyjnie -tragicznie.
(04.02.2005, 13:18)
marmi
Nono, Funaki nieĽle, lepiej od Kasai i Ito. Wyniki nieco dziwne w przekroju 3 treningów, pewnikiem musiało zmiennie wiać...
(04.02.2005, 12:45)
linta
Roru¶ wygra w Sapporo no i na M¦ pokaże prawdziw± klase:):):)
(04.02.2005, 12:16)
gggggggggggggggggggggg
co to leci roar!!!1