Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2021
Najbliższe zawody
04.12.2021, godz. 18:15
Lillehammer HS-98
P¦ K

¦miałe pomysły wysuwaj± działacze PZN i organizatorzy zakopiańskich zawodów po kolejnych konkursach na Wielkiej Krokwi. Polski Zwi±zek Narciarskich będzie się starać o organizację Mistrzostw ¦wiata w narciarstwie klasycznym w roku 2011. Jak wygl±daj± szanse powodzenia tego pomysłu?

Ostatnimi laty t± - jakby nie ukrywać - wielk± pod względem organizacyjnym imprezę organizowały takie miasta jak Predazzo (2003 i 1991 r.), Lahti (2001), Ramsau (1999) czy Trondheim (1997). Z kolei już w lutym rywalizacja o tytuły M¦ toczyć się będzie w Oberstdorfie. Zakopane zapisało się organizacj± tego typu imprezy w roku 1929, 1939 i 1962, jednak była to zupełnie inna "era sportu".

Należy nadmienić, iż do organizacji M¦ w narciastwie klasycznym nie wystarczy tylko nowoczesna skocznia, jak± niew±tpliwie jest Wielka Krokiew. Miasto musi posiadać odpowiednia infrastrukturę gotow± na przyjęcie kibiców skoków, biegów oraz kombinacji norweskiej. M¦ to również nie dwudniowy P¦. Trasy biegowe i skocznia musz± być przygotowane do zawodów przez okres kilku dnie.

W przypadku skoczni organizatorzy planuj± przebudowę pawilonów oraz wymianę wyci±gu dowoż±cego skoczków na górę skocznie (obecny liczy sobie 44 lata!). Problemem s± jednak pieni±dze: "Je¶li Warszawa da pieni±dze, plany s±, prace rusz±" - mówił Lech Nadarkiewicz.

Skoro zatem zaplecze finansowe nie jest najmocniejsze to szanse powodzenia pomysłu organizacji Mistrzostw ¦wiata s± co najmniej trudne. W każdym b±dĽ razie działacze będ± próbować. Niebawem ma zostać złożony wniosek do FIS-u, co kosztować będzie 100 tysięcy Euro bezzwrotnej kaucji. Życzymy powodzenia.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Roberto CECON
Mam nadzieję, że zawody M¦ w Sapporo odbęd± się o przyzwoitej porze... a M¦ w Libercu W OGÓLE SIĘ NIE ODBĘDˇ z wiadomych, wietrzystych powodów...
Je¶li chodzi o 2011 to mam - niestety - takie zdanie jak Grann - Małysz przestanie skakać, ¶więto pod Krokwi± się skończy i nawet P¦ tam nie będzie.
(03.02.2005, 21:41)
BEDUS
A ja uwazam ze to jets bardzoe dobry pomysl z tymi mistrzostwami swiata ale Polska ma za malo kasy!!!Ja bym sie bardziej skoncentrowal na ME w pilce noznej:D!!!
(03.02.2005, 17:35)
xyz
@Zenu¶
Szaranowicza do prognozy pogody:P
(01.02.2005, 21:57)
spiderman
Adam Małysz może jeszcze wtedy skakać. Na przykład Masahiko Harada ma 37 lat i nadal skacze, a Stanisław Marusarz skakał jeszcze jak miał ponad 50 lat! Ale wtedy Małysz pomimo tego, że może skakać (choć jest to mało prawdopodobne) to nie może już raczej być w tak dobrej formie.
(01.02.2005, 21:14)
spiderman
Aby zorganizować M¦ potrzeba dwóch skoczni K-120 i K-90. W Zakopanem jest K-120 i jest K-85. Ale czy ta K-85 nie jest trochę za mała? Ma ona igielit, więc je¶li zdecydowano by się na jej przebudowę trzeba by było usun±ć ten igielit. Remont tej mniejszej skoczni w Zakopanem przed ewentualnym zorganizowaniem M¦ jest konieczny.
(01.02.2005, 21:11)
skolim
narazam sie ale uwielbiam Szaranowicza, gada czasem głupoty i jest zbyt w ogole gadatliwy ale jest trafny i inteligentny, niestety Panu Miklasowi brakuje tego - zero klimatu, przepraszam ale Miklas jest zniewiescialy, wszystko zdrabnia i ma waskie horyzonty. Zero emocji... a Szaranowicz emocji ma az za duzo i to wole
(01.02.2005, 19:34)
CHRU¦CICKI
ALE ZA TO JA MAM!!!MORDA JEŻA!!SZARANOWICZ DO EUROSPORTU111
(01.02.2005, 19:21)
MACKO
NA M¦ W ZAKOPANYM Sˇ MAŁE SZANSE. ALE TA KASA TO SIE PRZYDA GDZIE TO WYCIˇG 40 LAT. PROFESORKU JA DO SZARANOWICZA NIC NIE MAM!!!
(01.02.2005, 19:19)
Szokodsajfjdsif
szrańcza musi zostać żeby było z kogo się ¶miać
(01.02.2005, 19:17)
prof.Zenon Tr±bal
Dzieńdobry drodzy internauci!Jestem Zenon,ale możecie mówić mi Zenu¶.Jestem profesorm.Prowadzę badania skoków narciarskich i przeprowadzam ankietę.Już dzi¶ możecie się drodzy państwo wypowiedzieć czy chcecie,aby pan Wlodzimierz"Szarańcza&quo t;Szaranowicz komentował skoki w TVP.Proszę uważnie przeczytać moj± wypowiedż i j± skomentować.Za wszystkie komentarze serdecznie Dziękuję!!!
(01.02.2005, 19:11)
baca z Poronina
A ja tam wam mówię że se skoki w 2011roku zobaczymy.No bo przecież Zakopiec to Zakopiec i mistrzostwa musi dostać bo najlepsze!he he he!Ale nie wiadomo i to wła¶nie jest fajne!!!
(01.02.2005, 19:05)
Adrian
No wła¶nie jak te łabsterdaki z rz±du daj± to będzie!!!, ale osobi¶cie wolałbym skupić uwagę nie tyle co na M¦ w Zakopanem ale na rozbudowanie nowej skoczni we Wi¶le!!!.
(01.02.2005, 18:35)
Tomisław Tajner
takanobu okabe ma 35 lat i jeszcze skacze wiec Małysz tez moze skakać w 2013 roku!!!
(01.02.2005, 17:30)
Hekaton
No i 100 000 euro pójdzie w błoto, bo nie wierzę w to, żeby przyznano nam organizację M¦ 2 lata po Libercu... Musztarda po obiedzie. Prędzej przyznaliby nam M¦ w 2013 r., ale wtedy Małysz będzie już na emeryturze i publiki będzie pewnie zero...
(01.02.2005, 17:15)
Macko
MOŻE I SIE MYLE. ALE ZAKOPANE NIE NADAJE SIE NA TAKA IMPREZE. I MIE¦CIE GDZIE NA PUCHARZE ¦WIATA JEST TAKI TŁOK ŻE LUDZIE CHCˇ SIĘ POZABIJAC A CO TO DOPIERO M¦. P¦ TRWA DWA DNI ALE M¦ NIE!!!
(01.02.2005, 16:42)
Jasiek
Moim zdaniem Polska zupelnie nie nadaje sie na zorganiziwania Mistrzostw Swiata.Jak to napisac?Wielka Krokiew,Zakopane czy Polska?"Macko"sie myli.
(01.02.2005, 16:39)
Macko
OK WSZYSTKO JEST SUPER. JEST WIELKA KROKIEW K-120 HS-134(TROCHE MAŁO ALE MOŻE BYĆ) ALE GDZIE JEST TA MNIEJSZA SKOCZNIA?? NIBY JEST OBOK K-85 REKORD LEDWO PONAD 90 M. CZY NIE JEST ONA ZAMAŁA NA MISTRZOSTWA ¦WIATA??
(01.02.2005, 15:52)
mmm_krakow
@skolim
Japonia jest w 2007 - Sapporo :D
Obstawiam, że w 2011 będzie Skandynawia. Może Oslo?
(01.02.2005, 14:51)
OLeJ ]:->
hehe!! tylko ciekawi mnie ilu kibiców weszło by na krokiew :) i ile kosztowaly by bilety! pamietajcie co rok sa drosze o 10 zł :P na kwalifikacje bedzie trzeba dac ok. 50 zł :):) a o konkursach nic nie mówie! jeszcze 6 lat czyli krótki rachunek 50zł + 60 zł = 110 zł za konkurs :D:D:D ale jak beda nawed takie ceny to sie i tak wybiore :-) pozdrawiam :-)
(01.02.2005, 14:18)
Grann
i nawet je¶li będ±, to co z tego? Małysz już przestanie skakać, a więc pod skoczni± nie będzie takiego ¶więta, jak w ostatni weekend. Powiem więcej... obawiam się wariantu czeskiego (czytaj: 17 kibiców pod skoczni±). Nie ma sukcesów -> nie ma publiczno¶ci -> nie ma zawodów.
(01.02.2005, 14:17)
skolim
w koncu zrobia tez M¦ w Japonii, a chetni moga tez byc Francuzi i zawsze Niemcy :) ale gdyby w Polsce byly M¦ na pewno wzial bym urkopik i pojechal na takie zawody. Chcialbym ale watpie... M¦ w Narciarstwie Klasycznym w 2011, a rok póĽniej ME w Pilce Nożnej - Polakom od tej Unii sie w glowach poprzewracalo :) niech próbuj±!
(01.02.2005, 12:47)
Andy
... więc mało prawdopodobne jest by FIS dwa razy z rzędu przyznała organizację mistrzostw krajom z Europy ¦rodkowej...