TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Nie znamy jeszcze pełnych składów na kolejne konkursy Pucharu ¦wiata w Sapporo. Można jednak już powiedzieć, że nie zobaczymy tam większo¶ci czołowych skoczków. Zawody w Japonii "odpuszcz±" lider Pucharu ¦wiata - Janne Ahonen i jego kolega - Matti Hautamaeki. W takim przypadku pojedzie tylko czterech zawodników: Jussi Hautamaeki, Risto Jussilainen, Akseli Kokkonen i Kimmo Yliriesto. Do Kraju Kwitn±cej Wi¶ni nie pojedzie żaden z Polaków. Także Norwegowie polec± w okrojonym składzie. Szanse na odrobienie straty do Adama będzie miał Roar Ljoekelsoey, któremu towarzyszyć będ±: Morten Solem, Lars Bystoel i Henning Stensrud.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Konkursów za oceanem nie odpuszczaj± dwaj najwyżej sklasyfikowani w P¦ Austriacy: Thomas Morgenstern i Martin Hoellwart. Ze startu zrezygnowali natomiast inni kadrowicze: Andreas Widhoelzl, Wolfgang Loitzl oraz Andreas Goldberger.

Niemcy wystawi± jedynie Ferdinanda Badera i Christiana Brudera, skacz±cego ostatnio z powodzeniem w konkursach CoC. Georg Spaeth i Michael Uhrmann wykorzystaj± ten czas na treningi.

Jakub Janda także zostaje w domu. Do pi±tku ma wolne, w sobotę wyjeżdża z Vasj± Bajcem do Ramsau na treningi, póĽniej przenosi się do Niemiec, gdzie będzie trenował do czwartku. Już w przyszły pi±tek będzie skakał na nowej skoczni w Pragelato (Włochy).

Kto zatem ma największe szanse w Sapporo? Konkursu nie odpuszcz± gospodarze, którzy pojawi± się w najliczniejszym składzie. W¶ród nich zobaczymy m.in.: Daiki Ito, Hideharu Miyahirę, Kazuyoshi Funakiego, Takanobu Okabe, Akirę Higashi oraz Tsuyoshi Ichinohe. Nie potwierdzono jeszcze startu kontuzjowanego Noriakiego Kasai.

Zawodnicy z czołowej 15-ki P¦ jad±cy do Sapporo:
4. Martin Hoellwarth (Austria)
5. Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
6. Thomas Morgenstern (Austria)
11.Daiki Ito (Japonia)
12.Lars Bystoel (Norwegia)
13.Jernej Damjan (Słowenia) - brak danych
14.Noriaki Kasai (Japonia) - kontuzja?
15.Risto Jussilainen (Finlandia)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
slomps
Małysza mog± dogonić Roar Ljoekelsoey i Martin Hoellwarth :( . Mogli by też nie pojechać !!!
(04.02.2005, 11:24)
Piotr
@sebastian błaszczyk
Osobi¶cie bardzo lubie Schmitta ale atpie by był w staniw wygrać na M¦.W±tpliwe jest czy nawet tam pojedzie,a o zwycięstwie może sobie chyba raczej pomarzyć.Może czołowa 15.
(03.02.2005, 19:24)
sebastian błaszczyk
schmitt wygra zawody w obersdorfie
(03.02.2005, 17:39)
Chiquita
Je¶li nie pojad± Małysz, Ahonen i Hautameki, to nie warto budzić się o 2 w nocy, żeby ogl±dać ten konkurs. Dla mnie w tej sytuacji oczywiste jest że walka o najwyższe miejsce na pudle rozegra się między trzema zawodnikami: Thomas Morgenstern z Austrii, Roar Ljokesoey z Norwegii i Daiki Ito z Japonii. Przy czym ten ostatni ma najmniejsze szanse na zwycięstwo. Zagrożenie może też stanowić Hoellwarth, a nawet dogonić Małysza w klasyfikacji generalnej. Ale musiałby zdobyć conajmniej 58 punktów, czyli zaj±ć gdzie¶ czwarte miejce. A to chyba niemożliwe.
(03.02.2005, 11:26)
Bartt
@snow
ale przed M¦ s± jeszcze konkursy w Pragelato i nie wiadomo, czy już tam Małysz nie odrobi straty do Hoellwartha i Ljoekelsoeya, a przynajmniej do jednego z nich... I nie będzie skakał w Oberstdorfie z numerem 47...
(03.02.2005, 00:50)
dżaberlong
szkoda że małysz nie jedzie bo teraz bedzie miał jazdy jak go wyprzedz± ljoekelsoey i hoellwarth ahonen nie ma sie co martwić bo nikt go nie dogoni ale małysz go już totalnie pojebało miał szanse dodać sobie troche punktów a tu huj nie jedzie niech robi co chce.
(02.02.2005, 20:12)
andbal
To już dzisiaj chyba nikt nie poda ciekawych wiadomo¶ci kto będzie jeszcze startował w Japonii.
(02.02.2005, 20:07)
Piotr
@snow
Sam się obudż!Ja nie pisałem że Małysz jeżdzi bez sprzętu!Chodziło mi o to po co "inni" polscy skoczkowie maj± się męczyć z podróż± do Sapporo ryzykować ze sprzętem(może zagin±ć)jak i tak nie umie± skakać!!!Idż spać snow już po dobranocce!!He he he
(02.02.2005, 19:47)
snow
@Braveheart
I dobrze, że jad±. Jak Adam spadnie na czwarte miejsce to zacznie się czad.
W Predazzo skakłał z nr 47 (bo był w geralce P¦ 4), w Zakopcu w sobotę też miał nr 47. Dla ułatwienia dodaj sobie 4+7=11
Wniosek? Dwa złota z Oberstdorfu!! :)
(02.02.2005, 19:12)
snow
@Piotr
Sugerujesz, że Małysz jeĽdzi na zawody bez sprzętu?
To na czyim sprzęcie skacze? ObudĽ się chłopie!
(02.02.2005, 19:09)
Piotr
Przecież ci słabeusze(¶liż,Tajnerowie)już startowali w P¦ w Zakopcu i co ostatnie miejsca.W poprzednich sezonach też skakali i nie było rezultatów.Nie warto marnować czasu!
(02.02.2005, 19:05)
Braveheart
Szkoda, że Hoelwarth i Ljokelsoey jad±...
Przegoni± Małysza.
Ale mam nadzieję, że potem Małysz przegoni ich :)
(02.02.2005, 18:36)
jozek-sibek
My¶lę że do Japoni powinni jechać nasi,tak jak n.p.słabsi Niemcy jad±.Obsada będzie słabsza i była by jaka¶ szansa na zdobycie punktów P¦.Mamy paru zawodników którzy nie maj± gdzie startować w stawce międzynarodowej.Mam na my¶li :SLIŻ,W.TAJNER,SKUPIEŃ,HULA,T. TAJNER. Była jedyna szansa bo więcej w tym roku nie wystartuj± w P¦. A na kontynent mógłby pojechać jeden z wyżej wymienionych plus SOBCZYK,WANTULOK 8 w MP-nigdzie nie sprawdzany,tak samo jak 12 MACIUSIAK.
(02.02.2005, 18:25)
Piotr
snow
Mylisz się.Np.taki Długopolski musi zabrać cały sprzęt,narty itd. a jak co¶ się stanie kto za to zapłaci bo chyba nie PZN.Tu nie chodzi tylko o koszty podróży.Dzięki za komentarz!
(02.02.2005, 17:50)
snow
@Piotr
Jeste¶ w błędzie, PZN otrzymałby zwrot poniesionych kosztów za pobyt całej drużyny. 4 zawodników plus dwóch trenerów.
(02.02.2005, 17:33)
Piotr
Dobrze że nasi nie jad± do Japoni.Po co wydawać kase na zawodników którzy nie umiej± skakać.Umiej± jedynie Małysz,Mateja i Rutkowski.Talent ma także Wojtek Skupień ale go zmarnował.Co o tym my¶licie?
(02.02.2005, 17:31)
Damian
Gratuluje tego oceanu! Pozdrawiam!
(02.02.2005, 16:08)
spiderman
Na COC powinni jechać ¦liż, Skupień, Sobczyk i może Tomisław Tajner, który ostatnio zdobył punkty COC.
(02.02.2005, 14:46)
Apoloniusz
Czy tak trudno ustalić kto z naszych jedzie na CoC do Braunlage?
Sobczyk,¦liż ,Wantulok ew.Skupień i Maciusiak relatywnie dobrym występem na MP zasłużyli na start w PK.
(02.02.2005, 14:31)
mmm_krakow
@andbal
Chyba dlatego że najlepiej się prezentuje z całej ekipy francuskiej.
Inne ekipy zazwyczaj wysyłaj± najlepszych w danej chwili, w przeciwieństwe do nas, gdzie niektórzy "wycieczki" maj± zagwarantowane. :D
(02.02.2005, 14:19)
spiderman
W Sapporo będzie około 45-50 skoczków.
(02.02.2005, 14:05)
Human
Adam Małysz powinien poćwiczyc w Pragelatto. Tak jak 2 lata temu, kiedy odpu¶cił Wilingen
(02.02.2005, 13:47)
Jasiek
Moim zdaniem dobrze, ze Malysz nie pojedzie do Sapporo.Musi przygotowywac sie do Mistrzostw Swiata w Oberstdorfie.RudOlf sie myli.Najpierw ci tlumaczylem,a teraz klepiesz glupoty jak potluczony.Zkat Meksyki?Z Chinami to sie zgadzam,ale zkat Filipiny?Nie rozumiem tych ludzi.Najpierw im trzeka tlumaczyc,apotem klepia.Ludzie to gupki!
(02.02.2005, 13:42)
andbal
@mmm_krakow
Co Ty z tym Dessumem. Dlaczego Dessum ? Z czego to wynika ? Ja rozumiem że zwrot kosztów jednego to jednego. Może być nawet i Lazzaroni.
(02.02.2005, 13:29)
Zossia
Czemu kadra B nie jedzie?
(02.02.2005, 13:07)
mmm_krakow
@Squeal
I chyba wła¶nie dlatego byłby to tylko Dessum :)
Może kto¶ zna francuski, żeby sprawdzić, czy Żabojady w ogóle jad±?
(02.02.2005, 12:54)
andbal
Dzięki Squeal. Czy wiadomo¶ci o 4 -ech Słoweńcach s± potwierdzone bo nigdzie nie mogę znależć.
(02.02.2005, 12:37)
Squeal
@andbal: Oczywi¶cie masz rację, zainteresowanych odsyłam na stronę FIS (Albo do ARCHIWUM TEGO SERWISU). Francja może wystawić dwóch skoczków, przy czym za jednego dostaj± zwrot kosztów.
(02.02.2005, 12:22)
andbal
@Dexter
Będę z Tob± polemizował. Teraz obowi±zuj± limity po IV periodzie zakończonym. Od Zakopanego jest V -ty period i tam s± aktuane nie obowi±zuj±ce miejsca. Ja patrzyłem na miejsaca Francuzów po IV periodzie. Może nie mam racji, ale nie to kto¶ rozs±dzi.
(02.02.2005, 12:09)
andbal
@mmm_krakow
O ósmym zawodniku oczywi¶cie czytałem, tylko zacytowałem inny portal który pisze o siedmiu. Je¶li chodzi o reprezentację Francji to limit ma 2 tak jak Słowacja a to że skakał tylko Dessum to nie ma znaczenia. Może skakać dowolnych dwóch. Tak samo może skakać ze Słowacji dwóch a skacze tylko Mesik.
(02.02.2005, 12:04)
Dexter
@andbal
Nie patrzysz na to na co powinienes. Na stronie tutaj jest limit "do przodu" czyli nie uzwglednia punktów za ostatni period który sie liczy. Kliknij sobie na przycisk "Poprzedni period" i zobaczysz ze Nicolas jest w 50 WRL, bo zdobyl w ostatnim (tzn. jeszcze w sezonie 2003/04) sporo cennych punktów. Ale istotnie jak w tym periodzie nie zdobedzie tylu, to z niego wypadnie. Pozdrawiam
(02.02.2005, 12:01)
mmm_krakow
@andball
Zajrzyj na skispringen lub sportsplanet :)
Co do Francuzów - w Zakopcu był tylko Dessum :)
(02.02.2005, 11:46)
andbal
@DeXter
Dessum nie jest w 50 -tce WRL. Chyba 62 -gi.
(02.02.2005, 11:32)
andbal
@mmm_krakow
Francja ma limit 2.
(02.02.2005, 11:29)
Dexter
@mmm_krakow
Tak tylko Dessum jest w 50 WRL, ale jak kazda reprezentacja Francja ma prawo wystawienia 2 zawodników (kwota podstawowa) tak wiec w sumie moze jechac trójka. Ale nie wiem czy jada. Jak ktos zna francuski niech poszuka prosze.
(02.02.2005, 11:28)
rud0lf
Ja wiem ze pojad± Chinczycy Koreanczycy podobno pojawi sie też reprezentant Filipin i Meksyku.Będa więc to egzotyczne zawody
(02.02.2005, 11:17)
mmm_krakow
@Dexter
Ale zgodnie z limitem wg WRL, to byłby chyba tylko Dessum solo ;)
(02.02.2005, 11:11)
mariolka
ach ten Jernej.... :D
(02.02.2005, 11:07)
Dexter
Z tego wynika, ze kwalifikacje nie beda moze nawet potrzebne. Zalezy jeszcze czy przyjada Francuzi. Ale tego juz nie moge znalezc, nie znam francuskiego :D
(02.02.2005, 10:28)
Dexter
Do tego pewnie beda jacys Koreanczycy i Kazachowie, wnioskujac z tego, ze nie byli w Zakopanem. Co do wystepu Chinczyków to nie bylbym pewien, bo ostatnio siedzieli w Europie.
(02.02.2005, 10:19)
mmm_krakow
Korea i Chiny? Wie kto¶ czy będ±?
(02.02.2005, 10:17)
Dexter
Pisze wszystko co wiem: 8 Austriaków, 4 Norwegów, 12 Japonczyków, 4 Slowenców, 2 Niemców, 4 Finów, 3 Rosjan, 2 Czechów, 2 Amerykanów, a ponadto 0 Polaków i 0 Szwajcarów.
(02.02.2005, 10:16)
mmm_krakow
Czesi - Mazoch lub Matura i na pewno Hajek
(02.02.2005, 10:13)
mmm_krakow
Ma być 8 Austriaków:
Morgi, Hoellwarth, Kofler, Koch, Liegl, Schwarzenberger, Schneider i prawdopodobnie Muller
(02.02.2005, 10:12)
andbal
@Dexter
Proponuję zrobić zestawienie na podstawie znanych wiadomo¶ci z różnych serwisów ilu to zawodników może wystartować na P¦ w Japonii.
Zgodzili¶my się co do 12 z Japonii.
Wszędzie pisz± o 2 zawodnikach z Niemiec i 4 z Norwegii.
Znalazłem inf że ma być 4 z Finlandii.
Co do reprezentacji Austrii to czytałm i 7 i 8.
Podobno pojad± też dwaj Czesi i dwaj Amerykanie.
Jak co¶ wiecie więcej to piszcie.
(02.02.2005, 09:50)
statystyk
Można potwierdzić nasz skład na PK w Braunlage?
(02.02.2005, 09:18)
Majorek
Ja bym wolał aby chociaż kadra B pojechała, bo na M¦ nie będzie startowała więc im by się przydało :/
(02.02.2005, 08:24)
Dexter
@andbal
Dobrze rozumiesz :) Japończycy mog± u siebie wystawić aż 12 zawodników.
(02.02.2005, 08:06)
andbal
@autor
Mam pytanie czy dobrze rozumiem regulamin i Japonia będzie mogła wystawić 12 zawodników - 6 limit i 6 grupa krajowa.
(02.02.2005, 07:55)
andbal
@m.
O jakie cenne punkty Ci chodzi. Te kilka w P¦ ewentualnie nic nie daj±. Lepiej niech startuj± w PK i wprowadz± do 50 -tki CRL jeszcze dwóch zawodników tak, żeby na ostatni period mogliby¶my wystawić 6 -ciu zawodników. Bez zaplecza skacz±cego w PK nie ma co marzyć o sukcesach w P¦.
(02.02.2005, 07:40)
i
a moze pogoda splata figla i konkursow nie bedzie :D szkoda, bo Adam moze spasc o 3 pozycje w generalce PS