Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
10.12.2021, godz. 15:00
Klingenthal HS-140
P¦ K

W niedzielę, podczas konkursu Pucharu ¦wiata w Zakopanem, niestety tylko dwóch naszych reprezentantów (Małysz oraz Mateja) mogło cieszyć się z punktów zarobionych w klasyfikacji ogólnej. Nie poszczę¶ciło się niestety Krystianowi Długopolskiemu, który zawody ukończył na 39 miejscu. Mimo wyraĽnego niezadowolenia z wyniku Krystian zgodził się po¶więcić chwilę czasu dla naszego serwisu i przy dziesięciostopniowym mrozie odpowiedział na "kilka" pytań:

Skokinarciarskie.pl: Jaka jest przyczyna wahania Twojej formy? Raz jeste¶ w 30-stce, raz w ogóle nie wchodzisz do konkursu...

Krystian Długopolski: Raz mam szczę¶cie, a raz go nie mam, raz jestem zdenerwowany, raz nie jestem. To chyba jest tego przyczyn±.

Skokinarciarskie.pl: Co było prawdziwym powodem wycofania Cię z ostatniego konkursu w Turnieju Czterech Skoczni?

K.D.: Po prostu chciałem jechać do domu. Już w Oberstdorfie nie byłem zadowolony ze swoich skoków, w Garmisch jeszcze mniej, a w Innsbrucku dałem kolejny dowód swojej słabszej formy.

Skokinarciarskie.pl: Jak oceniasz pracę Kuttina, jak Ci się z nim współpracuje?

K.D.: Teraz, kiedy prowadzi kadrę A, nie mam z nim dużego kontaktu. Ja trenuję ze Stefanem Horngacherem. Ze Stefanem jest naprawdę ciężko, mamy więcej treningów. To sympatyczny facet.

Skokinarciarskie.pl: A czy Łukasz Kruczek zmienił swój stosunek do Was po tym jak został trenerem?

K.D.: Zawsze mieli¶my z nim dobre układy i nadal jest ok.

Skokinarciarskie.pl: Jaki jest twój plan minimum i maksimum na ten sezon?

K.D.: Czy ja wiem... JeĽdzić na konkursy, dobrze skakać, nie mam konkretnego planu, no może tak: medal na Mistrzostwach Polski i miejsce w trzydziestce w konkursach P¦ :)

Skokinarciarskie.pl: Liczysz na powołanie do kadry na Mistrzostwa ¦wiata?

K.D.: Zobaczymy... były już jakie¶ przecieki kto pojedzie ale jeszcze nic nie wiadomo na pewno.

Skokinarciarskie.pl: Na której skoczni czujesz się najlepiej?

K.D.: Trudno powiedzieć, chyba na tej w Oberstdorfie.

Skokinarciarskie.pl: A wolisz skakać latem czy zim±?

K.D.: Lubię skakać i latem i zim±, ale wczoraj (w sobotę - przyp. red.) było strasznie zimno, w życiu nie skakałem na takim mrozie!

Skokinarciarskie.pl: Czy kiedykolwiek w swojej karierze my¶lałe¶ o jej zakończeniu?

K.D.: Było naprawdę dużo takich momentów. Najgorzej czułem się kiedy byłem w kadrze C, było mało treningów i cały czas siedzieli¶my w domu. Kiedy Heinz Kuttin zaj±ł się kadr± B, a ja pokazałem się z dobrej strony, wszystko się ruszyło i mogę powiedzieć, że w tym roku jest najlepiej w całej mojej karierze.

Skokinarciarskie.pl: A który skoczek jest dla Ciebie wzorem?

K.D.: Krystian Długopolski! (¶miech) A na poważnie to nie mam idola, ale uważam, że najładniej skacze Ahonen, mimo, że teraz nie wygrywa.

Skokinarciarskie.pl: A kogo najbardziej cenisz poza skokami?

K.D.: Nie za bardzo interesuje się ¶wiatem, nie ogl±dam dużo telewizji, a jak ogl±dam to nie przywi±zuję do tego wagi. Ale mogę powiedzieć, że na pewno Jana Pawła II.

Skokinarciarskie.pl: Jakie jest twoje hobby?

K.D.: Lubię jeĽdzić samochodem, tak na dwójeczce, muzyczka, łokieć za oknem... :)

Skokinarciarskie.pl: W jakim kraju, w którym odbywaj± się konkursy P¦ i CoC jeszcze nie byłe¶, a chciałby¶ pojechać?

K.D.: Do Rosji. Jak kiedy¶ będ± tam skoki, no i pewien szejk miał budować skocznię na pustyni... :)

Skokinarciarskie.pl: A jaki kraj chciałby¶ zwiedzić najbardziej?

K.D.: Australię... :)

Skokinarciarskie.pl: Jeszcze jaki¶?

K.D.: Nie... starczy, starzeję się :)

Skokinarciarskie.pl: Czy wy¶lesz komu¶ walentynkę w tym roku?

K.D.: Nie... najbardziej kocham siebie! ;) a poza tym raczej nie koresponduję... kiedy¶ wysyłałem kartki z obozów :)

Skokinarciarskie.pl: Na koniec powiedz, czy korzystasz z internetu i czy odwiedzałe¶ kiedy¶ stronę www.skokinarciarskie.pl? :)

K.D.: Z internetu korzystam rzadko, czytam u Was komentarze, czasem miłe, czasem nie, ale nie przejmuję się tym.

Skokinarciarskie.pl: A czy chciałby¶ co¶ przekazać kibicom odwiedzaj±cym nasz portal?

K.D.: Kochani Kibice!!! :) Chciałbym, żeby¶cie się nie denerwowali jak skaczemy słabo. Zawsze b±dĽcie weseli i trzymajcie kciuki.

Skokinarciarskie.pl: Dzięki :) A czego my możemy życzyć Tobie?

K.D.: Zdrowia i szczę¶cia :)

Skokinarciarskie.pl: Zatem zdrowia i szczę¶cia od nas i od kibiców, dziękuję bardzo i powodzenia! :)

[rozmawiała Zofia Romanis]
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
wrathchild
Jakim¶ techniakiem zalatuje. ymbc ymbc ymbc... eshhh a wywiad Ľle przprowadzony, pytania nie ł±cz± się w ogóle i nie wynikaj± z odpowiedzi ;/
(11.02.2005, 16:18)
dedgf
nie lubie długopolskiego
(10.02.2005, 11:00)
horsi
OK Znam kryska osobiscie nawet dawniej trenowalem z nim. Moze teraz mu , nie idzie dobrze, ale poczekajcie........
(06.02.2005, 01:18)
biedronka
Krystian Dlugopolski, moze i "polski" skoczek ale jego skoki nie sa "dlugie", ale z takim minimum poodejsciem NIE MA sie co dziwic....

Adas jest THE BEST! :))))
(05.02.2005, 22:08)
Poldek.pl
Kto¶ tu mówił że Długopolski to burak?
Otóż nie to po prostu *****!
"B±dĽcie weseli i kibicujcie nawet jak skaczemy jak pierdoły"
Jak takie s± życzenia/ambicje członka kadry A to tylko pozazdro¶cić Kuttinowi trenerskiego nosa.
(03.02.2005, 19:42)
J.
wywiad troche zle poprowadzony: widac ze byl robiony na zasadzie redaktor czyta pytanie z kartki-pada odpowiedz, i znowu pytanie-odpowiedz.rownie dobrze mozna bylo dac krystkowi pytania na kartce. mozna bylo dopytac o wiecej szczegolow na temat treningow u horngachera, i pociagnac wojtka za jezyk przy pytaniu o kadre na MS. No i mozna bylo jeszcze zapytac dlaczego akurat Australia... ;)
(03.02.2005, 18:36)
qwak
@Human
zgadzam się z tob± w 100%
My¶lę, że bierze to się chyba z zazdro¶ci.
(03.02.2005, 17:38)
krótkopolski
krystian był kiedys uwazany za wielk± nadzieje polskich skoków a potem pojechał na igrzyska do nagano zajał 50 miejsce i od tej pory nic więcej nie pokazał.zreszt± co się dziwic on chyba jednak bardziej woli swoja bryczke ,muzyczke i łokiec za oknem.typowe cechy buraka.
(03.02.2005, 16:58)
:)
dlaczego nikt go nie spytał jak± ma furkę i jak± komórkę?
(03.02.2005, 03:20)
spiderman
Szranowicz jest i tak zdecydowanie lepszy od K.Miklasa.
(02.02.2005, 17:22)
Squeal
"Kochani Kibice!!! :) Chciałbym, żeby¶cie się nie denerwowali jak skaczemy słabo. Zawsze b±dĽcie weseli i trzymajcie kciuki."

Nic dodać, nic uj±ć. Kibice czytaj±? No.
(02.02.2005, 12:27)
x
pomylili¶cie chyba strony bo takie komentarze to nie w tym miejscu. chcecie cos napisac ale nie wiecie bardzo co.
(02.02.2005, 09:58)
Pawlak
@kjesek
przed "era Malysza" TCS, Zakopane i MS komentowal na antenie TVP glownie K. Miklas...
(02.02.2005, 08:26)
0zzy
Długopolski - smętny, pusty facet. I jeszcze Ľle skacze. Współczuję mu.
(02.02.2005, 04:40)
kjesek
@MrSnowman

Jak siegam pamiecia to szaranowicz komentowal zawsze turniej czterech skoczni na dlugo przed malyszomania. Trudno go osadzac, ze akurat wtedy liczyl na wysoka ogladalnosc
(02.02.2005, 03:06)
Mandy
O rany, jakby nie było Szarana nie byłoby się z kogo ¶miać. Ostatnio jeden kibic, w stanie nietrzeĽwym, jak nakrecony wykrzykiwał ten sławetny krzyk: Leć po złoto, dla nas, dla Polaków, dla wszystkich yyy czy jak to tam było :D
(02.02.2005, 00:43)
MrSnowman
Gadacie, gadacie o tym Szaranowiczu...
A dla mnie to starszy co prawda sympatyczny, ale nie maj±cy pojęcia o sporcie go¶ć.
Załatwili mu posadę w TVP no to wpierniczył się do skoków żeby jak najwięcej ludzi go widziało (słuchało).
Jak go słyszę podczas konkursów to albo chce mi się spać albo rzygać. On nie wie o czym mówi! Plecie co¶ trzy po trzy, albo ci±gle powtarza te same teksty np. "Oto Tami Kiuru nazywany cieniem Ahonena".
Biedny go¶c bo pewnie my¶li, że umie dobrze komentować, a jest dokładnie odwrotnie.
A tak w ogóle to mógłby ust±pić miejsca młodszym i zdolniejszym.
(01.02.2005, 23:28)
Karola
fajny facet z niego :) sympatyczny :)
(01.02.2005, 23:05)
borsuk
Ludzie, to nie jest wywiad z Szaranowiczem tylko z Długopolskim, więc piszcie na temat. Dobrze, że Długopolski nie dał się naci±gn±ć na jakie¶ głębokie wynurzenia dotycz±ce jego kariery i dalekosiężnych celów sportowych. Trochę dystansu do samego siebie zawsze się przyda, a budowanie nadętej atmosfery wokół siebie nie jest chyba znowu aż takie poż±dane. Zwłaszcza w jakim¶ przelotnym wywiadzie, po niezbyt udanym występie.
(01.02.2005, 22:55)
Kasia
Uważam że Szaranowicz jest komentatoem który potrafi wywołac wspaniała atmosfere podcza ogl±dania zawodów w TV ogl±daj±czawody które komentuje Szaranowicz przynajmniej nie chce mi się spać :)
(01.02.2005, 22:02)
Aneta
Krystian! Mówisz, że czytasz czasami komentarze... Może i mój przeczytasz... Nie wiem, nie dowiem się tego nigdy... Ale tak na wszelki wypadek napiszę... Wiec, że nawet jak bedziecie bardzo słabo skakać ( co się nie wydaży i co nigdy nie miało miejsca:) ) to my "kochani kibice" zawsze bedziemy z wami WSPANIAŁYMI SKOCZKAMI !!!
(01.02.2005, 22:01)
spiderman
Wiekszo¶ć Polaków lubi Szaranowicza. On wytwarza fantastyczn± atmosferę podczas konkursów Pucharu ¦wiata.
(01.02.2005, 21:55)
karolinkA
Adasiu jeste¶ kochany umówisz się ze mn±!!!
(01.02.2005, 21:52)
kolega bacy z Poronina
Co się czepiata?Szaranowicz musi odej¶ć i basta.U nas w bórach to by się nadawał ano do od¶nieżania.A ty spideman czy jak tam masz sam komentuj se Oberstorf.Kto nie lubi Szarańczy proszę o wpis.
(01.02.2005, 21:40)
spiderman
Ja bardzo lubię Szaranowicza. Zawsze go lubiałem, najlepsze komentarze ma podczas M¦. Te z Predazzo były znakomite. Mam nadzieję, że w Oberstdorfie będ± podobne gdy Małysz sięgnie dwa razy po złoty medal.
(01.02.2005, 21:02)
swissair
No racja, jakies to bylo bezbarwne i miedzy liniami mozna bylo wyczytac smutna rezygnacje. Szkoda czasu, lepiej sie zabrac za jakies inne zajecia.
(01.02.2005, 20:47)
mr.malkontent
mam nadzieje, ze ten wywiad to jakies jaja
bo jesli nie, zyczliwie radze skorzystac z porady psychologa, szkoda, zeby mlody czlowiek tracil czas na zajecia, ktorym, odnioslem takie wrazenie, oddaje sie z niespecjalnym entuzjazmem - obym sie mylil
(01.02.2005, 20:32)
alpi
Szaranowicz powinien dostac jakas nagrode za komentarz do ostatniego skoku Małysza w Zakopanem!!! To było genialne i pokazał naprawde profesjonalne podejscie do zawodu. Dla mnie bomba.........
(01.02.2005, 20:18)
rainbow
@karolinkA
wiem, ze sie duzo mowi o Malyszu, zastanawiam sie, dlaczego Dlugopolski nic nie napomyka o nim. Widocznie sie wyrazilam niezbyt jasno.
(01.02.2005, 20:15)
Human
"lece bo chcę, lecę bo życie jest snem"- to było genialne. Szaranowicz buduje atmosfere. Zupełnie inaczej niż Miklas. Nie wiem czemu się czepiaj± wszyscy SZARAŃCZY. Każdy kto chce porozmawiać o tym zapraszam.
(01.02.2005, 20:04)
miszczu
wesoły qmpel lubie tego chłopaka...:-)
(01.02.2005, 19:52)
.
Dziwny ten wywiad,a raczej odp. Krystiana dziwne.
(01.02.2005, 19:49)
karolinkA
co się nie mówi co się nie mówi?Mówi się i to za dużo
(01.02.2005, 19:19)
rainbow
Ciekawe, ze nic nie mowi o Malyszu. Czyzby panowala tam atmosfera : the best and the rest ?
(01.02.2005, 18:35)
P.O.M.
"Lubię jeĽdzić samochodem, tak na dwójeczce, muzyczka, łokieć za oknem... :)" hehe dobre pewno Ivan i Delfin :P zimny lokiec i P.O.M. (powolny objazd miasta) :P