Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

Jak wiadomo od weekendowych zawodów w Zakopanem, trenerzy polskiej ekipy skoczków zadecydowali, iż na kolejne konkursy Pucharu ¦wiata do Japonii (Sapporo, 5-6.02.) nie pojed± nasi reprezentanci. Kadra uda się do Villach, by tam szlifować swoj± formę przed Mistrzostwami ¦wiata w Oberstdorfie.

Na treninig do Austrii pojedzie siedmiu skoczków: Adam Małysz, Robert Mateja, Mateusz Rutkowski, Marcin Bachleda, Krystian Długopolski, Tomasz Pochwała oraz Kamil Stoch. Skoczkowie wraz z trenerami będ± przebywać w Austrii do soboty, gdzie na skocznie 90-metrowej poczynione zostan± ostatnie przygotowania przed Oberstdorfem.

"To będzie ostatni szlif przed M¦. Przed mistrzostwami pojedziemy jeszcze na dwa konkursy o P¦ do włoskiego Pragelato (12-13.02.), na tej skoczni odbęd± się za rok konkursy olimpijskie w ramach Igrzysk Turyn 2006" - powiedział trener Heinz Kuttin.

Przed wyjazdem do Pragelato skoczkowie maj± wystartować w Mistrzostwach Polski na skoczni K120 w Zakopanem: "Nie s±dzę, aby kto¶ z nich odpu¶cił ten występ. To przecież tylko trzy skoki. Nie wiadomo, czy byłoby lepiej teraz tylko trenować." - dodał Łukasz Kruczek.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Chrison
@Seba - 3602254

@Kamil - skoki narciarskie to zawod skoczkow i oni w tym maja byc najlepsi, ja zajmuje sie czym innym.

@andball - wejdz sobie na t± stronke http://www.tzn.com.pl/info/8-2 -2005.htm
(04.02.2005, 14:39)
The Eagle Boy
Bachleda, Pochwała, Długopolski? Oni tam jad±?! Poco?!
Oni powinni siedzieć w Polsce i solidnie pracować, żeby prezentować jak± tak± formę i jako tako preentować się w zawodach, a nie marnotrawić pieni±dze PZN na wycieczki do Austrii, które i tak moim zdaniem nic nie dadz±.
A z tym "szlifowaniem formy" to chyba przesada, bo żeby formę szlifować trzeba najpierw j± mieć!
(03.02.2005, 20:00)
Bartt
Z tego samego artykułu: Weekend w Zakopanem to był "Flying Moustache's Weekend".
(03.02.2005, 02:14)
Bartt
Cytat z relacji konkursu w Zakopanem na stronie Eurosportu:
"The man with the ironic facial hair may look like one of the "Village People" but when he slaps down his skis after high-altitude probing he sure does know how to whip up a party to rival the YMCA!"
Bohaterem oczywi¶cie "Polish national icon" czyli Adam Małysz...
(03.02.2005, 02:09)
spiderman
Stanisław Snopek zapewne będzie komentował konkursy w Sapporo razem z Szaranowiczem bo oni dwaj komentuj± te konkursy japońskie od paru dobrych lat.
(02.02.2005, 20:09)
Mariusz
*Mistrza Polski
(02.02.2005, 20:03)
Mariusz
Ja mam propozycję - zróbmy głosowanie. Albo przyznajmy Małyszowi przez aklamację tytuł mistrza polski dożywotnio, bo i tak nikt z nim nie wygra, a chłop zamiast odpocz±ć przyjedzie po 14ty tytuł mistrza kraju, no ludzie .... co to za głupota. Mało Zakopiec zarobił w weekend?? Pewnie jeszcze wszystkiego posprz±tać nie zd±żyli, a już chc± od ludzi kolejne "dutki" wyci±gać... oj dzieje się Ľle.
(02.02.2005, 20:02)
andbal
Jak wynika z komentarzy MP maj± być we wtorek i ¶rodę. Czy bliżej wiadomo co ma być we wtorek a co w ¶rodę.
(02.02.2005, 19:58)
Seba
Kamil
Chrison mówi bardzo m±drze po co Małysz jedzie na te MP.Przecież wiadomo kto wygra.Inni idioci przy nim wymiękaj±.Powinni od razu zrezygnować ze skakania.Crison podoba mi się twoje gadanie daj mi swój numer na gg.A ty kamilku sam se jedż do Obersdorfu
(02.02.2005, 19:37)
Kamil
Chrison a może ty ruszysz tyłek i pojedziesz do Obersdorfu jak jeste¶ lepszy zapraszam będe mógł się nieżle po¶miać nie tylko z Twojej niewiedzy ale też z nikłych skillsów...:-)
(02.02.2005, 19:20)
heniek
Do Sapporo mogliby pojechac inni nasi reprezentanci np: Urbański, ¦liż, Topór, Żyła, Tajner. No ale pewnie PZN chce sobie zaoszczędzić:/
(02.02.2005, 19:17)
Piotr
mam nadzieje że mistrzostwa ¶wiata będzie komentował Stasiek Snopek.On jest the best.Inni wymiękaj±!
(02.02.2005, 17:46)
edzio
Kuttin na dobry pocz±tek stwierdził, że nasze orły maj± Ľle rozwinięte mię¶nie grzbietowe.Popracował nad tym problemem i prosz: obecnie z łatwo¶ci± przyjmuj± na swe grzbiety porażki z najbardziej egzotycznymi nacjami.
(02.02.2005, 17:36)
spiderman
¦liż jest zdecydowanie lepszy od Tomka Pochwały ale już Grzegorz Sobczyk można powiedzieć, że jest jeszcze słabszy lub porównywalny z Tomkiem Pochwał±.
(02.02.2005, 17:08)
max
Rozbijany malowany talent Pochwala bedzie trenowal a znacznie od niego lepsi Sliz czy Sobczyk beda siedziec w domu.Myslalem ze tatusiowanie Tajnera sie juz skonczy:(.Do Bachledy nic nie mam jako tako tam skacze jak na nasz poziom.To samo z Dlugopolskim.Lepsi oni niz dwa malowane talenty Tonio i Pochwala wycieczkowicze tatusia Tajnera.
(02.02.2005, 16:54)
Chrison
Marcin Bachleda, Tomasz Pochwała i Krystian Długopolski - po co wy tam jedziecie?
Powinni¶cie jeszcze z własnych pieniedzy dołozyc za to ze macie zaszczyt tam jechac. "Szlifować formę" - wy w ogole wiecie co to jest? Zapytajcie Adama, on w przeciwienstwie do was wie co to jest.

Tak poza tym to radze Adamowi aby nie jechal do Zakopanego na MP bo chlopak ma WYPOCZYWAĆ - PZN chyba tego nie rozumie co to znaczy. Specjalnie nie pojechal do Sapporo aby odpoczywac a tamci go zas po jakichs bezsensownych MP targaj± gdzie i tak tylko jedna osoba w Polsce potrafi daleko skakac.
(02.02.2005, 15:14)
Emiltek
spiderman: bedzie retransmisja pólgodzinna na TVP 1 zreszta na program telewizyjny Cie nie stać? :P
(02.02.2005, 15:13)
spiderman
Czy Mistrzostwa Polski w Zakopanem na Wielkiej Krokwi będzie transmitowała stacja TVP1 ??
(02.02.2005, 14:43)
spiderman
Wiadomo kto pojedzie do Pragelato czy będzie to wiadome dopiero w następnym tygodniu?
(02.02.2005, 14:42)
tiyt
a caemu pan tajner nie podszlifuje swojego synka bueche hahaha .
ma prospe do tvp zeby nigdy wiecej nie kometowak zawodow szaarannowicz
(02.02.2005, 14:10)
LSZ
Tomisław? Ależ on już ma formę gotow± na każd± okoliczno¶ć!!!
Słyszałem podobno, że ma polecieć do Planicy na ostatni konkurs P¦ i spróbować zaatakować odległo¶ć 70 metrów!!! Nie wiem, czy mu się ta sztuka uda, ale trzeba wierzyć, że dzielny Tonio spisze się!!!
(02.02.2005, 14:10)
anty tajner
Dlaczego Tomisław Tajner nie szlifuje formy?
(02.02.2005, 13:57)
rud0lf
Pochwała szlifuje forme? Buehehehehehe smiech na sali.Tos mnie Kuttin ro¶mieszył.Przecież to co¶ sie zabije w końcu.
(02.02.2005, 13:47)
andbal
@Pawlak
Je¶li w ¶rodę maj± być drużynowe MP to Ci co jad± do Pragelato nie powinni występować.
(02.02.2005, 13:40)
Jasiek
"RudOlf",wytlumaczec i to.Tojest proste:Ahonen oslabl,dlatego o nim nie pisza.
(02.02.2005, 13:31)
rud0lf
A czemu to redakcja fińska nagle przestała pisać o Ahonenie?
(02.02.2005, 13:24)
Pawlak
@andbal
Zgadza sie, z Villach jada do Zakopanego, a nastepnie czesc skoczkow udaje sie do Pragelato.
(02.02.2005, 12:53)
andbal
@autor
To znaczy, że po MP jad± do Turynu bo zawody s± wedłu kalendarza pi±tek sobota to zapewne w czwartek kwalifikacje a wcze¶niej oficjalne treningi. Czy tak ??
(02.02.2005, 12:45)
Pawlak
zgodnie z informacjami PZN, MP odbęd± się w dniach 8-9.02
(02.02.2005, 12:41)
andbal
Czy w tam razie kto¶ inny potwierdzi informację że MP będ± 8.02.205 w Zakopanym bo autorzy chyba nie wiedz±.
(02.02.2005, 11:55)
Adam K.
Ciekawe jak pójd± Adamowi przygotowania w Villach. Z Apoloniuszem Tajnerem przygotowywał się przed wielkimi imprezami na skoczni w Ramsau i zawsze przynosiło mu to szczę¶cie. To tam czynił ostatnie "szlify" swojej formy.
Oby skocznia w Villach okazała się takim samym "prawidłem".
Mam zreszt± do niej pewien sentyment, bo to wła¶nie tam odbyły się ostatnie zawody w ramach Pucharu ¦wiata na skoczni K-90 w sezonie 2001/2002 (wygrał Adam Małysz).
(02.02.2005, 11:30)
prowokator
malysz to cieniaż
wygrał w zakopanym bo mu na to pozowolili
(02.02.2005, 11:28)
sceptyk
Szlifować formę to może Adam. Reszta powinna ćwiczyć( do skutku) na Krokwi skakanie z 4-tej belki. Je¶li nie potrafi± skoczyć 120m, to szkoda czasu na inne treningi. Czas już chyba skończyć z fikcj±, że mamy jakie¶ kadry a-b-c. Trzeba wreszcie wyja¶nić czy ci młodzieńcy traktuj± skoki jako sport czy tylko jako zabawę. Czy szkoleniowcy co¶ portafi± ich nauczyć, czy tylko udaj±, że s± szkoleniowcami. Ci±głe gadki o profesjonaliĽmie a każdy normalny kibic widzi przedszkole. Wygl±da na to, że jak poprzednio skoki stały nad przepa¶ci±, to teraz uczyniły krok do przodu.
(02.02.2005, 11:25)
Apolinary T
Ci z poza w/w 7-ki (np.¦liż,Sobczyk czy Wantulok)¶miało mogliby do japonii skoczyć.
Za miejsca w pierwszej X MP w Szczyrku powinna być nagroda.
Bo inaczej deprecjonuje sie krajowe mistrzostwa.
(02.02.2005, 10:28)
mmm_krakow
@natalia
nikt z Polski nie leci do Sapporo