Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
listopad 2021
Najbliższe zawody
28.11.2021, godz. 16:15
Ruka HS-142

Podczas konkursów Pucharu ¦wiata w Zakopanem Roar Ljoekelsoey zaliczył pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. U boku Adama Małysza triumfował w sobotnich zawodach. Dzień póĽniej także stan±ł na pudle, tym razem na jego najniższym poziomie. Po zakończonych konkursach i konferencjach prasowych, już odprężony, spotkał się z nasz± redakcj± w hotelu i odpowiedział na kilka pytań zwi±zanych ze swoim zawodem, jak i życiem osobistym.

Skokinarciarskie.pl: Jak się czujesz w Zakopanem?

Roar Ljoekelsoey: Tutaj jest zawsze fantastyczna atmosfera. Bardzo dobrze się czułem, dlatego moje skoki dobrze mi wyszły.

Skokinarciarskie.pl: Lubisz to miejsce?

R.L.: Wła¶ciwie to nie zwiedzałem miasta, bo niestety cały czas przebywałem w rejonie skoczni, ale atmosfera bardzo mi się podoba.

Skokinarciarskie.pl: Czy atmosferę podczas konkursów w Zakopanem możesz porównać do innych miejsc, chociażby w Niemczech lub Norwegii?

R.L.: Nie mogę porównać jej z żadnym innym miejscem. Kiedy¶ tak było w Hollmenkolen, ale to nie za moich czasów.

Skokinarciarskie.pl: Skoki narciarskie traktujesz jako swój zawód czy po prostu cze¶ć życia ?

R.L.: Od wrze¶nia 1993 roku skoki traktuje jako zawód, wcze¶niej były one moim hobby, które wraz z rodzin± sami finansowali¶my.

Skokinarciarskie.pl: Jeste¶ znanym skoczkiem. Czy popularno¶ć Ci przeszkadza?

R.L.: Tam gdzie mieszkam, czyli w Trondheim jestem raczej osob± anonimow±, więc nikt nie przeszkadza mi na codzień w życiu prywatnym.

Skokinarciarskie.pl: Czy sobotnie zwycięstwo wraz z Małyszem traktujesz jako takie na pół czy w pełni się z niego cieszysz?

R.L. Czułem się zwycięzc± razem z Adamem Małyszem. Bardzo mnie cieszy, że stałem z nim na najwyższym podium i to na jego ojczystej skoczni.

Skokinarciarskie.pl: Czy pamiętasz swoje pierwsze zwycięstwo?

R.L: Oczywi¶cie. To było dwa lata temu w Sapporo. To był piękny dzień dla mnie.

Skokinarciarskie.pl: Jakie masz my¶li kiedy Twoje skoki Ci nie wychodz±, zastanawiałe¶ się w takich chwilach nad zakończeniem kariery?

R.L.: Swoj± karierę chciałem zakończyć trzy lata temu, przed pojawieniem się w sztabie szkoleniowym Miki Kojonkoskiego. Moje skoki wtedy nie wychodziły mi zupełnie.

Skokinarciarskie.pl: Czy czytałe¶ ksi±żkę o Mice Kojonkoskim?

R.L.: Tak, z mił± chęci± j± przeczytałem i bardzo mi się podobała.

Skokinarciarskie.pl: Która ze skoczni jest Twoj± ulubion±?

R.L.: Najbardziej lubię skakać w Planicy, tam można naprawdę bardzo daleko latać, a ze skoczni dużych najbardziej cenię Okurayamę w Sapporo, bo wła¶nie tam odniosłem swoje pierwsze zwycięstwo.

Skokinarciarskie.pl: Co możesz powiedzieć o Wielkiej Krokwi?

R.L.: Bardzo mi ona odpowiada. To dobra skocznia.

Skokinarciarskie.pl: Jak wygl±da twoja sytuacja rodzinna?

R.L: Od paru lat jestem z narzeczon± i mamy syna Sokratesa.

Skokinarciarskie.pl: Dlaczego akurat wybrali¶cie mu takie imię?

R.L.: Nie było jakiego¶ szczególnego powodu. To imię po prostu bardzo nam się podobało.

Skokinarciarskie.pl: Czy poza skokami narciarskimi uprawiasz inne sporty?

R.L.: Czasem na treningach gramy w piłkę.

Skokinarciarskie.pl: Co s±dzisz o nowym przepisie dotycz±cym BMI?

R.L.: Wprowadzenie tego przepisu niewiele zmieniło w moim przypadku. Uważam, że to wyrównuje szanse skoczków.

Skokinarciarskie.pl: Na pewno Norwegia powalczy o zwycięstwo w drużynówce na Mistrzostwach ¦wiata. Kto Twoim zdaniem będzie Waszym największym rywalem?

R.L.: S±dzę, że Finowie. S± teraz bardzo silni. Na pewno groĽnymi rywalami dla nas będ± też Austriacy i Niemcy.

Skokinarciarskie.pl: Jakie s± Twoje plany na M¦ w Oberstdorfie?

R.L.: Chciałbym wypa¶ć jak najlepiej, ale konkurencja na pewno będzie bardzo duża, a zwycięzca może być tylko jeden.

Wywiad przeprowadziła Patrycja Przybylska, tłumaczenie Katarzyna Sverre, opracowanie i zdjęcia Tomasz Adamczyk.









Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
katarina
@Kacpra
Roar to naprawde bardzo sympatyczny skoczek. Usmiechniety, prostolinijny, ale zarazem ciekawa osobowosc, chcial zakonczyc kariere, ale nie poddal sie, ma w sobie duzo samodyscypliny i niesamowita motywacje. Zawsze chetnie rozdaje autografy i usmiecha sie. To przyjemne miec kontakt z takimi skoczkami. Ma tez bardzo uporzadkowane zycie prywatne.
(21.02.2005, 09:20)
kacper
ciekawy wywiad !podoba mi sie Roar jest fajny miły i sympatyczny. Jest ok.
(18.02.2005, 20:41)
tino
był ok
(11.02.2005, 10:13)
Akselka
Roar skromny jak zawsze..... super wywiadzik:)
(09.02.2005, 19:54)
margo
Szkoda,że za otoczk± tego,co widzimy w telewizji,maj± miejsce takie rzeczy...wydawało się,że Polska to cywilizowany kraj,ale czy można tak powiedzieć,gdy skoczków traktuje się jak "¶mieci"(wywiad z Roarem w TVP w sobotę),ale też dziennikarzy?Mam nadzieję,że to czego¶ nauczy organizatorów P¦ w Zakopanem...
Do autorek wywiadu-czekam na przyszłoroczny wywiad z Roarem :)
(06.02.2005, 16:24)
katarina
Robiac ten maly wywiadzik mielismy doslownie 10 min. na zadanie Roarowi pytan. Wszystko przez Pana W. z PZN, ktory nie chcial nas oczywiscie widziec w hotelowej recepcji. Tylko dzieki uprzejmosci TVP udalo nam sie wejsc , ale i tak bylo juz za malo czasu by zadac jemu "kontrowersyjne" pytania. Roar spieszyl sie na trening i Mika nas ponaglal.
Moze uda sie nastepym razem, kiedy to zacznie sie nas traktowac bardziej powaznie. Przeciez my to robimy dla Was, czytelnikow tego portalu, ale jesli utrudnia nam sie prace w taki sposob jak to robiono w Zakopanem to naprawde odechciewa sie wszystkiego. Chwala Clio, ktora sie nie poddala i zrobila wywiad na schodach i wielkie dzieki dla bohatera jej wywiadu. Ale z drugiej strony co on sobie o tym pomyslal? To juz pewnie zachowa tylko dla siebie...
(06.02.2005, 14:39)
emilio
Nic ciekawego...
(04.02.2005, 11:18)
marte
"Nic ciekawego w dzisiejszej Wyborzej nie znalazłem."

Bo chodzilo mi o wyborcza z 2 lutego :/
(03.02.2005, 22:04)
Piotr
Nic ciekawego w dzisiejszej Wyborzej nie znalazłem.
(03.02.2005, 19:21)
antywłodarczyk
konkursy w zakopcu sa tak samo przereklamowane jak liga ¶wiatowa w siatkowce.niby tacy wspaniali polscy kibice siatkówki a 70 procent chodziła nawalona po spodku i chciała robic awanture porzadkowym.zakopiec rozni sie tym od siatki,ze w siatce przynajmniej organizatorzy staj± na wysokosci zadania.a tak w ogóle to niech teraz włodarczyk oddaje kasiore tym ,którzy nie weszli!!!
(03.02.2005, 17:02)
marte
"a tak na powaznie -skad sie biora ci..."komentatorzy"/ (dziennikarze?) !? "
No na pewno nie z ulicy ;)
(03.02.2005, 13:31)
marte
zgadza się, jak to możliwe,że 5000 osób weszło bez biletów,a drugie tyle,z biletami,nie weszło,kto do tego dopu¶cił???Możliwe,ale tylko w tym kraju...
A wracaj±c do Chylewskiej-zamiast tego dennego komentarza"a Roar nic nei rozumie"na oczach 10 mln widzów,już lepiej żeby mu przetłumaczyła bzdurne pytania Kurzajewskiego do Adama.Ale czy Roar zrozumiałby jej angielski?:P
(02.02.2005, 22:29)
marte
"Mamy genialne konkursy i chyba pochwał nie za dużo!Czy wy tego bezmuzgie tumany nie rozumiecie?" - konkursy może i genialne je¶li chodzi o to,co ogl±damy w tv albo będ±c juz na skoczni,ale je¶li chodzi o ich organizację Polska jest daleko w tyle.Wiem,bo sama musiałam przez to przechodzić.Nie wierzysz?Przeczytaj ¶wietny artykuł w dzisiejszej Wyborczej w dziale sport.Trochę pokory.
(02.02.2005, 21:50)
we
@pio
(02.02.2005, 19:42)
Piotr
Wywiad był w porz±dku,nie najlepszy,ale dobry.Ljokelsoey nie jest kontrowersyjn± postaci±,więc nie było kontrowersyjnych pytań.Chyba to jasne!Nie czepiajcie się Zakopanego,bo po co?Mamy genialne konkursy i chyba pochwał nie za dużo!Czy wy tego bezmuzgie tumany nie rozumiecie?
(02.02.2005, 17:25)
swissair
Bylo sie zapytac, czemu w zeszlym roku tak sie wsciekal na organizatorow w Zakopanym, kiedy to musial troche opoznic swoj skok. W tym roku- sam miod. Ja wole troche rowniejszych zawodnikow, jak nie ublizajac nikomu - Janne.No i oczywiscie, nasz Adam, ale to jest po prostu oczywiste.
(02.02.2005, 16:59)
buc
a co maja napisac, jaki to ahonen jest wspanialy i wszyscy finowie i w ogole cala finalandia?? napisali dobrze o polsce to juz oburzeni. najlepiej to tylko o finlandii pisac, nie??
(02.02.2005, 15:18)
Chrison
Mysle ze wywiad az za bardzo miał na celu podkre¶lenie jaka to Polska jest piękna i jaka ta Krokiew wspaniała. Troszkę pokory poproszę :)
Pozdrawiam
(02.02.2005, 14:59)
Psychiatra
można by np. zapytać go, czy lubi pasztet z dzika... albo czy potrafi ogryzać sobie paznokcie u stóp
(02.02.2005, 14:18)
air show
Przecież można zaproponować jakie¶ ciekawe i nietrywialne pytanie. Podobno jest to serwis, który tworz± kibice. Może redakcja skorzysta z podpowiedzi?
(02.02.2005, 14:05)