Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
listopad 2021
Najbliższe zawody
28.11.2021, godz. 16:15
Ruka HS-142

W weekend oprócz zawodów P¦ odbęd± się kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego. Skoczkowie rywalizować będ± na skoczni Wurmbergschanze (HS-100) w Braunlage. Na niemieckim obiekcie zobaczymy 4 Polaków, którzy wg organizatorów stawi± się w składzie: Piotr Żyła, Paweł Urbański, Wojciech Topór i Mateusz Wantulok.

Do faworytów należ± Austriacy (w¶ród nich Thurnbichler i Kaiser), a także zwycięzca ostatniego konkursu w Lauscha - Norweg Thomas Lobben. Nie znamy jeszcze składu Finów. Japończycy ominęli zawody z wiadomych względów.

Program zawodów:

Pi±tek, 4 lutego 2005
11:00 - oficjalny trening

Sobota, 5 lutego 2005
11:30 - seria próbna
13:00 - konkurs

Niedziela, 6 lutego 2005
11:30 - seria próbna
13:00 - konkurs

 WSTĘPNE składy na CoC w Braunlage
BUŁGARIA Petar Fartunov
Vladimir Zografski
Ivan Tchauschev
AUSTRIA Mathias Hafele
Stefan Thurnbichler
Stefan Kaiser
Christian Nagiller
Christoph Lenz
Bastian Kaltenboeck
Christoph Strickner
Manuel Fettner
KANADA Gregory Baxter
Dominik Bafia
Stefan Read
Graeme Gorham
CHINY Yang Li
Zhandong Tian
Chengbo Li
  Jianxun Wang
RUMUNIA Andrei Balazs
Ciprian Ionita
Iancu Tambaloiu
Mihai Damian
SŁOWENIA Rok Urbanc
Primoz Pikl
Luka Bardorfer
Jure Radelj
Damjan Fras
Jaka Oblak
Bine Norcic
POLSKA Piotr Żyła
Paweł Urbański
Wojciech Topór
Mateusz Wantulok
KOREA PD. Yong Jik Choi
Chil Gu Kang
ROSJA Alexey Silaev
Ilya Rosliakov
Pawel Karelin
Robert Fatkullin
UKRAINA Volodymyr Boschuk
Oleksandr Lazarovich
NIEMCY Julian Musiol
Mario Kuerschner
Hans Petrat
Daniel Klausmann
Frank Ludwig
CZECHY Lukas Hlava
Jiri Mazoch
Martin Cikl
Lukas Kuban
KAZACHSTAN Asan Tachtachunov
Nikolay Karpenko
FINLANDIA brak danych
NORWEGIA Jon Aaras
Anders Bardal
Erik-Lycke Solheim
Hans-Christian Pettersen
Thomas Lobben
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
borsuk
@snow
A na których zawodach Niemcy wykorzystali kwotę krajow±? W tym sezonie do tej pory w Niemczech odbyły się tylko zawody w Lauscha, a tam skakali bez dodatkowej obsady....
(04.02.2005, 20:59)
Tonio fan
Na trenigu Tonio równo tylko krótko
(04.02.2005, 12:00)
spiderman
Jego starty nie ¶wiadcz± o przemęczeniu tylko o bardzo, ale to bardzo słabiutkiej formie (której nigdy nie miał).
(04.02.2005, 07:46)
Walther
REDAKCJO! WYSŁAŁEM WAM BARDZO WAŻNEGO MAILA!!! PRZECZYTAJCIE!!!
(03.02.2005, 20:10)
lolitvffcfv
pozyjemy zobaczymy...ja mysle ze powalcza stac ich na dobre skakanie naMSJ wszyscy ci juniorzy ktorzy startuja w PK maja duzy talent!!!i na treningach odwalaja naprawde kawal ciezkiej,nawet bardzo ciezkiej pracy!!! czsem trenuja nawet 3 razy dziennie ..potem jeszcze szkola .....oni tak naprawde nie maja wolnego!!!. szanuje ich za poswiecenie...bo .skoki to dla niektorych z nic prawdziwa milosc!!!
(03.02.2005, 19:52)
Jozek-sibek
W ubiegłym roku RUTKOWSKI,HULA,STOCH I KOWAL byli prowadzeni inaczej i efekty byly , 1 RUTKOWSKI,2-DRUŻYNA. CIEKAWE CO JUNIORZY ZWOJUJˇ W TYM ROKU.?
(03.02.2005, 19:33)
jozek-sibek
Po kilku startach tych samych juniorow powinni dac im n.p. 2 tygodnie na odpoczynek i trening i niech startuj± dalej. Stoch w PK startował od 1 zawodów w Rowaniemi z 4.12 do 23.01 w Bischofshofen.A więc 17 kolejnych startach w PK,ostatnie opu¶cił bo miał start w P¶ w Zakopanem,plus 2 razy MP w Szyrku. O Urbańskim pisałem niżej.To paranoja, nigdy nie mieli tak napietego kalendarza.Mozna było sprawdzić:WYRWA, WANTULOK,MACIUSIAK.Czekaj± też i nie maja gdzie startować:SLIŻ,W.TAJNER,SOBCZY K,SKUPIEŃ,T.TAJNER I HULA. Sliż startował 2 razy w PK w PLANICY-miejsca 13 i 12 i najlepszy z Polaków.Stoch 21 i 13 a Urbański 36 i 48 w tych samych zawodach,czy trenerz i PZN tego nie widz±.
(03.02.2005, 19:20)
k
nie tylko urbanski ..wszyscy sa zmeczeni sezonem a szczegolnie juniorzy..przecierz wykonuja duzo treningow silowych
(03.02.2005, 19:04)
J.
Urbański sam się zarzekał że da radę...
(03.02.2005, 18:54)
jozek-sibek
Na wstępnej li¶cie startowej w Braunlage s± T.TAJNER,URBAŃSKI,TOPÓR,WANTUL OK I ŻYŁA.Ciekawe bo Wantulok wczoraj i dzi¶ startował w Lubawce.?A co się tyczy Urbańskiego to trenerzy przsadzaj± i mog± go zajechać.Od 17.12 do 30.01 startował w 15 kolejnych PK i 2 razy w MP.W ostatnich 4 pucharach 3 razy był najgorszym z Polaków,jego miejsca 46,55,49 i 52 na 63 do 78 startuj±cych,mówi± same o jego przemęczeniu.
(03.02.2005, 18:43)
Jasiek
Dlaczego Japony nie pojado na konkurs(y)?Kto mi napisze?
(03.02.2005, 17:59)
Andy
To juz przesada. Trenerzy powinni dać troche odsapn±ć naszym młodym skoczkom!!! Kiedy pod koniec marca zaczn± się M¦J chłopcy nie bed± mieli juz siły żeby tam powalczyć. Uważam, że za duzo maj± tych startów. Ledwo wróc± z Braunlage, a tu juz Mistrzostwa Polski. A przecież z konkursu na konkurs skacz± coraz słabiej.
@Redakcja
Wczoraj i dzi¶ w Lubawce odbyły się konkursy o Puchar Burmistrza Lubawki. Czy najlepsi skoczkowie tych zawodów dostan± jakies punkty w rankingu? Proszę o odpowiedĽ.
(03.02.2005, 17:21)
kasta
outsiderzy atakuj±
(03.02.2005, 16:37)
Apolinary T
@Maro
Spodziewałem się tego po Dyr,Sportowym PZN.
Na stronie PZN Apoloniusz podaje składy młodzików i juniorów na zawody za granić± a Skład na COC trzymał w tajemnicy.
Szkoda że Wantulok nie dostał szasy startu w PK
(03.02.2005, 16:33)
Walther
REDAKCJA SNC! Macie e-maila ode mnie na redakcja@skokinarciarskie.com Przecztać proszę!!!
(03.02.2005, 16:21)
Olk@&Agat@
Trzymamy kciuki za Mateusza!!!
(03.02.2005, 16:20)
maro
wantulok nie pojechal tylko tonio tajner!
(03.02.2005, 16:03)
snow
@borsuk
skoro Niemcy wcze¶niej wykorzystali limity krajowe nie bardzo rozumiem Twoje zdziweinie krótk± list± starow±?!
(03.02.2005, 15:57)
borsuk
Hmm... My¶lałem, że Urbańskiemu dadz± odpocz±ć, bo od wielu tygodni skacze regularnie co tydzień w CoC i jakby już wykazywał zmęczenie (coraz słabsze lokaty). A w jego miejsce rzeczywi¶cie można było wysłać Sobczyka (w tym roku nie skakał na żadnych międzynarodowych zawodach prócz uniwersjady, a w MP wypadł całkiem dobrze). No ale zadecydowano inaczej, czy dobrze zobaczyny w weekend. My¶lałem, że Niemcy wystawi± szerok± kadrę, korzystaj±c z kwoty krajowej, tymbardziej że mogliby wystawić kogo¶ z kadry A, która nie poleciała do Japonii. No i witamy po dłuższej nieobecno¶ci Damiana Frasa, który urzeka mnie swym "stylem V z równolegle prowadzonymi nartami w locie".
(03.02.2005, 15:49)
Walther
Ciekawe czy Zhangdong znowu zacznie wymiatać.... A o Ivanie Tchauschevie to nie słyszałem jeszcze.
(03.02.2005, 15:37)
spiderman
Nie rozumiem dlaczego Anders Bardal wystartuje w tych zawodach w Braunlage, powinien teorytycznie występować w Sapporo w P¦. Chyba, że chce zostać liderem klasyfikacji generalnej COC.
(03.02.2005, 15:29)
spiderman
Wielu zawodników wystawi± także Chińczycy, Rumuni i Kanadyjczycy.
(03.02.2005, 15:26)
spiderman
Bułgarzy wystawi± mocn± i spor± drużyn± w tych zawodach :-)
(03.02.2005, 15:24)
Apoloniusz
Wyrwa dobr± dyspozycję pokazał już na MP ale w rankingu jeszcze nie zaistniał. Mam nadzieję, że ten symboliczny pierwszy punkt dostanie.
(03.02.2005, 15:23)
Apolinary
@ Stawy
Czy za konkurs w Lubawce przyznacie punkty Huli i W.Tajnerwi i bodaj Wyrwie?
(03.02.2005, 15:20)
andbal
Sorry jak rano patrzyłem na wiadomo¶ć dotycz±c± Japonii to nie było. Nie wiedziałem, że wiadomo¶ci s± modyfikowane. Wycofuję wcze¶niejszy post.
(03.02.2005, 12:53)
andbal
@Stawy
A czy nie powinna pojawić sie taka tabelka z wstępnymi składami na Sapporo ?
(03.02.2005, 12:51)
kibic
@Apolinary
No pewnie dfaltego nikt nie jedzie tam bo synalek jest bez formy (o ile kiedy¶ j± miał) a po co maj± jechać inni? Nie opłaca się.Typowa PZN-woska my¶l.Byla okazja sprawdzenia sie i posmakowania PS przez niezbyt doswiadczonych zawodników.A oni będa siedzieć w domu a pozniej bedzie pianie o fatalnej formie naszych skoczków.
(03.02.2005, 12:49)
m.
Ja bym chłopaków wysłał do Japonii. Tam maj± takie same szanse na punkty jak w PK, czyli niskie.
(03.02.2005, 12:32)
Apolinary
@ kibica
Nie był bym taki pewny .Dyr.Sportowy kombinuje jak koń pod górę aby jeszcze jedn± wycieczke załatwić synalkowi .
¦liż i Skupień mogli zaliczyć Japonię ,przy słabej obsadzie mieliby teoretyczne szanse na punkty?
(03.02.2005, 12:26)
kibic
Ciekawy jestem dlaczego wszyscy ignoruj± Sobczyka i ¦liża.Dobrze ze Tonia tam nie ma.
(03.02.2005, 12:22)
Stawy
To s± wstępne skł±dy. Może co¶ się zmieni.
(03.02.2005, 12:14)
starosta
Kamil też sie stawił?
a w Wiillach to jest wójt ze Zrębu?
(03.02.2005, 12:12)